War Thunder: ASU-85

7

Větev lehkých tanků v sovětském technologickém stromě končí v tuto chvíli poválečným PT-76. Tento stroj se nachází na 4. úrovni, ale 5. je stále prázdná. Představujeme ASU-85, který strom doplní právě na 5. úrovni. Co je ASU-85?

ASU, nebo-li aviadesantnaja samochodnaja ustanovka (ze vzduchu vysazené samohybné dělo), vyzbrojené 85mm dělem, které vzniklo v poválečném Sovětském svazu za účelem podpory sovětských parašutistických sil. Mělo být vysazováno ze vzduchu a podporovat přímou palbou jak útočící, tak bránící se jednotky. Toto samohybné dělo je přímým následovníkem ASU-57, které od roku 1959 nahradilo ve službě.ASU-85 bylo postaveno na základech obojživelného tanku PT-76, který již naši hráči dobře znají. Kvůli snížení rozměrů a zvětšení kompaktnosti ale ASU-85 nedostal otáčivou věž – dělo bylo namontováno přímo na trup. Díky tomu je ASU velice podobné klasickým samohybným dělům – disponuje nižším profilem, zvětšeným prostorem pro osádku, která díky tomu mohla ve vozidle efektivněji fungovat a také rychle nabíjejícím dělem. Kvůli vysazování ze vzduchu musel být celý stroj co nejlehčí. Z toho vyplývá tloušťka pancéřování, které je velice lehké (maximálně 45 mm zepředu), ale poměrně skloněné.

Ve hře zapadá ASU-85 do role lehké a mobilní podpory: ačkoliv má do své 85mm zbraně zásobu jen 39 kusů munice, dokáže střílet vylepšenou poválečnou munici. Hlavní výhodou vozidla je jeho nízký profil a celková velikost, což se skvěle hodí pro provádění přepadů ze zálohy. Můžete rychle zabrat bod a čekat na postupujícího nepřítele, nebo jednoduše zaútočit z jedné strany a rychle změnit pozici – to je styl, který si všichni vlastníci tohoto stroje brzy osvojí. Důležité pravidlo zní: vždy se snažte vystřelit jako první a snažte se nebýt zasaženi. Pokud se naučíte střílet přesně a rychle a na nic nečekat, sedne vám ASU-85 skvěle.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekWoWs: Nová polární mapa
Další článeknVidia vydala nové drivery pro WoT a WT
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

7 KOMENTÁŘŮ

  1. Pokud se naučíte střílet přesně a rychle a na nic nečekat, sedne vám ASU-85 skvěle.

    jasne, to zalezi na mne je mi to jasne lol:):):)

    • je to V rank- Tento stroj(PT-76B) se nachází na 4. úrovni, ale 5. je stále prázdná. Představujeme ASU-85, který strom doplní právě na 5. úrovni. Co je ASU-85?

Comments are closed.