War Thunder: ASU-57

  1

  ASU-57 byl prvním sériově vyráběným samohybným dělem v SSSR, které bylo určeno pro vzdušný výsadek. ASU-57 – aviadesantnaja samochodnaja ustanovka – přibude do sovětské větve lehkých taků před stroj PT-76. ASU-57 bude jedním z nejzvláštnějších vozidel ve hře. Jeho zbraň má sice malou ráži, ale i přesto je to nebezpečné samohybné dělo.

  Jeho hlavními klady je malá velikost, velká pohyblivost a kadence střelby. Velice lehké pancéřování, tříčlenná osádka, nezvyklý design a snaha o co největší snížení váhy – vše proto, aby mohl stroj přistávat na padáku. Kuriozitou je, že použitý motor M-20E pocházel z civilního vozidla Poběda (Vítězství). Hlavní výzbroj tvořil poloautomatický kanón Ch-51M, který měl prakticky shodné balistické vlastnosti s dělem ZiS-2.

  Toto vozidlo bylo zařazeno do služby v roce 1951 a posléze bylo nahrazeno silnějším typem ASU-85. Na první pohled se ASU-57 liší od ostatních sovětských samohybných děl z konce války malou velikostí a otevřenou kabinou. Zásoba munice pro dělo činí 30 nábojů, ale jeho kadence a balistické vlastnosti jsou úžasné. Vzpomínáte si na skvělé 57mm dělo ZiS-2 na raných sovětských samohybných dělech ZiS-30? ASU-57 je taková poválečná verze stroje ZiS-30 – pokročilý, pohyblivý, obratný stroj s nízkým profilem, které je velice stabilní hned po zastavení – narozdíl od ZiS-30, u něhož tuto vlastnost způsobenou vysoko umístěným těžištěm mnoho hráčů nesnáší.

  Sdílejte
  Předchozí článekWoTmaniaxxl: KV-85 – 3 vítězné znaky
  Další článekWoWs: 16. 5. 2016
  Excalibur.cz
  Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

  1 KOMENTÁŘ

  1. Keby to dali ako premiak do WoT na nejaky 4 tier tak by to bolo super

  Comments are closed.