První italská vlaštovka Progetto M35 mod 46

55

Tento tank je typický střední tank s poměrně slabým pancířem, který byl v té době typický pro evropské tanky. Důraz byl kladen na mobilitu, palebnou sílu a otáčivost děla. Nejdůležitější je však nová mechanika pro přebíjení.

fravdbml8to

Jak to funguje? Aby to bylo jednodušší, umožňuje hybridní gameplay bez klipu / autoloaderu. Část autoloaderu v tanku vlastně je, ale není. Zásobník se nepřebíjí celý najednou, ale nabíječ postupně přidává jeden náboj za druhým. Nicméně časy přebíjení se navyšují, podle toho, kolik nábojů jsme vystřelili například (8s pro 1., 11s pro 2., 14s pro 3. náboj). Přebíjení je automatické, takže můžete zapomenout na tlačítko C.

dm47-6f3wec pqqoch2dvxw-1024x607

Momentální vlastnosti tanku

Tier: Střední tank osmého tieru
Životy: 1400
Maximální rychlost vpřed/vzad: 55 / -20 km/h
Rychlost otáčení podvozku: 41.72 °/s
Rychlost otáčení věže: 37.55 °/s
Maximální dohled: 390 m

Pancíř podvozku: 60 / 30 / 20
Pancíř věže: 80 / 40 / 25

Poškození: 240 / 240 / 320
Průbojnost: 212 / 259 / 45
Čas přebíjení: 9.59 – 16.3 s
Velikost klipu: 4
Přesnost: 0.32
Čas zaměření: 2.01 s

První italská vlaštovka Progetto M35 mod 46
Ohodnoťte tento článek!
4.48 (89.52%) 21 hlas/ů

55 KOMENTÁŘŮ

 1. Ta mechanika nabíjení bude fakt zajímavá. Konečně to snad vnese zase nějaký oživení do hry. Mám strašně rád zásobníky a tohle bude takový hybrid mezi zásobníkem a normálním dělem. Vzhledem k tomu že by ta linie měla být pohyblivá, tak se docela těším.

 2. Radeji bych ve hre videl 8micku Ceskoslovenskej premiak… A ze na nej nejakej ten rok cekame,….

  • Naprostej souhlas, např. nějakeý dvouranný medko.. (clip s dvouma náboji s adekvátní délkou nabijení) to by taky bylo originální a zajímavé.

 3. Po talianskych by som uvital viac svajciarske alebo madarske ako polske tanky

 4. Další papírák jako AMX CDC. Přesnost děla vypadá slušně a snad bude méně náladové než u CDC. Hulldown bude k ničemu, i když může mít depresi 10° má papírovou věž . Předpokládám, že se s ním bude více snajpit ze zadních pozic.

  • cdc není snajp, malý pancíř ho nutí nestát na místě, ale hýbat se a ten rozptyl na přestřelování po mapě rozhodně není.

 5. Nějak jsem nepochopil to přebíjení. S průměrným poškozením 240 budu nabíjet první ránu 8s druhej už 11 atd. až po čtvrtý kterej nabiju za 16s a takhle furt dokola? Jakej to má smysl? Když např. třeba CDC s tím stejným poškozením nabije pokaždé za cca 7s.

  • Mezi nábojema je 2.5 sekundy. 8, 11 a 16 je nabíjení nábojů po výstřelu, podle toho kolik jich vystřelíš.

  • no když zrovna nebudeš po někom pálit a jen pojedeš, tak ti nabíječ bude ládovat zásobník a budeš pak mít možnost ty čtyři rány vystřelit s odstupem 2,5sekundy (tzn. pokud to necháš naládovat tak za 10sekund 4x vystřelíš po 240dmg = necelých 1000dmg). Pokud budeš pálit furt, tak mezi dvěma ránami bude 8s nabití. Pokud necháš nabít druhou do zásobníku bude to trvat už ale 19s (8s za první + 11s za druhou). atd…

   • Za 7,5 sec se vysypeš. 🙂
    Sice zajímavá mechanika, ale strašně to potápí ostatní tanky s bubnovým zásobníkem. Např. u baťáka když ti zůstanou dva náboje, nabíjíš stejně dlouho jako těch pět. Proč? Nabíječ nabije dva náboje a pak má rauchpauzu?

    • A to asi nevíš, že Francouzské zásobníky se nabíjely z venku tanku 🙂

     • Vím, ale to pořád nevysvětluje, proč nabít dva náboje trvá stejně dlouho jako nabít všech pět. 🙂

    • dobrý komentář, logiku to nemá.. ale upřímně tu u WG nemůžeme hledat.

