Trocha historie s WoT: 420 mm Mörser (t) na samohybné lafetě

5
http://ftr.wot-news.com/2015/02/02/gw-e-100-replacement/

Další navrhovanou zbraní byl 420 mm hmoždíř Škoda, který byl jedním z pokračování vyvíjeného projektu 305 mm minometu/hmoždíře B-20. Vedený pod názvem 402 mm Mörser (t).

Tento minomet měl být také umístěn na podvozku německého ukořistěného tanku Panther.  Hmoždíř měl být nejspíše umístěn v přední části tanku, podvozek měl být přizpůsoben, tak aby hmoždíř mohl být na podvozek usazen a v zadní části nad motorem měla nejspíš být umístěno pár kusů munice. Díky svému průměru hlavně, by byly náboje velké a díky samotné hmotnosti střely, která měla být kolem 400 kg, by vozidlo muselo mít ještě doprovodné muniční vozidlo.

Zdroj: http://ftr.wot-news.com/2013/12/24/gw-tiger-with-305mm-and-420mm-mortar/
Zdroj: http://ftr.wot-news.com/2013/12/24/gw-tiger-with-305mm-and-420mm-mortar/

Plánované technické parametry hmoždíře:

 • délka hlavně 5430 mm (L/13),
 • hmotnost střely: 400 kg,
 • hmotnost výbušniny ve střele není známa
 • úsťová rychlost 430 m/s
 • hmotnost hmoždíře 21,6 tun
 • hmotnost s lafetou 32 tun

Samotný hmoždíř mohl kvůli přepravě být rozdělen na dva kusy a každý z kusů měl mít 16 tun.

Projekt samotný byl představen představitelům československé armády, ale bohužel o takovýto projekt armáda zájem neprojevila a dokumenty byly spáleny při požáru továrny.

U 305 mm hmoždíře by bylo asi i možné přidání do hry jako, ale po posledním přepracováním artyn je toto už zbytečné a u 420 mm hmoždíře už vůbec reálné.

Příště 152 mm houfnice na podvozku tanku Panther.

Trocha historie s WoT: 420 mm Mörser (t) na samohybné lafetě
Ohodnoťte tento článek!
4.83 (96.67%) 6 hlas/ů

5 KOMENTÁŘŮ

  • Jako národ jsme schopni složit obě dvě linie, jak TD , tak i artyny, od II. až po X. tier. Právě přetavby na základě TVP jsou ideálními zástupci VIII-X tieru (jelikož byli dohromady 4 návrhy, tak by jeden z nich mohl být i zástupcem VIII prémiového tanku). U artyn na top úrovních můžou například být 152 mm houfnice na Pantheru, arty na T-25 a možná že i B-36 Kominík s 240 mm minometem. Pro lepší vizualizaci je tu dost povedený strom: http://pipboy.wtz.cz/wot-cs/#

   • No i kdyby jsme byly schopný udělat dvě linie na každou kategorii, přednost bude mít PL strom vycucaný z prstu :p

    • V novinkách se objevila informace, že by se mohli ještě tenhle rok objevit ČS tanky. Italové jsou skoro dokončení a jelikož se už předtím chystali na Poláky tak jejich strom bude už též slušně rozpracovaný a k dokončení si myslím taky nebude mít daleko, takže tím pádem by se na nás mohla ještě tento rok dostat řada.
     Samozřejmě je to jen můj dohad a přednost bude mít s největší pravděpodobností TD linie, protože kdyby přidali artyny tak by se asi zvedla vlna nevole, protože artyny zrovinka nepatří mezi nejoblíbenější .

     • Mě by stačili TD a LT. Hlavně ať přidají prem. VIII, ale mít hmoždíř ráně 420mm nezní tak blbě hlavně ta doba nabíjení. :d

Comments are closed.