War Thunder: Nová technologie mraků a oblohy

19

Obloha ve War Thunder se skládá ze tří prvků – oblačnosti, prázdného nebe a slunce. Bohužel ne všechny tyto prvky mají číselně vyjádřitelnou míru detailů.
Takto teoreticky velmi detailních objekty jsou proto ve hrách obvykle znázorňovány pomocí mlhy a textur. Ve skutečnosti přitom vzhled oblohy závisí na pozici slunce, výšce mraků, množství prachových částic ve vzduchu, teplotě vzduchu a na myriádě dalších faktorů.

3D zobrazení mraků je oproti tomu poněkud problematický prvek. I přesto jsme ale dokázali vytvořit fotorealistické zobrazení oblačnosti, které je až 5x lepší než u jakékoliv konkurence. Kromě toho jsme dokázali vytvořit oblačnost tak, že se ve hře zobrazuje na vzdálenost až 300 km, tedy daleko za horizont – viditelné to bude zvláště v případě letu ve výšce 7 000 metrů a výše.

Nový grafický systém rovněž v určitých herních módech umožní dynamické změny světelných podmínek v závislosti na denní době.

Obloha vytvářena skrze náš Dagor Engine 4 je navíc astronomicky přesnou kopií reálné oblohy. To znamená, že poloha slunce a hvězd se mění pro každou mapu v závislosti na zeměpisné délce místa bojů a datu bitvy (včetně polárních nocí a dní). Platí to i pro Měsíc a souhvězdí, jejichž pozice se v reálu mění podle ročního období, aktuálního měsíce, dne a hodiny.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekAW: Wolf Pack Trailer
Další článekPreview: Saipan, Campbeltown & Profinterm
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

19 KOMENTÁŘŮ

 1. Pokud to nebude tolik zatěžovat hru, sem s tím vypadá to nádherně.

 2. Gigantické plus
  Začal jsem to hrat před par dny a grafika mě uchvátila hraju na vše maximum i když se to nedoporučuje ale je to úžasné +++++++++++++++++++++++

  • Vždycky obdivuji někoho, kdo má čas se ve hře ještě kochat grafikou. Ale pro campery je to asi fakt OK.

   • Ja obdivuju retardy, které baví pořád někoho slovně napadat nebo když neví coby tak musí aspoň z rozmaru někoho zhejtit aby jim bylo lépe … typická česká nátura … on to rozběhne na full a já hraju jen na low … tak ho aspoň zhejtím, protože má víc jak já … závist je tak zkurveně hnusná vlastnost, která je bohužel tady v ČR rozšířená víc než všechny kladné vlastnosti dohromady …

    • Buď klidný. Jak už jsem psal, zkoušel jsem to a nehraju to. Nebaví mne. WoT hraju na full, ale je mi to celkem jedno. Hry na PC hraju už roku 1988, takže nějaká grafika mi je skutečně u prdele. 😛 Pro mne je klíčová hratelnost, zábavnost.

     • Tak když je obdivuje kde je problém 🙂 člověk když nekoukne z5 na hry z roku 99 atd tak si ani neuvedomi jak to slo dopredu.

    • Já přímo miluju kretény, co neustále hejtí vlastní národ a vlast… Kdybys taky někdy vystrčil prdel z Dolní Lhoty, tak bys věděl, že lidi všech vlastností jsou všude… Ale to né, pán byl nejdál se školou v bazénu ve vedlejší vesnici, ale je chytrej jak Hanzelka se Zikmundem…

     • S tím, že se někdo začne takto hájit jsem počítal … když řeknete lidem pravdu tak se zlobí, to je normální … říct pravdu není hřích a když vlastní národ nehaním před jiným národem tak je to spíš téma k zamyšlení a ne příležitost k tomu, dát méně inteligentním lidem možnost začít zase hejtit … ale hold český národ už je takový …

   • Ono když v letadlech v realistické bitvě 8 minut jen stoupáš aby jsi nabral výšku tak máš možnost se tou grafikou i trochu pokochat.

 3. Patch s oblohoz vysel vcera-fps zustaly stejne,nekomu se zlepšily. Ale vypada to nadherne

Comments are closed.