War Thunder: Nelegální modifkace

21

Jedním z hlavních rozdílů mezi Arkádovou (AB) a Realistickou (RB) bitvou ve War Thunder je ukazatel značek. V minulosti byly značky i v RB (bez křížku), ovšem na přání komunity byly odstraněny (zbyly pouze na minimapě, kde se při zásahu „spotne“ nepřátelské vozidlo). To však také vede ke snahám podvádět díky tomu pomalu roste počet modifikací, které nejsou úplně košer. Vývojáři War Thunder se k tomu rozhodli postavit čelem a tak se ptají komunity samotné, jak mají v takovém případě postupovat. Sympatické.

Kvůli spotu na velké vzdálenosti/spotu jen díky rachotu (kdo potkal Mause tak ví), je prakticky nemožné odstranit tuto hrozbu SB ukazatelem. Sice jsme to očekávali, ovšem dali jsme to najevo a začali bojovat s „těmi špatnými chlápky“, jakkoli je to malé množství případů.

Minulý rok započaly první vlny banů (zajímavý byl případ rozpuštění klanu GOF), které výrazně snížily používání jakýkoliv úprav. Také jsme začali hledat nepovolené modifikace, co možná v největším předstihu, takže situace je momentálně pod kontrolou a pomalu se zlepšuje. Bohužel, nemůžeme zabanovat hráče okamžitě potom co zjistíme že tyto modifikace používá-pomohli by jsme tvůrcům tohoto softwaru najít pouze jinou cestu okolo našich metod. Proto banujeme zpravidla jednou za měsíc a některé hráče kteří vyzkoušeli tyto úpravy pouze párkrát ani nebanujeme.

Ovšem, jakákoliv reklama nebo diskuze ohledně těchto modifikací je zakázána a tato videa (většinou přímo od tvůrců aplikace) mažeme, jelikož je to pokaždé reklama a dělá falešný dojem že každý výstřel i od dobrého hráče nebo „šťastná“ střela je jen použití nějaké modifikace.

Bohužel, velmi respektovaný YouTuber PhlyDaily nedávno vydal video na toto téma, sice bylo namířené proti uživatelům těchto úprav, ovšem zafungovalo naopak jako reklama, po vydání videa se objevil nárust pokusů o používání úprav. Touto reklamou toto video porušovalo naši licenci pro youtubery. Okamžitě jsme ho kontaktovali, ovšem odmítl video odstranit, nicméně později ho skryl(ovšem stále je viditelné přes přímý odkaz). Máme sice právo jeho video smazat, neboť poškozuje slušné hráče a také porušuje licenci, ovšem Phly je velmi respektovaný youtuber (jak námi tak komunitou) a proto to necháváme plavat.

Nicméně také můžeme vrátit ikonky zpátky do tankové RB a tím ukončit životnost těchto „wallhacků“. Jiná možnost není, protože sice banujeme tyto lidí (a velmi efektivně), ovšem nemůžeme bojovat proti reklamě, kterou vidí spousta lidí.

Takže co máme dělat?
1) Mazat jakákoliv videa a reklamu na modifikaci, i přes zřeknutí autora ve videu?
2) Vrátit zpátky značky do RB, a tím ukončit důvod pro úpravu?

Hlasování a originální článek v EN najdete zde

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekManiaXXL: IS – 3 vítězné znaky
Další článekGottwy CZ: Replay M4
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

21 KOMENTÁŘŮ

  • no problém je jednoduchý- nikde nebylo psáno jak dlouho hlasování bude-včera se ještě normálně hlasovalo(doba psaní článku)- to že si to dneska ráno smazali, už neovlivním.

  • Ano, budu to riesit inou cestou… spotting vsetkych tankov sa bude pocitat vyhradne na servery, co eliminuje moznost zobrazenia markerov v rb. Ale za nasledok to bude mat vacsie vytazenie servra, ci sa podla mna negativne odrzkadli na hre. Moj nazor

    • nesrovnávejme ty hry, jsem zarytý hráč wot ale i tak se mi líbí WT kvůli grafice a wotko kvůli jiným věcem

 1. Hm…takže zase špatně,měli vrátit ikony a bal by klid…můj názor…

  • Klid by nebyl, protože by to zabilo RB. Teď se mužu kochat tankem a zároveň flankovat nepřítele aniž by o tom věděl tohle skvěle simuluje válku.
   Tankovou arkádu nehraju je fakt zábava dostat oneshot přez celou mapu, protože svítím jak vánoční stromeček a mám na sobě zelený křížek..

 2. A s aimbotem se bude něco delat? A nerikejte ze není , kdyz uz min rok je.

 3. hmm asi som retard ale vubec som nepochopil vo co go.. moze mi to niekto vysvetlit a aky mod to ide??? diik

  • jedná se o úpravy a modifikace hry které umožňují výhody-povětšinou se týkají tankových rb a vegetace/ikonek

 4. Sorry ale to je přístup. Respektovanemu YTberovi to necháme, ostatním to smazeme…

   • A jiní měli také tuto možnost to skrýt? Pokud ano, je to OK, ale pro mě z toho testu vyplývá, že jiným to mazali…

 5. S War Thunderem jsem v prosinci definitivně seknul po cca 700 nahraných hodinách. Dělají z toho čím dál větší guláš. Staré chyby se neopravují a je z toho Russian bias simulátor ( Stalin FTW). A tenhle arogantní přístup Gaijinu to jenom podtrhuje.

  • Russian bias,hlasna hodna idiot castu.
   Nadava se na russian/german/murica/tea bias,protoze lidi pouzivaji strategii a munici podle nauceni z wot, a vono wt fjnguje jinak. To co udelas s rusemnudelas i s nemcem,amikem,britem…

Comments are closed.