Upoutávka na film “T-34”

25

V letošním roce se objeví nový ruský tankový film, který v sobě nezapře podobnost s nedávným snímkem Fury – u nás Železná srdce. Jméno filmu prozrazuje prakticky vše, co byste o něm potřebovali vědět – “T-34”.

Pravděpodobně uvidíme trochu té pověstné sovětské zaujatosti, ale bez ní by to nebyl dobrý film, ne?

Upoutávka na film “T-34”
Ohodnoťte tento článek!
4.45 (89%) 20 hlas/ů

25 KOMENTÁŘŮ

 1. Pokud vím, životnost T34 v boji dělala 3,5 minuty – to nebude dlouhý film 🙂

  • T34 možná, ale T-34 to je jiný materiál. 😛 Viděl jsem 4 z tanku a pes, a tam přežili a vyhráli celou válku. 😛

 2. kratke ale zaujimave info…beriem na vedomie skusim si to pocas roka odsledovat kedy alebo ci to dorazi aj ku nam…dik

 3. tak schválně, kolikrát bude hláška?
  – tato neprobila
  – to muselo bolet
  – všichni z tanku ven

  doufám, že začnou s 50% posádkou a potkají pedobeary z Německa, 🙂

  • Ano začnou s 50% posádkou a potkají německá tanková esa, ale rychlými snatshoty z otočky je všechny pobijí a během jediné bitvy stoupnou na 121%.
   Tak to prostě je. 😛

 4. Už z toho videa to vypadá dost divně…

  No snad to nebude taková hovadina jako Fury, kde Němci v Tigeru taky neuměli nic jinýho než jet pořád dopředu…

 5. Neviem o čom tu niektorý točíte a vysmiete sa , veď keď narazili Nemci na T-34 a KV-1 počas napadnutia ZSSR tak boli z toho pekne v péčku lebo ich nevedeli čelne (a nie len čelne ) prebiť . Tigre a Panthery boli nasadené až v roku 1942 – 1943 , takže do tej doby boli téčka dosť dominantné na bojisku a prehrávali hlavne skrz zlú taktiku a nevycvičenosť posádok . Len pre spresnenie 19.apríla 1941 1 KV-1 v zákopovom postavení sama zničila 22 tankov a pritom obdržala 152 rán od nemeckých tankov , zvyšných 20 tankov zničili zvyšné 4 KV-1.
  K filmu , možno to bude dobré možno hlúposť ale ak 1 papierový Sherman z Bradom Pittom dokázal na západe také zázraky tak prečo nie T-34 🙂 na východe .

  • O uvedené situaci jsem četl. Ale Rusové vyhráli válku pro masivní produkci zbraní a za obrovských lidských ztrát. Za zády měly USA a VB, kteří je materiálově, surovinově a potravinově podporovaly Tanky sami o sobě nic nevyhrály. Výborné tanky měla i Francie, ale díky špatné taktice a nerzhodnosti ji to nebylo nic platný.

  • 19. apríla 1941 mohla zničiť KV-1 leda tak h.vno, možno niekde v Pobaltí, ale tí asi nemali obrnenú techniku… ale je fakt, že krátke hlavne Pz. III a Pz. IV neprestrelili KV-1. na T-34 s ich 50 mm stačili v pohode, sklopený 45 st. mohol mať maximálne 70 mm efektívnych. zasa zákopové postavenie nie je “férovka”, keď tanku trčí len tvrdá veža a aj ináč je takýto tank vo výhode, okrem pohyblivosti, že….
   ruské tanky nemali rádio a to bola ich hlavná nevýhoda, nemohli operatívne reagovať na situáciu na bojisku a ich hurá systém viedol akurát len k veľkým stratám, viď Kursk a “slávna” Prochorovka, kde dostali riadne na frak a len vďaka odpískaniu Citadelly Hitlerom tá bitka nakoniec skončila ako skončila. neskoršia propaganda toto dobre využila a Rusi pri Kursku zničili viac nemeckých tankov, ako mali na celom východnom fronte v tej dobe, hlavne Tigrov, ktorých sa báli až do nasadenie IS a ISU 😉

 6. Myslíte ,že se to dostane k nám do kin ? ( zvlášť v dnešní době)

  • a keď aj nie, načo máme internet a zvlášť z Ruska je ponuka dosť široká 😀

 7. Hb74 – jste mi připoměl jednu dokumentární serii ,kde rusové prohrávali bitvu za bitvou a vůbec si vedli mizerně až se nějakou náhodou ocitli v Berlíně
  😉

