Sviatky vo World of Tanks

49

Vianoce a Nový rok sa blížia a postupne sa začínajú dostávať na povrch informácie o tom, čo si pre nás WG pripravil. Na sviatky nás čaká niekoľko zaujímavých udalostí.

Vianočné medaily

Objavili sa tri nové medaily pre blížiace sa Vianočné akcie. “Zlatý”, “strieborný” a “bronzový” Vianočný stromček.

vianoce

Podmienky pre ich získanie sú nasledovné:
Bronz: hráči, ktorí dosiahnu II. stupeň “slávnostnej atmosféry” v Novoročnom špeciáli.
Striebro: hráči, ktorí dosiahnu V. stupeň “slávnostnej atmosféry” v Novoročnom špeciáli.
Zlato: hráči, ktorí dosiahnu X. stupeň “slávnostnej atmosféry” v Novoročnom špeciáli.

Podľa dosiahnutého stupňa sa bude zvyšovať slávnostná výzdoba Vašej garáže. Zväčšia sa tiež možnosti na jej úpravu.
Podrobnosti budú zverejnené 16. decembra (prosince).

Kontajnery

Je celkom možné, že sa v hre objavia kontajnery, ktoré sú známe z World of Warships. Tu v nich možno získať kredity, zlaťáky, vlajky, prémiové lode, miesta v prístave, prémiový účet atď.

kontajner

Prvý kontajner: Splnenie Novoročných úloh za kontajner s hračkami a darčekmi.
Vianočný stromček: Ozdobte Vianočný stromček a snehuliakový tank v garáži čím sa zvýši sviatočná úroveň.
Druhý kontajner: Obsahuje veľa pekných darčekov pri dosiahnutí novej úrovne.

Podľa niektorých zdrojov bude táto udalosť podobná udalosti “Tajný Ježíšek” z minulého roka. Wargaming pred určitým časom spomínal, že pracuje na novom systéme odmien pre World of Tanks. Možno sa jedná práve o kontajnery, ktoré sú už dostupné vo WOWS.

Zdroj: vk.com/wotclue

Novoročná garáž

Novoročná garáž, ktorá bude k dispozícií aj na EU serveri. Bude sa zároveň jednať o prvú prispôsobiteľnú garáž v hre.

WittmanSVK – Novinky vyzerajú naozaj zaujímavo. Som zvedavý na prispôsobiteľnú garáž aj na ďalší obsah, ktorý má byť na Vianoce dostupný. Čoskoro budú k dispozícií aj oficiálne informácie od WG. Systém kontajnerov sa mi pozdáva, je implementovaný aj v iných hrách a funguje dobre. Zaujíma ma najmä to, aké akcie týkajúce sa samotnej hry nás na konci roka čakajú. Aký je Váš názor? Páčia sa Vám pripravované zmeny a novinky? A čo na Sviatky vo World of Tanks očakávate? 

Sviatky vo World of Tanks
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 1 hlas/ů

49 KOMENTÁŘŮ

 1. podla mna nebude darcek co sa tyka premium tankov iba blbe medail a dalsie zbytocne veci

 2. Tak je to presně dle očekávání 😀 Myslím, že kýčovitá garáž a medaíle jsou každému dospělému člověku lhostejné, když hra je nehratelná. Myslím, že by hráči daleko více ocenili, kdyby jim WG dárek v podobě hry, která se dá hrát a vychytali problémy, které hru trápí čím dál více už několik let, ne-li od jejího vzniku. Ale marketing WG je neúprosný – zacpe se hráčům huba premiovými tanky v adventním kalendáři, medailemi a nějakou kýčovitě vyzdobenou garáží. 😀 Docela by mě zajímalo, jak vypadá průměrný platící zákazník WG (poslední věta není myšlena ironicky – opravdu mě to zajímá).

  • Tak preco hras hru, ktora je uz dlhe roky nehratelna ???
   Vcera som vecer hral, celkom ma to bavilo… takze az take zle to nebude. pekny den prajem

