WoW like aneb free to play hry, které se inspirovaly

0
WoW like

Všichni víme, že World of Warcraft je nejznámější a nejúspěšnější MMORPG hra na světě, je proto samozřejmé, že se spousta vývojářů pokusí zkopírovat některé prvky této hry. Obvzláště oblast F2P je zaplněná očividnými kopiemi. V některých případech se drzost v kopírování opravdu přehnala.

Je důležité si uvědomit, že WoW rozhodně není dokonalé, ale přesto je nejlepší v žánru. Z tohoto důvodu se na trhu objevují hry, které se v některých prvcích silně inspirovaly. Tento článek není o naprostých kopiích, ale o známějších hrách, které jsou spíše alternativy k naší oblíbené hře.

Runes of Magic

RoM má extrémní similaritu s World of Warcraft a někdo tuto hru dokonce nazývá nejlepším klonem, přesto se však jedná o alternativu. RoM přišla na svět roku 2009 a stala se jednou z nejoblíbenějších F2P MMO svého času. Vděčila za to unikátnímu multi-class systému, který každé vaší postavě umožnil chopit se role dvou class (tříd). Z tohoto důvodu je ve hře již 10 různých class a pouze 3 rasy. Hra se inspiruje WoW obvzláště svými mechanikami, HUD a grafickým vzhledem. Vysoká úroveň kustomizace a velká variace dungeonů vždycky držela RoM na vyšší části MMO žebříčku a proto je jednou z nejlepších alternativ World of Warcraft.

rom
Allods Online

Tento free-to-play počin je mixem sci-fi a grafického vzhledu WoW. Kromě unikátního designu stvůr, dungeonů a lokací se tato hra pyšní jedinečným systémem výroby a vývoje vaší vlastní lodi. Velké variabilita class dává této hře svojí kvalitu. Allods Online byla v roce 2010 vydána ruským studiem Allods Team, které se přesunulo na vývoj svého nového MMO počinu Skyforge.

allods
4Story

Korejská Zemi Interactive stojí za vývojem této skutečně podivuhodné variace WoW. Hra disponuje nízkým počtem class a ras, ale zároveň přínáší systém tří frakcí, vysoké kustomizace a zajímavé variace oblastí. Hra byla dlouhou dobu oblíbená na československé scéně a já sám jsem ji několik měsíců se svými přáteli hrál. Postupem času se z ní stala jednotvárná P2W akce, která velice snadno omrzí.

134_313
Alganon Online

Hra začala poněkud zvláštně. Napadlo vás, že byste si museli za nedokonalý klon WoW platit měsíční poplatky? Samozřejmě tento model nevyšel a hra se přesunula k tradičnímu F2P, což ji zachránilo před jistou smrtí. To zajímavé, co odlišuje Alganon od World of Warcraft, je takzvaný “study” režim. Po odhlášení se vaše postava přepne do tohoto studijního režimu, což umožní vývoj některých jejích součástí. Alganon podporuje tradiční systém dvou frakcí, ale zároveň má opravdu omezený počet class a ras. V roce 2014 hra dostala velký update, který mimo jiné umožnil ovládání létajících mountů.

alganon

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekÚsťová brzda a jej význam
Další článekSandbox: Konečne je čas na delostrelectvo
Čestmír Novák
Nekompromisní recenzent, "článkopisec", milovník dobrých příběhů a dobrého gameplaye - zkrátka náruživý hráč a už od narození člen Hordy, pod jehož hledáček spadají MMORPG hry, MOBA hry, RPG, FPS, RTS a to hlavně: WoWko, War Thunder, Battko, HoTSo, Dota 2, SC, Witcher.