Nerd, který vyexpil svého Pandarena jen skrz mining a herbalism

0
Doubleagent

Hráč s příznačným nickem Doubleagent dovršil svou misi. Rozhodl se vyčerpávající cestou dojít až k maximálnímu levelu (110) bez výběru frakce, aby tak mohl být, jak on sám říká, „neutrálním“.

Toho dosáhl tak, že si založil Pandarena a expil jen v začáteční lokaci (Wandering Isle), při odchodu z ostrova by si totiž musel vybrat, zda se připojí k Hordě nebo Alianci. Ač se to zdá nemožné, Doubleagent dokázal vyexpit postavu jen na základě zkušeností získaných z miningu a herbalismu, tj. jen sbíráním kytiček a kutáním hornin.

Přikládám záznam z jeho streamu v momentě „dingnutí“ levelu 110. Pro finální level potřeboval cca 600 tisíc XP, přičemž jedním vybraným node získal 30. Z toho vyplývá, že na poslední level musel vybrat zhruba 20000 kytek nebo hornin! Posouzení míry jeho nadšení nechám na vás:

Zde je rozhovor, který mr.Doubleagent poskytl při dingnutí 90. levelu. Více informací můžete nalézt na jeho twitteru.

Příběh, jež stojí za tímto mým rozhodnutím je ten, že si člověk na začátku musí vybrat mezi Hordou nebo Aliancí. Tomu jsem se chtěl vyhnout. Zůstal jsem na ostrově a odmítl jsem zradit „neutrální“ frakci tím, že si vyberu stranu. Chtěl jsem to vzdát, teď ale můžu říct, že mám postavu s maximálním levelem, která je „oboufrakční“.

Jak dlouho ti to celé trvalo?
Začal jsem zhruba v září roku 2012. Od levelu 55 mi nikdy nedošla rested experience, protože jsem prostě expil tak pomalu. Až dosáhnu 90. level, pravděpodobně mi rested dojde, ale nemyslím si, že ve Warlordech to bude problém.

Kolik máš nahráno?
Jen na Doubleagentovi je to 173,5 dní, což je polovina ze všech mých postav. Na mé hlavní postavě jsem strávil spoustu času farmením Bloodsail reputace a taky reputace s Arathi Basin, právě proto mám na mainovi o tolik více času, než na Doubleagentovi.

Proč jsi nevyužil boost na level 90?
Boosting zahrnuje výběr frakce…

Jaký je tvůj záměr?
Přemýšlel jsem, že tohle udělám, už když jsem slyšel o tom, že Pandaren bude moct být neutrální do 10. levelu. Věděl jsem taky, že díky herbalismu a miningu můžu získat XP a došlo mi, že v té počáteční zóně nějaké nodes budou, díky čemuž bude možné dostat se na vyšší level, než bylo zamýšleno. Když jsem s tím konečně začal, kamarád namítl, že narazím na nějaký cap… což mě ještě víc navnadilo k tomu dokončit to.

Způsob expení?
Sbíráním kytek, miningováním a questy. Taky jsem chvíli zabíjel moby a pár XP jsem získal i průzkumem zón, ale to bylo jen ze začátku.

Kolik XP jsi získal za jeden node?
Od levelu 29 zůstává množství experience stejné. Předpokládejme, že budete mít rested experience:

Peacebloom, Silverleaf, Copper ore – 20 experience

Earthroot – 30 experience

Bez rested máte samozřejmě jen polovinu XP. Ale na vyšších levelech jsem s tím už neměl problém.

Existuje nějaký způsob, jak se dostat z ostrova (bez výběru frakce)?
Ne, monkové nemůžou použít Zen Pilgrimage, Scroll of Recall z Inscriptionu vás neodportuje a mágové se musí naučit portály od trenéra, který na ostrově není. Nemůžete se lognout do dungeonů a ani se summonnout přes Recruit a Friend – vyhodí vás to z party, když jeden z hráčů opustí ostrov.

Když budete chtít využít své plavecké dovednosti, bohužel vás musím zklamat. Portne vás to zpátky a vy můžete jen se slzami v očích vejrat do dáli.

Zkusil jsem použít Farsight, na tomto videu:

Po 5:15 jsou krásně vidět zdánlivě neviditelné hranice.

A co třeba PvP?
To by taky nešlo, koho byste asi tak zabíjeli?

Získal jsi (jako shaman) Bloodlust nebo Heroism?
Ten spell stále nemám, pravděpodobně proto, že na to potřebuju být jedna z frakcí, jako třeba další věci specifické pro frakci (tituly, mounti).

Není celý ten proces fakt NUDNÝ?
Považoval bych to spíš za originální způsob, jak relaxovat. Je to fakt jednoduchý a pustím si k tomu třeba seriál nebo film, což u raidu nebo BGčka udělat nemůžete.

Veronika Havelková: Tento týpek by mohl být pro mnohé vzor, pro mnohé odpudivý případ závislého a nemocného jedince. Musím pochválit jeho neodbytnost a trpělivost, já bych to vzdala po hodině a pak by se mi o tom asi ještě zdálo. Jeho píle mi připomíná ty blázny, co skládají se zatajeným dechem domečky z karet, nebo ty nekonečné dominové cesty, spojující a rozdělující se s různými efekty. Trpělivost je ale v dnešní době nedostatkové zboží, proto si važme těchto osamělých „výkřiků do tmy“. 

Blizzard si všiml Doubleagenta a rozhodl se zvěčnit jeho úspěch! Vytvořil NPC se jménem Venerable Shaman (Ctihodný Shaman) na jeho počest, občas prý pobíhává kolem Monk Order Hallu a přitom kutá horniny.

Ohodnoťte tento článek!
ZDROJIcy-veins.com
Sdílejte
Předchozí článekAdventný kalendár: E 25
Další článekOzdoby vo Vianočnom špeciáli
Veronika Havelková
Vášnivá hráčka, která svou lásku k hrám neskrývá a nenechá se odradit skeptickými komentáři o tom, že holky počítačům a hrám nemůžou nikdy rozumět. Závislost na World of Warcraft se na ní podepisuje nedostatkem času na cokoliv jiného, ale ráda si zahraje i GTA V, Skyrim nebo Doom 1 či 2.