War Thunder: Torpédový člun G-5

9

Představujeme nejvyráběnější sovětský člun během 2. sv. války – motorový torpédový člun G-5.
Vývoj torpédového člunu G-5 započal už v roce 1928 pod vedením slavného designéra letadel Tupoleva. Tato rychlá a obratná loď byla určena k boji s mnohem většími nepřátelskými loděmi. Jejím hlavním úkolem mělo být dostat se na krátkou vzdálenost k nepříteli, vypálit dvojici torpéd a rychle se stáhnout zpět, než z něj nepřátelská děla udělala hromadu duraluminia a třísek.

Člun G-5 byl poháněn dvojicí leteckých motorů AM-34 (pod označením GAM-34), které byly přepracovány k použití na námořních plavidlech. V předválečném SSSR byla po těchto motorech vysoká poptávka – hráči War Thunderu je znají z letounů TB-3 a MBR-2. Prakticky identické motory byly také použity v tancích SMK a experimentálním samohybném dělu SU-100Y. Výkon této pohonné soustavy dokázal udělit člunu maximální rychlost 51 uzlů (přes 94 km/h).

Délka lodě pak činila něco málo přes 19 metrů a na její palubě se nacházelo 6 členů osádky. Kromě kulometu DŠK neměla žádnou hlavňovou výzbroj. Hlavní zbraní malé G-5 byla dvojice 533mm torpéed 53-38. Tato torpéda nebyla vystřelována zepředu, ale zezadu – směrem, kterým loď plula. Aby se tak člun samotný nestal obětí vlastních torpéd, hned po jejich odpálení musel být upraven kurz.Ve War Thunderu najdete G-5 jako rezervní stroj ve stromě sovětského námořnictva.

Toto malé plavidlo je hodně zranitelné nepřátelskou palbou a jeho výzbroj není moc spolehlivá k ničení ostatních rychlých člunů – ale to není tak důležité. Důležité je pohybovat se rychle po mapě a sbírat přímé zásahy torpédy! Stejná torpéda najdete i na již představené lodi Člun Projekt 183 – tato torpéda si dokáží poradit s jakýmkoliv cílem na bojišti – a to vůbec nezmiňujeme malé protivníky na 1. úrovni.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekKomiks: Stroj času
Další článekE-Shop: Pz.Kpfw. II Ausf. J
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

9 KOMENTÁŘŮ

  1. Teším Teším viete o tom že Slovenská trikolóra je prevzatá z Ruských námorných síl ?? 🙂

  2. Docela by mě zajímalo jak vyřeší situace kdy člun vypustí obě torpéda, co s ním potom?
    Nejspíše vymyslí něco na způsob „letišť“ jako v letadlech nebo opravdu nevím jak to chtějí udělat.

Comments are closed.