War Thunder: Nové verze KV-2

17

Obrovský a neúprosně vypadající tank KV-2 zná snad každý hráč War Thunderu. Vytvořen s cílem ničit nepřátelská opevnění, se ale KV-2 v boji s německými tanky na počátku 40. let moc neosvědčil. Byl moc těžký, pomalý a nespolehlivý a postupujícími Hitlerovými vojsky také často ukořistěný. Ze své podstaty se ale velké množství jeho nedostatků ve hře neprojeví. S výborným dělem, dobrým pancéřováním a velkým počtem členů osádky, je KV-2 stejně efektivní jak v obraně, tak i v prorážení nepřátelských linií a podpoře středních a těžkých tanků.

KV-2 s ZIS-6
Na počátku 2. sv. války začalo být zřejmé, že 76mm děla nejsou pro těžké tanky dostatečně silnou výzbrojí. Sovětská armáda potřebovala pro tuto třídu tanků silnější dělo, a jedním ze slibných kandidátů byl 107mm kanón ZiS-6, který byl testován na šasi KV-2. Do hry přidáme právě tento tank. Dělo ZiS-6, které se nabíjelo vícesložkovou municí, překonávalo do té doby Rudou armádou používanou protitankovou výzbroj. Pro mnoho důvodů se ale nakonec toto dělo nezačalo sériově vyrábět. Pro ZiS-6 budou na výběr dva typy munice: APHE s tupým nosem a výbušná tříštivá. Tento tank bude na 3. úrovni a půjde získat zakoupením balíčku na našem online obchodě.

Pz.Kpfw. KV-2 754 (r)
Během letní ofenzívy Wehrmachtu byly ztraceny prakticky všechny kusy tanku KV-2 – ať už zničením v boji, nebo tím, že je jejich osádky opustily kvůli poruchám. Některé ze stále bojeschopných tanků KV-2 skončily jako trofeje pro postupující Němce. Ti je po modernizaci začali používat proti jejich původním majitelům. Kořistní KV-2 se od původních variant lišily – němečtí mechanici přidělali na vrchol věže velitelskou věžičku z Pz. IV – díky tomu měl velitel tanku excelentní výhled ven. Do vnějšího zásobníku na munici v zadní části tanku se vešlo větší množství nábojů – všimněte si „košíku“ na jednom z obrázků. Navíc bylo dovnitř nainstalována kvalitní radiostanice, zaměněn světlomet vpředu a také němečtí mechanici na věž navařili držáky na kabeláž a nářadí. Ve všem ostatním se tato verze shoduje se svým sovětským předchůdcem – včetně monstrózní ničivé síly jeho hlavní zbraně. KV-2 754r bude prémiový tank 3. úrovně v německém technologickém stromě.

Ohodnoťte tento článek!

17 KOMENTÁŘŮ

 1. krásné ! ač WT nehraji, tak příspěvky se zájmem sleduji a bývám pozitivně osloven 🙂

  • V tom koši nad motorem se vozily kanystry s naftou, protože byla ve Wehrmachtu docela vzácná – německé tanky jezdily na benzín.

 2. Achjo, kdyby ten interface dával smysl a byl systematickej tak bych tu hru tak rád hrál 🙁

   • Oproti WoT to postrádá jakýkoli design nebo smysluplnost. Jako by nad tím nikdo nepřemýšlel.

     • ta garáž, když jsi tam poprvé absolutně netušíš co kde je a jak se dělá, ve WoT je vše přehledné a systematické.

     • zmáčkneš f1 a máš hned u všeho popisky- j se třeba horko těžko orientuju u AW, a i wotko když jsem ho zapnul po roce tak mi přišlo „zmatečné- je to jen o zvyku,ve finále je toho tma tak akorát 😉

Comments are closed.