Změny pancíře tanků ve verzi 9.17.1

45
Změny pancíře

Jak už je zvykem, s vydáním nové herní verze přibude do hry několik desítek tanků s novým HD modelem. Většinou jsou to změny pouze estetické, ale WG někdy tuto příležitost využije aby pozměnil pancíř tankům kterým dělají nový model, tak aby je posílili nebo oslabili, podle potřeby.

TOG II* (nový, starý):
Pancíř podvozku vpředu a po stranách je nyní homogenních 76.2mm, všechny weakspoty byly odstraněny. Pancíř na střeše a na zadku je o desetinu milimetru slabší.

AMX 38 (nový, starý):
Přední pancíř podvozku je nyní 60mm všude, včetně naúhlované části (dříve měla pouze 25mm). Slabá místa na věži byla odstraněna, ale půlka zadního pancíře je nyní 25mm namísto 40mm, má však mnohem větší úhel. Střecha je o 5mm papírovější.

ARL V39 (nový, starý):
Slabá místa po stranách byla odstraněna, tudíž je nyní pancíř všude stejné tloušťky. Velká boule na hlavě získala 5mm (z 55 na 60), že by to ale nějak vylepšilo tank, to je nepravděpodobné.

AT 2 (nový, starý):
Mantlet a pancíř okolo něho půjdou hůře prostřelit. Nic to ale nemění na tom, že každý hráč ten tank penetruje do jeho velitelské kopule.

T14 (nový, starý):
Přední část věže a pancíř za mantletem je nyní 88.8mm, místo dřívějších 76mm. Pod dělem se objevilo místo 139.7mm tlusté. Pancíř střechy korby bude 38.1mm všude, ztratí svoje 25mm slabá místa. Celkový pancíř podvozku je nyní cca. o milimetr silnější. Je navíc možné, že se změnil úhel v horní části předního podvozku, není to však potvrzené.

Indien panzer (nový, starý):
Pouze se mu objevily 2 malé pásy v přední části korby, které přidávají 15mm pancíře. Nic to ale na papírovosti tohoto tanku nezmění.

Pz. Kpfw. T15 (nový, starý):
Slabá místa v podobě průzoru řidiče jsou pryč, navíc se objevil 5mm pás pancíře v naúhlované části předku. Mantlet je trochu širší a celkově předek věže má mnohem větší úhly. Stále ale je to lehký tank III. tieru, nečekejte od něj ocelové zdi.

E 50 a E 50 M – platí pro oba (nový, starý):
Tank jako takový je vyšší a delší, tudíž se stane větším cílem. Mantlet se už nedotýká věže, takže bude možné penetrovat tank pokud z boku trefíte dělo. Horní přední plát ztratil pár stupňů úhlování, tudíž bude efektivně asi 10mm slabší. Velitelská kopule je nyní 100mm tlustá, místo původních 150mm, a nebude tak naúhlovaná jako doposud.

Beroun – U většiny tanků to není skoro žádná změna, maximálně tak AMX 38 bude lepší tank, když se dostane do dobrého MM. Stejně tak T14. Naopak E 50 M dostal slušný nerf, nesmíme však zapomínat buff děla který též dostane až vyjde verze 9.17.1. WG se mu očividně snaží trošku oslabit pancíř a zlepšit parametry děla, aby se víc hodil do pozice odstřelovače z dálky, charakteristická pro Němce. Souhlasíte s těmito změnami?

Ohodnoťte tento článek!

45 KOMENTÁŘŮ

 1. Takze nam soudruzi vylecili E50ky a WZ-111 model 1-4 zustane porad papirovejsi nez IS3, proc se na to kluci grafici radsi nevykaslali.

 2. Já mám pocit, že každej tanks co už mám skoro vyexpenej mi musí ponerfovat 😀

   • chyba, T1 Cunningham nedávno přišel o ten svůj kulomet 😀 No, nedávno… už to asi bude dlouho, ale protože to nehraju, netuším

    • To už je víc jak rok tuším, když “zjednodušovali” upgrade na lowtierech.

