WG NA vydalo seznam zakázaných módů

71

Seznam zakázaných modifikací je něco, na co v Evropě ještě stále čekáme a jak to vypadá, zřejmě se nikdy nedočkáme. V Americe tento seznam vydali cca před dvěma lety a pro velký úspěch toto vydání před pár dny zopakovali, aby všem americkým hráčům dali jasně najevo, co se ještě smí a co už nikoli. Podívejte se spolu s námi na obrázky toho, co se ve WoT dá použít, ale za co vám hrozí uzavření účtu.

3D skiny se zobrazením modulů a rozsazení posádky
Tento skin dává zřejmou výhodu, můžete mířit přímo na členy posádky (nabíječe, střelce, velitele) nebo kritická místa tanku (palivové nádrže, motor) a to aniž by to na vás kladlo jakékoli nároky ohledně vašich znalostí. Pozor, klasické 2D skiny s moduly, tedy to, když máte na soupeřově tanku barevné skvrny nebo obrazce, to zakázané není, protože to také není tak přesné, jako níže zmíněné příklady. Taktéž můžete 3D skiny (tedy takové ty „skleněné“) prohlížet mimo hru, v prohlížeči, v aplikacích, atd. Ale nesmíte to mít přímo ve hře.

Odstranění stromů, keřů, listí nebo změna průhlednosti
Odstranění stromů, keřů nebo listí vám dá vývodu v tom, že uvidíte tank, který byste jinak vizuálně vidět neměli. Sice už nyní máte možnost vidět jeho označenou siluetu, ale jistě uznáte, že střílet na siluetu a najít na ní weakspoty chce trochu více skillu, než když střílíte na plně viditelný tank. Totéž platí pokud si keře a stromy ve hře necháte, ale dáte si je udělat průhledné. Pokud se totiž postavíte za keř ve vzdálenosti 15 metrů a více, bude vám poskytovat krytí ohledně možnosti být naspotován a to i v případě, že vystřelíte. Jinak se při výstřelu všechna flóra v okrutu 15m pro soupeře „zprůhlední“. Ovšem pokud to znáte a hrajete to tak, zároveň víte, že v takové vzdálenosti od keře už se stává neprůhledeným i pro vás (když jste k němu blíž, je průhledný). A to vám dává menší možnost mířit na nepřátele. Pokud nainstalujete mód, který vám nechá keře průhledné i za hranicí 15m, máte problém.

Zvýraznění trasírek
Trasírky artyn normálně vidíte jenom zlomek vteřiny a pokud counterujete, musíte tento zlomek využít. Jsou ale i módy, které tam tu trasírku nechají třeba půl minuty. A to je samozřejmě podvod.

Volný pohyb kamery
Kdo točí na youtube, zná to. Neuděláte z replaye lepší záběry, než když použijete freecam. Ovšem toto lze použít opravdu pouze jen u replayů, ve hře samotné je to zakázáno. Nesmíte se tímto způsobem dívat za duny, za stromy, za domy.

Laserové ukazovátko
Byli jste někdy v Laser game? V některých verzích vidíte ve tmě se míhající paprsky, vycházející ze zbraní vašich nepřátel. Totéž existuje i ve WoT, ale je to samozřejmě zakázáno, víte totiž, že na vás někdo míří a můžete se schovat. Ujišťuji vás, že když budete pozorní, časem tenhle skill získáte i bez módu.

Nepovolené úpravy minimapy
Na minimapě nesmíte vidět nic, co byste nemohli vidět vlastníma očima. Proto například spadlé stromy, rozjeté plůtky na druhé straně mapy, toliko módy, které jsou široce využívány i v klanových válkách, mohou v Americe přivodit hráčům dost značné problémy. A už i v Evropě se za to banovalo. Totéž platí pro módy, které vám na minimapě ukážou, kdo z nepřátel právě vystřelil a kdo přebíjí a tak víte, že můžete právě v tuhle chvíli přejet prostorem, který daný tank brání a to bez rizika, že vás napadne.

