Těžká krize v polské komunitě

  48

  V anglické sekci fóra se rozjela velká debata mezi polskými hráči, kteří obviňují WG a Community Contributory za to, že na polskou komunitu kašlou. Celá věc se točí právě kolem community contributorů, banů na diskuzních fórech a jak postupně nabírala na obrátkách, zvrhla se v otevřený boj mezi polskou komunitou a zástupci společnosti Wargaming. Jak sami hráči říkají, takovou krizi polská komunita ještě nezažila. A že už jich zažila nepočítaně.

  Hráč s nickem derpsik na EN fóru napsal:
  V podstatě, hned po schůzce s některými CC Polské sekce, dostalo pár hráčů milost a odebrali jim ban jen proto, aby ho mohli dostat znova. Toto kontroverzní vlákno bylo uzamčeno. Přibližně 20 hráčů dostalo ban. Někteří jsou velmi aktivní a 90% z nich jsou oblíbení a dělají dobrou práci. Puresense, Dropsiq, panda_k, RapujaceFistaszki, 44smok, baart33, Sham_PL a mnoho dalších hráčů. Většina z nich dělají soutěže, píšou články, postují videa a dělají soutěže z vlastní kapsy.

  Začalo to v našem normálním vlákně o tom, jak vylepšit funkci moderátorů a spoustě dalších věcech, co jsme týdny a týdny psali co a jak vylepšit:
  – Žádné info o nových aktualizacích – máme překlad buď v den vydání nebo dokonce vůbec
  – Chyby v pojmenování herních módů (více jak půl roku jsme hráli „Strega“ místo „Strefa“ mód) – ani po půl roce to neopravili, jedno písmenko…
  – Žádná komunikace s našimi Coordinátory, žádné info, žádné novinky o eventech, žádné novinky o změnách v eventech – musíme použít vlastní zdroje, RU a EN sekce – panda_k nám překládá z RU, Dropsiq a pár dalších z EN sekce
  – Nesrovnalosti v soutěžích
  – Mise na Arpeggio nebyly aktualizované do té doby, než před pár dny zveřejnili nové
  – Jsou stále informace o aktualizaci 0.5.4, i když už je verze 0.5.6
  – A mnoho dalšího. Je tu okolo 20 větších i menších chyb v PL sekci, ale stále se nic nezměnilo

  Toto vlákno bylo jen konstruktivní a informativní a i přesto bylo zamčeno. Například, když o tom po minutě zase někdo začal – dostal opět ban, protože moderátoři mezi sebou nekomunikují a hráči dostali ban podruhé za to samé.

  Takže lidé přestali zakládat nová vlákna a začali psát to co chtěli na support. Nyní jsou od nich zakázané jakékoli soutěže, přijímání výher od „wargamingem přijatý streameři“ a tak dále a tak dále.

  Myslím, že hodně hráčů z PL sekce psalo dost věcí, co by WG CC měli dělat. Pořádali jsme soutěž každý týden nebo dokonce vícekrát za týden. Měli jsme super ceny, co jste mohli vyhrát. Žádná Tachibana, ale Atago, Tirpitz, Atlanta, 2500 dublonů, 5000 dublonů atd. Jen jediný turnaj byl sponzorován (300 zlotých, okolo 2000 korun) rokem prémiového účtu. Děláme opravdu spoustu věci pro naší komunitu.

  Teď vážně – máme otázku – a chceme odpověď. Máme jednoduchý návrh, jak to vylepšit. Ale nic, nic, a stále nic se neděje. Pár chyb v překladu, který jsou delší jak 6 měsíců – nic víc. Někdo to už konečně změňte, nebo odcházíme jinam a PL sekce zanikne.

  Dropsiq dále navázal na předchozí post, a popsal situaci na PL fóru
  1) Fórum
  Nyní na polském fóru je moderátorem jen Falathi. Je tu teoreticky pár dalších lidí, ale ještě jsme tu je neviděli. Náš plán byl donutit naše CC dělat to, co dělat mají. Měli jsme fotky, kde v různých vláknech jsou absolutní trollové. Hodně lidí by si zasloužilo perma ban. Naše fórum je opravdu ubohé. Jen spamování, trollování.