     A jen tak mezi náma ten jeho kulomet byla děsná sviňárna. S dobrou posádkou a upgradama (prostě pedobear build) 90% hitrate dlouhou dávkou na 200m, dost burst DPS na kill za 2 sekundy a co si pamatuju že mě na těch lowtierech asi nejvíc sralo, Cunningham byl jedinej tank co na někoho dokázal vylítnout a pokropit ho tak, že mu zůstalo přes 70% HP, ale vychcípala posádka.

     Jen dobře že ho sealcluberům znechutili 😀

  • No to že E 50 ztratila trochu pancíře na předku… No a co? Dostala buff deprese. Nyní má -8 i na předku, takže bude mnohem jednodušší najít si správnou pozici 😉
   Neznatelný nerf a solidní buff není nerf, ale celkový drobný buff, navíc teď vypadá o dost hezčí 🙂

   • No to je sice hezký, ale problém je v tom, že ta její věž je strašně měkká a na jejím tieru ji každej propálí, teď ji ubeou i na spodku (sice ne moc, ale přece).

    Ono to slavné sniperování na dálku se poslední dobou v té hře tak moc použít nedá.

    • Jako nějak politice WG nerozumím. Neustále zkoušejí na sandboxu snížení pene na dálku a snížení přesnosti, aby podpořili hru na blízko a zamezili snipování a kempení. Současně vydají linii švédských stihačů s laserovými děly a brutální pene a přepínáním do odstřelovacího režimu, který se k ničemu jinýmu než snipování a kempení nehodí.
     Do toho uzpůsobují e50 na snipování bufováním děla. A já se ptám, chtějí aby se bojovalo na blízko a jestli ano proč zároveň tenhle koncept rozbíjejí.
     Bude to asi jako se scouty, který posunou na desátý tier aniž by vyřešili komplexně dohledy tanků a koridorovitost map.

 3. by me zajimalo kdyz uz teda budou zmensovat uhel pancire zda to ma alespon nejakej realnej zaklad nebo proste ,,narovname to a serem na to ze vykresy rikaji neco jineho,,

  • Vzhledem k tomu, že E 50 M je z konstrukční kanceláře SERB, tak to reálné základy má 🙂 🙂 🙂

 4. Amx38 uz bude mit konecne onezeny MM do 4..chapu to dobre,protoze tenctank nema v 5 vubec co delat:-):-)

  • No pokud vím, žádné změny v MM se nekonají, trojky budou dostávat pětky 🙂 AMX 38 vždy bude proti pětkám k ničemu, teď bude pouze větší zabiják když bude top tier

  • Ne, nebude mít změnu MM. Právě +2 MM u lowtierů považuji za naprostou sviňárnu od WG. Trojkový LT má 220-250 HP a stabilně jezdí proti KV-1 se 640 HP (tj. 34 – 39 % HP poolu KV-1). přeneseno mezi high tiery = tierX HT mají stabilně kolem 2500 HP, 39% z 2500 = 975 HP. Žádný z tier8 lajtů nemá méně než 1000 HP = všechny začínají na 1100 HP. ještě debilnější situace je u tier5 stíhačů = 350 HP (všechny stíhače) vs. 640 HP (KV-1, T1, O-I E.) = tierX stíhače by podle stejného vzorce měly mít méně než 1500 HP.

   Mezi tier4 a tier 5 je prostě díra, která tlačí hráče okamžitě začít hrát pětky.

   Ad AMX 38: stejně to bude křáp = rychlejší lajti ho objedou a vystřílí zásobník do motoru. 60mm na čele není dost ani proti tier 3 prémiovým lajtům, ani proti tier2 stíhačům.

