Záznam přehlídky ke Dni vítězství

61

Ohodnoťte tento článek!

61 KOMENTÁŘŮ

 1. Zmiňoval tam Československa XD…kdybych tak uměl anglicky.

  • Že ta jednotka, která pochodovala, se podílela na osvobozování Rakouska, Československa … … a ještě něčeho

    • Vysvětli to těm 144 000 vojákům Rudé armády, co tady padli. Poláky, Rumuny a naše nepočítám.

    • No, to je téma do diskuze! Československo v roce 1945 mohlo být obsazeno maximálně tak Američany, tedy pokud bys to bral přesně podle pravého významu slova OSVOBOZENÍ dle mezinárodního práva válečného. Československo BYLO osvobozeno zejména Rudou armádou, na západě pak BYLO osvobozeno Američany, přesně dle Jaltské dohody, pokud ovšem vůbec víš co to bylo…..Takže nemel hovadiny. Pieta a úcta k padlým všech států bojujících ve druhé světové válce proti nacismu, fašismu či japonskému militarismu by měla být hlavní zachována, a měl bys jim být vděčný! Oni za to, že tu ty můžeš takhle dementně kecat položili své životy! A cos dokázal zatím ty? Ve srovnání s nimi nejsi ani to ubohé a smradlavé hovno, kdesi v koutě zastrčeného dvora.

    • Jaké obsazeno? Trošku dějepisu neuškodí, aktivní obsazení co máš asi namysli začalo až několik let po válce, ne při osvobozování

 2. Moc pěkná přehlídka, tak jako každý rok. 🙂 Armata je ale super.

 3. Největší parádu vždycky nadělaj nosiče Iskander a podobný hračky. Velkolepá akce, jako vždycky.

  • Dobře jim tak, molodcům. Ekonomika jim pajdá na obě nohy a oni disponibilní zdroje utrácejí za flinty a rachejtle. Když bych to měl přirovnat, tak k rodince, která si koupí nové auto a přitom jim dům padá na hlavu, otec má na krku exekuci, matka je nezaměstnaná a pubertální dítko se chytlo party. Navrch huj, vespod fuj.

   Ty peníze, co dnes vráží do tanků a raket, jim budou za pár let chybět, protože tanky a rachejtle negenerují další dodatečné příjmy (nejsou investicí). Ikdyby byly dnes odvolány všechny sankce a omezení, tak ruská ekonomika nepocítí žádnou velkou úlevu. Ceny ropy a zbrojní výdaje jsou 2 velké balvany, které dohromady nejdou unést. A jak je v Rusku obvyklé, odnesou to ti nejslabší – důchodci. Už dokonce platí zákon, že ruský důchodce, který je více než 6 měsíců mimo území RF, tak přestává dostávat starobní důchod…

   • No já bych s těmi ekonomickými přínosy nebyl tak příkrý, je potřeba si uvědomit, že zbrojní průmysl v Rusku zaměstnává obrovský počet lidí, na Wikipedii píšou až 3 miliony, to je 5% zaměstnaných lidí, čili je to jedno z největších odvětví ruské ekonomiky. Samozřejmě že výdaje na zbrojení jsou vždycky mrtvá položka rozpočtu, ale politické náklady jejich redukce, to si nikdo nedovolí. U nás si to dovolili na začátku 90. let, když neměli kam prodávat tanky a v Martinu jim to dodnes nemůžou zapomenout.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Defense_industry_of_Russia

    • Je to otázka priorit – máte omezené množství zdrojů a je jen na vás, kam je dáte – do něčeho, co bude produkovat bohatství (přidanou hodnotu) nebo tam, kde vyrobíte tanky a rakety, které je potřeba udržovat, skladovat, vylepšovat … a k tomu šatit, živit a cvičit personál. Ano, část těch zbraní lze vyvézt a prodat za peníze, ale i tak budou náklady obětovaných příležitostí vyšší než zisky ze zahraničních zbrojních kontraktů.

     Takže co se mění? Nic … stále je tady ruská nemoc – ekonomika závislá na těžbě a zpracování nerostného bohatství, neschopná než vyrábět na špičkové úrovni pár položek (zbrojní technologie). Kruh se opět uzavírá, ruský úděl vstupuje do x-tého opakování.

