Začíná vývoj založený na názoru hráčů

  54

  Na oficiálním blogu společnosti Wargaming se objevil zajímavý post, ve kterém vývojáři vysvětlují důvody, pro které se udály změny, které nám naservírovali v aktualizaci 9.15. Celým příspěvkem se jako červenou nití táhne informace o tom, že Wargaming se, více než dříve, rozhodl hlídat a analyzovat názory samotných hráčů.

  Příspěvek na WG blogu:
  Aktualizace 9.14 přinesla několik velkých změn, zejména v oblasti pohybové fyziky a zvuků. Po několika měsících, poté, co jsme diskutovali s fanoušky na sociálních sítích, fórech a přímo mluvili s opinion leadery v komunitě, jsme tu zpět s aktualizací 9.15. Díky těmto všem jsme se zaměřili na to, co hráče nejvíce trápí. Co se tedy změnilo? Zvuky a fyzika, uživatelské rozhraní a oficiální módy.

  Fyzika
  Poté, co komunita pozitivně zareagovala na změny fyziky v poslední aktualizaci, jsme pokračovali v práci a dále ji rozvíjeli. Dodali jste nám kritické připomínky a my jsme ji mnoho vzali na vědomí a implementovali je.

  Nově nebude tak jednoduché překotit tanky na střechu. Nebude to tak, že váš tank bude jako přibitý jako k podlaze, stále bude možné se převrátit jako želvička, už to ale nebude tak samozřejmé. DAlší věcí je to, že se už nebudete tak často zasekávat na malých přírodních překážkách, dříve jste na nich často uvízli, což nebylo příjemné. Další věcí, která se změnila, je DMG z pádů. POkud si rozhodnete zkrátit cestu nějakou cestičkou z kopce, už byste jí neměli dostat tolik nicméně pády budou bolet i nadále.

  Zvuky
  Grafika byla zlepšována postupně, ale zvuky zůstávaly stále stejné, nezměnily se prakticky od roku 2010. Jedním z důvodů byl starý zvukový engine, díky čemuž bylo imple,entování nových zvuků a hudby složité a časově náročné. V 9.14 jsme proto spustili nový engine, Audiokinetic Wwise, kterým se všechno mění. Například zvuky motorů nepřátel teď slyšíte mnohem dynamičtěji. V 9.15 se tyto změny ještě prohlubují, můžete si nyní vybírat nastavení zvuků, jejich kompletní profily, jako „Akustika 2.0“ nebo „Sluchátka“. Kvalita zvuků je tak nyní závislá zejména na kvalitě vaší zvukové karty a výběru zvukového výstupu.

  Modifikace
  Modifikace jsou sice populární, ale vývoj je často nebral na zřetel. To se nyní mění a populární módy se tak stávají pomalu přímo součístí hry.

  Toto souvisí s dalšími změnami UI. První velkou z nich byly dynamické charakteristiky. Díky tomu se hra stane zejména pro začátečníky přehlednější. Zároveň si můžete tanky prohlédnout předtím, než je koupíte a také projít jejich charakteristiky.

  Také jste jistě zjistili, že jsou nové filtry v garáži a v charakteristikách některé dříve neviditelná čísla, která se mění s tím, jaké máte na tanku moduly.

  Rebalancy tanků
  Největší výzvou, která před námi stojí, je globální rebalanc. Začali jsme s ním na premiácích, v 9.15 jich bylo upraveno hned deset. V tomto rozhodnutí hrála velkou roli komunita. Zároveň byl odstraněn legendární Waffenträger E-100 a nahrazen Grille 15, se kterým bude možné užít si spoustu zábavy, jak vývoj věří. WT E-100 byl trochu moc OP, pokud jde o srovnání s podobnými stroji, což zapříčinilo v bitvách spoustu nepříjemností

  Pod povrchem
  Jednou z největších změny v 9.15 bylo převedení na nový herní engine. Hra se tak mohla posunout z DirectX 9 na DirectX 11, což dává možnost dalších velkých změn v budoucnu. Bude se měnit voda, rostrliny, nebe, povrch a řada dalších věcí. Přesun na DIrectX 11 byl důležitý z technického hlediska a to zejména kvůli grafice. A my doufáme, že tyhle pozitivní změny si užijete spolu s námi.