  • na to jsou super válečné týdeníky. Týdeníky jdou v uvedeným sledu : Slavná válečná vítězství německé armády – taktické přesuny + slavná vítězství jednotek – záchrana civilizace před vlnou bolševíku a mobilizace sil – slavná Rudá armáda vstupuje do osvobozeného města 🙂

   • denníky boli určené hlavne pre civilov kvôli upadajúcej morálke, posudzovať situáciu na fronte podľa nich je smiešne…

  • Aniž bych si dovolil zpochybnit hrdinství vojáků Rudé armády, tak vyhráli jen proto, že jejich velitelé a politická reprezentace (která si nezadala s tou ve Třetí říši) byli ochotni akceptovat ztráty, které by každou jinou armádu (a ne jednu) zdecimovaly.
   Ostatně, proč měl asi slavný a veliký maršál Žukov mezi svými muži přezdívku řezník.

   Pokud se chcete pobavit, tak doporučuji ke zhlédnutí obě série Velké vlastenecké války a schválně, ve které z nich je víc propagandistických cnaců – jestli v té z doby CCCP nebo té nové, historicky přesné

   • urrrááááá , nas mnóga!
    neviem si predstaviť, ako by niekto bojoval s číňanmi. tých zlikvidovali počas Veľkej kultúrnej revolúcie okolo 50 miliónov a za pár desiatok rokov ich už bolo vyše miliardy.

   • Tak trochu kecáš nesmysly.
    Němců bylo v roce 1939 69 mil. a zahynulo 5,5 mil. vojáků
    Rusů bylo v roce 1939 168 mil. a zahynulo 8,7 mil. vojáků
    A to nezapomeň, že rusové bojovali ještě i ve východní Asii.

    • To máš z Wiki co? – Mám jenom drobné upozornění, ty údaje jsou poněkud nepřesné – dost záleží na tom z odkud se čerpá. V anglické verzi to máš zase jinak.

     Nicméně pokud vím, tak německé ztráty 5,5 mil vojáků jsou celkové ztráty, tedy padlí, nezvěstní a ti, jež v důsledku zranění nebyli schopni další služby.

     Ruské “ztráty” jsou naproti tomu pouze padlí v boji, za které byly vypláceny vojenské důchody. Nejsou zde započítáni nezvěstní a zajatí – ono to totiž zvýší vojenské ztráty téměř na dvojnásobek

     p.s. Ruské angažmá v Asií – to je vtip, že – nemáš doufám na mysli řezničinu mezi 9-20 srpnem 1945, kdy byly nejsilnější svazky Rudé armády vrženy proti Kuantungské armádě, která neměla ani tanky ani letadla a téměř ani munici, že ne

   • Tady někdo směšuje celkové lidské ztráty s těmi vojenskými. Jak napsal Jmeno1, vojenské ztráty byly velmi podobné. A pokud vojenské ztráty převedeš na poměr k obyvatelstvu, najednou zjistíš, že Německo ztratilo cca 8% vojáků k poměru populace, zatím co SSSR jen cca 5% vojáků k poměru populace. Také celkové ztráty obou hlavních válčících stran se k poměru obyvatelstva před válkou lišily také jen asi o 3%, ve prospěch Německa. To je také pohled z jiné strany, záleží, jak se na to chce každý dívat. Tím chci říci, že rozdíl nebyl tak zásadní (v neprospěch SSSR), jak se někteří snaží ukazovat, ale naopak statistika dokládá, že v celkovém kontextu ty ztráty Německa a SSSR byly téměř rovnocenné, tedy, že obě hlavní válčící strany byly zasaženy téměř stejně. Srovnávám pouze hlavní válečné strany v Evropě, a na tzv. východní frontě, protože další bojiště byla o ničem jiném a s masakrem východní fronty to vůbec nelze srovnávat. Jen pro úplnost, zdaleka největší ztráty vůči populaci měli Poláci, a třeba i Československo mělo tyto “poměrné” ztráty větší než USA a Británie dohromady. Mimochodem, právě poměrné ztráty na životech vůči populaci jsou nejobraznějším a nejvýstižnějším toho, jak byla která země válkou zasažena a jsou nejobjektivnějším výkladem rozsahu útrap války toho konkrétního státu. Každopádně čest všem, bez rozdílu, kdo vítězství vybojovali.
    A do ruských kin půjde i další film TANKI
    https://www.youtube.com/watch?v=_F2TQ2zPLQI

Comments are closed.