Znáte 5 děl největších ráží ve hře World of Tanks?

  18
  http://www.tanks-encyclopedia.com/cold-war-british-prototypes/fv215-heavy-gun-tank/

  Určitě jste si říkali, které dělo je největší ve WoT. Připravil jsem zde přehled těch největších děl, co se vyskytly ve WoT (nepočítám dělostřelectvo).

  1. 183 mm L4
  • Toto dělo se ve hře nachází na strojích FV4005 a FV215b (183). Se svými charakteristikami to je dělo s největším poškozením ve hře, dokáže vyprodukovat průměrně 1 150 poškození na AP granátu a 1 750 poškození na HESH granátu (který je v tomto případě goldová munice).

  183-mm-l4

  • Něco z historie: Po oznámení těžkého tanku IS-3 na konci války západní armáda začala mít strach. Briti na to zareagovali tak, že začali pracovat na nových vozidlech, která by měla porazit toto monstrum. V roce 1950 práce začala na stroji FV215. Toto byl malý britský projekt, který se nikdy nedostal z koncepční fáze.
  http://www.tanks-encyclopedia.com/cold-war-british-prototypes/fv215-heavy-gun-tank/
  http://www.tanks-encyclopedia.com/cold-war-british-prototypes/fv215-heavy-gun-tank/
  2. 17 cm Pak
  • Toto dělo se ve hře nachází na stroji Jagdpanzer E 100. Drží prvenství v největší průbojnosti na prémiové munici (420 mm). Tento tank se vyznačuje hlavně dobře pancéřovaným plátem okolo děla, který se dá dobře využívat na „hull down“.

  17-cm-pak

  • Něco z historie: Toto dělo nejprve sloužilo jako dělostřelecké (od roku 1941 až do roku 1945), ale objevily se zde plány na tank, který ho bude mít. Jenže před tím, než se tento tank vůbec začal testovat, skončila válka.
  https://en.wikipedia.org/wiki/17_cm_Kanone_18
  https://en.wikipedia.org/wiki/17_cm_Kanone_18
  3. 155 mm AT Gun T7E2
  • Toto dělo se ve hře nachází na strojích T110E3 a T110E4. T110E3 se vyznačuje špatnou mobilitou a dobrým pancířem. T110E4 se vyznačuje lepší mobilitou a polootočnou věží.

  155-mm-at

  • Něco z historie: Jedna varianta děla sloužila jako polní dělo M1 155 mm Long Tom, které sloužilo od roku 1930. Toto dělo mělo dostřel 23,7 km a úsťovou rychlost 853 m/s. Další varianta byla použita jako dělostřelecké dělo do tanku M40.
  https://en.wikipedia.org/wiki/155_mm_Long_Tom
  https://en.wikipedia.org/wiki/155_mm_Long_Tom
  4. 155 mm AC SA58
  • Toto dělo působí na tanku AMX 50 Foch (155). Vyznačuje se ve hře svým zásobníkem na 3 granáty. Tento tank po jeho celkovém nerfu nehraje skoro nikdo.

  155-mm-ac-sa58

  • Něco z historie: Francie toto dělo využívala jako dělostřelecké nebo také jako protitankové. Ve druhé světové válce ho využívala celá řada národů (U. S., Nacistické Německo, Polsko atd.). Dostřel 19,5 km a úsťová rychlost 735 m/s.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Canon_de_155mm_GPF
  https://en.wikipedia.org/wiki/Canon_de_155mm_GPF
  5. 152 mm Gun-Launcher XM81
  • Toto dělo slouží na strojích Sheridan a T49. Jediná houfnice na lehkých tancích. Ve hře se využívá se na efektivní zničení nepřátelských lehkých tanků.

  155-mm-gun-launcher

  • Něco z historie: Toto dělo odpalovalo řízenou protitankovou střelu jménem Philco Ford MGM-51 Shillelagh. Měla dostřel 4 km a rychlost 300 m/s. Při střelbě na větší vzdálenost se jednalo o velmi přesnou zbraň. Vzhledem ke kalibru a zpětnému rázu, tank nedokázal vystřelit AP nebo HEAT bez zničení většiny elektroniky a ovládání.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/MGM-51_Shillelagh
  https://cs.wikipedia.org/wiki/MGM-51_Shillelagh
  Znáte 5 děl největších ráží ve hře World of Tanks?
  Ohodnoťte tento článek!
  4.46 (89.23%) 26 hlas/ů

  18 KOMENTÁŘŮ

  1. … a 1 750 poškození na HEAT granátu … chyba, jedná sa o HESH, nie HEAT. Opravte to!

  2. Dava to fv215 183 aj take supy , alebo to je len jedna z 10 striel ? Trafi ta rura nieco ? Alebo same kriticke zasahy za 0. Rozmyslam ze by som to vyskumal.