  2) Novinky
  Momentálně, přístup k novinkám od WG je dosti omezený. Vůbec si nedávají práci s překladem. Jediný kdo to dělá, je Falathi a pár dalších. Pak nastává ta situace, kdy nemají na nic jiného čas.

  3) Herní obsah a finance
  Zde je srdce problému. Na PL sekci jsme měli misi „potop Yamato“. Když jste ho potopili za určitých podmínek, dostanete odměnu. Ale to se u nás nestalo. Polský CC se přepočítali nebo co, a tím pádem účastníkům nic nedali. To prostě není možný. Jak se tu zmínilo, hodně Polských hráčů dělají svoje vlastní soutěže a giveawaye, který jsou placený z jejich kapsy. Očekáváme od WG nějakou náhradu – kódy, dublony, prémiové lodě pro giveawaye.

  4) Role Community Contributorů
  V Polské sekci jsme v takové situaci, kde CC titul dávají jen youtuberům a streamerům. Můžete pro komunitu dělat hodně a žadonit o titul, ale budete mít problém to dostat, jestli neděláte videa nebo nestreamujete. Například – Carnotzet z EN sekce, který dělá užasnou práci. Překládá novinky a Q&A z ruských stránek je a Contributor. Jeho práce je pro lidi mnohem více cenná než streamování s 10 – 40 diváky. Titul by měl představovat něco jako poctu. Děláte něco pro komunitu, moderujete, překládáte, jste aktivní na fóru a mnoho dalšího. Měli by jste za to být ohodnoceni, že děláte dobrou věc. Ale nic z toho tu není.

  5) Návody
  Máme tu situaci, kde hráč z PL fóra mejní linii Shokaku a neví nic o útoku ze vzduchu. Nejsou tu žádný návody pro nové hráče. CC mohou něco udělat a napravit to, ale nedělají. Přes rok nic neopravili. Upřímně máme pochybnosti o jejich schopnostech.

  6) Eventy a endgame
  My víme, že pro hru jsou důležité klany a oprava týmových bitev. Nicméně, akceptujeme to, že CC nemají možnost to změnit, ale chceme aby se to dostalo výše. Hra upadá, komunita slábne. Přidejte konečně nějaký eventy.

  7) Odstraňte bany hráčům z vlákna: “Ride or Die of the PL community”

  8) Pravidelný setkání s CC
  Jako aktivní hráči chceme vědět co se děje, jakým směrem se hra ubírá a vyslechněte naše návrhy. Cheme schůzky jednou za měsíc.

  Toto se momentálně děje v Polské sekci fóra.

  PS: Co si o tom myslíte? Jste na straně poláků nebo WG? A je na tom naše sekce fóra podobně? Něco už jsem našel 😀
  Pište do komentářů!

  Sdílejte
  Předchozí článekVK4503 konečně v prodeji i v Evropě
  Další článekSandbox: Náhrada za Lorraine 40t
  Šéfredaktor bývalého webu WoT.cz a nyní magazínu Excalibur.cz. Jsem dlouholetý hráč World of Tanks, beta tester World of Warships, beta tester War Thunder: Ground Forces a alpha tester hry Armored Warfare.

  48 KOMENTÁŘŮ

  1. na strane psonku urcite nejsem 😀 , ale ani na strane WG – veco okolo for vubec neresim 😀 PS. psonky nemam rad jen kvuli tomuhle, ale i kvuli spouste dalsim vecem, a ze jich, ale je 😀 😀

  2. Hana,co pak mame říkat my na konzolove sekci fora? To by teprv videli ignoraci…

   • Súhlas. Dosť vecí vymenovaných v príspevku sa vzťahuje aj na Československú časť konzolového wot fóra.

  3. Polská komunita mi nezajímá a ta lodičkářská už tuplem ne, takže ať se tam pšonci stavěj třebas na hlavu 😛 .

   Hlavně aby tofungovalo u nás 😉

   • Tvuj pohled je kratkozraky. Hra je zalozena na online hracich a ti jsou zkratka potreba. Kdyz nebudou hraci, tak jednoho dne budes cekat na hru nekolik minut anebo jezdit po mape sam. Problem se tyka vsech komunit a hracu a v tomhle by meli drzet zajedno.
    Suma sumarum jsem urcite za PL komunitou a velke minus vidim u WG za jejich nezajem. WG tak jde sama proti sobe.