   

  Sdílejte
  Předchozí článek27. 5. 2016
  Další článekGottwy CZ: Momentky #1
  Excalibur.cz
  Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

  54 KOMENTÁŘŮ

  1. Hmm, tak vyzerá to, že Viktor Kyslyj predsa len dáva Wargaming do poriadku – arogantných lenivých tvrdohlavých čurákov odstavil alebo vyhádzal a vývoj konečne začal počúvať komunitu čo ich platí. Držím mu palce.

    • Aj ked som skeptik, predsa len som WoT kedysi zbožňoval, takže neúspechy hry ma netešili, skôr naopak. Nie že by mi na tom extra záležalo ale snáď sa ešte ako tak pozbierajú pre dobro MMO žánru. Konkurencia je motorom úspechu.

  2. To že sem se překlopil na střechu jak želvička jednou jedinkrát za celej patch 9.15 to mě trápilo a nejen mě opravdu nejvíc z celý hry. Teď už je vše opravený a dokonalý. OMG

  3. Rozhodně po dlouhé době zase krok kupředu. Pokud to takto půjde dál, bude to super.

   WG +1

  4. Za 9.14 jsem překlopil light nebo medko asi 3x? Fakt nevim, proč zrovna tohle bylo tak hrozně řešený téma. Nárůst FPS znatelnej, sliby do budoucna pořád stejný a jedeme dál… Zatim jsem nevstřebal dostatek vjemů z 9.15, abych mohl soudit. (Ty problémy s rozběhnutim klienta mi 3 dny nedaly moc šanci). Ale všechno už jede a opravdovej test pro mě začíná. Zatim jediná reakce na balanc hry je ta, že Grille 15 v bitvě po 20 kusech je opravdu hrozná demence. Ale snad lidi vyrostou a přijdou k rozumu, protože takhle to bude neudržitelný

   • Tak já se vykotil asi taky dvakrát, ale zůstal jsem trčet na hrbolech vícekrát.. Co se týče Fps tak beze změny.Stále mizerných 50-60 a odezva 40 – 500. i včera .Hnus .Tak jsem si radši pustil film.

    • tvoje problemy s pingem WG nevyresi , places na spatnem hrobe , pořid si lepšího operátora (poskytovatele) vycisti si PC ukonči veškeré procesy krom WOT a uvidis ten rozdil

     • Vše mimo avg je pozastaveno. Vím , že je to operátorem. Platím stejně jako kluci ve městě , kde mají optiku a tam mají připojení kolem 100 a ping tak kolem 20. Co už, vesnice.

     • O čom to melieš Cerberos akého operátora ak mám furt jedného a do patchu 9.14 nebol problém a teraz mi zrazu začal tiež skákať ping do neba, tak o akom operátorovi to táraš, azda mi nechceš povedať že po patchi 9.15 nastal problém u môjho operátora.

     • Já měl doteď 35prumer teď mám 65prumer což je pecka a ping 20-40 což je akorát můj „skill “ víc už fakt nepotřebuje 🙂

   • holt nehraješ MT-25, prostě rychlejší tanky na to trpí pořád… kromě MT-25 jsem se překotil jen jednou (Škoda T25), ale s MT pořád…

   • No to je zväčša na zaciatku ked pride vymena tanku. A co sa tyka toho poctu TD tak nemas pravdu. Staci zobrat nejake medko (moj pripad T54) a zapnut poslednu misiu na T55a a nestretnes ich tolko. Odskúšané na 100% akoby WG nechcelo aby som tu pos…u misiu urobil. Ale inac ked zoberiem nieco ine tak ako pises aj 16 TD a stoho 10 Grille15. Zaujimave 😀

   • Pro tebe je demence 20 ks Grile v bitvě? To ho teda nikdo nemuze vyzkoušet kdyz ho ma v garáži? Ty jak si vyexpiš tank tak ho nehrajes viď. …Demence je tvuj nazor na to….

  5. Želvičku ležící na krunýřku jsem dělal dost často (nevím asi odlišný styl jízdy, brutální offroad nebo co? 😀 ), takže za mě jsem rád že to zmírnily. Co se týče Grille15: ten blázinec se dal očekávat. Až se všichni nabaží a trochu je to omrzí, vrátí se vše do normálních kolejí. Jen jsem překvapen kolik hráčů mělo „wafli“ v garáži (včetně mně), protože tolik jsme jich v bitvách nepotkávali.
   A k 9.15: zatím skvěle, už druhá aktualizace o které to mohu říct. Konečně se WG se vydalo správným směrem, doufám že jim to vydrží. Jistě nějaké chyby se vždy najdou jako chybějící hlášky velitele, zamrznutí hry na konci bitvy, ap.. Pokud na to komunita upozorní a vývoj rychle zareaguje opravným mikropatchem pak budeme vědět že nás berou opravdu vážně a že ty kecy nejsou do větru.

