Nighthold: Na co se můžeme těšit

0

Podíváme se zblízka na raid, který pokoří jen ti nejodvážnější…

Za dva týdny to vypukne. Patch 7.1.5 přinese (mimo jiné) otevření raidu Nighthold. Poslední raid, ve kterém se setkáme s Guldanem. Co budeme moct získat? Doufám, že vás navnadím na nejnovější equip set Tier 19 a taky nové Infernaly.

Infernal

 

Co je potřeba pro vstup

Hrdinové Azerothu pomáhali v Suramaru převzít krásné město… Teď však uzrál čas postavit se děsivým nestvůrám, které se krčíza zdmiNightholdu. Vstup do Nightholdu se brzy dokořán otevře a bude na vás, abyste pobili škodnou očistili město od zlé energie fel!

Minimální level: 110
Lokace: Suramar
Počet bossů: 10

Nighthold je postaven okolo legendární studny Nightwell, zdroje arcane síly, jež živila Suramar po staletí. Nighthold původně sloužil jako útočiště proti všemu zlu tohoto světa. Jenže se ve jménu ironie Gul’dan a jeho posluhovači v průběhu útoků Legie usídlili zrovna tam. Není to ale náhoda, Gul’dan totiž využívá studnu a její neskutečné moci, jak jinak, než ke svým vlastním cílům – vyplenit všechno a všechny na této planetě – Azerothu.

Poznatek vývojářů:

I když Gul’dan čeká na vrcholku Nightholdu a i ti nejvyšší poradci Legie Tichondrius a Krosus se krčí za zdmi, není Nighthold typický démonický raid. Je to vlastně pozůstatek té největší civilizace Azerothu – vrchol elfské magie a elegance.

Naši umělci a návrháři přistupovali k vytvoření města Suramar s cílem vyvolat pocit pulzujícího města v obležení. Nighthold je majestátným palácem Suramaru.  Od botanických zahrad přes observatoř až ke komorám, jenž obsahují zdroj síly celé civilizace nightborne – chtěli jsme postavit celé královské nádvoří a představit si, jak bude vypadat po vniknutí Legie. Mnoho z našich raidů je temných, a to prvoplánově – doména Xavia nemůže být příjemná a veselá – ale Nighthold nabízí příležitost, kdy bude prostředí úchvatné, ale i děsivé a smrtelné (pro ty neopatrné).

Rozpis otevření raidu:
  • úterý 17. ledna: Otevření Nightholdu, obtížnost Normal a Heroic
  • úterý 24. ledna: Nighthold obtížnost Mythic a Raid Finder, první křídlo (Arcing Aqueducts)
  • úterý 7. února: Raid Finder, druhé křídlo (Royal Athenaeum)
  • úterý 21. února: Raid Finder, třetí křídlo (Nightspire)
  • úterý 7. března: Raid Finder, čtvrté křídlo (Betrayer’s Rise)

 

Nightwell

Skorpyron: Hluboko v Nightholdu, pod mořem, leží dlouho zapomenuté sklepení, ve kterém se nachází i vstup do paláce. Usídlil se tady ale také přerostlý obrněný škorpión, který si zde udělal obydlí a obklopen svými krvežíznivými mláďaty brání dalšímu postupu.

Skorpyron

Chronomatic Anomaly: Studna Nightwell fungovala jako zdroj energie pro celou civilizaci. Jenže v jeskyni pod studnou se z čisté energie zrodila anomálie, hříčka přírody sloužící Gul’danovi. Chronomatic Anomaly je ztělesněním síly Eye of Aman’thul. Její útoky deformují samotný tok času.

Chronomatic Anomaly

Trilliax: Kdysi hrdý služebník nightbornské smetánky, zůstal sám. Jeho vůle plnit rozkazy ale zůstala, ale neúprosný čas změnil povahu Trilliaxe, který doslova zešílel. Jeho vrtochy a změny nálad jsou nevyzpytalné, z laskavého sluhy na běsnícího vraha, chtějíc rozkazy od pána, který už dávno nežije.

