VK4503 možná v prodeji již tento týden

56

Hráčům na severoamerickém serveru začala v garáži vyskakovat tradiční oknoidní hláška o tom, co mohou čekat za nabídky během měsíce června. Mezi nimi jsou zajímavé věci. Nejzajímavější z nich je informace o tom, že se 3. června začne prodávat očekávaný německý premiový těžký tank 7. úrovně VK4503.

Samozřejmě je nutné připomenout, že tato nabídka se možná bude týkat zatím pouze severoamerického serveru, nicméně je pravděpodobné, že ji wargaming brzy přenese i do Ruska a Evropy. O VK4503 jsme psali zde: http://wot.cz/?s=vk4503

Co všechno v hlášce v garáži je?
– zahájení prodeje tanku VK4503 dne 3. června
– návrat fotbalového zábavného módu se spoustou cen a turnajem
– Pz 58 Mutz se vrátí do prodeje, stejně jako IS-3A
– nové možnosti půjčování tanků

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekManiaXXL: Replay Grille 15
Další článek1. 6. 2016 #2
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

56 KOMENTÁŘŮ

 1. Nevím proč, ale ty prémiové tanky tieru T-7 mne nějak neberou. T-5, T-6 a super T-8 jsou v pohodě, ale T-7 mi přijdou úplně na hovno. Ono vůbec ten tier 7 je takový nějaký divný, nechal jsem si jen Black Prince a T20.

   • Sedmičkoví lajti jsou super. Ale Black prince? Vždyť to je asi nejhorší tier 7 tank. By mě zajímalo co děláš v devítkách…

    • To není asi nejhorší tier 7 HT. To je určitě nehorší T7 HT. Právě se to snažím přeexpit a je to nehorázné utrpení. Vždy se stane jedna ze 4 věcí:

     1) Jsem v devítkách a nic neudělám protože pene 171.
     2) Jsem v osmičkách a (skoro) nic neudělám ze stejného důvodu.
     3) Jsem na topu a opět nic neudělám, protože OP rychlost 20km/h.
     4) Konečně se povede skvělá bitva kolem 2000dmg a prohrajeme.

     Takže si shrňme přednosti a nevýhody BP.

     +
     Rychlost střelby
     Sidescrap


     Rychlost
     Pancíř
     Penetrace
     Damage

     Ten tank potřebuje nutně buff, jinak je to akorát potrava pro ostatní.

     • Black Princ bylo moje první M. Není to žádná hitparáda, ale katastrofa taky ne.

     • Pancíř na BP vůbec není špatný a jestli ti na 7 tieru nestačí 171 penetrace, tak snad raději ani tuhle hru nehraj. Takový SuperPerša má na 8 tieru penetraci 170 a na naprostou většinu tanků to bohatě stačí. Akorát to chce mířit.

   • Za poměl jsi na nejlepší tier 7 tank. Pseudo medko SU-122-44 … to je taky vynikající stroj … tento jedinej stíhač mi stačil na všechny TD mise krom poslední na T-55A a poslední na Obj 260 🙂

    • Tu by som Ti dal 100x like…..v sedmickovej bitke dokaze rozhodnut bitku….osmicky dava v poho az na nejake vynimky a pri deviatkach dokrmim gold a ono to funguje…

 2. a co povie na to carramba ? oplati sa to kupit ? lebo ja mam zaujem o scorpiona

  • Mě ten tank připadal vcelku dobrej, měl jsem možnost ho projet a až na to, že je dost pomalej (přišel mi pocitově ještě pomalejší, než třeba Tiger (P), tak byl slušnej. Samozřejmě výborný dělo a samozřejmě když úhlujete, tak odingáte. Na druhou stranu na vás lidi často tahají gold, zejména na šestce plus občas dostanete nehezky od artyny, protože jste prostě pomalí.