   • Pokud střílíš HESH, nikdy nedáš za 0. A střílet AP je zvrhlost, vozím dvě jen pro případ nouze nejvyšší. Určitě doporučuji vyzkoumat, fear faktor Hvězdy smrti je brutální a hrdinové obvykle litují že byli tak odvážní a dovolili si na Hvězdu zaútočit.
    btw dělám misi nastřílet 6k a zničit 3 moduly nebo zranit 3 členy posádek. Nastřílel jsem 6,5k a poškodil 13 modulů. Mise nesplněná, protože jsem moduly jen poškodil a kupodivu zranil jen dva členy posádek. Vážně nevím s jakým jiným TD bych tu misi dělal, zkrátka příklad další retardovaná mise s podmínkou kterou nemohu nijak ovlivnit (RNG).

    • RNG se nejlíp ovlivní metodou “házení tolika hoven na zeď až se jedno chytí”, tedy pokudmožno stroje s vysokou RoF. Module damage má hvězda “jen” 244, zatímco 120mm děla s alfou 400 mají module dmg kolem 160 a samotná ráže ovlivňuje jen jak hluboko do tanku pronikne “střela”, resp. jak daleko od místa penetrace může dojít k poškození modulů.

     Tím pádem teoreticky uplně nejlíp na tuhle misi vychází Tortoise, naopak Hvězda a Prase, obě dvě s velkým nepoměrem mezi alfou/RoF a module dmg se na honení modulů absolutně nehodí…

     • Ano máš pravdu, ale nemám Trotloise a znovu ho kupovat nebudu. A mám pocit že když hodím velké ho..o do větráku, mělo by to udělat stejnou paseku. Problém je že těch deset výstřelů zranilo jen dva členy posádky. Opravdu bych čekal že jich pomlátím mnohem víc.

      • Tam dělá zas problém tzv. “Safety Throw”, tedy metoda záchrany modulu/člena posádky v případě jeho zásahu. Pokud Safety throw nevyjde, tak modul/člen posádky utrpí dmg a střela v něm zanikne (neplatí pro HE/HESH, ty tuším poškozují moduly v radiusu, ne na přímce od penetrace), pokud vyjde tak se “zachrání” a střela pokračuje dál, kde může poškodit další modul, nebo samovolně zaniknout po uražení 10tinásobku ráže od místa penetrace (tedy AP z Hvězdy 1,83m, AP z IS 1,22m, z Panthera 0,75m atd.)

       No, a vzhledem k tomu, že vnitřní moduly a posádka tier X tanků mají od cca 250ti do 400 HP, tak i za situace kdy safety throw nevyjde na jejich likvidaci jednou ranou nemusí stačit ani hvězda…

       Proto se vyplatí těch hoven na stěnu naházet víc menších než jedno sloní 😀

      • Ano, spamováním splním (možná) zničení modulů, nebo pomlátím členy posádky. Ale opravdu nejsem tak dobrý, abych každou druhou bitvu nastřílel takové množství dmg. Prostě je to retardovaná podmínka, stejně jako zapálení tanku. Vím kde má většina tanků nádrže a mohu se snažit na ta místa střílet rychlopalkou, ale když Serb nedá, tak ten tank prostě nezapálím. Stejně tak moduly. Když jedu v těžkém tanku, kdejaký Bulldog mě v plné rychlosti (jeho) jednou střelí na 200m (co že to má, 76mm plivátko?) a zabije např střelce. Ale já s dělem co dává rány jak tlustá Berta nejsem schopen zabít nic. 🙁
       Nastřílenou dmg je hráč schopen ovlivnit tím jak hraje, zbytek je RNG (to i u dmg, ale tam i při low rolech tu dmg mohu splnit).

  3. A kde je 152mm kanon kv2? alebo su 152? alebo 152mm zbran type 5 heavy?

   • Precitaj si uvod “Určitě jste si říkali, které dělo je největší ve WoT. Připravil jsem zde přehled těch největších děl, co se vyskytly ve WoT (nepočítám dělostřelectvo).”

   • Kdyby jsi se naučil číst tak si přečteš že skycanceři se nepočítají !!!

  4. Nutno dodat, že problémy elektroniky naváděcího zařízení střel u “kanónu-odpalovače” XM81 se podařilo později vyřešit, a že zejména ve Vietnamu třeba tanky používaly pouze konvenční munici (právě kvůli problémům se střelami MGM-51).

   Jinak, nerad bych kritizoval, ale co ta čeština?

  5. Samo ty sprosty kokot sak jasne tam je napisane ze,,, iba tanky,,. Kokod noe artiny, cijebe boha nevies citat?

  Comments are closed.