     A co se týče československé zbrojní výroby – tak ta už byla od roku 1986 ztrátová, protože odběratelé neplatili. Informace zde:

     http://domov.sme.sk/c/6188532/havel-nebol-zodpovedny-za-kolaps-zbrojoviek.html

     A co se dnes národních ekonomik týče, tak význam půdy klesá, rozhodující jsou mobilní zdroje – lidská práce, technologie, kapitál. A to všechno z Ruska utíká horempádem.

     • Čiže zdroj sme.sk, tak to už hej to sú iní analní alpinisti platení západom, inak že teba trápi ruská ekonomika, práve teba rusofóba a ešte celkovo Rusko čo si robí doma, aj keby si v máji stavali snehuliakov na Červenom námestí, teba je do toho akurát vieš čo. Inak Rusi prežijú aj EÚ a možno aj pád USA a vypuknutie anarchie v tej krajine, to si dobre zapamätaj a sleduj čo sa bude diať najbližších dajme 20 rokov. 😉

     • To si trochu pletete pojmy a dojmy. Odkaz uvádí na rozhovor s člověkem, který v té době viděl pod pokličku. Tj. ZTS Martin dělal tanky, které nikdo nechtěl … a pokud náhodou ano, tak za ně neplatil (Assad). Ostatně vývoj po roce 1990 tomu dává dost za pravdu. Od roku 1991 začala platit Smlouva o omezení konvenčních zbraní v Evropě I – spousta tanků šla z armád rovnou do šrotu, protože je nikdo nechtěl ani za cenu šrotu – Afrika i Asie byly přeplněny technikou z výzbroje Varšavské smlouvy.

      Jinak války nezačínají bohaté státy plné spokojených a přejedených občanů, ale spíše naopak, hladových a vzteklých lidí, kterým se ukáže ten pravý „nepřítel“, kdo za jejich bídu může. Tak to dělal Adolf Hitler, tak to dělal Slobodan Miloševič. Takže mne dost zajímá, co se děje v Rusku (a to i v osobní rovině kvůli několika známým). Vy mi nebudete zakazovat, o co se mám nebo nemám zajímat. Nejste ani můj šéf, ani moje žena. A co se bude dít za dalších 20 roků? Přečtěte si Den opričnika (Vladimir Sorokin).

      A buďte rád, že se kvůli Carrambovi dost krotím. Husy jsme spolu nepásli a tykání si nechte na doma.

     • 1 .S druhym odstavcem souhlasim, to je ten duvod, proc USA vyvolava tolik valecnych konfliktu.
      2. Tankisti si tu tykaj, tak se hod do klidu………

     • Tak tykanie ti vadí a nižšie mi píšeš že sa mám odsťahovať do Ruska a už mi tykáš tiež, vidno že to v tej svojej hlave nemáš úplne v poriadku, ale čo už aj takí majú právo na život. HAHA

     • 1/ Patriku, buďte od té dobroty a přečtěte si Pravidla diskutování. že jsem se dole upsal s tykáním, to se omlouvám. Chtěl jsem Vám pouze vykat. Od Vás očekávám totéž, od Vašeho příštího postu. Pokud ne, nebudu na Vás reagovat. S ignoranty přebírajícími zprávy z Parlamentních listů a aeronetu nekomunikuji, je to ztráta času.

      2/ Já se omlouvám Carrambovi za to, že jsem tady začal s politikou, mea culpa. Příště si dám pozor.

      3/ Romikuscz: Zkuste si najít 5 nejbohatších a největších ekonomik a ta americká tam bude hned na prvním místě. Angažovanost USA v konfliktech se odvíjí z její role světového četníka – když všichni začnou křičet, že je potřeba něco udělat, tak všichni čekají na USA. Dříve to byla Velká Británie, předtím Španělsko, Francie, říše římská, …. Pax romana nebo pax americana.

      4/ Romikuscz: Tykám si s lidmi, se kterými si tykat chci. S ruskými trolly si netykám.

     • Ouha, já se neupsal, omluvu beru zpět. Na nabídce finančního přispění k letence trvám, neodmítejte ji. I Karel Havlíček Borovský básnil o Rusku. Přijel, pobyl a odjel … zcela vyléčen z náklonnosti. Zážitek je nedělitelná zkušenost a střet se „sovětskou“ mentalitou opravdu stojí za to.

     • Ale no tak, oficialni dluh je neco pres 19 bilionu a realny kolem 60 bilionu. Pomer k HDP uz davno prestrelil 100 procent….. Todle je brzky krach a ne bohatstvi.