  6. WG se nedá věřit ani slovo, minulé roky nás o tom přesvedčili. Ale líbí se mi jak se jim to krutě vymstilo jen co je pravda. Kartičky a Poletuchy mrtvé, WOWs je pomalu následuje a z tanků jim odchází platící hráči. Ale vezmeme to postupně.
   Názory hráčů se měli poslouchat prakticky ihned a né poté co hra šla do kytek. Názorná ukázka jsou letadla, tam se na komunitu těžce dlabalo a hra je díky tomu tam kde je.
   Fyzika: Opravdu byla super vychytaná a bylo vidět že i těžce testována. To jsou jen detaily že se s O-Ho převrátím na bok když najedu na roh baráku a s Borsigem se zabiju když sjedu na arktidě ten malý hup u severní báze. Super!
   Zvuky: Ty mi naopak přijdou dobré a nestěžuji si, změnu to chtělo.
   Modifikace: Upřímně to co se kolem nich momentálně děje je děsivé. Zajímavé ani zmínka o blokování nežádoucích módů a na nějaké číslíčka jim sere pes. Jediná možnost už je jen je úplně zakázat. Pro WG by to bylo jedině vysvobození. Ubylo by remcalů, všichni by měli stejné podmínky a pak by ubylo i hromady lidí co mají s hrou problémy protože jim to rozházeli neoptimalizované módy. Ano bylo by dál pár programů ale pro WG by bylo jednodušší to celé uhlídat. Bojím se že až zavedou ty kódy pro jednotlivé modifikace, garantuji vám že maximálně do měsíce bude návod jak to obejít.
   Rebalance: Super, rebalancujeme stroje co skoro nikdo nemá, nebo se nedají normálně zakoupit. Zoufalé to je ale na papíře to vypadá skvěle no ne?
   Gratuluji WG na přechod na Dx 11 (asi tak s desetiletým zpožděním). No ještě zbývá globální rebalanc ale po testech se bojím že to dopadne jak HAWOC, protože si s tím nebudou vědět rady.
   Ano jsem pesimistický ale WG si hráče důkladně vycvičilo, protože dokud to nebude oficiálně ve hře, nevěřím jim ani ň.

   • Tyhle keci úplně miluju 😀 Sám dokázal úplný nic ale kritiku , tu máš na jedničku 😀

    Mě je úplně jedno jak hra vypadá , pokud mě baví tak ji hraju , a pokud mě nebaví , tak není jednodušší řešení než hrát něco jiného…

    Nebo snad ne?

    • Děkuji za zhodnocení mého života. Sice mě vůbec neznáš ale hned hodnotíš, tyhle lidi fakticky obdivuji jak hned mají jasno. A co mám komu co jako dokazovat? Důvod?

     • Proč kritizuješ tady kde nic nezměníš? Proč nepíšeš na forum nebo nevyplníš feedback , pokud vím ta možnost existuje.
      To co si napsal je pouze brekot , brekot a nic víc.

      Tohle by sis ty a tobě podobní měli uvědomit.
      Já WG obdivuji za to co udělali.
      Jsou sice věci které jsou špatně ale řešením je se s nimi smířit a poskytnout nějaký feedback , místo plakání někde kde to stejně nemá smysl.

      Let the hate begin

      A do tvého života mi není nic, nevím o tobě nic a ani nic vědět nechci, ale podle toho co jsi napsal to vyznělo jako kdyby jsi to dokázal udělat mnohem lépe než WG , tak do toho , nebo ne?

      • TheDisturbed No ty jsi ale megačuráček.Divit se v comentech že tam jsou comenty no fakt hustýýýý. Až budeš venku naštouchej si do hlavy nějaký psí hovno, pomůžeš si. Fakt to mam rád, někdo sem písne svuj názor a hned se tady vyrojí hovno s obrovským ale opravdu obrovským nadhledem. Tak víš co jdi do prdele kriple.