 6. Nevíte náhodou jakej bude tank za ten minimaraton v únoru??
  Děkuji za odpověď

    • Díky, už jsem si všiml – vzhledem k tomu, že jde o “mini” maraton.. očekával bych max. tier VI:)…co to může být nemám tušení:)

  • ..možná SABATON

   WoT NA: Sabaton’s 2018 Tour!
   27 January 2018 ~ Veroxx

   Source: WoT NA portal

   Get ready tankers and heavy metal fans: Sabaton tours North America and Canada Feb. 8-Mar. 11, 2018 with their biggest tour in years. World of Tanks is once again proud to join forces with the band — this time as a tour sponsor!

   Sabaton tour dates
   Tanks to the Fans: #tankmetal:

   In 2017, World of Tanks and Sabaton collaborated and unleashed the Primo Victoria, a Premium tier VIII medium tank that featured the actual band members (complete with authentic voices) as the Crew.

   To celebrate Sabaton’s tour, we’ve got several World of Tanks special missions, reward events, and sales scheduled for February:

   Feb. 8-26: Primo Victoria Premium Tank Sale + Inscription Missions
   Note: Purchase the Primo Victoria during this time to play the Inscription Missions.

   Feb. 10-Mar. 5: Sabaton! Tank Rewards

   We’ll also give away codes for the Primo Victoria in streams and other places throughout Feb. — just imagine how cool you will be with this Swedish bad boy in your Garage!

   • Tak Sabaton určitě ne, tedy určitě ne pro EU server 😉 vzhledem k tomu, že se dle WGéčka jedná o “minimaraton”, tak sdílím názor výše od “watts1” = nějaký 6.tier max. (osobně bych si tipnul Strv m/42-57 Alt A.2).

 7. budou teda italové mít schopnost měnit strany v případě prohry týmu?

 8. Aha takže, když vystřelím jeden náboj z klipu tak přebiju za 8s a když všechny, tak těch 16s? To bude celkem zabiják(ve správných rukou).

  • nepochopil jsi to nebo jsi troll 😀 Stále vycházíme pouze z příkladu (takže časy nejsou asi ještě pořádně známé) ale je to tak, že první střelu do zásobníku dáš o dost rychleji než čtvrtou.
   Přebití tzn. náboj do hlavně = 8s, nabíječ nemusí střely rvát do zásobníku, manipulace se zásobníkem mu zabírá víc času.
   protože to má čtyři střely, tak si to představ třeba jako bubnový zásobník pro další střely.. nabíječ ale druhou střelu (tzn. první do bubnu) bude ládovat dalších 11s, pak musí se zásobníkem manipulovat a než tam dá třetí střelu (tzn. druhá v bubnu) a to mu bude trvat o fous déle tzn. na příkladu třeba už 16s a tu čtvrtou tam může ládovat už třeba dalších 20s. Takže nabití všech čtyř střel bude trvat součet všech nabíjecích časů což je relativně dlouho.
   Takže dvě střely mají nabíjecí součet 19s, tři střely budou trvat už ale 35s a všechny čtyři už 55s. Časy jsou teoretické, podle mě to může být 8+8(střelu do připraveného zásobníků lze vložit prakticky stejně rychle jako do děla)+11+16.. i tak je to 46s.

  • atd.. to znamená a tak dále (takže je k tomu při počtu čtyřech střel připočíst po druhé ještě třetí a čtvrtou 😀

   • Kdybych věděl, že mi na to odpoví arogantní blb, tak mě to ani nezajímá.

    • jestli ti připadám jako arogantní blb, tak se ti omlouvám. Jen opravdu z toho tvého příspěvku nebylo jasné jestli jsi opravdu nepochopil co je psáno v článku ač na několika místech zvlášť (velikost klipu, rychlost palby, a různé doby přebíjení).. nebo jsis prostě jen dělal legraci. Velice se omlouvám, že jsem se ti to snažil objastnit, už takovou chybu nikdy neudělám. 🙁

   • To nabíjení bych chapal spíš tak, že mezi jednotlivým vystřelem je 2,5sec, a ty délky jsou podle toho kolik vystřelíš tzn, ze vysypeš zasobník za 3×2,5sec. S tím, že budou dva časy, nabíjení mezi ranou a dobíjení nábojů, takže pokud vystřelíš, vždy ti poběží čas 2,5sec (další vystřel) a 8sec (dobití naboje), ale pokud vystřelíš např. po 5sekundach znova, přeruší se dobíjení 1 náboje a vyskočí ti čas na bobití 2nabojů – 11sec …atd.

    Ale kdo ví…..

