Velký rozbor úprav na HD mapách – co přinesou změny do hry?

8

Všichni jistě víte o problémových mapách nebo oblastech, které nejsou takové, jaké by měly být. Některé mapy jsou čím dál tím více statické, na jiných má jeden nebo druhý tým nějakou taktickou výhodu. Proto se i při přepracování map do HD objeví několik změn. Popravdě, každá změna je dobrá.

Ještě, než se začneme věnovat jednotlivým úpravám, musím říci, že drobné úpravy map by mohl být častěji, hra by se více obměňovala a byla atraktivnější. S příchodem World of Tanks 1.0 bude ve hře spousta změn a taky se připravují další mapy. Myslím, že to bude pro hru obrovský krok vpřed.

1920_nFYmboO_1518535398

Step

Mapa Step není tak problémová jako spousty jiných. Přesto dostala několik zásadních přepracování. Přepracovány jsou hlavně oblasti, kde dochází k největším bojům, což je samozřejmě dobře. Myslím, že by nebylo špatné dodat nějaké drobné překážky do centrální části mapy. A trochu předělat cestu středem mapy. Kdyby v centrální části mapy vznikly překážky mohly by daleko lépe pracovat lehké tanky.

map_ch_stepps

Charkov

Charkov je dost neoblíbená mapa. Většina bojů probíhá ve středu města. Samozřejmě, je zde možnost objet bitevní pole přes levé nebo pravé křídlo. Pokud tam nebudete mít velký odpor, dokážete tímto manévrem potahat hru. Pokud tam ale potkáte větší odpor, nebudete mít šanci přežít. Hlavní změna bylo zvětšení mapy, dále Wargaming přidal otevřené pole a krytí pro tanky. (cokoli je lepší než stávající stav)

15080204277_1d1032a1e7_b

Erlenberg

Asi nejvíce pasivní mapa ve hře dostala několik zajímavých úprav. Všechny kopce byly přepracovány, zároveň bylo upraveno město a přejezdy přes řeku. Rozhodně si ale myslím, že úprav mohlo být více. Popravdě se mi hodně líbí oblast kolem čísla 1, naopak se mi nelíbí levá horní část, kde zmizel kopec a domeček. Minimálně dům na samotě tam mohl zůstat jako další krytí, aby se při přejezdu dalo schovat.

map_ch_e-Erlenberg map_ch_e_1 map_ch_e_2 map_ch_e_3 map_ch_e_4

 Rybářský přístav

Upřímně se mi nelíbí přepracování kolem čísla 3, kdy by v těchto místech mělo být daleko přístupnější bojovat i tankům bez deprese děla. Ono to jde samozřejmě i nyní, ale již musíte trochu pracovat s nastavením a postavením tanku, ve chvíli, kdy tam bude moci operovat kdokoli, může se stát, že bude ne středu přetankováno a obě křídla zůstanou volná. Daleko více bych upravil levou část mapy kolem čísla 1, myslím, že by si zasloužila více pozornosti, stejně jako město.

Rybářský přístav ještě zdaleka není připravený, musí se ještě opravit několik problémových částí. V současné době nabízí střed mapy rozhled a možnost střelby na všechny strany. Wargaming ví, že obsazení středu města může být nyní klíčové a nebude nutit hráče posílat tanky do města nebo na levé křídlo. Vcelku bych se nedivil, kdyby na středu ubylo domů.

Ruinberg

Na této mapě se moc změn neudálo. Hlavní je, že byly upraveny křoví na části mapy s číslem 1, ačkoliv dle mého názoru se styl hraní moc nezmění. Pokud někdo obsadí pozici 4, tak mu tam tanky jednoduše nenajedou, nebo jej vyklikají artilerie, uvidíme, až co ukáže ostrý provoz.

 

Plzeň

Tato mapa opravit potřebovala, nyní bude o dost větší a ve hře se objeví prakticky nová Plzeň. Stačí se kouknout na mapku a musí vám být jasné, že z neoblíbené mapy se stane konečně něco zajímavého. Mapa byla zvětšena skoro dvojnásobně, což je samozřejmě dobře.

Pilsen-1.0 Pilsen-1.1 Pilsen-1.2 Pilsen-1.3 Pilsen-1.4 Pilsen-1.5 Pilsen-1.6 Pilsen-1.7

Velký rozbor úprav na HD mapách – co přinesou změny do hry?
Ohodnoťte tento článek!
4.55 (90.91%) 11 hlas/ů

8 KOMENTÁŘŮ

    • Jestli myslíš Dubový lesík, tak ten není úplně špatný. Ale pokud se nepletu, má tam být další cesta přes vodu.

      • Ano omlouvám se, nevím jak sem mohl napsat “í”. Nejsem si jist jestli to nechráněná cesta přes vodu nějak zachrání. :/ Na této mapě je vše špatně, jedna strana vyhrává 80% her. Výhodu ji naskýtá jak kopeček se stromy nad městem, tak nájezd u kolejí.. 🙁

    • hrál jsem jednou, ano, prakticky nebylo nutné se hnout z jediného místa. Dal pokrýt celý flank. Rusáci pošuci jeli jinam a díky upravám druhou stranu pokryla 3 TDčka.

Comments are closed.