War Thunder: M551 Sheridan a Strv 81

  10

  Asi neexistuje známější tank z vietnamské války, než Sheridan. Vytvořen pro ze vzduchu vysazované jednotky nové generace a otestován v roce 1963, Sheridan je opravdu technologický krok dopředu. Na pancéřování trupu byl použit hliník a jeho hlavní výzbroj tvořil 152mm kanón M81, který zároveň sloužil jako odpalovač raket. Tank byl samozřejmě vyroben s co největší úsporou hmotnosti to šlo tak, aby bylo možné jej na padáku vysazovat ze vzduchu.

  Výroba trvala od roku 1966 do 1970, ale tank byl používán i o mnoho let později.Sheridan se zapojil poprvé do bitvy v roce 1969 ve Vietnamu, zrovna na vrcholu bojů. Tank se stal pro americké síly nepodstradatelný, ale stejně jako disponoval výhodami, tak měl i nevýhody. Díky své nízké hmotnosti a schopnosti pro průjezdu přes vodní plochy (při namontované speciální cloně), dokázal se Sheridan dobře pohybovat i v náročných a vlhkých podmínkách vietnamské džungle. Na druhou stranu ale bylo jeho pancéřování slabé a jeho dělo bylo náročné na použití i údržbu.

  Zpětný ráz 152mm děla byl tak silný, že občas zranil osádku a samozřejmě i negativně ovlivňoval přesnost míření. Celkově se ale Sheridan osvědčil a stal se jedním ze symbolů celého konfliktu.Ve War Thunderu bude Sheridan jedním z nezvyklých tanků v americkém technologickém stromě na vyšší úrovni. Ve srovnání se sovětským IT-1 je M551 mnohem méně pancéřovaný, ale po vyzkoumání příslušného modulu půjdou z děla střílet i protitankové řízené rakety. Tato schopnost kompenzuje mnoho chyb, které tento lehce opancéřovaný tank má.
  Navzdory přesné raketové výzbroji ale bude Sheridan podávat nejlepší výsledky na malých a středních mapách, na kterých se půjde schovat nepřátelům za překážky a zároveň nebude zpětný ráz děla kazit přesnost při střelbě na vzdáleného protivníka.

  Dále se na stremu objevily informace o britském tanku umožňující pálit naváděné rakety – švédská modifikace Centurionu Mk.III, StrV 81

  Sdílejte
  Předchozí článekMise maratonu „Motherland Calls“ odhaleny
  Další článekakcido: Prochorovka
  Excalibur.cz
  Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

  10 KOMENTÁŘŮ

   • technicky vzato, ta t49 je samotný sheridan, i když ve stocku se to jen tak nepozná. ale když se koukneš na korbu, tak její profil lze rozpoznat. Wargaming jeno v rámci zachování vyzkoumatelnosti modulů patrně přidal komponenty z jiného(jiných) tanků

    • T49 se stockovou věží a 90mm dělem je ta „pravá“ T49, neboli M41 s 90mm dělem. V topu to je XM551, což je prototyp Sherridanu (věž se 152mm dělem na podvozku M41).

  1. I like Sheridan in Armored Warfare. Už jsem to sice jednou psal, ale nemůžu si pomoct. Je to boží stroj

  Comments are closed.