  4. Tak jsem se v půlce článku konečně dozvěděl, že jde o lodě. Přitom by stačilo tak málo jako nadpis „Těžká krize v polské WoWs komunitě“ .

  5. Hmm, to jsou zase reakce, nadává se polákům a neřeší téma. Jak dlabou na ně, můžou dlabat i na všechny ostatní a pak teprve to bude zajímat i nás že…

  6. Na straně poláků wg na to kašle stejně jako u nás … žádná soutěž, vůbec nic 🙁 a jediné co dělají tak rozdávají bany místo toho aby už konečně něco úďály se zakázanými módy! atd… a jejich slavné pískoviště je zatím šílenost … Poláci dejte jim to sežrat !!!! #stopartys #stopcamping

  7. Kašlete na celý Poláky a vyloženě je zrušte (VYBANUJTE) – pšónky jedny !!! Pak to bude možná mít i ta hra konečně v něčem smysl a lidi ji možná budou chtít i hrát …

   • LOL , Pán asi neví že mezi největší cancer komunitu patří právě CZ/SK

   • podívej se na nejleoší klany evropy Polské klany poláci jsou špatní i dobří ale to i češi – nejlepší je vše scést na poláky místo toho abych se podíval na vlastní chyby že …

   • +++++

    Správny prístup osobne hral som dosť hier a všade najväčší odpad(cheat, podvod) Poľsko a Turecko čo sa hráčov tyká v EU sú to len podvodníci, špekulanti ktorý využívajú bugy,mody, programy a iné svinstva ktoré pravdaže až na konci keď už je veľký odliv hráčov až vtedy vide na povrch to najhoršie čo všetko používali aby boli top napr. taká hra seafight kto to hral od začiatkov až po veľký úpadok vie o čom hovorím. A kto sa tu ide oháňať vetou že ich je veľa tak to nie len takých Nemcov je 2x toľko alebo keď zrátam CZ SK HU to mame skoro 30 miliónov ale žeby si v hrach videl viac cheaterov ako pl a turkov tak to nie !

    Jediný plus na PL vidím za Witcher 1,2, 3

    • sa pozeraj na reálne počty hráčov a nie na to koľko obyvateľov majú tri krajiny dohromady

   • Možná , že když někdo bude tolerantnější vůči polákům a občas si s jedním dá četu za předpokladu , že umí anglicky tak změní názor. 🙂

    • Je mi jedno, zda ten hráč je polák, turek či mimozemšťan.
     Pokud hraje dle pravidel, tak národnost neřeším.

     Pokud používá zakázané módy či hraje jak jouda je úplně jedno z jaké díry pochází.

   • Teď už to mám naštěstí v angličtině, ale taky mě to kdysi štvalo.

  8. Je mi jich i líto! Docela stupidní národ ale tu su na jejich straně!!! Co ty carramba66 kde si ty!!??

  9. Fandím polákům 🙂 mám je rád 🙂 v určitých věcech jsou chytřejší než my a absolutně nechápu odpor vůči nim 🙂 naprostý příklad ve hře :
   goldíte poláka a on vám ještě popřeje hezkou hru 🙂
   goldíte čecha a hnedka to jede slovy gold noob , gold rtrd apod… 🙂 poláci se mnohdy umí chovat lépe jak my češi.

  10. LOL , Pán asi neví že mezi největší cancer komunitu patří právě CZ/SK

   LOL pán asi nevie že je to len CZ komunita !!!!!!!!!!!! žiadna CZ/SK
   SK hráčov je tak málo že ani nikto nevie nepozná pojem SK
   Jedine CZ a čo sa týka správania tak CZ je na tom najhoršie
   Poliak Hodí Spam na Klan pozdraví sa v polštine

   S prepáčiním……………..Siemka …………..ty polská mrdko zasraná skurvená…………….poliak nič…………buzerante skurvený……….CZ

     • Myšleno tak že Sk hráčů je 30-40% z CZ/SK komunity problém je v tom že WG nás skoro nerozlišuje 😉

   • Jojo stejne jako Ceskoslovensky tanky jsou vlastne cesky, protoze je vas tak malo, ze se o nakejch slovacich nema cenu zminovat. Vetsina lidi ani nevi co to sk je, to mas recht.

   • Dej si facku. Kolikrát mi polák nadával nedokážu spočítat. Polemiku o tom kterej národ je vulgárnější, může véct jenom skutečnej debil.

  11. Mě je to šumák. Špíny jsou všude. Jenom mě snad štve, že se poslední dobou ve hře rozmohli Turci. A potkat Turka ve hře? Vždycky oranžáda.Turci jsou vyhlášený tím, že v klanovkách podvádějí.

  12. Falathi neni moderator, ale coordinator. A ty hraci asi taky nebudou uplne v pohode ..ted v tejdnu sem uklizel 250 postu s nadavkama v PL sekci …kazdopadne jejich modi by mohli trosku zabrat …bordel tam opravdu je.

  13. Tanky jsem v podstatě přestal hrát. protože ve hře nastal úpadek. Především používáním modů zvýhodňujícím jednotlivce anebo ignorací nesportovního chování – opět – jednotlivců. Je mi jedno jaké jsou národnosti. Za vše ale může Wargaming, který to připouští, toleruje anebo neřeší. Vím to, psal jsem také na fórum. Kdysi, odpovědi jsem se jen zasmál. Jsem optimista a tak vyčkávám zda se něco nezlepší ale hratelnost tanků dle mého bohužel upadá. Těch negativ je podle mě mnohem víc než těch pozitiv, nových tanků, map a „rádoby vylepšení“. Hra má být férová pro všechny. Tečka.
   Polské komunity je mi líto, pokud se potýkají s takovými problémy tak je někde chyba a to zásadní, systémová. Jedno, jestli jsou to lodičky, nebo tanky nebo někdo jiný než Wargaming.
   A může se něco podobného přihodit každou chvíli i u nás, na našem fóru a lidí co k tomu opravdu mají co říci. Těch pár odhodlaných a zarputilých, kteří se tomuto problému věnují, není moc, noví přichází pomalu a ne vždy vydrží nápor který tady musí řešit v příspěvcích. Po pravdě, já bych to dlouho nedal.
   Jen se podívejte na příspěvky, kolik je tady konstruktivních a kolik nenávistných, nic neřešících názorů, mnohdy i vyjádření hraničících se zákonem. Lidi. zamyslete se…prosím.

   • Napsal jste to i za mě – já se před měsícem zlusil po dvou letech do WoT vrátit a nevydržel jsem tam ani dva týdny – hra i komunita je na tom přesně jak píšete! Bohužel …
    Wargaming prošel proměnou z dravé štiky, kterou byl v roce 2012, kdy jsem začal hrát, v neohrabaného přežraného hrocha, kterým je dnes. Jejich nadutost a dlouhodobé a intenzivní kálení na všechny nadšence, kteří byli ochotni konstruktivně hru obohacovat a naopak zřetelná podpora těch, kteří platí, tudíž mají dovoleno vše, mě odrazuje od všech jejich produktů. Hraju už jen lodě, které považuji za velmi zdařilé, ještě o třídu lepší, než byli kdysi tanky (verze cca 7.x) a jen doufám, že se nevydají jejich směrem …

  14. CZSK komunita je ve všech hrách mnohem více roztříštěná a cancer než ta polská. Pořád se tvrdí, že Poláci jsou špatní atd. Češi a Slováci jsou to samé a navíc ještě sprostí. Jedinej problém, co lidi mají s Poláky je to, že je jich prostě na EU hodně a rádi kecaj. Hrával jsem s Poláky Navyfield a byli to bezva hráči i lidi. Samozřejmě, když jich to hraje milion miliony, tak tam těch lamiček a dětí bude asi trochu víc jak u našich 200k hráčů. Percentuélně je to ale úplně jedno. I z toho důvodu si Poláci zaslouží pořádný servis od WG, protože jejich komunita je ve všech hrách pro ně samotné velice důležitá. Viz akce, které pořádají. O tom se nám může jen zdát.

  15. Vyházel bych celou tu pakáž WG (včetně té české a včetně neschopných i….. na podpoře.), která se stará o EU servery. Každej fanouškovskej web je užitečnější než jejich oficiální stránky.

  Comments are closed.