Další zakázané módy
– automatické použití neautomatického spotřebního vybavení (např. mód, který vám automaticky spustí ruční hasičák při hoření)
– nedovolené úpravy zaměřování, překvapivě například zaměřovač bez omezujících „brýlí“

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekSupertest: Nová loď série Arpeggio Blue Steel
Další článekBleskově: Datum aktualizace 9.14
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

71 KOMENTÁŘŮ

 1. Tak teď ještě aby to bylo na EU a uměli to nějak detekovat. Jediná forma jak to postihovat, když se člověk sám udá videem nebo screenshotem. Překvapuje mě, že zoom in 60x a zoom out 500m je povolenej…

  • zrovna ten zoom mi přijde jako celkem v pohodě, protože přesněji nestřílíš, horší jsou různý aimboty, který automaticky míří na weakspoty a podobně…

   • Ty aimboty nejsou zrovná nejakej zázrak, hravam s nim ale kolikrát to priste vemu do svých rukou protože ten ocas se netrefí ani do stojícího tanku … protože furt prezkakuje mezi weakspoty a mine …
    je to max. dobrý tak pro spotery kteří objíždějí tank pže to předmeřuje jinak to je na pytel …

  • Ja nevie čo máte proti tomu zoomu ved to je v pohode ved ten zoom od wg to len sa poškrabeš na vajciach alebo si trošku pripitý a pohneš myšou o 0,0000000001 mm a už je to v prdeli vedľa

 2. A v každé diskusi o módech tolikrát omílaný „AimBot“ v seznamu není ? :O

  • Hele aimbot tam je zařazen ale asi jsi to špatně pochopil je tam – nedovolené úpravy zaměřování, překvapivě například zaměřovač bez omezujících „brýlí“ takže to znamená že to je i aimbot 🙂

  • jestli se moc nepletu tak toto jsou zmeny od puvodniho seznamu- pravdepodobne zoom in a out budou uz v predchozi verzi

 3. Ještě to implementovat v EU a jsem zvědavý, jaký se spustí nářek. Za tyhle mody bez milosti banovat, jakmile k tomu dojde, tak se ukáže, kolik fialek si dokáže udržet svoje hodnocení.

  • jako prd, pusť si na YT hry třeba soudruh tonda, hraje uplně bez a jak….

   • jsne ale ne kazdy to dokaze :D- ja treba byl asi 3 dny bez modu a hral jsem jak ponocnej 😀 ( sakra blbe)

    • nevim co je yasen krasen, ale v tom co jsem viděl, tak jsem si ničeho nevšimnul, ale nepopírám, určitě víš víc…

   • Já netvrdím, že všichni dobří hráči používají mody, ale věřím tomu, že dost těch, jejichž jediným smyslem života je winrate ve wot, je využívají. Proto říkám, jsem zvědavý, co se bude dít, pokud to zakážou i v EU. Třeba nic a budu mile překvapen.

    • Děkuji za pozitivní reakci, ale jelikož nehraju pro staty a slávu, tak mě to zajímá čistě ze zvědavosti. Smysl života hledám jinde než ve wot. Budu jen rád, když budou mít všichni stejnou možnost ukázat, co umí. A pokud se ukáže, že mody nikomu nepomáhaly, tak jen dobře. Nechápu, co je na tom za brečení. Nikdy jsem si neštěžoval, že dobří hráči cheatují a podobně, pouze jsem vyjádřil svůj názor v debatě pod zakázanými mody.

    • Tvoje reakce je mírně hysterická a říká se tomu argumentační faul, jelikož jsem nikdy ve hře ani foru nebrečel nad tím, že mě dobrý hráč smáznul. Jedná se tedy takový výrok, jehož smyslem je porazit či přesvědčit oponenta bez ohledu na pravdivost zastávaných názorů. Podstatou argumentačního klamu bývá nenápadné porušení pravidel logického důkazu, působení na emoce místo na rozum, případně obojí.

     • Proč plácáš takový lži? Já jsem nikdy nebrečel, že někdo používá mody tyhle podivné mody, já ani nevím, kdy na mě někdo pálí goldy, protože takový mody prostě nepoužívám. Já jsem jenom napsal, že jsem zvědavý, jestli jejich zakázání bude mít nějaký vliv na statistiky některých hráčů. Umíš vůbec porozumět psanému textu, nebo se bavím s chovancem ústavu pro choromyslné?

     • No tak to je prostá matematika, že ten kdo podváděl 30000 bitev to na statech nepocítí. Leda že by teď odehrál dalších 70000 bitev bez podvodů. Nicméně to nic nedokazuje.

      Zajímavější by bylo srovnání třeba posledních 300 bitev s těmi před tím.
      No myslím, že nikdo neví jak rozšířený jev ty mody byl a je.
      Já osobně „mírnější mody“ občas používal taky.
      Další věc je, že seznam asi nikoho neodradí. Je třeba postih.
      Taky si mylím, že některé mody zvyšují atraktivitu hry jako takovu a bylo by fajn kdyby je měl každý. Částečně už mi to splnily.
      Jiné mají potenciál tu hru naopak zničit pokud je bude mít každý. Takže by je neměl mít nikdo.