     • Romikuscz: Vy nerozlišujete mezi státem a jinou osobou (obchodní společností nebo fyzickou osobou). To, co neprojde firmě nebo člověku, to obvykle projde státu. Protože stát, na rozdíl od výše uvedených, neumírá, nezaniká, tj. nekončí bez právního nástupce, který přebírá pohledávky i závazky. Tudíž státu ze půjčovat i za podmínek, které jsou naprosto nepřijatelné – i Řekové dokázali získat v 2012 financování (byť se šíleným výnosem +20% p.a.).

      V reálu nejde tedy ani tak o výši dluhu jako o důvěru, že ten který stát splatí svoje závazky. Což zrovna platí u USA, protože:

      a/ nikdy nezkrachovaly (na rozdíl od států lat. Ameriky, které krachují zcela pravidelně, SSSR zkrachoval v 1992, RF zkrachovala v 1998)
      b/ mají robustní právní systém (výhoda pro věřitele, že se domůže své pohledávky)
      c/ je to největší světový trh
      d/ cca 50 % onoho státního dluhu dluží USA… federálním institucím, americká města drží 5%, americké banky 10%, americké firmy a fyzické osoby dalších 10% = 75% amerického dluhu je doma, denominováno USD
      e/ dolar je světovou rezervní měnou (zdaleka s největším objemem)

      Shrnuto a podtrženo – nezáleží na tom kolik stát dluží, ale na důvěře věřitelů, že svoje závazky uhradí. A USA mají vysokou důvěru, Ruská federace má nízkou důvěru. možná nelogické, ale skutečné.

      Než mne zase budete oblažovat idiotismy vyčtenými na netu, raději si něco přečtěte nebo lépe vystudujte ekonomii na VŠ. Na netu běhá hodně informací, ale 95% z nich jsou výplody ignorantů, kteří tomu prd rozumí, ale o to víc křičí. Kvalitní informace nejsou na internetu, vůbec ne zadarmo a pro jejich pochopení je potřeba víc než učivo základní školy.

      Pokud chcete číst na netu o ekonomii jednoduchou formou, potom doporučuji blog Luboše Smrčky (ano, kandidoval za Zemanovce do Poslanecké sněmovny v 213, ale má charakter a zdravý rozum): http://lubossmrcka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=458851

     • 1. Kdyz ma nekdo jiny nazor nez ty tak ho urazis ( idiotismy )… Nech toho !!
      2. To co zde pises je slepa demagogie, ktera nereflektuje realitu.

      Ted k tvemu kolaboratu.
      Je jasne, ze pad dolaru ( rezervni meny ) neprobehne ze dne na den.
      Pred triceti lety by nikoho nenapadlo, ze by se ropa ci plyn prodavaly za neco jine, nez dolar.
      Husajn kdysi zrizoval ropnou burzu, kde byl USD pouze jednou z alternativ placeni – Husajn byl eliminovan …
      Dalsi pokus byl Kadafiho. Chtel vest ropne obchody s EU jen za zlato a repatriovat zlato do zeme – necekane take padl ……
      Treti pokus vychodni Asie – Rusko, Cina, Indie… Tam je za ropu akceptovan cinsky juan nebo japonky jen. Vyborne to funguje a USA ted dela z Ruska verejneho nepritele cislo jedna :-))))
      Rusko a Cina nakupuji velka mnozstvi zlata na svetovych trzich,
      Nemecko stahuje z FEDU sve zlate zasoby, Holandsko take, Francie nakupuje vice zlata.
      Staty BRICS si zalozily svou centralni a rozvojovou banku.
      Proc toto vse ?
      Protoze dolar zacina byt bezceny ( dle nekoho jiz je ) a svetovi hraci chteji poctivy obchod bez inflacniho dolaru.

      Duvera veritelu jde smerem dolu sorry……

     • Přesně to, o čem píši. Domněnky, hlouposti a ignorantství splácané dohromady. Všechno oficiální je lež a alternativa má vždy pravdu. Černobílé vidění světa preferované zejména ajťáky, kteří svět vnímají binárně díky svému koníčku/zaměstnání.

      Já na zjednodušené nesmysly nevěřím, asi proto, že mám diplom z VŠE (národohospodářství). Ekonomie (a mezinárodní především) je o číslech, statistice, výpočtech, absolutních a relativních komparativních výhodách, transakčních nákladech, směnných kurzech a taky o psychologii (jednotlivce, malých skupin, velkých skupin).

      A nekňuč tady, že Tě urážím, sám nejsi lepší („demagogie“).

