Blizzard čelí kritice: banuje hráče za své chyby

0

Jak napovídá název článku, budeme dnes řešit přístup Blizzardu ke „zneužívání bugů“ ve hře. Hlavní otázkou zůstává, jak Blizzard pozná, jestli hráči bug zneužili, nebo jen hráli a bug se jim připletl do cesty.

Ukázalo se, že Blizzard v takovém případě trestá všechny bez rozdílu, a to banem – zamezením přístupu do hry na danou dobu. Hráči se samozřejmě hlasitě ozývají, příkladem budiž tento tweet:

Překlad: Kruci, dnes se to bany jen hemží. Díky bohu, že jsem toho (bugu) nevyužil. Lol, kolik z vás zasáhla tato vlna banů?

Blizzard tedy vypustil spolu s World Bossem bug, díky kterému byl fight mnohem snazší. Hráč má v takovém případě na výběr (pokud o bugu ví) – buď si usnadní práci, nebo bude dělat slušňáka a bude doufat, že ti, kteří chyby zneužili, budou potrestáni.

Proč ale v takovém případě Blizzard trestá banem a ne jen například sebráním itemů, které z bosse získali? Proč trestat hráče za své pochybení, a to opakovaně / v různých situacích, které již nastaly? Ego Blizzardu je zkrátka jedna velká kapitola. Je znát, že má platících zákazníků mraky a když o pár přijde, nic moc se nestane. Je to škoda, ale asi je to směr, který časem nabere každá úspěšná firma, i náš milovaný Blizzard.

 

Ohodnoťte tento článek!
ZDROJ12up.com
Sdílejte
Předchozí článekBalanc 2.0 – stream vývojářů
Další článekSviatky vo World of Tanks
Veronika Havelková
Vášnivá hráčka, která svou lásku k hrám neskrývá a nenechá se odradit skeptickými komentáři o tom, že holky počítačům a hrám nemůžou nikdy rozumět. Závislost na World of Warcraft se na ní podepisuje nedostatkem času na cokoliv jiného, ale ráda si zahraje i GTA V, Skyrim nebo Doom 1 či 2.