Sběratelský skvost týdne: T14

  9

  Wargaming aktuálně nabízí zajímavý stroj s 15% slevou pro tento týden. Americký těžký tank pátého tieru. Tento americký odstřelovač sice nevyniká rychlostí, jako ostatní těžké tanky, nicméně má vynikající dělo, které si pro vás připraví spoustu zábavy. Zasypete nepřátele střelami, aniž by věděli, kdo se o ně postaral.

  T14

  Americký těžký tank páté úrovně

  3afb68b30e424a298cf3d6fe135be848

  Byl vyvinut v období mezi květnem 1942 a květnem 1943. po zkouškách byla nejprve schválena sériová výroba, ale ta byla nakonec zrušena a T14 se nikdy nestal ničím víc, než jen experimentálním vozidlem. Vyrobily se pouze dva prototypy tohoto tanku.

  T14 byl původně společným projektem americké a britské armády během druhé světové války. Tento ocelový elegán měl sloužit jako pěchotní tank, který měl být k dispozici obou armádám, britské i americké.

  Prototyp byl dokončen až během roku 1944, v té době britský tank Churchill sloužil již 2 roky. Během těchto dvou let byl značně vylepšen oproti své původní verzi, proto byl projekt tanku T14 ukončen.

  Americká armáda dál pracovala na podobném tanku, který by byl obdobně pancéřovaný, ale rychlejší a vhodný i pro jiné nasazení než jako pěchotní tank. Tato cesta vedla k vytvoření středního tanku T20.

  Sběratelský skvost týdne: T14
  Ohodnoťte tento článek!
  4.6 (92%) 10 hlas/ů

  9 KOMENTÁŘŮ

   • Tak mi osobně ta pene nevadila, když byl problem hodil jsem premiovku, ale mam raději rychlejší stroje … i když to dělo je fajn

  1. No už není to co býval,ale dá se snim furt dobře zahrát.
   Pokud neftrujes Goldy i bohatě vydělává.

   • Tak pokud střílíš za goldy, tak ti i tak musí vydělávat, protože se ti neodečítají stříbrňáky…

  2. T-14 je dobry tank samozrejme konkurovat kv-1 nemoze ked som ho hral s 122mm a 140 pene na heat to je masaker hlavne v tiere V 9.5s reload a 370 alfa…ale T-14 ma zase rychlopalku i ked ta pene je strasne slaba…ale odrazit vie len co ma stve je to km/h pri cuvani

  3. Nechci zde hodnotit výše zmíněný tank, jen se musím opravdu pousmát nad tím, že už skončila možnost tento tank koupit, a dnes zde vyjde “aktuální” článek o možnosti si jej pořídit. Pisatel článku je asi v nějakém časovém posunu nebo neví jaká je aktuální nabídka WG. Stručně a jasně, jak se lidově říká, s křížkem po funuse.

  4. Tenhle tank sem chtěl dlouhodobě do garáže, ale dávám si teď chvilku pauzu od WoTka, takže napsat o tohle po skončení platnosti akce je vyloženě….. no prostě BRAVO…….

  Comments are closed.