 9. Tomu nabíjení rozumím a musím říct že se mi to líbí. Ovšem nejsem si jistý v jedné věci a to: příklad – klip má 4 náboje, vystřelím dva, automaticky se začne dobíjet ( řekněme těch 8 + 11 sekund), ale v této době já pořebuji vystřelit třetí náboj. Půjde to v průběhu toho dobíjení? Můžu střílet? Myslím že ano a přidá se dalších řekněme 16 sekund do úpného nabití celého klipu. Atd. Uvažuji správně?

  • super, díky! Je to tam vysvětleno a upozorněno na to, že to může být ještě x-krát jinak 🙂

 10. Podľa iných zdrojov má 3 naboje v zásobniku čil teda aká je pravda?

  • Oficiálně ještě nic nevydaly, takže zatím žádná pravda není… a potom co se to hodí na test, se to ještě 3x změní.

  • Hodně trefnej postřeh;) taky jsem zvedavej, jak tohle bude řešeno:)

  • No z videa od vyvojaru to vypada ze se da menit typ naboje v prubehu takze v zasobniku muzou byt ruzne typy naboju…

  • tak na fóru padlo (ofiko od Dragošky, že ti to při změně vyprázdní celý zásobník a jedeš od nuly.. (tak jako tomu je u stávajících zásobníků))… myslím, že je to hodně škoda 🙁 Podle mě na tom WG mohlo zapracovat, ale všichni víme jak dopadlo slíbené přepracování overmatche u švédů.. tam vzniklo také velké haló….

 11. Za mě to může být zajimavý , ale nejraději bych rozšíření CS tech tree.

 12. No ale uz je znamo ze bude mit jen 3 naboje i z toho popisku je to videt u tech casu a je to i na TAP napr. Tady je pomaly update clanku…

 13. vela ludi tu pise o tom nabijani, ale vela ludi to tu pise zle.
  ako som to z videa pochopil ja, malo by to byt takto.

  predstavte si, ze sa zacne hra a nechate si nabit cely zasobnik.
  medzi ranami v zasobniku je 2,5sec a mate 4 naboje.

  pokial vystrelite zo zasobnika 1 naboj, jeden naboj sa vam nabije za 8 sekund.

  Ak chcete vystrelit viac nabojov vystrelite najskor 1. naboj a zacne sa vam nabijat vystreleny naboj za 8 sec, ak ale po 2,5 sec vystrelite aj druhy naboj, nabijanie 1. naboja sa prerusi v case 8 minus 2,5 sec co je 5,5 sec do nabitia a zacne sa nabijanie 1. vytreleneho naboja odznova. Cas uz ale nebude 8 sec ale dajme tomu 16 sec. druhy vystreleny naboj sa potom nabije za dalsich 8 sekund po dobity 1. naboja.

  ak vystrelite 1. naboj a po 2,5 sec druhy naboj a po dalsich 2,5 sec naboj 3., prerusi sa vam nabijanie 2x … prvy krat v case 5,5sec do nabitia 1. naboja a zacne sa 16 sekundove nabijanie ktore sa ale tiez po 2,5 sec prerusi a zacne sa opat nabijanie 1. naboja, ale cas uz nebude ani 8 ani 16 sekund ale bude dajme tomu 24 sec. za tuto dobu sa vam ale vzdy dobije len ten 1 naboj. dalsie naboje sa zacnu nabijat potom.

  v skratke teda, cim viac nabojov zo zasobnika vytrelite, tym dlhsie budete cakat na nabitie prveho vystreleneho naboja. po prvom vystrelenom naboji sa zacnu dobjat dalsie.

  alebo sa na to da pozriet aj z druhej strany. Ak po vystrele ostanu v zasobniku 3 naboje 1 naboj sa dobije za 8 sekund. ak po vystrele ostanu v zasobniku 2 naboje 1 naboj sa dobije za 16 sekund a ak po vystrele ostane v zasobniku len 1 naboj, 1 naboj sa nabije za 24 sekund.

  medzi ranami budete mat vzdy minimalne 2,5 sekund kym mozete vystrelit dalsi…maximalne to moze byt aj cca 40 sekund ak ste pred tym vystrelili vsetky 4 naboje. casy su orientacne.

 14. hra s tymto tankom bude ale dost narocna a bude to len pre skusenejsich hracov.

  Ak vas nahodou napadne nepriatel a budete na neho potrebovat 3 rany a v zasobniku budete mat len 1 musite to zahrat rozumne.

  ak prezijete musite nechat urcite nabit aj dalsie 2 rany a urcite teda 1. nevystrelit ale vystrelit potom az vsetky 3 zasebou. ak vystrelite tu 1 tak sa vam nabijanie predlzi a ste urcite mrtvy.

  bude to kazdopadne zaujimave.

Comments are closed.