War Thunder: Sturmpanzer IV Brummbär

  20

  Brummbär (německy ‘Bručoun’) je samohybné dělo na podvozku středního tanku Pz.IV, které bylo vytvořeno pro přímou podporu pěchoty a ničení opevnění. Toto samohybné dělo se vyrábělo v letech 1943 – 1945 a zúčastnilo se bojů jak na východní, tak i západní frontě. Postupoval po boku útočných oddílů, kdy útočil na obranné pozice a ničil kulometná hnízda a stanoviště odstřelovačů pomocí svého monstrózního děla – 150mm houfnice Stu.H 43 (L/12).

  Brummbär byl vybaven vynikající pancéřovou ochranou, která ho chránila nejen proti kulkám a šrapnelům, ale i proti protitankovým dělům – tloušťka pancíře činí zepředu 100 mm, který je ve slušném úhlu sklonu.Armáda tento tank zařadila do kategorie “útočný tank” (Sturmpanzer), což je důvod vzniku jeho neoficiální přezdívky ‘StuPa’, kterou začali používat vojáci. Spojenci pak stroji začali říkat “Broučoun”. Během výroby bylo jako základ použito šasi z modelů Pz.IV E, F a G. Prostor pro osádku prošel mnoha změnami a na boky přibyl dodatečný představný pancíř. Brummbär také používal speciálně navržené pásy, určené k bojům na východní frontě. V seznamu použité munice chybí jakákoliv AP průrazná, protože toto vozidlo nebylo určeno k bojům s ostatními tanky. Přesto ale používalo silné, 38 kg vážící výbušné náboje, nebo náboje se směrovou náloží (HEAT).

  Brummbär bude prémiové vozidlo 3. úrovně v německém technologickém stromě. Do bitvy si tohoto bručouna budete moci vzít už velice brzo – v nejbližší velké aktualizaci War Thunderu!

  Sdílejte
  Předchozí článekKomiks: Kulometčíci
  Další článekSandbox dočasne pozastavený
  Excalibur.cz
  Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

  20 KOMENTÁŘŮ

  1. Ti neni fer ja tady o nem do wot zadonim uz 2 roky a konkurencni hra si ho tam da. To uz radsi k nim prejdu

    • Presne tak kto chce Sturmpanzer IV Brummbär teda 38 kilo historie na vystrel bude mat moznost vo WT.

   • si mysliš že tě nekdo poslouchá? jenže kdyby to dělali historicky tak ten tank probije vše na co se podívá a wg řeklo že je to nevybalanovatelné pro wotko

    • Přesně tak, Sturmpanzery (včetně většího bráchy Sturmtigera) jsou pro WoT absolutně mimo mísu – neni to TD, neni to arty, naprosto extrémní kombinace pancíře a palebné síly vybalancovaná jen mizernou mobilitou a (možná) nepřesností.

     Ve WoT by se Sturmpanzery musely hrát jako arty na krátkou vzdálenost – podobně jako Bert, ale bez jeho mobility, kamufláže a vysoké křivky granátu – přecejen narozdíl od Su-152 Sturmpanzery byly spíš pro nepřímou než pro přímou palebnou podporu…

     • Jelikož by typově zapadal někam na šestý-sedmý tier, tak by tam by ten pancíř už nebyl žádný terno. Pořád mi přijde KV2 lepší.

  2. 38 kg nalož,tak to by znicila i Mause.Se nedivim ze to Wot nechce:-):-)

   • HE v Su-152 má 43 kg a AP skoro 49 kg a taky jsem si nevšiml, že by stocková Suka louskala Mause na ránu 🙂

     • ve WT nepochybuju, že když velká AP-HE střela penetruje a vybuchne uvnitř tak, aby střepiny dosáhly na všechny členy tak zničí Maus na ránu, ale ve WoT (a Lukluk22 mluvil o WoT, ikdyž článek je o WT) neni šance, že by KV-2 vubec penetrovala Mause odkudkoliv…

      • Tak teoreticky ta možnost samozřejmě existuje. HE KV2 má tuším 85mm pene a Maus má z vrchu na podvozku 50mm. Takže pokud by byla kousek nad ním a měla štěstí na RNG tak by to šlo. Ale na ránu asi ne 🙂 Mimochodem jednou jsem viděl na jednom streamu nějakýho luckera kterej trefil s T49 v plný jízdě zepředu IS7 a penetroval za 980dmg. Ta IS7 se malinko zhoupla a střela jí zaletěla do vrchního poklopu. Neuvěřitelná klika.

    • No je fakt že ve hře SUčko Mause na výstřel nezničí, to ale neznamená že v realitě by byl Maus po zásahu 40kg HEčkem z SU ještě akce schopný i když by to tank nezničilo, došlo by určitě k poškození děla, optiky, pásu, možná i zabití posádky, fakt těžko říct ale 40 kg trhaviny…. fyzika je fyzika…

  3. Ne každej model ve WT mi přijde hezčí než ve WoT, ale tohle je fakt extra povedenej kus. Ví se cena? Možná bych i jeden premiák do WT mohl koupit…

  4. Obcas lituju, ze WT nehraju a ted je jedna z chvil. Brucouna sem vždycky chtěl ve WoT 🙁

  5. Úplně v klidu by ve WoT být mohl. Prakticky by fungoval podobně jako bezvěžový O-I. Silná HE, slabé heaty a nikdo nemůže říct ani popel. Tier VII.

  Comments are closed.