 5. AMX38 je dobry tank v 3 bitve v 5 bitve jsem se vzdycky smal,kdyz jsem ho videl..osobne jsem zvedavy jak dopadne kačenka az ji zmeni do HD,uz ted dinga nesmysly.:-):-)

 6. Ach … proč ta E50 s tou HD věží vypadá jak Panther … 🙁 -_-

  • E 50
   Rozptyl dela 8.8 cm Kw.K. L/100 v druhej veži znížený z 0.3 na 0.29
   Rozptyl dela 8.8 cm Kw.K. L/100 pri otáčaní druhej veže znížený z 0.12 na 0.1
   Rozptyl dela 8.8 cm Kw.K. L/100 pri otáčaní prvej veže znížený z 0.12 na 0.1
   Čas nabitia dela 8.8 cm Kw.K. L/100 v druhej veži znížený z 6.6 s na 5.5 s
   Čas nabitia dela Kw.K. 43 L/71 v druhej veži znížený z 7 s na 5.5 s
   Čas nabitia dela Kw.K. 43 L/71 v prvej veži znížený z 7.3 s na 6.9 s
   Čas mierenia dela Kw.K. L /100 v druhej veži znížený z 2.9 s na 2 s
   Depresia všetkých diel pre obe veže zvýšená z -5 stupňov na -8 stupňov

   https://www.excalibur.cz/world-of-tanks/9-17-1-patchnotes-nemecke-vozidla-2-cast/

   • No toto fakt nepovažuju za buff děla. Toto je buff děl, které vozí tanky před ním, tedy stockové děla. Když se řekne buff děla, tak se myslí toho topového. Takže jediný buff (který je ale dost podstatný) je buff deprese.

    • 8,8cm KwK L/100 (tier IX) nemá nikdo kromě E50. Možná si to pleteš s “párátkem” 7,5cm KwK L/100 na Pantherovi I a Pantherovi II.

  • horní přední plát má efektivně asi o 10mm míň. A taky bude trochu vyšší a delší, což znamená větší a snadnější cíl k trefě

 7. Mne sa zmeny nepáčia. K tomu ešte v kontexte ,,sandboxu,, a ich plánu zhoršovať presnosť ďakujem pekne. E50M som expil kvôli tomu pancieru pretože mi MT až tak veľmi nejdú páči sa mi, že je to hybrid a viac odpustí. Oni asi chcú, aby boli všetky tanky rovnaké a bolo z toho také takové csgo. Každý národ by mal v niečom vynikať, ale nie v zmysle, že hrateľné bude len to, čo je ruské ostatným tankom dáme peknú porciu nerfov.

  • Hlavne sa mi to nepáči vizuálne tá e50m s tým novým mantletom a že ju zväčšia.

 8. Na testserveru mi u WZ-111 1-4 ukazuje Hull armor 120/120/60
  Ze by zlepseni? 🙂

 9. precetl sem si prvni odstavec s togem a dal sem pro slzy cist nemohl – o desetinu milimetru ??? opravdu ? nemelo tam byt 10mm a ne desetina ? v teto hre kde se tretina prubojnosti losuje , udelene poskozeni se losuje, snad i spot se losuje – tak tady nekdo resi zmenu pancire o desetinu milimetru ?? 😀 jdu blejt velebnosti….

  • je to desetina, 0,1mm 😀 Já vím, je to nic, ale tak když už to psalo v informacích. To spíš je k doplnění, vymazání těch weakspotů už je trochu podstatnější

   • O jakých weakspotech to mluvíš ? Myslíš že u TOGa někdo mířil do ted na weakspoty, když nemá vůbec žádný pancíř ? Trošku trolling od WG ne ?

    • presne proto ze nejake Weaks. na togovi vsichni ignoruji tak je odstranili 🙂 tomu se rika pokrok, to nejde zastavit ani u WG 😀

   • za dobu co ho nepouzivam uz orezl aspon o 10x tolik 😀 za chvilku se tu bude resit to ze kdyz se tank natre 0,3mm maskovacim naterem muze dojit ke snadnejsimu sklouznutí munice ne ? 😀 nekdy mi prijde WG ty kktiny vymysli jenom proto, aby ti co kolem toho hloubaji meli cim zamestnat hlavu a neresit pak to, ze z toho vubec nic ve hre nefunguje.

    • Natřít barvou a uzavřít lakem. Ten následně vyleštit do vysokého lesku a AŽ POTOM bude tank lépe odrážet.

     • a pokud nebude mit osadka tanku chlupate papuce dojde k poskrabani nateru a musi se to udelat znova 🙂 takze dokud jako doplnek nebudou pantofle a nepribude na to slot tak je mozne ze to fungovat nebude 😀

 10. Ja bych i AMX38 hral,tank se mi hrozne libì,takovy netipicky pro Wotko.Ale proste jezdit v 5 bitve je pro tento tank hrozne utrpeni..aspon kdyby mel poradne pene goldu abych mohl parat 5 goldem jak to delam s S35 ale ten tank nema nic..v 3 bitve jste fakt frajer protoze jste proti vsemu imunni,,,kulomety jsou pro vas tabu..ale fakt me stvou ty 5 bitvy..to me na to tanku mrzi..a masochista dakt nejsem..abych stim trandil 5 bitvy..
  Jinak tank je fakt noc hezky…

  • Podle mne je prasárna cpát jakékoliv pomalé tier3 LT do pětkových bitev. Pro VŠECHNY tier3 a tier4 stroje bych dal +1 MM stejně jako to mají tier1 a tier2.

   +2 MM by byl pro tanky až od tier5 výše.

   • a tyer 10 jenom -1 , proc by meli dostavat chudaky osmicky na konzumaci, takova osmicka v zakladu je utrpeni uz na 9 tieru …. a proc se o tom porad bavime kdyz psi hlas do nebe nevola ? 😀 a kdyz vime ze tema jak rikas prasarnama si zabezpecuje WG chod cele hry, protoze kdyby to bylo jak chceme zmizelo by 3/4 epickych bitev ktere se kazdemu z nas cas od casu povedou a ty nas pak drzi u teto zmrzacene imitace tanku 😀

 11. TOG je v dnesnim Wotku uz jen na paradu v garazi..jeho 1400 free HP ktere ma jsou pro kazdeho hrace akorat velmi prijemne spestreni ve hre.
  :-):-)což je škoda.
  Rad ho treba potkavam z Wolverinem,to si pak dobre za strilim.:-)

 12. Super, takže mi p*******e další tank – E50M…super, tak hlavně, že děti si vybrečí další nerf protože je přece OP hrozně moc :-)), tak hlavně do WG dětičky natlačí další penízky, protože to bude jednodušší. Perfektní přístup! Další brečíky na arty….ono vlastně, když se kempí v heavynách, nesmí ho nic zasáhnout že, pač potom je to hned report na arty, protože on přeci stříli ze křoví samozřejmě…Potom je možná na čase, vyřadit lightka..protože nebude potřeba spotovat…vlastně, to je další OP, že Vás vůbec někdo spotne….to se přece nesmí :-)))Panebože. Hlavně přidat nová primová vozidla…to je nejlepší opravdu!
  Co třeba, když by mi WG vrátilo prachy za TYPE 59, protože je to šílěně OP tank přece, který neustále k***í..a já si ho za své prachy koupil tak, jak byl nastavený…ne ponerfovaný v době, když už jsem ho měl koupený…Proč? Protože peněženky rodičů jsou přece důležitější – WG pro brečící děti, nemohou přece prostřelit…zepředu, to by musely přestat kempit a něco dělat…
  Ideální přístup pro staré hráče…hlavně se chvástat tričkama,..aimboty tolerovat…atd atd..

Comments are closed.