      A co se týče tvé otázky „na co bude brečet až…..“
      Sorry, ale není to k němu opravdu nevěcné a nespravedlivé ?
      Máš za to , že on je notorická plačka ? Proč ?

   • Tonda pouziva pomerne masivne zoom out. Ale rada streameru hraje opravdu na cistym..

 4. Ti hráči, kteří mají takhle přemodovanou hru jsou pěkná rajčátka 🙂 Např. já si v životě nestáhl do WOTka ani jeden trapnej mod

   • já jsem si to nestáhl, protože jsem proti tomu. Proč bych dělal něco co sám chci aby nikdo nedělal? To nedává smysl.

    A jinak samozřejmě kdybych si všechny módy na světě nainstaloval, první dny než bych si zvykl bych stejně hrál xkrát hůř, a až bych si zvykl, rozdíl by byl minimální…

 5. Sakra a zrovna takový praktický věci, tak to se k tankům vracet nebudu 🙁 [ironie].

 6. Dobrá, něco jsem umazal, ovšem ty hrůzy nahoře to nebyli. Bez nabíjení spojeneckých tanků se obejdu.

 7. Taky bych rád věděl jak WG detekuje mody.Přiznam se,mam 2 účty a hru taky 2x .jedna verze hry je Legal mody a na druhe verzi provozuju druhý účet na kterém mám Aimbot,Trasírky,Lasery,Přebíjení,Sniper atd.Na tomto účtu se vlastně učim.Autoaim skvěle ukáže kam na jaký tank střílet a jak se úhlovat.Do dnes na tom účtu nemam BAN.Jediné čeho jsem si všimnul tak se do adresáře hry ukládá soubor Python.log ve kterém jsou všechny mody které hra načetla 🙂 . Takže WG mody prostě ignoruje.Jinak to nechápu

 8. Největší sviňárna jsou padací módy -_- … už to beru jako součást hry,kdy prostě jedu po mapě a snažíš se nekácet …

   • Důsledně vzato. Když přijdu k tobě domů a rozbiju tvůj PC kladivem zrovna když můžeš rozhodnout bitvu. Smím se pak chlubit vítězstvím. Protože ve válce nejsou pravidla.

    (der Humorrrr. frštén ? 🙂 )

 9. nic zakazat to vsechno hraju bez toho a taky to jde tak proc by to nemelo jit ostatnim??

 10. No že by se schylovalo na dobré časy? Konečně si WG uvědomilo že tohle je zkrátka zlo, ještě aibot a bude mnohem lépe. Teď jen jak to budou detekovat?

 11. Trasírky pro artyny bych dal do hry všem, ať si ty kurvy nezahrajou.

 12. Kedze EU je dojna krava pre WG, tu na mody kaslu, lebo by im odislo privela platiacich hracov…

 13. na NA to zakazali lebo tam by sa s nim i ludia zacli sudit a presudili by nielen trencle ale aj novu budovu 🙂
  V EU nic take nehrozi tak na to hadzu bobika

  • Jako jo,ZJ aimbot je pěkná svině.Funguje i pro Arty.Neni potřeba se ani přepínat do dělostřeleckýho pohledu.Počkáš až ti spotnou,od oka zamíříš,stiskneš pravou myš a už jen počkat (ano střílí sám do nejslabšího pancíře).Zaměřuje se i na cíle na které neni vidět přímo.Jinak zakázal bych i XVM,statistiky apod… Už mně nebaví že si vezmu KV85,půlka týmu mi nadává do rajčat a noob a pak se najde magor kterej do mně začne pálit jenom proto že jsem červenej.Mody tu hru kazí.

    • Nehraju to profesionalne.Nikde neni napsano ze to musim hrat dobre.A kazdymu je houby do toho jestli jsem cervenej nebo zelenej.Kazdej prece zacinal na cervene ne ? Ale kdyz do tebe hovada z vlastniho tymu zacnou na startu bitvy strilet aby sis nezahral,to uz je trochu pres caru.Mam osobni hodnoceni neco malo pres 2000 a asi 1500 bitev.Hraju jen pro ukraceni volny chvile 🙂

     • Nie som si uplne isty, ale ak si XVM deaktivujes, tak nebudu vidiet tvoju farbu, pripadne ma niekto opravte.

