War Thunder: T-62

  14

  Sovětský střední tank T-62 je přímým nástupce tanků T-55 a T-54, ale narozdíl od nich byl určen k bojům proti nepřátelským obrněným vozidlům. U tanků, určených k této úloze je nejdůležitějším parametrem jeho dělo – a právě dělem vývoj T-62 začal. Koncem 50. let začalo být jasné, že sovětské tanky už nedokáží držet s nejnovějšími tanky západní výroby krok. To v roce 1959 vedlo k rozhodnutí, aby začaly experimenty s instalací 115mm děla do věže středního tanku T-55. Po testech v továrně, i na vojenském polygonu, byl tank označen jako T-62 a první tanky s tímto označením sjely z linek v roce 1961. Tank byl úspěšný – byly vyrobeny přibližně čtyři tisícovky kusů a několik spřátelených zemí si od SSSR zakoupilo licenci na jejich výrobu.T-62 byl už do War Thunderu plánovaný nějakou dobu, i kvůli tomu, že jeho podvozek byl použitý pro několik dalších velice zajímavých vozidel z období Studené války. Jedno z nich – raketometné vozidlo IT-1, jsme do hry zařadili v minulé aktualizaci 1.59: Flaming Arrows. Nyní nastal čas pro to, aby T-62 ve War Thunderu vyjela na bojiště.

  Sdílejte
  Předchozí článekakcido: Recenze Škoda T 50
  Další článekSupertest: Rheinmetall Skorpion G
  Excalibur.cz
  Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

  14 KOMENTÁŘŮ

   • to dělá to dělo, ta 100mm přecejen tak nějak vypadá zajímavěji.

    Jenže 115mm nebyl na parádu, ale na louskání Pattonů na 2 kilometry 😀

   • No, vypadají v obou hrách pěkně. Tady v tom případě se ovšem jedná o render přímo z modelovacího programu, takže je jasný, že ve hře to bude vypadat trochu jinak. Ostatně, to se WG hrozně vyčítalo, tak jsem zvědav, jak to dopadne tady. Každopádně když to porovnám s AW bežícím na úžasném Cry Engine 3, tak se musím smát 😀 Tam ta T-62 vypadá jak starý SD model z WoT…

   • ..pre mňa prišiel bolševický mor a infekcia duše národa spolu s ruskými tankami o 23 rokov skôr do mojej vlasti, ako je Tebou myslený august (srpen) 1968.

    • Tak si sa vyplakal keby nebolo Ruska bol by si v koncentráku/možno by si ani nebol a možno by si bol nácek.Takých ako ty milujem ked je vojna chce na nej územne zarobiť každý nie len Rusko

    • tenkrát to bylo něco jiného nežli 48(převrat)/68(tanky)- tenkrát osvobozovali
     a k tomu osvobození bylo stále lepší než nacistická ideologie s zrádcovský západem.

  1. Zabiják… jen by to chtělo trochu se rozepsat o velmi zajímavé historii toho děla:)

  Comments are closed.