      • Myslím že podle tvých herních stat by si to tvoje „hovno“ spíš potřeboval ty,
       Jsi na úrovni mezi trollem a hodně špatným botem.
       Se divím že takový jako ty , vůbec umí psát

     • Tu nejde o to či veríme WG-čku. Ak WG nesplní to čo sľubuje,WG pomaly skončí. Takže každé zlepšenie je pre nás hráčov dobré a chvalime ho. Ja verím v niečo hodnotnejšie a preto beriem WoT a WGako zábavu a nie ako vieru 🙂

  7. tak v 9.14 sem byl s Lt dost casto na zadech jak zelva v 9.15 uz je to v poho narust Fps taky znatelny z nejakych 80 na 115fps ti co zadny narust fps nepozoruji tak jim to delaji ve vetsine pripadu mody protoze tam toho maji az prilis moc sam pouzivam mody od Gottwyho(jednoduche a prehkedne zadne zbytecnosti navic(

  8. Kecy,kecy a zase jenom kecy budeme, začínáme,přineseme,zlepšujeme,pracujeme na tom. Škoda že taky tak neumím podnikat a musím dodržovat termíny 🙁 Rád bych si zaplatil kurz jak všem mazat med kolem huby a nic u toho nedělat a zároveň v průběhu vybírat takovej nehoráznej žok 🙂 Upřímně jim to závidím

   • Jakej žok ? ta hra je ZDARMA to si uvědomte hlavně teda ty když o tom mluvíš , ještě jednou a píšu to pomalu aby jsi to stačil přečíst …Hra je ZDARMA , nemusíš do ní dát vůbec nic kromě času za zábavu a o tom už polemizovat jde , já sám jsem hru půl roku nehrál a změny které se dějí mě přesvědčily se aspon na chvíli vrátit a zkusit a zatím začátek parádní , nechme je alespon tento rok a uvidíme ,rebalanc to rozsekne ale zatím se dali správnou cestou alespon já mám ten dojem .Není třeba pořád nadávat když už se konečně něco pohlo . Čecháčství se holt nezapře 🙁

    • Kolik ti je? 5? Až ti bude 6, tak pochopíš, že neexistuje nic zadarmo. Tak přestaň žvanit ptákoviny.

      • A to je tvůj herní nick? Protože _Cerberos má celkem dost prémiových vozidel…. Možná by nám mohl sdělit, jak je všechny získal zadarmo.

      • Hra sa dá hra zadarmo cca do tier VIII, desiny sú bez prémka neuživiteľné. Je verejne známe že je tak nastavená ekonomika hry, WG sa tým nikdy netajil.

     • WoT je zadarmo – WG jsem nikdy nedal ani korunu a přesto hraji 2 roky a 7 měsíců.
      Ano platí se za internet a elektriku, ale to i když WoTko nehraješ

      • Tak to se nemáš čím chlubit.
       Hraješ zadarmo , tak bys neměl mít ani právo nic kritizovat když už nemáš ani kapku úcty a aspoň ten jeden debilní premium tank si nekoupíš…..

      • To se moc nechlub, protože kdyby všichni hrající hráči byli jako ty, žádné WoT zadarmo by neexistovalo. Jak jsem řekl, neexistuje nic zadarmo. Není to možné.

      • TheDisturbed – já jsem v tomto příspěvku nekritizoval. A prémiový tanky mám díky goldům ze pár malých soutěží (Chi-Nu Kai či mise (D. Max) a jiné si neplánuji koupit, jako student totiž nemám na rozhazování.

       Kim_Jonk_Rekt – pro mě je WoT zadrma jediné co investuji je můj čas a za to mám hru která mě baví. Kdyby se ostatní chovali stejně, tak by holt WoT nebylo a já bych ho ani nikdy nehrál, protože nepředpokládám, že by vydrželo 2 roky bez financí.

  9. Téma „hra zadarmo“ lze nahlížet několika úhlů pohledu.
   Ty jako uživatel to samozřejmě zadarmo máš, ovšem přesto Wargamingu něco přinášíš. Je to jako s reklamami na webu, i když neklikneš, provozovatel webu si započítá zobrazení a to naúčtuje klientovi. Wargaming má plné marketingové materiály toho, kolik jeho hru hraje lidí. Tahle čísla představuje novinářům, investorům, bankám, u kterých si půjčuje, atd. Zadalší i hráči, kteří neplatí, tvoří prostředí pro ty, kteří platí a tak je při hře udržují. Medaili za všechny zničené tanky ve hře pořebuje získat platící protivník třeba právě na tom tvém tanku.
   Každý hráč pro ně má hodnotu, ne že ne. Budeš pro ně mít hodnotu i dávno poté, co hru odinstaluješ. Ještě roky budeš jedna z čárek na jejich seznamu, jedno číslo, kterým se budou chlubit novinářům, až budou spouštět další hru.