   Co mě přišlo jako hodně velkej plus byly skvělý výdělky, koneckonců všechny premiáky, které mají německou 88mm těží z toho, že má tenhle super kanón úžasně lacinou munici, takže můžete střílet jako kulomet, ale na nákladech po bitvě to znát nebude.

   Když se dostanete do devítek, tak tam už je to dost bída, musíte to hrát hodně zezadu a jako TD, ne jako heavynu, protože tam už jste papír pro cokoli. Ale pro šestky a sedmičky, když to nebudete hrát jako jelito, jste nepříjemnej protivník, přirozeně zejména ve městě.

   Celkově bych asi počkal na definitivní cenu, která se ještě může změnit plus jestli potřebujete cvičit posádku do německých heavyn – a podle toho bych se rozhodl. Přišel mi rozhodně lepší, než Löwe, i když vážně ne o moc.

   • To je trošku blbost ne? Jsem si celkem jistý že ho do věže probiju i s kv-1 natož s t-150 a pod. Ten pancir je dle mě naprosto nepoužitelný a jestli je i pomalý tak ho dobrý gun už nezachrání

    • Když budete blízko a dobře si zamíříš, tak probiješ. Ale co já vypozoroval, tak pětky někde kolem pene 150 jsem dingal celkem s přehledem, pokud na mě nezačali tahat goldy. Ten předek věže, nemluvě o předku podvozku, je sklopenej, když seš v úhlu, tak odrážíš.

     Samozřejmě něco jiného jsou TD, ta si tě od šestky nahoru celkem dají, pokud mají topová děla.

 3. Stejně mi moc není jasné proč VK 4502 A je na 8. tieru, 4502 B na devátém a 4503 na sedmém. Jestli se ten projekt nazýval Tiger III jak se tu psalo, tak by měl být výš nebo alespoň stejně jak Tiger II.
  Přijde mi, že Tiger I by měl být na 6 a Tiger II na sedmičce. Za války to byly tanky které znehybnilo skoro jen selhání techniky a v této hře jsou to pspíráky a damage farmy. Smutné.

  • není to pravda, Tiger II byl naprosto srovnatelný s IS-2 a záleželo na tom, kdo koho objevil první a měl možnost první rány. Tiger II i IS-2 se byli schopni zničit čelně na cca 1200m, Tiger I se s IS-2 nemohl poměřovat…

   • Tiger I se s IS-2 nemohl poměřovat…
    A ve hře jsou na stejném tieru.

    Tiger II byl naprosto srovnatelný s IS-2
    A ve hře jsou na rozdílném tieru.

    To jenom podporuje to co jsem napsal já 😀

    • Tohle taky je jen hra…všechno je otázkou balancu, kdyby Tigera I dali na T6, tak by mu museli celkově staty…..mě ale nepřijde, že by Tiger I byl úplně ztracen, když se úhluje, tak to dokáže i dingat.

    • Oni si mohli konkurovat maximálně z boku. IS-2 nemohla probít Tigera II ze předu.

   • IS-2 nebyla schopná zničit Tiger II čelně ani omylem… 122mm D-25 nebylo dělo proti tankům, ale proti opevnění – do oceli mělo s AP municí penetraci cca 160mm RHA na 500m, Tiger měl čelo 150mm/50°(230mm LoS, přes 450 efektivních pokud počítáme i s tím, že tehdejší munice měla tendence se na skloněných plátech „svézt“ a penetrovat je ne uplně kolmo) a spodek čela 100mm/50° Jediná věc v ruském arzenálu co dokázala probít Tiger II čelně byla Su-100 s podkaliberní municí. Nebo Su-152 vytrvalým ostřelováním tříštivou, kdy pláty praskaly kvůli ne zcela ideální metalurgii ve válečných podmínkách let 1944/45.

