Čtyři prohlížečové hry s tématikou Warcraftu

0

V případě, že jste stejní zoufalci jako já a můžete si dovolit (nebo možná ani nemůžete, ale stejně to uděláte) ztratit pár hodin svého života, následující seznam čtyř her více či méně se motajících kolem WoW, které si můžete zdarma zahrát ve svém prohlížeči, by vám mohl být značnou inspirací.

1. TechTeam

Ve hře TechTeam se dostáváte do místnosti se šesti servery udržovanými v chodu křečky. Vám samotným připadne role jakéhosi poskoka, který musí křečky krmit, aby nepoumírali a servery v pořádku fungovaly a nebyly zahlceny spamem (jehož nárůst můžete sledovat na obrazovce počítače vlevo dole). Vašim cílem je samozřejmě udržet křečky co nejdéle naživu. Jakmile jsou všichni mrtví, hra končí.

Po zapnutí jsem na výběr dostal tři úrovně obtížnosti – Weekday, Sunday a Patchday. Nechtěl jsem se nijak stresovat, takže jsem si dal směnu na normální pracovní den a hurá na to! Konečně si budu moct vyzkoušet jaké to je být členem týmu Blizzard a podílet se na chodu celé společnosti. Po chvíli jsem se ale začal cítit jako ti křečci běhající v kole s tím rozdílem, že já jsem běhal od jednoho serveru k druhému, jen s malými přestávkami při odbíhání ke galonu, z něhož jsem dobíral jídlo, abych nakrmil jeho hlodavé správce. Po další chvíli jsem se rozhodl začít práci trochu flákat a odběhl jsem si. A ejhle! Vrátím se a co nevidím? Šest chcíplých křečků a spamu až nad hlavu. Samozřejmě, že jsem hned dostal padáka – má neslavná kariéra u Blizzardu trvala ani ne čtyři a půl minuty. V herním průmyslu se asi neuživím. Ovšem tahle hra zase příliš dlouho neuživí divákovu pozornost, takže jsme na tom alespoň nastejno.

2. The Horde

Horda je klasická tower defence hra rozdělená do osmi kapitol a celkem 168 údajně zábavných kol. Při těch na vás porůznu útočí skupiny peonů, gruntů a trollů, přičemž každá z jednotek má nějakou svou silnou a nějakou slabou stránku. Nemyslete si ale, že to je důvod k nějakému taktizování, vystačíte si celkem bez problémů s jedním až dvěma z celkového počtu pěti nabízených typů věží (Arrow Tower, Cannon Tower, Ice Tower, Poison Tower a Fire Tower). Ale co já vlastně vím, vydržel jsem u toho jen jednu kapitolu, potom mě to začalo tak neskutečně nudit… Každopádně se strategií nepočítejte.

3. WoW Warrior: Alliance

Nejhorší hra na seznamu. Víc k ní snad ani není třeba říkat. Vážně, nehrajte to.

Pro případné masochisty – na začátku hry dostanete na výběr z pěti ras (lidé, noční elfové, trpaslíci, gnómové a draenei) a používaného štítu (Aegis of the Blood God, Bulwark of Azzinoth, Aldori Legacy Defender, Elementium Reinforced Bulwark a Draconian Deflector). Dokonce můžete svou postavu pojmenovat jak chcete. Pak už je vám dovoleno přejít k samotné hře. V té se setkáváte s kouzelníkem Scavem, který po vás metá ohnivé a ledové střely a sem tam i malé bílé kuličky, které když nechytíte, promění vás na chvíli v ovci (proč ne). Vy se snažíte jeho kouzla blokovat, aby vám neubrala životy (nebo vás neproměnila v ovci) a asi každé páté můžete odrazit kliknutím na levé tlačítko myši. Krom toho lze ještě třikrát použít lektvar na doplnění zdraví, jednou postavit štítovou hradbu, za kterou nic neprojde a jednou si nechat na několik vteřin zvětšit štít. Odměnou za odražená a chycená kouzla jsou vám body. A když máte body, je vám hej. Scav se dá možná i porazit, ale na to bych moc nevsázel.

4. Murloc RPG 1

V Murloc RPG budete překvapivě hrát za murloca, jehož jméno překvapí snad ještě více – Murk. A hned na začátek musím říct, že z her, které jsem pro tento článek (náhodně) vybral je rozhodně nejlepší, nejkvalitnější a nejpečlivěji zpracovaná.

Jako Murk začínáte v murlockém táboře Brakil (podle všeho někde na Kalimdoru), kde od samotného náčelníka dostanete za úkol sehnat ingredience na večerní hostinu. Škoda je, že sháněním těchto ingrediencí strávíte většinu hry. Až poté, co jste vysláni po sté pro ingredienci XY se při návratu cosi změní. Váš tábor byl napaden a většina obyvatel povražděna. Včetně náčelníka, kterého však ještě zastihnete naživu a těsně před jeho smrtí se dozvíte, že byla unesena jeho dcera a že ji máte zachránit. Těšil jsem se tedy, co všechno mi hra ještě přinese, jenže… Následuje v podstatě už jen jeden úkol a poté hra končí, což je poněkud zklamání, neboť jsem si ji až nečekaně užíval. Na druhou stranu je to konec otevřený, neboť přichází odhadem tak v půlce příběhu, který je rozveden v dalším díle (opět s překvapivým názvem Murloc RPG 2).

I přes obsahovou a lokační chudost vám hraní může zabrat jednu nebo dvě hodiny a vzhledem k dostatečnému množství schopností, které s každým dalším dosaženým levelem můžete otevírat, i pravidelnému přísunu nového a silnějšího vybavení (ačkoliv se mi zdálo, že s brněním s armor hodnotou 14 mi nepřátelé ubírali stejně životů jako s brněním, které tuto hodnotu mělo o 150 větší), to však není nijak dlouhá doba. K dobru lze hře určitě přičíst i fakt, že grafika je stylově velmi podobná samotnému WoWku.

Tak co? Hráli jste některou z her? Tak se nebojte a klidně se pochlubte (a můžete klidně připsat i svůj názor). Nebo znáte nějakou další? V tom případě se rovněž pochlubte, ať vím čím trávit své slabší chvilky.

Čtyři prohlížečové hry s tématikou Warcraftu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů