Švédové: UDES 03 – úroveň 8 (TD)

  53

  Konečně tu máme první tank typu 103. Dalším švédským tankem, který je nyní na Supertestu je stíhač 8. úrovně UDES 03.

  V 70. letech, švédské armádě bylo uděleno 1,8 milionu švédských korun (8 milionů USD) pro vývoj lehkých tanku AFV (v období 1971-1975). V rámci tohoto projektu armáda zřídila řadu výzkumných skupin jako je např. UDES. Plán byl vyvinout levný a lehký tank do rozmezí 20 tun, který by měl kompatibilní díly s dalšími tanky této rodiny. Hlavním požadavkem byl váhový poměr 30 koní na tunu a malý počet posádky (2 až 3 členy).

  Tier: 8
  HP: 992 (pozn. to se pravděpodobně ještě změní)
  Motor: 730
  Váha: 20 560
  Poměr váhá/vákon: 35.5
  Max rycholst: 75/75 km/h
  Rychlost otáčení podvozku: 28
  Rychlost pohybu kanónu: 26
  Odpor terénu: 1,3/1,4/2,4
  Dohled: 370
  Rádio: 850
  Pancíř podvozku: 20/20/20

  Kanón: 10,5 cm kan strv 103 L/51
  DMG: 390/390/480
  Penetrace: 288/330/53
  DPM: 2507.7
  ROF: 6.43
  Čas přebití: 9.33
  Přesnost: 0.3
  Rychlost zaměření: 3s

  Druhý kanón

  Zdroj:ritastatusreport.live

  Sdílejte
  Předchozí článekGottwy CZ: Replay 113
  Další článekSupertest: T71 CMD – změny statů
  Excalibur.cz
  Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

  53 KOMENTÁŘŮ

   • Proč? Nabiješ HE a nemusíš se starat o odrazy – všechno se bude počítat.

   • Nutno dodat, že E25 schované za kopcem v maximální depresi -8 stupňů dobře odráží vše do ráže 76 mm. UDES má pancíř jen proto, aby nepršelo na posádku.

   • +1 😀 mam E25 a táto mašinka sa mi tiež zapáčila. a keď pozerám na ten top kanón, tak ruská BL-10 má vážneho konkurenta aspoň čo sa penetrácie týka a ešte je aj presnejšie toto švédske delo. 🙂

  1. Tak já ty SWE TeDecka pojedu, se mi fakt líbí. Jen aby to mělo rozumný odměr děla.

  2. Já jaksi nevim co si o tom mám myslet. Na jednu stranu je to hodně zajímavé vozítko, ale na stranu druhou je pro WoT absolutně nevyvážené… Jak statistikami, tak celkovým „dojmem“. Ta hra na něco takového není připravená a nemělo by se to tam vůbec dostat …

   Je vidět že už fakt neví co přidávat.

   • a čo by si ako chcel?
    je to reálny tank,
    a tak sem patrí 100x vicejj ako koopec iných len z nákresov vymyslených tankou…

    • realný tank, hmm, rok 75 a novější, to by musel být tier 12 a výš aby to mohlo být prohlášeno za realné…
     už je mi jasné jak to bude s izraelem, na 6 tier dají merkavu I a ostatní tanky okolo budou jenom smutně kroužit a klofat do pancíře aby je na ránu mohla vypínat….

   • japa že nejni.. je to ELC AMX na osmém tieru… těším se moc..
    pokud sem toto nepatří, tak co japonské superheavy a nebo T-49 s derpem?

   • Co to je zase za debilní kecy teoretika?
    Počkej až to bude na liveservu.

  3. základní hodnota kamufláže stojícího vozidla 46% ? jsou TD a LT co tolik nemaj ani s nátěrem, skillem a malým křovím 😀

   • celkový kamo bonus je 0,648 čo je o 0,039 menej než viditeľnosť po výstrele 0,687…no teoreticky by mal byť skoro neviditeľný aj po výstrele pokiaľ nebude nablízku dobre naskillovaný scout…to by malo vykompenzovať ten pancier, otázkou zostáva ako to bude dingať za kopčekom keď to bude skoro v rovine s terénom….

  4. Nulový odměr a nulová deprese. Dozadu to jede 75 za hodinu když polovina lidí neumí couvat ani rychlostí 15 km/hod… Poloměr otáčení jako vlak naložený uhlím. Cokoli co má dělo víc jak 60mm to dává Hečkama na jednu ránu… Tvl to zase bude brekotu… Už se těším :-))))

   • Medkaři ho budou milovat – 20 tun, papír, low HP pool na pásech = v plné rychlosti ramnout a dodělat Hečkem.

  5. Vidím dobře, že pancíř je 20-30mm?! Takže pravidlo 3x ráže a můžu ho mydlit HE od ráže 90mm 🙂

  6. Není OP ani UP… nebo alespoň to prozatím nikdo nemůže s určitostí říct 😀

   Odměr je 0 stupňů, jakožto první tank ve hře nemůže pohybovat dělo ANI TROŠKU aniž by hýbal korbou. Bohužel jsou tam snad všechny staty kromě disperze při otáčení korby, což je to asi nejdůležitější 😀 podvozek se ale nehejbe skoro vůbec, takže disperze na druhou stranu by nemusela být hrozná.
   Za to je to nejrychlejší tank (jak dopředu tak dozadu) a hodnoty maskování jsou naprosto nevídané. Dělo má (kromě alfy, která zas není hrozná, AT 15 má 230) jen jednu nevýhodu, a to čas míření, s dobrou disperzí to však nebude moc problém, díky dobré celkové přesnosti. DPM dobrý, pene úžasná.

   Jsem velmi zvědavý jak dopadne tento tank, jestli bude silný, slabý, tak nějak akorát….

   • Bude hodně těžký na hraní… v rukou schopného hráče to bude pěkný vrahoun. Rajče s ním netrefí nic a první medko (Panther II, E50), které potká, ho naramuje, detrackne a dodělá HE granáty.

    Aspoň budou lidi na high tierech ssebou vozit HE…

    • P.S. Stylem hraní bude hodně podobný E25 (sám si spotne cíl, couvne si rychle 15 m za křoví, vystřelí a popojede si do jiné pozice).

  7. tak to ja nechci to bude brak bez dprese atd ….3sek na domerenie lol gg len si to zoberte

   • Ne nutně… na Prochorovce z něj bude skvělý scout – prvních 5 minut bude čučet v křoví a nikdo ho nenajde.

  8. Ou, vidí moje staré oko dobře? Všichni 3 členové posádky nalevo za sebou? To není dobré.

    • Takze, ked budem stat niekde za kopcom a vyleti na mna medko s umyslom ramovat ma, staci ked dam cumak dole, on preleti po mojej korbe, dopadne a zlikviduje si pasy. Ja sa zatial otocim, jednu mu plesnem a elegantne odcuvam 75 km rychlostou na druhy koniec mapy. 😉

     • To si nemyslím. Jakmile ti přejede záda, tak ubere HP a může po tobě jezdit. S novou mechanikou jsem takhle skočil na záda tuším Objektu 140 a zjistil, že když se po něm svezu, tal mu uberu HP. Vypadalo to, jako by hořel. Tak jsem po něm jezdil tam a zpět a odrovnal ho.

  9. Osobně si myslím že tyto tanky by měly být nízké tiery ve WOT2…přece jen jsou od 2.sv.v již slušnou řadu let. Je to tier 8, takže potká například t34 – 85 z roku 1943…a Švéd je ze 70tych, tak nevím no…

  Comments are closed.