Tankfest 2018 je zde

0

Tankové muzeum si pro letošní rok připravilo opravdu zajímavou show, na kterou si pozvalo jen ty nejvybranější hosty. Pojďme se podívat co nás o víkendu čeká! 

Součástí celé akce budou, kromě programu pro návštěvníky přímo na místě, i dva streamy pro fanoušky z celého světa. Ty proběhnou v sobotu a v neděli, vždy od 16:00 SELČ. Každý přenos bude trvat tři hodiny a těšit se můžete na rozhovory, přednášky vývojářů, hraní a mnoho dalšího.

Samozřejmostí je účast celé řady contributorů, kteří se přímo během akce budou potkávat s fanoušky – z tuzemských se zúčastní pánové MikserCZ a CatfoodCZ. Ze zahraničních se můžete těšit na QuickBaby, Ritagamera, nebo Harkonnena z DailyBounce.

Ale Tankfest je samozřejmě v první řadě hlavně o strojích, že? Pojďme se tedy podívat, na jaké zajímavé tanky se letos můžete přijet podívat:

 

CHAR B1 

Tento vzácný tank francouzský z druhé světové války se přepravil přes kanál aby se ujal hlavní role na každoročním britském festivalu. Tankové muzeum v Bovingtonu ve spolupráci s francouzským Musée des Blindes de Saumur zajistilo první představení tohoto stroje v akci na anglické půdě. Jedná se o poslední provozuschopný model na světě a jeho obsluhy se ujme francouzská posádka.

Char Rhin

hotel miniBritská armáda

Britská armáda přiveze na TANKFEST výběr svých vozidel, která jsou v současné době v provozu.

/cms-images/Leopard 2LEOPARD 2A4

Leopard 2A4 z historické sbírky královské nizozemské armády se zde taky objeví. Tento bojový tank je stále v provozu s armádami po celém světě.

MarderStug IIISTUG III a MARDER III

StuG III a Marder III, tanky ze soukromého vlastnictví, rekonstruované německé vozy druhé světové války.

/cms-images/Matilda II Overhaul Turret RemovalMATILDA II

Po rekonstrukci v uplynulých třech letech bude Matilda II debutovat na TANKFESTu 2018. Chcete-li si prohlédnout rekonstrukci tanku Matilda, podívejte se na seriál YouTube deníky Matildy.

FT17FT-17

Francouzský tank T-17, nově opravený Nadací Weald, se objeví rovněž v areálu TANKFESTU 2018.

IS3IS-3!

Funkční IS-3 přijede z belgického královského vojenského muzea.

 

Tankfest 2018 je zde
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů