Vykašlali se na Blizzard. Free server Nostalrius je opět v pohybu

0

Zmrtvýchvstání zažije World of Warcraft (WoW) vanilla server Nostalrius. Jeho provozovatelé se ho rozhodli znovuzprovoznit kvůli dlouhodobé ignoraci Blizzardu. Ten jim totiž neposkytl slíbené odpovědi ani po čtyřech měsících.

Začátkem dubna Blizzard ukončil chod free serveru Nostalrius. I když se jednalo o legitimní krok, na herního giganta se okamžitě strhla lavina kritiky, protože prý zakázal něco, co sám už dávno nenabízí. Nápor hráčské komunity byl tak silný, že Blizzard musel zareagovat.

O dva měsíce později se proto uskutečnila schůzka mezi bývalými provozovateli serveru a zástupci Blizzardu. Na ní řešili možné fungování oficiálních legacy serverů přímo pod Blizzardem. Po seanci dokonce ex-provozovatelé potvrdili, že Blizzard byl tomuto nápadu skutečně nakloněn. Nicméně poté nastal nečekány zlom.

Přes až horlivé nadšení ke spolupráci s WoW tým, se představitelé Nostalria nedočkali od Blizzardu žádné odpovědi, a to ani po čtyřech měsících. A proto se rozhodli jednat.

Tento týden oznámili neúplnou obnovu svého již ukončeného serveru. Chystají se totiž poskytnou hráčskou databázi Nostalria veřejnosti, nejprve ji však převezme fungující vanilla server Elysium, na němž se podílí valná většina členů právě z Nostalria. Ex-provozovatelé také vzkazují, že Elysium je téměř identický s jejich serverem, tudíž by hráči neměli zaznamenat žádnou znatelnou změnu.

Tým Nostalria hodlá tak podporovat ostatní vanilla servery, dokud Blizzard konečně nepředstaví svůj plán, jaký jim prý sliboval.

No, přichystejme si popcorn a čekejme na další reakce. Mezitím můžete mrknout na trailer k serveru Elysium.

Ohodnoťte tento článek!