    Možná kdyby to byl Tiger II z 1. serie s „Porscheho“ věží, tam by byla šance že se střela té IS-2 odrazí od spodku čela věže do stropu korby, ale v reálu se tak nějak střílelo zhruba na obrys tanku, nějaké kopulky, průzory a weakspoty bys v reálu trefoval takl na 100m maximálně a ještě se štěstím 😀

    • Porsche-Turm měla balistickou past, pod štítem děla byl prostor, kde mohl explodující granát prorazit střechu korby. Henschel-Turm byla levnější, výrobně jednodušší a bez téhle pasti.

     • vždyť to řikam 😀

      Prostě IS-2 nedokázala probít Tigera II na žádnou vzdálenost čelně – krom prvních 50ti kusů a ještě s tim štěstím že zrovna zasáhla tohle místo

     • je vidět, že netušíš vůbec o čem je řeč, IS-2 byla schopná penetrovat čelní plát tigera II na 1200m první ranou. Měl by sis zjistit skutečnosti, než začneš psát nesmysly. Ono je hezké vytáhnout tabulkovou hodnotu penetrace, ale ruská norma brala za penetraci když prošlo 75% hmoty granátu za pancíř skloněnej pod ůhlem 30° ale německá (i spojenecká) norma hovořila o 50% hmoty granátu, takže ruská děla se jevila jako hůře penetrující, ale opak byl pravdou. Dalším efektem byla trajektorie letu granátu 122mm, kdy byla mnohem účinnější proti skolněnému pancíři než německá munice. Pokud si ještě uvědomíš poměrně šíleně proměnnou kvalitu německého pancíře v posledních letech války (byl příliš křehký díky nedostatku legujících prvků) a hmotnost AP munice 122mm (22,4 kg) tak každou ranou docházelo k průstřelu panceřování tigeru II. Není to pouze teorie, v bitvě u sadoměře pár IS-2 v podstatě zničila divizi tigerů II – bylo to ale dáno konstelací bitvy, kdy se IS-2 bránili útočícím tigerům II a tím pádem měli výhodu první rány. Pokud se situace obrátila, stejně tak dokázal Tiger II zničit IS-2.

     • IS-2 by mohla první ranou vyřadit řidiče, radistu nebo oba (úlomky z vnitřní strany plátu po zásahu), ale v žádném případě to neznamená, že by ho tím „vyřadila“ na první ránu. „vyřazený“ tank je tank neschopný boje, a to není případ tanku, který je sice nemobilní, ale stále schopný odvetné palby. Tiger by neměl problémy odpovědět palbou minimálně dvěmi výstřely, než by IS-2 přebila (zkušeným nabíječům to trvalo cca 20s – inu dvoudílná munice se skoro 800mm hilznou se v klasicky rusky stísněném interiéru nabíjí dost blbě…)

      Prostě Tiger II byl navržený na boj proti tankům, IS-2 ne – ikdyž měla šanci ho vyřadit tak na to rozhodně nebyla vhodná a už vůbec ne „srovnatelná“ – Stejně tak, jako Tiger II nedokázal tak efektivně bojovat proti pěchotě a ničit opevnění, kvůli menší výbušné náloži v HE munici.

     • Tobi_1989: Proč píšeš pořád „by“ a nezjistíš si fakta. Najdi si něco o Lvovsko-sandoměřské operaci. Tam zjistíš, že IS-2 zničily 14 tanků Tiger II. A když píšu zničily, tak zničily, ne poškodily. Takže zapomeň na tabulky z WoT a věnuj se realitě.

    • V reálu možná. Ale ve hře kde máme normalizaci, overmatchy, spotting system a jiné mechaniky by to bylo balancovanější. Navíc Tiger II taky nevozil 105 a nikomu to nevadí.

     • Nojo, ale když někdo řekne „Tiger II byl naprosto srovnatelný s IS-2 a záleželo na tom, kdo koho objevil první a měl možnost první rány. Tiger II i IS-2 se byli schopni zničit čelně na cca 1200m“ tak tím evidentně myslí reálné stroje, ne herní, už proto, že ve WoT se ani nedá střílet na 1200m.