      A k tvým „faktům“:
      USD není jedinou rezervní měnou, dalšími jsou jen (JP), libra (UK), frank (FR) a jüan (ČLR). Pro Saddáma nebyl problém nakupovat a prodávat v USD … mohl si dohodnout platby v jiných rezervních měnách (jako to dnes dělají Rusové a Číňané), případně obchodovat za doláče a výnosy převést do jiných měn.
      Kaddáfího odstřelili Frantíci a Tomíci, USA byly dost dlouho proti celé věci, taky se tam nijak zvlášť neangažovaly (velikost operací tam byla tristní ve srovnání s fr., uk a it. letectvem). Žádný Exxon, žádný Halliburton nebo jiné US firmy zapojené do rekonstrukce Iráku.
      Z ruska dělá veřejného nepřítele č. 1 jeho porušování mezinárodních dohod, závazků a úmluv – Krym a Donbas. Rusové si sami spískali a situace se nezlepší dokud tam bude sedět Putin a jeho garda (jednou přijdeš o panenství, přijdeš o něj navždy – stejné je to s důvěrou – kdo poruší flagrantně mezinárodní právo, stává se vyvrhelem na hodně dlouho. Kaddáfí na to potřeboval 20 let a stejně musel uznat odpovědnost Lybie za atentát nad Lockerbie). Je to možná vůči Rusům kruté, ale právo je křehká věc, jako důvěra. Se zlodějem a násilníkem prostě ostatní nekamarádí a neobchodují s ním.
      Produkce zlata stoupá, tj. nechť si státy klidně hromadí zásoby, zlata je na trhu stále dost. Pokud chcete argumentovat přechodem na zlatou paritu, tak jste zřejmě posledních 45 let někde usnul. Brettonwood uzavřel zlaté okno už v 1971.
      Státy BRICS jsou v prdeli už 2 roky. Ovšem to se na alternativních webech nepíše – ČLR mění strukturu ekonomiky + má stále nafouknoutou dluhovou bublinu, Brazilci jsou v prdeli díky poklesu cen komodit, Rusové jsou taky v prdeli – co vydělají na ropě, to vrazí do tanků a raket. Jižní Afrika je na tom taky bledě – další ekonomika postavená na vývozu nerostů a postižená poklesem cen. Indové se drží asi nejlépe, ale tamní průser je šílená korupce, velká chudoba a moc lidí.
      Dolar má jednu obrovskou výhodu – je ho k dispozici opravdu obrovské množství. Navíc je spojený s největší ekonomikou světa, žádná jiná měna tenhle náskok nemá. Ani čínský jüan ho dlouho mít nebude.

      Cvoci a rádobycelebrity prorokují zánik dolaru už 85 let (od Velké krize) – zatím je tu a daří se mu.

      P.S. Idiotské spojení „inflační dolar“… ostatní měny nejsou postižené inflací? Podívejte se na jüan, libru nebo rubl.

     • To co pises o BRICSu a zbytku statu je pravda, ovsem je to irelevantni, nebot dulezita je myslenka, proc to podstupuji.
      A presne o to tu jde. Kdyby byl dolar tak koser jak tu pises, todle by se nikdy nestalo.
      Moc se me libi tva cast :Z ruska dělá veřejného nepřítele č. 1 jeho porušování mezinárodních dohod, závazků a úmluv.
      Nerikam, ze to neni pravda, me spis zarazi, ze si beres do ust Rusaky a na prvnim miste naopak nejmenujes USA, jenz je lidrem v porusovani mezinarodniho prava .

     • Tak to uvedu na pravou míru, o těch sešrotovaných tancích.
      Jistě, před TV kamerami se ve VOP Nový Jičín pár tankům demonstrativně autogenem odřízl lauf.
      Ale v reálu se na podporu demokracie, svobody, míru a prosperity vyvezly a zákazníky byly zaplaceny i muzeální uloženky z NZ v podobě T-34.
      Ležákem je pouze T-72, o ten naši obchodní přátelé z rozvíjejících demokracií nemají zájem, je to tank primárně určený na boj proti tankům a nešla v něm používat tříštivo-trhavá munice, která je v konfliktech, kdy druhá strana nemá těžkou výzbroj, nebo se jedná o civilisty vlastně nejvíc potřeba.
      Za povšimnutí stojí, že polistopadoví obchodníci s vojenským šrotem nemají s platbami odběratelů žádné problémy..
      Zdrojem tohoto tvrzení je můj bratr, který ty laufy před novináři švajccem odřezával.

