Polský vývojový strom pohromadě

9

Wargaming ve svém vývojářském deníčku představuje celý polský strom. Jeho vznik nebyl úplně jednoduchý, ale nakonec vypadá pěkně nemyslíte?  

Již od prvních úmyslů přidat do hry polská vozidla se vývojáři potýkali s nedostatkem reálných předloh. Válečný arzenál našich severních sousedů obsahoval téměř jen sovětské stroje, či jejich upravené verze a WG se muselo k tomuto problému nějak postavit.  “Namísto produkování kopií sovětských tanků, které by do stávající hry nepřinesly žádnou rozmanitost, jsme se tedy ponořili do archivů s jedním úkolem na zřeteli: najít nejvíce vzrušující inženýrské experimenty a přivést je k životu. Chtěli jsme určit podobu autentické skupiny strojů, které by definovaly podstatu konstrukce polských tanků i s jejich vlastními rysy, silnými stránkami a nedostatky.” uvádí v článku na oficiálním webu hru. Tanky na nižších úrovních se například inspirovaly lehkými vozidly tankových velmocí ze 30. a 40. let – třeba základní 4TP  vychází ze stroje Vickers Carden Loyd. Větší zábava začíná na tieru VI a VII, kde najdeme tanky vycházející z konceptů od Edwarda Habicha. Polský inženýr spojil nejúspěšnější myšlenky z tehdejších německých a sovětských konstrukcí. „Východní“ vliv se projevil ve zkosených plátech pancíře, zatímco „západní“ přístup s sebou přinesl kompaktní věže a vysokou palebnou sílu. A o dvou fešácích na vysokých tierech jsme psali ve včerejší novince. Nakonec máme celkem k dispozici 10 polských strojů a i když jejich podoba ani vlastnosti nejsou ještě úplně finální, již nyní si můžeme vytvořit jistou představu jakým směrem se polský strom bude ubírat.

 

4TP

screen_04_RoOg89T

7TP

pl_09_7tp_1_(1)_zSg2bau (1)

10TP

10tp_01 (1)

14TP

14tp_screen_02

 

25TP KSUST II

pl12_ksus_ii_01_(1)_VqOHHAL

40TP Habicha

habich_medium_1_(1)

45TP Habicha

01_(2)

Czołg Markowskiego

53tp_markowskiego_01

Czołg Tyszkiewicza

50tp_tyszkiewicza_01_Vne9i4d

Czołg Lewandoskiego

lewandowski_01_(1)_bi0UpCd

 

Polský vývojový strom pohromadě
Ohodnoťte tento článek!
4.54 (90.77%) 13 hlas/ů

9 KOMENTÁŘŮ

 1. To sa bude po pi.či expiť posádka od LT cez MT po HT kua ešte tam mali medzi to šupnúť aj ARTY a TD 😀

 2. Jsou prý podle vyprávění polského projektanta, nějaký pamětník jim to vysolil po sedmdesáti letech! Takže se jedná defakto o historicky přesné a autentické stroje, které ale nestihli ani naskicovat…
  Ještě, že někde nějakej kokot nefantazíroval o létajích neviditelných tankách, ve tvaru dvouhlavých delfínů s laserovýma dělama. Jinak to do hry přidají jako historicky věrohodné stroje.

 3. Tier 1: koń
  Tier 2: koń opancerzony
  .
  .
  .
  Tier 10: polski fiat

 4. No hviezda bude mat co robit stretnem to vo svojom teame a a papa za full

 5. a bude konečně i polský server ? dost by to evropským hráčům pomohlo !

Comments are closed.