Novelizace filmového Warcraftu

2

I filmový Warcraft čeká novelizace a okamžitě vyvstává otázka: Proč si tuto knížku přečíst, když se můžu podívat na film?

Z filmu byla vystřižena značná část obsahu a kvůli tomu tolik film utrpěl a vytvořily se v něm mezery. Knížka, která pokryje příběh filmu, by tak měla odhalit spoustu nevyjasněných věcí. Kromě toho se dočkáme mnohem detailnějšího a hlubšího popisu prostředí, postav a událostí.

Dílo je napsané úspěšnou spisovatelkou Christie Golden, která již v minulosti pracovala na několika novelách z prostředí Warcraftu(Warcraft: Lord of the Clans, World of Warcraft: Rise of the horde atd.) a dokonce i na předešlé novele z filmového univerza Warcraftu, konkrétně na díle Durotan.

Bohužel již delší dobu u nás v češtině nevychází žádné knížky, které by pokrývaly příběh hry, a to kvůli tomu, že Blizzard nechce Fantom Print dále propůjčovat práva na další vydávání. Důvod je jednoduchý – novelizace Warcraftu se u nás málo prodávají. Avšak u filmu je to jiné, jelikož práva na novelizaci filmu nevlastní Blizzard, ale filmové studio. Díky tomu a díky překladatelské práci Fantom Printu a lidí z WoWfanu, se již dnes, 2.listopadu, dočkáme tohoto díla v češtině.

Ohodnoťte tento článek!
ZDROJwow.gamepedia.com
Sdílejte
Předchozí článekReklama na WoWs se Stevenem Seagalem
Další článekO postavě: Reaper
Čestmír Novák
Nekompromisní recenzent, "článkopisec", milovník dobrých příběhů a dobrého gameplaye - zkrátka náruživý hráč a už od narození člen Hordy, pod jehož hledáček spadají MMORPG hry, MOBA hry, RPG, FPS, RTS a to hlavně: WoWko, War Thunder, Battko, HoTSo, Dota 2, SC, Witcher.

2 KOMENTÁŘŮ

Comments are closed.