     • Jenže země BRICS nepodstupují dnešní změny s nějakým „tajemnými“ záměry, protože by to samy chtěly. Jsou v prdeli, protože část z nich má jednostranně zaměřené ekonomiky zranitelné vnějšími vlivy, které jsou mimo jejich kontrolu. Číňané si zrovna procházejí ochlazením, což je zcela normální fáze ekonomického cyklu + mají problémy s nemovitostmi a zadlužením místních municipalit. Je logické, že chtějí posilovat spoje postavení skrze další instituce, jenže jsou stále moc slabé a zranitelné.

      Kurzy měn kolísají, ekonomické cykly existují, technologické revoluce probíhají, sociální změny se dějí … to je prostě reálný život, už jsem to viděli v minulosti (pro poučení doporučuji přečíst nějakou knihu od Nialla Fergussona (Vzestup peněz, Civilizace – Západ a zbytek světa). To vše se děje bez nějakého velkého vlivu národních vlád. Globální firmy mají daleko větší impakt než státy, to je prostě výsledek globalizace.

      Ad Rusko vs. USA a porušování mezinárodních dohod. Theodero Rooswelt to krásně vystihnul slovy „Speak softly and carry a big stick.“ Mluv jemně a drž přitom velký klacek. Rusové nehledají konsensus, dohodu, spojenectví .. ti hledají sobecky vlastní prospěch a na ostatní kašlou. Kašlou i na svoje spojence (Assadovi šli pomoci až když byl v těžkém srabu a to jen proto, že si potřebovali zvýšit mezinárodní prestiž. Námořní základnu si totiž mohou klidně koupit třeba na Kypru, to je jen pár kilometrů od Latakíje). V konečném důsledku jde o to, kdo má větší sílu, má více spojenců, je více slyšet, .. kdo má větší soft power. Quot licet iovi, non licet bovi. A Rusové budou tím příslovečným volem ještě hodně dlouho.

      Moc se me libi tva cast :Z ruska dělá veřejného nepřítele č. 1 jeho porušování mezinárodních dohod, závazků a úmluv.
      Nerikam, ze to neni pravda, me spis zarazi, ze si beres do ust Rusaky a na prvnim miste naopak nejmenujes USA, jenz je lidrem v porusovani mezinarodniho prava .

     • Ještě bych to doplnil, samozřejmě jde o otázku ceny, například do Gruzie, režimu toho bývalého prezidenta co žvýká kravaty a je v současnosti gubernátorem na Ukrajině se dodával funkční tankový šrot za aktuální cenu palebného průměru munice prodávaného tanku.

     • Pepane, komu věříš? Výmyslům z netu nebo oficiální zprávě MO ČR? Tolik jen k tvým slovům „pár tankům demonstrativně autogenem odřízl lauf“. Tvůj bratr jim možná řezal laufy, ale asi je nepočítal.

      „Od vstupu S-KOS v platnost zničila česká armáda do 16. listopadu 1995 celkem 4 207 kusů smlouvou omezované techniky, z toho 1 179 bojových tanků, 1 470 bojových obrněných vozidel, 1 498 dělostřeleckých systémů a 64 bojových letounů. Stalo se tak
      v souladu se závazkem účastnických států S-KOS zničit do 40 měsíců od jejího vstupu v platnost přebývající techniku podrobně předepsanými způsoby a pod kontrolou mezinárodních inspekčních týmů.“

      Obranná politika československé a české republiky 1989 – 2009, s. 29

      http://www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-knihovna/publikace/bezpecnostni-temata/23-obranna-politika-ceskoslovenske-a-ceske-republiky-1989_2009.pdf

     • No konecne si napsal neco s cim lze i souhlasit, kazdopadne je lepsi psat mene a vystizne, nez hodne a nudne.
      By me zajimalo, jestli to tu po tobe vubec nekdo cte, Ja to beru uz jen na rychlovku.

     • Na rozdíl od Tebe raději píši hodně a nudně.
      Jednak se vyhnu nedorozumění (v psaném textu neslyším tón řeči, intonaci, rychlost řeči, nevidím gestiku, haptiku, proxemiku a jiné mimoverbální komunikační znaky).
      Za druhé oponentovi předkládám argumenty, kterým lze oponovat, vyvrátit je nebo přijmout.
      Za třetí dávám najevo ochotu poslechnout si argumenty druhých a s nimi polemizovat (nebo je odmítnout).
      Začtvrté zřetelně uvádím s jakými názory nejsem ochoten polemizovat, protože je pokládám za lživé nebo vycucané z prstu.
      Za páté dávám odkazy na, dle mého názoru, užitečné texty nebo autory, které jsem četl a jejichž myšlenky mne zaujaly.

