Trocha historie s World of Tanks: Škoda T-24

6
Zdroj: http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/551230-skoda-t24-3x-moe/

V roce 1941, kdy Německo útočilo na Sovětský svaz, mělo nedostatek tanků, a proto pod vlivem prvních bojů německé velení objednalo vývoj návrhu analogického bojového vozidla k sovětskému tanku T-34, s šikmými čelními deskami a kanónem ráže 75 mm s dlouhou hlavní.

Zdroj: https://antongrozin.artstation.com/projects/Qaw24
Zdroj: https://antongrozin.artstation.com/projects/Qaw24

Bohužel o tomto tanku se nedochovalo mnoho informací, tak se podíváme na ty, které nám jsou k dispozici.

Tank Škoda T-24 byl vyvíjen ve Škodových závodech v Plzni (za okupace Skoda-Werke) v letech 1941 – 1942. Na konci roku 1941 vznikl návrh tanku, který byl zatím pouze v podobě nákresu. V únoru roku 1942 byl projekt tanku představen oddělení Waprüf6 (6. oddělení Zbrojního zkušebního úřadu). Po prozkoumání projektu nařídilo 6. oddělení stavbu dřevěného modelu, který měl být postaven do konce března téhož roku. Bohužel zůstalo pouze u dřevěného modelu, který byl poté, co projekt neuspěl, nejspíše zničen.

Zdroj: http://forum.valka.cz/topic/view/36862/CZK-DEU-Skoda-T-24
Zdroj: http://forum.valka.cz/topic/view/36862/CZK-DEU-Skoda-T-24

Zepředu měla T-24 zkosený pancíř, což jí mělo dodávat kvalitnější ochranu pro její posádku. Jeden z kulometů byl umístěn v podvozku a druhý měl být umístěn ve věži vedle kanónu, nejspíš měl být spřažený s hlavní zbraní.

Když se podíváte na T-24 z boku, tak se mnozí z vás neubrání myšlence, že nejspíše byla inspirovaná ruským středním tankem T-34. Podle tvaru tomu, tak i nejspíše bylo, ale můžeme pouze spekulovat.

Zdroj: http://warspot.ru/5578-prototipy-dlya-okkupantov
Zdroj: http://warspot.ru/5578-prototipy-dlya-okkupantov

 

Technické parametry:

Hlavní a sekundární zbraň: kanón Škoda A13 ráže 75 mm a 2x kulomet ráže 7,92 mm
Pancéřování: věž: 50/30/30 mm
podvozek 50/30/30 mm
Posádka: 4 muži (velitel, střelec, řidič a radista)
Rychlost a dojezd: 58 km/h a 200 km po silnici
Motor: Škoda, vodou chlazený dvanáctiválec (objem 16200 cm3)
Hmotnost: 18,5 t

Trocha historie s World of Tanks: Škoda T-24
Ohodnoťte tento článek!
4.71 (94.29%) 21 hlas/ů

6 KOMENTÁŘŮ

  1. Oplati sa hned vykumat OBJEKT 705A za goldy alebo sa oplati kupit Löwe alebo iny premiovy tank 8 urovne?

    • 705A bude mít specifický styl hraní protože bude mít věž umístěnou vzadu, bude mít výhodu pro sidescrape + i silný boční pancéřování, ale je to fakt jiný styl hraní než s tankama, který mají věž umístěnou vepředu..premiáků máš dost tak jestli chceš Löweho, je trochu pomalejší a dobře pancéřovaný.

  2. Amatérska otázka. Oplatí sa vzhľadom na čo? Čo s tým chceš dosahovať? Zárobky na kreditoch? Expiť posádku? Alebo chceš hrať šarvátky X. tieru a Ofenzívy? a za goldy? Fúúúú, to je asi veľa goldov. Od ktorého tieru by si ako na toho Obj. 705A vyrazil? Na tvoju otázku nejestvuje odpoveď. Dodaj okrajové podmienky…. Pozeral som tvoj profil – Tvoje WN nič moc, bez hejtovania… Ak chceš naberať bojové skúsenosti a niečo vedieť, tak to expi standardným spôsobom. Lowe ti skúsenosti neprinesie a ešte duplom dnes na rozbitých osmičkách( myslím MM). Ak to chceš do šarvátok tak Lowe je dobrá voľba. Ale pýtaj sa Vášho veliteľa aké tanky mu chýbajú…držím palce.

Comments are closed.