War Thunder: Nová mapa Volokolamsk

21

Okolí Moskvy, zima roku 1941. Němci dosáhli odlehlých předměstí Moskvy a je jasné, že o osudu sovětského hlavního města a dost možná i celého SSSR se rozhodne právě zde. Vzduchem se nese řev tankových motorů a burácení střelby, zášlehy zbraní osvětlují sníh. Na nové mapě Volokolamsk, v mrazu kruté ruské zimy, vypuknou po příchodu aktualizace 1.57 ostré bitvy. Mapa Volokolamsk byla vytvořena na základě oblasti okolo Volokolamské silnice, kde byla v zimě 1941 nasazena 316. střelecká divize pod velením generála Ivana Panfilova. Polní cesty, které vedou ze středně kopcovité části mapy a otevřené krajiny okolo zamrzlého jezera, se sbíhají v blízkosti trojice vesnic. Právě zde bude střed mapy, kde se budou odehrávat nejtvrdší boje.

V zájmu co možná nejvěrnějšího převedení zákopů do virtuální podoby jsme se obrátili na štáb filmu „28 panfilovců“, kteří během příprav na natáčení provedli důkladnou rešerši dobových dokumentů a hlášení, a byli schopni určit reálné pozice sovětských pěšáků. Pro naši mapu jsme se pak snažili zrekonstruovat polní opevnění bráněné slavnou 4. rotou. Právě v místech, kde se podle známého příběhu odehrála poslední bitva této jednotky, jsme umístili vyhořelé vraky německých tanků. Za sovětskou obrannou linií pak najdete trosky vlaku, jehož část vykolejila.

Jedním z aspektů nové mapy Volokolamsk je boj na krátkou vzdálenost ve vesnicích. Tanky se zde musí probourávat skrze ploty a menší stavby, občas pak nezbude než projet přímo skrz jeden z domů ve snaze dostat se do výhodné pozice. Epicentrem bojů o vesnici ve středu mapy pak bude malé návrší s ruinami domu na vrcholu. Odtud je snadné odstřelovat nepřátelské tanky, na druhou stranu zde ale nenajdete prakticky žádný kryt.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekWoTmaniaxxl: Mechanika WoT
Další článekWoWs: Námořní legendy – Letadlová loď Hornet
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

21 KOMENTÁŘŮ

 1. No jo, to bude zase pláče ze strany WoTkařů 🙂 Už se nemůžu dočkat až si to přečtu.

 2. řekněme si to upřímně, žádná hra není bez bugů,chyb atd- každej se posmívá wt od začátku ohledně převracení tanků, různých skoků při destrukci apod- ovšem,nemělo to i slavné wot se kterým si to tu x lidí srovnává? jen tak ze vzpomínky „karate“ tanky při spotu, různé skoky…a to tu není fyzika- až přijde, vyskytne se x bugů při najetí na každou muldu,či nedejbože bořící se barák.

  prostě a jednoduše- žádná z těchto 3 her nejde srovnat, hrajme to co nás baví a nekažme „superhru“ někomu jinému 🙂

 3. radšej si mohol dať recenziu na superpershing to video v devblogu vyzerá popiči 😀

  • obrázky už byly z leaku, hold devblog přišel až později 🙂
   ale neboj, hlídám dev server, až půjde tak bude videjko 😉

 4. u WT se cítím mnohem víc jakože “ řídím tank“ než u WOT 🙂 i ten systém ničení tanku ( wot=hp … WT= ( nevim jak to popsat 😀 ))se my líbí mnohem víc. Přijde my to víc reálné a to se my na WT líbí .. 🙂

  • no je no ale pochop, že WOT je arkáda a WT simulátor tak to neporovnávej ok 😉

   • wot je arkáda, ale WT není simuláto, sic se to může oproti wot zdát….
    simulátor máš hry stylu tiger vs t-34, svým způsobem i red orchestru nebo tanky ve šturmu 🙂

 5. Ja som síce wotkár ale táto mapa vyzerá fakt pekne 😀 škoda že aj my vo wotku nemáme takú grafiku 🙁 ale čo už, keď si chcem užiť peknú grafiku a pocit absolútnej deštrukcie, tak si zapnem WT a prevetrám si KV-2 (thorove kladivo) 😀 😀

 6. je to tak aj ked ma WT este dost bugov , kazdopadne ten engine je zatim dokonaly, keby WG malo nieco podobne tak by sme si asi ucvrkavali na WOT, takto akym smerom idu to nebude s velkou pravdepodobnostou nikdy!! coz je skoda na WT nepotrebuju extremne naroky aby som sa citil graficky perfektne…AW slaplo do hovna ich engine je akosi mimo coz som sklamany….

Comments are closed.