      Až budu psát krátce a úderně, potom zjistíš, že mi na Tvém názoru nezáleží ani za mák a že nepokládám za nutné odpovídat než pár smajlíky a několika zkratkami. To dělá hodně lidí a potom se diví, že jim nikdo nerozumí a že oni ničemu nerozumí. Potom jsou frustrovaní a upínají se ke lžím a hloupostem. SIGH

     • Vau tomudle se uz neda rici jinak, nez narcisticky onanismus na urovni Milose Zemana.

     • Ja znam neco lepsiho.
      Jelikoz jsi me vysvetlil, ze svet vidim binarne, napadl me bonmot po vzoru Mirka Topolanka.
      Nekdo je nula 0 a nekdo zase jednicka .I. .

      Je to mysleno ze srandy, neber si to osobne.

    • Hmm…mám rád techniku, ale když se nad tím zamyslíš, tak sou to krámy na zabíjení lidí, a např. V Africe nemají co jíst….smutná to doba dnes…..fuck army

   • nedávno jsem četl článek, který měl název: „rus bude žrát klidně hlínu, jen když bude vědět, že je pánem světa“, takže asi tak, co se týče ruské mentality … 🙂

    • a to kde si čítal ten článok, ak to nebolo na ruskom webe v azbuke tak asi ťažko to môže vykresľovať ruskú mentalitu, keď to ani nenapísal Rus. Keď to písal nejaký degeš platený západom aby to čítali hlupáci ako si ty a verili tomu, že takí sú Rusi. ty mentalito. 😀 Inak to že ruský národ je huževnatý to je pravda, to Európania pokapú v takej vojne oveľa skôr ako Rusi, ale aby chceli byť pánmi sveta to neviem, ale kto nimi chce byť a vkuse sa o to pokúša to už dnes vidia azda všetci.

     • Odstěhujte se do Ruska, pokud to bude za Ural, přispěju Vám na letenku.

   • Panové, jeden důvod proč kašlat na ekonomiku a zbrojit,tu přeci je.A já doufám a moc si přeji abychom si pořad jen hráli na vojáky.

 4. Rek bych, ze je to dost podobna situace jako v Americe. Holt velka armada stoji hodne prostredku a když nic nezabira nejsou z toho zadny zisky

 5. Ruská ekonomika nebyla nikdy nějak extra silná. Rusové od jak živa byla velmoc, kde lidé jsou hrdi na svoji vlast, mají velikou sílu a hlavně skvělého ducha. Na což teda těží celé Rusko, lidé jsou ochotni za svůj národ obětovat i samy svůj život. To že mají obří armádu a sice ne tolik vyspělých (moderních) zbraní, pořád z nich dělá ve světě důležité hráče a tak to bylo i dávno v historii. Jejich ekonomika jim sice dává na jídlo hlínu, ale jejich duch a víra ve svou Ruskou sílu jim ani přesto nikdo nevezme. Rusové hrají ve světe takovou roli „bodyguarda“. Někdy hlídají Evropu od špíny, nebo pomáhají Amíkům očíšťovat jejich ruce a Rusové si je zašpiní samy místo nich. Ale také dokáží ostatní podrazit, protože slyší na peníze. Evropa se brzy uzavře do jedné „velké pevnosti“ kde bude takové bojiště Turecko Syrské hranice, Řecko atp… Srbové, Bulhaři atp.. budou takové políčka už za „hradbami“ našeho Spojeného Evropského království – jak již Ameřičané začínají mluvit o Evropě. Což jako vždy, Amíci se s3rou úplně všude a budou ještě více, protože je začíná požírat a ničit matička příroda. A i teď nám momentálně Rusko pomáhá před hradbami „uklízet“ a v budoucnu bude náš takový „nájemník“ na práce…což budeme potřebovat jejich armádu a jejich lidi. A pokud se tak nestane, tak jim ty zbraně budou úplně k ničemu, tak jako všem, protože si na nás smlsne matička zem/příroda.