      Takže holt kecá 😀

    • tak tak, ruska 122 na IS-2 bola primarne určena na borenie a ničenie železo-betonových opevnení a prielomy, 150mm naklopených u tigra 2 nedokazala penetrovat ani omylom. JJ o tom som čítal, že tá Porscheho veža mala tú „chybičku“ že ked ju trafili do spodnej časti a vdaka uhlovaniu v tvare U sa to odrazilo a penetrovalo slabo pancierovaný vrch korby.

    • Plne souhlasim s Tobi_1989. Tiger I a Tiger II se ve hre nema moc o co oprit. Driv meli dobre delo, slo krasne strilet za pohybu, ale dnes po zhorseni presnosti za pohybu a uprave distribuce strel v kruhu bych rekl, ze ani to delo uz neni moc dobre. Celkove mi prijde zvlastni, ze is3 ktere ma horsi presnost kdyz stoji, ma lepsi chovani dela za pohybu. Nebo jsem jediny komu to prijede nelogicke? Dalsi vec o is, is2, is3 se nerikalo, ze to byly zrovna presne tanky, ani nemohly. Jejich zamerovani (optika) nebylo tak dobre jako nemecke, tohle ale vubec nikdo s WG nebere v uvahu.

     • špatná optika je poměrně velká pověra. To platilo pro začátek války, na konci byla ruská optika plně srovnatelná s německou, zvlášť na těžkých tancích – byly to elitní zbraně a i na ruské poměry se jich nevyrobilo mnoho.
      Jinak tigery ve hře mi přijdou taky dost nehistorický, jejich děla byla snad nejpřesnější co na obrněncích bylo, ale ve WOTku jsou to špuntovky na který se nedá moc spolehnout…

     • V tom musim s Jumpmanem souhlasit, němci se dokonce obdivovali kvalitě zaměřovací optiky na kořistních T-34 mod. 41 – a to se jedná o stroje z počátku střetu ruska s německem

    • nevím, proč nejde normálně odpovídat na poslední příspěvky.
     Právě že 122mm kanon IS-2 byl schopen tigera II prostřelit, už to pochop. Pokud by jsi to převedl na německé normy, tak měl na 1000m pene 200+ a vůbec se u něj neuplatňoval efekt sklouznutí, jak si popisoval dřív. Na tohle trpěly vysokorychlostní střely německé konstrukce, ruské „balvany“ se pancířem spíš prolamovaly. A jak si psal o tom SU-152, tak sem viděl fotku tigera II po zásahu na čelní plát – ten byl napasovanej celej v tanku a byl na cca 6 kusů, ani omylem ten tank nebyl schopen pokračovat v boji. Stajně tak se chovaly granáty 122mm – měly váhu 22,6 kg a rychlost 860m/s, padaly na pancíř pod vyšším úhlem a tím pádem eliminovaly část výhody skloněného pancíře. Po válce proběhlo spoustu testů jejichž výsledky se dají dohledat a z nich jednoznačně vyplývá, že IS-2 i tiger II byly v podstatě srovnatelné stroje. Bohužel díky jich nízkým počtům se střetly snad jen 3-4x a vysledek v podstatě byl vždy pro stroje v obraně…

     • Ruské granáty sklouzávaly po šikmých plátech stejně jako každé jiné. Minimálně ty válečné. Ke konci války byly vyvinuty pro 122mm děla střely s tupou špičkou (to jsou ty z těch poválečných testů) , které na ten efekt tolik netrpěly, ale do konce války se nijak nerozšířily – dá se říct že i americké 76mm M39 HVAP se na bojišti vyskytovaly častěji než 122mm BR-471B APHEBC.

      Standartní BR-471 dostupné během války dosahovaly na 1500m penetrace sotva 115mm kolmého homogenního ocelového pancíře – a to je hodnota, kterou na 230mm žádným přepočtem nenatáhneš.

      Ano, nebylo potřeba probít když povolily svary nebo se utrhly odštěpky z vnitřní stěny plátu, ale mrtvý řidič neznamená vyřazený tank – pořád může opětovat palbu.