   • Ať se chlubí, že jsem jeden z XYZ hráčů co hrají tuhle hru (viz oficiální webovky – počet hráčů, odběratelů na YT, lidí na FB). Také trochu natáčím videa a to je vlastně reklama pro WG zdarma. Dělám je, protže mě to baví a holt při tom lehce propaguji WG. No co už. Ale platit nemusím a to je pro mě výhodné – za zábavu jen to že jsem započítán mezi celkový počet hráčů.

  10. Zdravím, chtěl bych dodat, že je špatně značený pancíř věží u jednotlivých národů, dám příklad: veškeré německé heavyny mají např 250 mm přední pancíř věže (E- 100) což v praxi znamená 250 mm tloušťka předního plátu věže + je tam mantlet, který má třeba na prustřel 350mm tloušťku, stejné je to i u jiných tanku Tiger 2, E -75 atd. američané to maji jinak: T110E4 mu píšou 254 mm tloušťka, ale v praxi tohle má jen mantlet a věž ze předu má kolem 190 mm, stejně tak T28 prototype, 203 mm na věži zepředu má jen mantlet, jinak se dá prostřelovat se 170 mm penetrace, a podobně toto mají i jiné tanky, papírově pak jsou pak např američané mnohem pancéřovanější než ve skutečnosti jsou, a ta hodnota není vůbec vypovídající.

   • Počítá se jen místo s nejsilnějším pancířem, nebere se v potaz naúhlování, představený pancíř apod. Číslo je jen orientační, pokud si chceš pořádně prohlédnout skutečnou efektivitu pancéřování, existují na stránky (např. tankinspector).

  11. Jj,pravda,totalna revolucia….autoaim funguje ako sa mu zachce,tanky sa prevracaju na strechu pri najmensom hrbolceku,klient zamrzne pri skonceni bitky,zvuky funguju ako sa im zachce a ked vystrelis zo 170mm dela tak to znie ako ked si moj 15rocny jazvecik prdne…ale aby som nebol uplne negativny,tak aspon tie mody po x rokoch zapracovali do hry,este hitlog(pripadne dmg panel) a uz clovek nic nepotrebuje

  12. Tak jestli se WG chystá řídit těmihle názory…no potěš pán bůh

  13. Vážne, vývoj na názore hráčov a to ktorí hráči im poradili toto, že po patch 9.14 som nevedel čo je to vysoký ping a zrazu po aktualizácií sa to nedá hrať, lebo mám ping 60 – 70 a keď ma spotnú nepriatelia, alebo ja ich, tak mi zrazu vyskočí aj na 300, 700 a pod., ako neviem čo s tým porobili ale zrejme chyba ohľadom môjho internetu nebude, keď som mal ping stále od 50 – 60, možno ak vyskočil na 75 tak to bolo maximum a teraz niečo strašné a to už aj všetky módy ako XWM, hit a damage panely odinštaloval a robí to aj na čisto originálnej hre. mantáci dali patch a ping skáče zrazu ako divý.

  14. A trvalo to jenom 5 let. Akorát mám strach, že se bude dávat na názor rajčat. Spíš by se to mělo ladit s dobrými hráči.

  15. no tak to je teda pecka mody kteý mi fungovaly bez problému zejména přiblížení na max mi nefungujo at jde celé wg se vycpat končím s wot a raději si jdu zahrát pověstný MInecraft

  16. myslím že ta fyzika je dobrá no tie zvuky su fakt maximalne odporné :)..zvuky motorov su asi zo sekačiek na travu mam taký pocit a tie výstreli zneju ako keby som strielal z pušky a pištola..nemá to dobrý efekt ani zvuk…skor ste to mohli nastavit na variantu dvoch volieb..ktoré by boli v nastaveniach hry kde by si hrači sami zvolili aké zvuky či tie nové alebo starú klasiku….pravdu povediac..po tých aktualizaciach tá hra už nestojí za to čo niekedy..škoda no, boal to moja najoblubenejsia a jediná hra ktorú som hral každý deň 🙂

  17. Pěkný – ale totální nesmysl ! Nikdo nikdy nevěřte, že na Váš názor někdy někdo z těch lumpů dá a že by ho vůbec někdy bral v potaz, nebo se jím vůbec někdy zaobíral !!!

   Krásná vize pro uspokojení nevěřících ! BRAVO Wargamingu, opět dokazuješ svoji neschopnost !

  Comments are closed.