  • jo jo holt je to tak USA a ich otroci EU NATO nicia svet a jediny rusaci ich drzia , len mam starch dokedy… spina v tv na rusaku uz prebieha… no dufajme ze bude klid

   • Naprosto souhlasím. Už z historie je známo, že Rusko (ještě carské) chránilo mír, proto neustále nezištně zvětšovalo své území. Bolševici v této ušlechtilé tradici usilovně pokračovali. Průser byl rozpad socialistického bloku a SSSR. Najednou se území zmenšilo a tím i možnost chránit světový mír. Naštěstí přišel taťka Putin a vypadá to, že se staré dobré časy opět vracejí. Těší je samozřejmě i to, že bratři v zemích okupovaných demokracií (rozuměj nemocnou imperialisticko-buržoazní nadvládou) je podporují, jako ty na tomto fóru. Jsem rád, že si můžu s někým zazpívat „Duní kroky milionů, rudá hvězdo dál nás veď, …“

    • USA jsou kapitalistickou imperialistickou mocností, která se vměšuje do vnitřních záležitostí SSSR po celém světě.

     Radio Jerevan

 6. Pekná technika ale ja by som bol radšej, keby sa nikdy žiadna technika nemusela činiť v akcii 🙂 .

 7. super, ale nazivo je to lepsi.
  kdyz jsem se na to na miste dival minuly rok osobne, tak mi malem prasknuli usi kdyz zacali jezdit ty ICBM a do toho tisice lidi podel ulic zaclo rvat URAAAA
  to mi trosku hrklo v krku. hubou ryjou zem ale hlavne ze maji atomovky
  hruza, I ted mi beha mraz po zadech

  • Letos jsem tam měl být, ale autonehoda v únoru to zmařila. No tak snad napřesrok… To by mělo být i se zastávkou v Kubince a v Prochorovce 🙂

  • hubou ryjú zem a kto Česi a Slováci v EÚ, asi si zabudol dopísať že, inak to že ti z nich behá mráz po chrbte to je len dobre.

   • ne z atomovek samotnych , ale k pristupu normalnich rusu k nim.
    ta financni situace je imho horsi nez se udava ( kdo byl v rusku za posledni dva roky jiste potvrdi)

    kazdy normalni obcan , pokud by jeho ekonomika stradala, by zmackl rukuv pest a hucil do politiku proc se cpou prachy do atomovek misto do socialnich a jinich veci, rusko je holt jine a to je to z cemu mi jde mraz po zadach

    pokud by rus po nekom hodil atom, tak je pulka moskvy v ulicich a jasa
    jak jsem psal, hruza, nemaji pomalu co zrat, nezamestnanost stoupa, ropa a plyny jsou levnejsi , evropa tyto suroviny ma moznost brat I jinde nez v rusku ale vlavne ze mame hracky ktere muzou zabit miliony.

    normalni clovek by stichnul a modlil se za relativne schopne politiky, kteri se za ty desetileti vyvarovali jadernemu holokaustu a ne jasal huraa

    snad jsem svoje pocity popsal pochopitelne, ten mraz neni z atomu, ale z tech lidi co vidi jako vlastnictvi atomovek jako terno bez ktereho se neda existovat

    sry za trochu politickeho OT carrambo

    • Ja som ťa pochopil veľmi dobre, že ťa zmrazilo z hluku tých nosičov a z toho ako obyčajní Rusi revali na námestí to ich známe 3x URÁÁÁ, len práve že taký spoločný pokrik a tá súdržnosť skôr v človeku má prebúdzať niečo iné ako mráz po chrbte. Neviem ja z Rusov strach nemám a ani nikdy som nemal a prečo, lebo Rus nikdy vojnu nezačínal, ale vždy ju len končil, strach mávam skôr z toho dokedy bude NATO skúšať ich trpezlivosť.

     To je práve to na nich skvelé, tá ich súdržnosť a oddanosť vlasti a národu, áno Rus nepotrebuje mať všetko ako Európan, resp. mať sa ekonomicky dobre, ale to že my to potrebujeme, to je už tá chorá konzumná spoločnosť, ja som radšej za to aby národ vedel kam patrí ako mal plné báchory a velebil viac zahraničie ako vlasť.

     Čo sa týka toho hádzania atómu to je úplná blbosť založená na propagande, resp. na tom ako napríklad USA oslavovali hodenie atómových bômb na Hirošimu a Nagasaki, len magor môže veriť tomu že niekomu v Rusku by urobilo radosť to čo si napísal, to máš ani nie tak z vlastnej hlavy a z mentality Rusov ako z blbých zapredaných médií ako sú aj ČT24 a pod. To že sú hrdý na svoju armádu to je pravda, aj si uvedomujú svoju moc, ale určite by nikto v uliciach nejasal, snáď iba magori, ale tých je dosť aj u nás čo vítajú americký konvoj.