     • já jsem tuto možnost hledal, jak si vypnout statistiky aby to ostatní nemohli vidět, ale nic jsem nenašel… jestli někdo ví jak na to, poraďte prosím

     • Neschvaluju střílení do rajčat, ale proboha živýho, je nutný používat argument „nehraju dobře, protože to mám jen for fun“? Copak se vylučuje hrát dobře a hrát for fun? Já taky hraju pro zábavu, prachy mi z toho rozhodně nejdou…chápu, že když to člověk nehraje pravidelně, tak ten skill nahoru tolik nejde, ale myslím, že důležitý je hlavně snažit se zlepšit…ostatně v multiplayerové hře založené na PvP je to jeden z hlavních cílů…

      Jinak XVM staty se dají zablokovat přímo na stránkách xvm pro ten daný WG účet…

     • jak? Prosííím 😀 Hledal jsem to ale nenašel, jak si mám vypnout statistiky…

    • …rikam to furt..nekteri už mají místo mozku xvm…i kdybych mel čísla černý,je po tom každýmu kulový…kazdej si to hraje jak chce a je to jeho věc…to jen někteří se boji prohrat skrz čísla..proto snad ani nejsou na pubu vidět jako solo hraci…my spatni muzem nadávat akorát na sebe…ale ti „vyjimecni“ jen na druhé..ztrata casu tyhle debaty…na svůj názor ma právo každý,ale pro par lidi je to neakceptovatelne…proto hned povysenost,arogance…

     • Nemáš tak docela pravdu. Každý si může hrát jak chce, s tím souhlasím. Ale v týmové hře by mělo jít o vítězství týmu. A s týmem odborníků kteří po 30k bitvách mají XVM 500 a méně je bitva obvykle prohraná, zvlášť když nepřítel má v týmu četu tří unikum hráčů a pro jistotu jim MM hodí ještě četu dvou švestiček. Kdyby to bylo každý za sebe a Pánbůh za všechny, tak prosím, ať si každý hraje jak chce, ale takhle kečupáci jen kazí hru ostatním. Není to chyba těch špatných hráčů, je to chyba WG, protože nemá skill MM. A nikdo po WG nechce aby hrály jen fialky proti fialkám, jen aby aby skill týmů byl přibližně vyrovnaný.

     • …no to by nemohly hrát fialky proti fialkám, to by některé začaly žloutnout a pod))….jasně….týmová hra…ne není….jeto 15 jednotlivců proti 15 jiným…a proto ty debilní čísla neměly být u nikoho vidět a byl by klid, teda určitě klidněji než teď)).
      A jsem i toho názoru, že mody až cheaty, včetně xvm, jsou ze strany WG schválně tolerované, protože dobře ví, čeho jsou lidi schopni udělat a utratit pro své ego))….jinak už by dávno byly plné banlisty, pokud by jim šlo o hru jako takovou, ale jim jde jen o peníze především….spíš hlavně že jsou za to prachy, poctivě nepoctivě, hlavně že jich je dost)).

 14. ked bude so mna niekto robit idiota, nebudem ho podporovat. ak to niekto robi, mali by ho dat do ustavu. pravdepodobne je nesvojpravny.,

 15. Ach jo, ty věčné nářky začátečníků, kdy už borci pochopíte že mody skill nedělaj.
  Pomůžou, ale číst hru a znát mapy potažmo i taktiku se učí. A to i klidně pár let. Záleží na materiálu.
  Dám příklad, rajče dostane ránu a stojí a čumí odkud to lítá, borec za prvý nestojí uprostřed ničeho a po první ráně začne dělat úhybné manévry. A to je jen začátek, žádný mod jen zkušenosti.

  • mody su ako kopacky pre futbalistu.
   da sa to aj na boso, ale s nimi to ide ovela lepsie 🙂

   (pouzival som weakspoty, zoom, minmapu a XVM cca od 6k do 12k bitev.
   potom ma prestalo bavit to stale updatovat + „vyrastol som“)

 16. myslim ze spousta hracu tady predcenuje schopnosti modu. krom aimbota ostatni nepovazuju za tak zasadni ze by z rajcete udelali aspon svetle zeleneho. a i u toho AB mam pochybnosti. jednou sem to zkusil a prislo mi na picu nemoci rucne mirit. jen si klikal kdyz se rozvitilo svetelko zelene ci jake uz presne nevim.

  • ani aimbot ti nedava výhodu…ja ho mam a i tak domieravam osobitne…pre mna ma výhodu iba pri rýchlych scoutoch a medkách aby som sa zameral čo najrýchlejsie na tank na ktorý útočím ale potom už domieravam sam…lebo i s aimbotom často dingaš nepriatela

 17. teda wotko uz hraju nějakej ten pátek ale že hráči používaj takovýhle svinstvo,to vezme chuť do hraní 🙁 , už se nedivim že co zásah to modul v řiti 🙁

Comments are closed.