Mytologické inspirace: Gjallarhorn

0

Dnes si v další návaznosti na předminulý díl Halls of Valor řekneme, tentokrát krátce, něco k rohu Gjallarhorn.

Hymdallův válečný roh

the-gjallarhorn

Poté, co Odyn vyzdvihl část Ulduaru do nebes a stvořil tak Halls of Valor, ztratil tím i svou roli vůdce strážců, kteří již nebyli zavázáni poslechnout jeho volání. Existuje však jedna výjimka, která zajišťuje, že se v případě nutnosti opět setkají všichni strážci – Gjallarhorn, válečný roh, který byl darován Hymdallovi.

Následně byl svěřen vrykulovi Sverganovi Stormcloakovi, aby ho střežil. Jenomže Svergan zemřel a roh se ztratil neznámo kam. V této části dochází k propojení se hrou ve dvojici úkolů The Call of Battle a The Gjallarhorn, kde jsou hráči Hymdallem pověřeni, aby vyhledali Sverganova ducha na Field of Fallen Kings. Od toho se po splnění několika úkolů následně dozví, že Svergan i s celou svou armádou byl zabit obrovským červem Jorhuttamem a že k jeho získání je třeba červa porazit.

Po jeho zabití a získání Gjallarhornu je třeba jej vrátit Hymdallovi, čímž bude zajištěno, že strážci přijdou, pokud to bude třeba (pro detailnější náhled jednotlivých úkolů se můžete podívat na video).

Roh zvěstující zkázu

Gjallarhorn, v překladu „ozvučný roh“, byl jedním z velmi ceněných pokladů ásgardských bohů. Jeho držitelem byl Heimdall, strážce Ásgardu, který jej dnem i nocí hlídal před hrozbami zvenčí. Během Ragnaröku spatří, že na Ásgard pochoduje vojsko obrů a tehdy poprvé a naposled použije Gjallarhorn k jeho hlavnímu účelu – totiž varovat všechny, že jejich zkáza nadešla. Tehdy na něj zaduje tak silně, že se jeho zvuk rozlehne po celém vesmíru, a tak žádná živoucí bytost nebude mít pochyb, co přijde.

Krom tohoto účelu je však možné, že sloužil také k pití jako jakýkoliv jiný běžný roh. Takto ho pravděpodobně používal jak Mímir, strážce Mímiho studny moudrosti u jednoho z kořenů Yggdrasilu, tak i Heimdall.

Předchozí částí (řazeno od nejnovějšího):

Galakrond

Halls of Valor

Helheim

Nordrassil

Nitthog

Titánští strážci


Zajímala by vás konkrétní postava, událost nebo místo ve WoW, o jejichž původu byste se rádi něco dozvěděli? Pokud ano, tak neváhejte a pište mi své návrhy do komentářů.

Ohodnoťte tento článek!