     Ja si myslím že jasanie pri oslavách víťazstva nad fašizmom je na mieste, ktorý sa začína rozpínať opäť v Európe aj dnes v podobe diktátu z EÚ a mimochodom to ich URÁÁÁÁ je pokrik za pomoci ktorého útočili ich predkovia aby oslobodili aj nás, keby tam vykrikovali smrť západu či USA a pod. tak b som to uznal že asi nie sú normálni, ale pripomínať si týmto výkrikom svojich predkov čo padli prvá v boji proti fašizmu je myslím si normálna prirodzená vec.

     Vôbec to nie je tak že Rusi vidia atómovky ako terno bez ktorých sa nedá existovať, proste sú hrdý národ to je prvoradé a sú hrdý aj na svoju moc vo svete a vďaka ktorej aj zmietli fašistov, ja na tom nevidím nič zlé a ani nenormálne, skôr sa divým že sa tam bol a pri tom ti to vadí, tá ich každoročná tradícia ktorá patri jednoznačne k oslavám víťazstvá nad fašizmom.

     • dik, chapu a do urcite miry souhlasim
      nicmene to Ura bylo hlasitostne a i kvantitativne uplne v jinych radech prave pri rpojizdeni raket, u tanku, pechoty a vseho mozneho zdaleka nebyl takovy randal … a to taky o necem svedci

      me to nevadi, a nemam s tim rpoblem, nicmene ten rozdil u aplaudovani tankum letadlum vuci ICBM byl opravdu znacny a pro me dost zarazejicim.

      Imho na toto se moc pouzit tebou vise popsane moc pouzit neda
      (btw taky jsem mel sovetskou vlajku a cepici a ura sem volal taky, uz jen z historickeho hlediska, to jen pro uplnost)

     • dole klobuk , a ja som mal starch ze ludia uz nemaju mozek , ale uz mi optimizmus opat stupa.. dekuju pekna prace , pro ami: nebudte ovce prosim

     • „Rus nepotrebuje mať všetko ako Európan, resp. mať sa ekonomicky dobre, ale to že my to potrebujeme, to je už tá chorá konzumná spoločnosť“ On je spíš problém v tom, že obyčejný občan v carském nebo jiném režimu v Rusku ani jinou možnost neměl. K těmto vymoženostem se dostalo horních X tisíc lidí, kteří tu zem s úžasnou přírodou a bohatstvím vždy zdírali.

 8. no a carrambo a dnes se schvaalně budu dívat na ČT v 19.00. jak to okomentujiiii :D, no a pak na pana Dolanskeho v Udalostech komentařích s jakou foto bude maaaavat před kamerou chichichacha Tož čeeest 😀

 9. Kdo z Vas hral Wolfenstein: The New Order? Asi vetsina ze? A libilo by se Vam tam? Me tedy ne. Potom tedy nechapu nektere jedince, kteri tady jen flamuji nad tim jak Rusko useless a blablabla… Ne, ja osobne jim nefandim, ale taky rozhodne nefandim vyvozni demokracii z juesej…
  Meli jsme velike stesti, ze to sssr tenkrat hitlerovi (rozumej loutce americkych bankeru) prekazili a nenechali se dobit… juesej uz pak jen prisla aby sssr nezabrali celou evropu a jako varovani hodili juesej atom na japonce…kdo neveri, studujte historii a ctete mezi radky, sledujte tok penez a take na to prijdete…kdopak asi ted plati mohamedany 😀 je to porad dokola az je to trapne a nechapu ze se svet proti juesej nespoji, jsou to nejvetsi teroristi na svete…i kdyz by to asi bylo k nicemu ptz globalni elita si tento svet z rukou jen tak vytrhnout nenecha ze…

  • Panebože, další amatérský „politolog“ a „ekonom“, co čerpal z počítačové hry. Teď už jen najít někoho, jehož mezinárodní přesvědčení se odvíjí od Captain Amerika … a panoptikum bude úplné.

   Hanzch: Doporučuji půjčit si knihy Kapitál od Karla Marxe, Velký teror od Roberta Conquesta, Atlasovu vzpouru (beletrie) od Ayn Randové, Souostroví Gulag od Alexandra Solženicyna a Mitrochinův archiv I + II od Vasilije Mitrochina.

Comments are closed.