Trilliax

 

Nighthold

Spellblade Aluriel: Aluriel měla vždy slabost pro magii. Stoupala v řadách Nightguard, rozený talent v umění meče. Jenže chtěla víc. Studovala s mágy na univerzitě Suramaru, trávila čas trénováním a ukovala si zbraně a brnění ve studně Nightwell s přídavkem své vlastní magie, čímž toto náčiní dostalo jedinečnou sílu. Je první ze Spellblade, učeň ve školách Ohně, Ledu a Arcane.

Spellblade Aluriel

Krosus: Obrovský doom lord, jedno z největších a nejmocnějších stvoření Legie. Byl poražen v Broken Shore spojenou silou Hordy a Aliance. S nově načerpanými silami a připraven k boji. Krosus čeká mezi Nightholdem a Hrobkou Sargerase, aby mohl rozdrtit každého, kdo se jen přiblíží.

Krosus

 

Shal’dorei Terrace

High Botanist Tel’arn: Od narození se nightborne Tel’arn zajímal o flóru: přizpůsobivost plevelu, schopnost trávy spoutat sílu slunce, a v neposlední řadě to, jak strom dokáže být rozdělen do dvou, nebo dvě větve naroubovány do jedné. S pomocí energií ze studny Nightwell se transformoval do podoby, v níž je těžko rozpoznatelný jeho původní zjev. Teď se považuje za něco většího, než za pouhého nightborne.

High Botanist Tel’arn

 

Captain’s Quarters

Tichondrius: Notoricky známý dreadlord Tichondrius, kdysi ve vedení nathrezimu, byl připraven o život nově nabytou sílou, koho jiného, než Illidana Stormrage. Znovu oživen v Twisting Netheru tak Tichondrius slouží Legii a dohlíží na samotného Gul’dana, aby se ujistil, že již nikdy tento orkský warlock nezklame své temné pány.

Tichondrius

 

Astromancer’s Rise

Star Augur Etraeus: Nightbornský astrolog Etraeus obětoval roky svého života výzkumu hvězd Azerothu, hledajíc odpovědi k velkým záhadám vesmíru. Jeho síla, získána z Nightwellu, mu povoluje vytáhnout esenci ze světů, které objevil, a napájet se tak z nich. Díky nim je tak ještě mocnější.

Star Augur Etraeus

 

The Nightspire

Grand Magistrix Elisande: Elisande se kdysi přidala do odboji proti Legii. Ona a její vysokorození následovníci se odpojili od Královny Azshary, která se již vydala temnou cestou. Zachránila tak celý lid Suramaru, když vytvořila silový štít. Jenže o tisíc let později znovu přišla Legie a již nedostala na výběr. Spojila se s Legií s nadějí, že zachrání svůj lid.

Grand Magistrix Elisande

 

The Font of Night

Gul’dan: Řetězec událostí se dal do pohybu, když Garrosh utekl do Draenoru a spustil tak vedlejší linii času, která vrcholí tímto okamžikem. Gul’dan je na dobré cestě k porážce pánů Legie. Tento vyvrhel čeká na svůj osud na vrcholu Nightholdu.

Gul’dan

 

Osobní poznatek Veroniky Havelkové: Myslím si, že se máme na co těšit. Nové hranice k pokoření a ohniví infernalové, následně hojně pobíhající po Dalaranu, čekají!

Ohodnoťte tento článek!
ZDROJMMO Champion
Sdílejte
Předchozí článekÚdržba serveru 6. ledna
Další článekVideo: Letadlová loď USS Midway
Veronika Havelková
Vášnivá hráčka, která svou lásku k hrám neskrývá a nenechá se odradit skeptickými komentáři o tom, že holky počítačům a hrám nemůžou nikdy rozumět. Závislost na World of Warcraft se na ní podepisuje nedostatkem času na cokoliv jiného, ale ráda si zahraje i GTA V, Skyrim nebo Doom 1 či 2.