      A Su-152 bych sem radši netahal, to už byly 47kg granáty, tam se nabízí přirovnání ke středověkému brnění a jeho prorážení dýkou (jakékoliv „normální“ AT dělo) nebo úder válečným kladivem (152mm) – tyhle věci leckdy napáchaly větší škodu na těžkém pancíři který místo probití poskládaly dovnitř do tanku, než na lehčím, kde prošly „čistě“ (brát s rezervou, myslím tím bez větších deformací v okolí průstřelu) skrz…

     • Doporučoval bych zeptat se dosud žijících pamětníků, nebo si přečíst paměti některých z nich. Hodnoty vyčténé v knihách „některých“ renomovaných odborníků, píšících své knihy z knihovny, se diametrálně liší od skutečnosti, viz. třeba pověry o špatné ruské optice, jakož i o neschopnosti 122 mm granátu ruského děla nevyřadit Tiger II z boje, nebo tu o častých odrazech německé 88. Že to bylo i kvůli nekvalitě pancíře německých tanků na konci války je v podstatě jedno, protože historie se neptá na to co kdyby. Takže hypoteticky má pravdu ten, kdo tvrdí, že 122 nemohla „prostřelit“ Tigera II, ale prakticky má pravdu ten, kdo tvrdí, že to dokázala. A ona to dákazala, jak je zde správně uvedeno, tyto střely se doslova prolamovaly do útrob tanků. Podobné to bylo u ráže 152 mm, kde těžká střela dost často oddělila věž od tanku, aniž by ji vážněji poškodila. Nicméně výsledek byl vyřazení tanku z boje. A o to tu vlastně šlo ne?

 4. Jak bylo již zmíněno dříve a výše. Taky jsem někde četl. Že Tiger II měl opravdu špatně provedený pancíř. Nedal se prostřelit možná několikrát. Únava pancíře. Údajně panceřování bylo špatně provedené. Myslím, že to byla chyba ve svařování korby jestli si správně pamatuju. Pancíř Tiger II měl tendenci praskat ve sváru.

  • nebylo to jen tím to, ono celkově svařit tak silnou desku je problém beze změny vlastností pancíře a jak tiger II tak panther trpěly nízkou kvalitou výroby a zásadním nedostatkem legujících prvků, takže německé pancíře koncem války byly velice křehké a projektil ze 122mm děla na něj měl devastující účinek

   • Původně jsem napsal, že přestože byli tygři obávané stroje na bojišti, tak ve hře to jsou papíráky a farmy. No ale usím poděkovat jumpmanovi38 a i Tobimu_1989 za skcělé infirmativní počtrníčko, protože to jsou informace, které bych musel složitě dohledávat. Díky moc 🙂

    • Díky vám je to konečmě normální rozumná doskuze a ne témata AW vs WOT nebo arty flame 🙂

    • Tak ony by Tigery byly stejné obávané bestie jako v reálu, jen by u WoT muselo dojít k pár změnám:

     1) posunutí o 1 tier níž – Tiger by si tak mohl nechat Kwk 36 a Königstiger Kwk 43 a oba by s nimi mohli fungovat. Navíc na tieru 6 by pancíř 1. Tigera opravdu fungoval a odpovídalo by i zařazení podle doby – rozhodně má větší logiku stavět Tiger proti KV-2, pozdně válečným 76mm Shermanům a T-34/85 než proti IS-2, která ho v reálu překonávala po stránce pancíře, mobility i palebné síly a aby nebyl uplně k ničemu tak mu „půjčit“ dělo od potomka. O koeficientech kvality oceli nemluvě, ale to by Tigeru II spíš ublížilo než pomohlo.

     2) zvětšení map na minimálně 6×6 km a dohledu tanků na alespoň 3km – nad 1000m už by pancíř Tigera II opravdu fungoval, už proto, že na takovou vzdálenost by bylo potřeba doměřit na zásah siluety, ne snapshotovat weakspoty

     Pak tu jsou ještě další záležitosti jako třeba munice s různými vlastnostmi (nejen penetrace RHA ekvivalentu jako taková, ale i schopnost penetrovat výrazně skloněný pancíř) , protože valná většina tehdejší munice prostě nedokázala penetrovat šikmý pancíř přímo v rovině dopadu ale spíš šikmo podle jeho sklonu, poněkud delší cestou,
     ale to jsou mechaniky na takové úrovni, že by působily tak nějak překombinovaně i v simulátoru a arkádovou akci typu WoT by spíš zabily než vylepšily…

     • hlavně by ta hra ztratila svoje kozlo, kdybys mohl střílet na vzdálenosti jako se střílelo v reálném boji. Souboje na 100m a méně (jako ve WOT) byly v reálu velkou vyjímkou
      Apropo, přesnost děla D-25T si vreálu nezadala s KwK 43 L/71 tigeru II, jenom ta rychlost palby byla tragická…

     • jumpman38 :

      Tak přesnost velkých děl (pomineme-li stabilizaci, která hraje roli jen při střelbě za jízdy, a toho nebyly schopné žádné tanky z 2. sv. s ráží přes 40mm) závisí na optice (kterou měli rusové stejně kvalitní jako němci) a stabilitě střely, která naopak díky nižším úsťovým rychlostem byla u D-25 vyšší než u Kwk 43.

      Ale když ve WoT nemá střela fyzický model a existuje jako bod (takže se 122mm střela celá bez odporu procpe průzorem 20x60mm) tak by bylo trochu OP mít na IS srovnatelnou přesnost s Kwk 43.
      A naopak nabíjet 122mm dělo 20 sekund (a 152mm nějakých 30-45 sekund) by stroje s těmihle děly totálně devalvovalo…

     • tak v reálu ta doba reloadu byla mnohem delší, u IS-2 byla schopna dobře vycvičená posádka nabít za cca 30s, ale v bojové situaci byli rádi za jeden výstřel za 2 minuty… a ta 152 to bylo vůbec oříšek nabít, projektil měl kolem 50kg a dalších 50 kg výmetná náplň, teď je to kulatý, není to za co chytit a ten tank se pořád otřásá, myslím, že tam byli rádi za jednu ránu za 5 minut… 🙂

 5. hosi mohli by ste sem dat nejaky post jak is2 alebo neco skolilo KT?? dodnes som mal za to ,podla dokumentov ze Tiger 2 nebol zostreleni nicim pasovym mimo letadel.. diiik

 6. este zistim ze Jagtigra sundal sherman alebo nieco podobne tak asi pujde z garage lol

  • V tej bitke pri Sandomeri dokonca T34-85 dala dole dva KT strelbou zo zalohy do boku tankov. Treti znehybnila znicenim pasu, zapalila a ten tank nasledne vybuchol a odletela mu veza. T34-85 velil Alexander Petrovic Oskin.

   • Boky tanků jsou vždycky(resp. z většiny případů) slabou částí spolu se zadkem, takže tam by T 34 85 asi tipoval každej. Kor při těch počtech, který ke konci války byly na obou stranách. Bejt to v bitvě u Kursku na každý straně 1000:1000 tak to taky dopadne úplně jinak. Ve WoTku tady většinou jeden tank nedokáže ubránit sám sebe proti 3 klofanům co ho točej jak tombolu 🙂

    • no pamětníci tvrdí, že T-34-85 na malou vzdálenost dokázala KT čelně prostřelit podkaliberní, otázkou je, jak to bylo v reálu, když rusáci podle hlášení ničili v podstatě jen tigery a ferdinandy…

 7. Ahojte vsetci cteny hraci krajiny WoT .Kto hra za VK 4502 B ,tak tento tank je udajne v skutocnosti znaceny ako ,, VK 4502 B (TIGER III Porsche)

Comments are closed.