War Thunder: M60A1

  9

  Jen několik let po zavedení tanku M60 do služby bylo rozhodnuto, že základní verze M60, jež byla v podstatě pouze modernizovanou variantou tanku M48A2, není schopna účinně čelit tankům potenciálních nepřátel. Pancéřová ochrana věže na M60, která byla prakticky stejná jako na starším M48, nedokázala odolat palbě ze sovětského kanónu D-10T ráže 100 mm, užívaného na tancích série T-54/T-55.

  Právě tato slabina byla důvodem, proč továrna Chrysler v roce 1962 zahájila práce na vylepšené variantě M60, označené jako M60A1.Hlavním rozdílem novější verze oproti té původní byla přepracovaná věž s ostřeji zkoseným pancířem na čele věže. Tloušťka celé přední části věže pak byla posílena na 254 mm (bez započítání tloušťky štítu děla). Rovněž byla instalována nová kupole velitele, která se mohla otáčet v plném rozsahu 360° a byla vybavena osmi průzory pro maximální možnou viditelnost do všech stran. Instalací věže se rovněž zlepšily pracovní podmínky osádek.Společně s vylepšením balistické ochrany designéři do tanku zabudovali nový systém řízení palby a vybavení pro střelbu v noci, po roce 1965 pak začaly být do tanků M60A1 instalovány balistické počítače M16. Změn se dočkalo i řízení tanku – byly instalovány vylepšené aktuátory hydraulických brzd a mechanická brzda. Podvozek byl modifikován přidáním teleskopických tlumičů na spodní pojezdová kola. V následujících letech pak neustálé vylepšování a modernizace tanku pokračovaly ve snaze udržet tank schopný konkurovat nejnovějším sovětským obrněncům.

  Sdílejte
  Předchozí článekManiaXXL: Replay Cromwell B
  Další článekSupertest: Nová funkce při spuštění
  Excalibur.cz
  Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

  9 KOMENTÁŘŮ

    • no ale tomuhle se hejbou i anteny kdyz s tim jedes 😀 … neco takoveho ve wot asi nikdy nebude

  1. WarThunder děla a ma krasnějši a živějši modely tanku od Worldoftanks to nema ten řiz ,ve WOTKU použivam Remodely na tanky od Milkym4n91 a jeste od 1 rusaka ale oba uš stim sekli takze sem momentalne na suchu ,jestli by nekdo nevěděl ještě kine zdroje odkad čerpat dalši remodely ? do WOTKA 😉

    • A ani nemůže, protože Wot je absolutní arkáda s mnohaletým vývojem a WT je relativně nová simulace prakticky v každém módu. WoT se snaží o co nejkratší bitvy, WT právě naopak. WT má krásné HD modely už od začátku, WoT je začalo dávat do hry, když už jejich SD modely příliš připomínaly 8-bity. Takže ano, WT nikdy nebude na úrovni WoT :p

  Comments are closed.