Land of Glory – WoW na mobil po čínsku

0

V Číně, zemi tak prodchnuté pirátstvím (herním samozřejmě) jako čaji, se chystá další klon Blizzardu a tentokrát to postihne samotný World of Warcraft. Po ilegálním šíření klonu Hearthstone, rovněž pro mobilní zařízení, nebo vývoji klonu Overwatch, se tak budeme moci podívat, jak dobře umí v Číně napodobit Azeroth.

Ale tentokrát to překvapivě možná nebude ilegální, a dokonce se s největší pravděpodobností dočkáme hry i u nás. Za titulem jménem Land of Glory stojí totiž gigant na poli čínského herního průmyslu NetEase, který je rovněž partnerem Blizzardu a staral se o vydání některých jeho her (například WoW, Starcraft II, Diablo III nebo Hearthstone) ve své domovině. Proto můžeme jen doufat, že kolem hry nevzniknou žádné spory a skutečně se objeví i u nás.

A na co se těšit? Rozhodně ne na žádnou levnou kopii WoWka (tedy kopii ano, ale když už něco, tak rozhodně ne levnou). NetEase se totiž do svého titulu nebojí inkasovat značné částky, což se projevuje jak po hudební, tak dabérské stránce. Jako skladatele si totiž společnost najala Gordyho Haaba, který dělal hudbu například pro Halo Wars 2 nebo Star Wars: The Old Republic a který hudbu pro LoG nahrál ve spolupráci s Londýnským orchestrem. Hře svůj hlas propůjčil na poli WoWka dozajista ještě známější Dave Fennoy – ano, to je přesně ten, který daboval Vol’jina, bývalého vůdce Hordy. Nechybí ani další známá jména jako Greg Chun (Fallout 4), Karen Strassman (nesčetně let na anime scéně, např. Bleach nebo Sword Art Online II), Jason Charles Miller (WotLK, Resident Evil, Street Fighter) nebo Misty Lee (Star Wars: Battlefront III, XCOM 2, Mirror’s Edge Catalyst). Do projektu je dokonce zapojen také bývalý producent Blizzardu, ktery spolupracoval na druhém a třetím Diablu, Alex Mayberry. Z toho je vidět, že Land of Glory opravdu nehodlá zůstat v pozadí.

Pro menší představu je k dispozici i nějaký ten gameplay, takže níže se můžete pokochat betaverzí hry (a pokud nemáte rádi ukecané youtubery, tak tady si jednoho takového užijete dvojnásob, v čínštině).

Další krok k získání co největšího počtu hráčů se NetEase pokouší udělat skrze možnost cross-platformového hraní, což znamená, že na mapě, která by měla mít velikost úctyhodných 12,96 km, by se mohli potkat hráči na Androidu, iOS i PC.

Ke hraní jsou momentálně k dispozici 3 postavy, a to elfí lučištník, lidský mág a barbarský válečník. Momentálně je možno vybrat si pohlaví, u každé postavy jsou na výběr tři další podpovolání, nejsou však k dispozici vizuální úpravy postav. Ty by však měly přibýt v budoucnu stejně jako čtvrtá postava. Podle producenta Ye Qiana by hra měla být výrazně zaměřena na propracované raidy. Nejprve je však nutno vypracovat svou postavu na maximální level (který je momentálně na hodnotě 45), což ovšem zabere zhruba jen dva týdny. Poté přichází na řadu samotné raidování, které by se, pokud možno, co nejvíce mělo přiblížit MMO hrám (a WoW primárně) na PC. Na takový raid bude možno se vydat v 10 a 40 hráčích a půjde hlavně o týmovou spolupráci, přesto by však měl zabrat i dva měsíce, než se ho podaří dokončit. Mezi další klasické prvky, kterých se dočkáme, jsou arény, mounti, questy, guildy, talenty, profese a nebude chybět ani nějaký ten příběh.

S trochou štěstí bychom se mobilního „Warcrafu“ mohli dočkat s jinou než čínskou lokalizací do čtyř měsíců, ovšem je nutno počítat s tím, že hra je poněkud náročná a podle předpokladů tvůrců ji rozjedou jen ty mobily, které jsou ve výkonnosti na úrovni iPhonu 7 a vyšší.

Land of Glory – WoW na mobil po čínsku
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů