Zimní mód: Co čekat a jak to hrát?

9

Předně, zimní 8bit kostičkový mód bude na evropském serveru spuštěn 26. ledna, jde už o oficiální informaci přímo od Wargamingu.

O co v zimním módu jde:
Ta jediná a hlavní věc, která vás zajímá, je udělená DMG. Nedostáváte žádné bonusy za vítězství, fragy nebo capování. Proto nejlepší cestou, jak hru všem zkurvit, je dojet na základnu a capnout to, aniž by si kdokoli cokoli nastřílel. Bojová XP, XP na posádku a kredity dostáváte pouze za speciální mise. V lehkém tanku musíte dát 1700 DMG, v těžkém 2500 a v TD 3300.

Pokud jde o odměny, jak jsme již psaly, ty byly výrazně sníženy, nyní jde o 10 000 kreditů, 1500 bojových XP a 1500 XP na posádku. Zároveň každá bitva, ve které dáte přes 500 DMG, se vám počítá do mise. Pokud to zahrajete 25x, dostanete 250 000 kreditů, 25 000 bojových XP a 25 000 XP na posádku. Misi můžete opakovat až 5x. Odměna připadne na tank, který misi dokončil, takže jestli se blížíte ke konci a chcete updatovat některou konkrétní posádku, musíte si vzít příslušný tank. Podle informací hráčů, co to hráli, zabralo dokončení 1. skillu cca 50 bitev.

Jak už jsme psali, v bitvách funguje i uzdravování (přidávání HP) pomocí speciální goldové munice. Tato funkce je prý ale úplně k ničemu. Každá uzdravující střela stojí 400 kreditů a dodává 200HP.

Protože mapa pro zimní mód má pouze 500x500m, údajně je nejhorším tankem lehký tank. Má pouze 1500HP a na scoutování není, protože na této mapě si to každý svítí sám. A pokud potkáte TD a jednu chytíte, odjíždíte s 30% HP. Naproti tomu těžký tank má 5000HP, proto s ním není problém nastřílet požadované 2500DMG. Stačí se nalepit na nepřítele a držet tlačítko myši. Voilá – mise splněna.

Úhlování v tomto módu nefunguje, protože tanky nemají prakticky žádný pancíř. Ačkoli byly zaznamenány některé nepenetrující zásahy, například když trefíte dělo, jde o naprosto výjimečnou věc. Navíc kterákoli část tanku, včetně pásů, na rozdíl od normální hry, ubírá HP.

Nemá smysl jezdit nikam sám, zejména pokud máte lehký tank s málo HP, vždy je dobré jezdit ve větším houfu. Až skončí odpočítávání, mrkněte se, kam jede tým a jeďte s nimi. Nikam nedojedete pozdě, protože tým stejně musí nejdřív rozstřílet překážky, což jim chvilku zabere. A vám to udělá cestu k nepřátelům. 🙂

Ničení zdí má za následek efekt odlétávajících cihel. Ty jsou však vidět i pokud zdi ničí druhý tým, jehož členové nejsou naspotovaní. Proto tak, stejně jako u padajících stromů v normální hře, můžete poznat, odkud se k vám někdo blíží, většinou se hra hne od začátku změní ve zběsilý rush, proto je dobré vědět, odkud přichází nebezpečí.

Hlavní směry postupu jsou linie 4 a 7. Je také možné nepřátele flankovat přes linie 0 a 1. Někteří zkoušejí také prostřílet se středem nejtlustší zdi na cap, ale to může mít za následek rychlý konec bitvy bez bonusů pro všechny = na hovno.

Moduly ani posádky nejsou poškozovány, takže není potřeba vézt spotřebáky ani vybavení.

Lehký tank a těžký tank střílí po 200 DMG, přičemž HT střílí najednou po třech ranách. Střely letí velmi pomalu a dělají vysoký oblouk, jako HE munice ve standardní hře. TD střílí rovněji a dává kolem 1000 DMG, takže na boj na delší vzdálenosti je lepší.

Kolem capu je voda, která je špatně poznat, bacha, ať do ní nespadnete. 🙂

Oba týmy mohou capovat najednou, když vjedete do kruhu, když capuje druhý tým, nezastaví to společný cap, ale začne druhý – váš.

V zimním módu jsou problémy s modifikacemi. I když autoři těch největších už zakročili a vydali nové verze, počítejte s tím, že možná bude potřeba si před bitvou pročistit res_mods.

Zdroj: http://ftr.wot-news.com/2015/01/12/winter-mode-tips-and-tricks/

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekWar Thunder: Preview M3 Stuart, M3A1 Stuart a M13 MGC
Další článekSkill MM: Debata pokračuje
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

9 KOMENTÁŘŮ

  1. uvidíme co z toho vzejde ale asi pěkná konina pro děti to bude fajn alespoň si ti lepší hráči lépe zahrají

  2. a já se tak těšil… vycvičím posádku na LTTB, pěkně s lehkým tankem ládovat uzdravovací náboje a hrát pěkný support… skvělá myšlenka, akorát navnadili hráče…

  3. me by spíš zajimalo jestli tam pujde nahazet normalni posadky, ze bych vzal posadku z T54 a udelel konecne ten 5tej skill

  4. Chci se zeptat pokud si udělám např. 100% posádku na T110E5 tak se mi posádka převede na normální tank T110E5 i když ho nemám ještě odemčený ?

Comments are closed.