  • máš naprostou pravdu – jasně, medailičky a vyzdobená garáž potěší, ale.. kolikrát jsem už vypnul hru po pátý době, nasr… na deb… kombinaci WR/MM/RNG? Bohužel WG o problémech s hratelností ví, ale dlouhodobě je neřeší – viz. kecy o MM jak zlepší (v rovině nevyvážených úrovní hráčů i v rovině nesmyslně postavené techniky (2xHT proti 8xHT)),o rakovině typu SPG atd. ani nemluvě. Sandbox také vyšuměl, defacto rok (pokud vezmu v potaz přípravu a následné vyhodnocení) se “balancoval” desátý tier. Podle mě ty “kavalérie”, “dreagnaughti”apod. už teď jsou na cestě do zapomění (upřímně WG nezvládá balancovat ani role LT, MT, TD, HT, SPG natož přidávat další úlohy). Ano WG se snaží hru udržet přidáváním nového obsahu, ale třeba u švédských TD bez zrušení overmatche je ve hře další nedomr… technika, švédskému TD je úhel 80st s pancířem 20mm k ničemu, protože s overmatchem ho probije i tier IV (ironie). Ale opět WG vypustí raději hned nedomr… obsah, než aby si s těmi úhly odrazu, rychlostí střely, vzdálenosti a kalibru pohráli tak, aby to bylo použitelné.
   Co se týče průměrného platícího zákazníka jako “sběratel” němců, jsem si nový PZIII ausK nechal ujít a myslím, že si nechám ujít i ten nový WT. Přebarvené stejné tanky považuju za výsměch hráčům.

 3. Já ji už nehraju. Hrál jsem do začátku roku 2015, ale nakonec jsem do ní už jen vytvořil celkem 143 účtů a pustil na ně BOTy. Zabanovaných je z nich do dnešního dne jen několik. Asi tak se WG stará o BOTy. (Mimochodem jen pro info, při použití BOTa je možné dosáhnout na první desítku v průměru za 10 – 11 měsíců.) A stejně aktivně jako bojuje WG s BOTy naslouchá i komunitě. Slibem nezarmoutíš. 😀 Dávno hraju něco jiného, WoT mne zajímá jen jako zvláštní fenomén, který ačkoli kvalitou se pohybuje někde pod průměrem (dle mého názoru), přitahuje stále celkem dost lidí.

  Může to mít dvě vysvětlení. Buď ti lidé mají tak moc rádi tanky, že WG odpustí vše (absence kvalitní konkurence jim nedovoluje přejít jinam), nebo má WG skutečně dokonalý marketing a dokaže z hovna uplést bič a dokonce s ním i zapráskat.

  Taky přeju hezký den, a hlavně pevné nervy u WoT.

  • Ty Lojzo chápu že se ti hraje blbě když podle nicku se tak dvakrát za hru trefis. Já respektuji to že každý není modrej, ale tobě by se zdál okruh na dráze taky špatnej protože by jsi doběhl poslední. Uč se hrát a nestěžuj si. Hra má své chyby ale na tvoji hru vliv nemají.

    • +1 retard kvoli tebe prideme o 1 tank lebo je to bot ked nevies to hrat a a netrafis nic lebo si kokot obycajny tak nehraj tuto hru

    • To je diskutabilní. Do té doby než své tvrzení něčím podložíš to bude jen jeden z názorů. Já mám například opačný.

  • Já to hraju třeba proto, že jsem asi 15 let nic nehrál, takže mi ujel naprosto vlak, jsem z generace, co začínala hrát hry na Atari a nahrávaly se magnetofonové pásky :). Pak s tímto přišel kluk ze školy, naistaloval jsem to a hraju, pro relax, když mám chvilku. A dokud mně to bude bavit nic jiného hledat nebudu, protože nemám důvod, hraní her není moje životní priorita a nezajímám se o to. Konkurenci ani neznám, resp. z doslechu o něčem vím, to jistě, ale neřeším to. Vyzkoušel jsem ještě nedávno u kamaráda nějaké novější Call of Duty a málem jsem z toho dostal epileptický záchat, to už bylo na mně moc rychlý 🙂

 4. Třeba jako já? 🙂
  Ani nebude tak nehratelná, jako tě spíš přestala bavit. Mně nehratelná nepřijde, ale všeho dočasu, taky mně jednoho dne přestane bavit. A jakmile to někdo přestane hrát pro zábavu, tak už vidí jenom problémy. Ty tam samozřejmě jsou, ale koho to baví, je schopen je překousnout. A protože nic není dokonalé, vše se jednou obrátí a zábava přestane být zábavou a pak je čas si najít něco jiného. Myslím si, že co se jednou ohraje, to už nikdy nebude jako dřív, takže i kdyby to “opravili”, ti co remcali z výše uvedených důvodů, budou remcat pořád. Ve skutečnosti totiž nejde o nápravu “chyb” ale o snahu vydolovat z té hry opět tu “pravou ořechovou zábavu”, ale to už prostě nepůjde, už té hry máte zkrátka plný zuby, to je třeba si přiznat a jít o dům dál. Ta hra je určená pro zábavu a ti co ji tvoří na tom chtějí vydělat. To není pro šťoury, co znají každý keř a prohlubeň na mapě, všechny weakspoty, mají vyexpený všechny tanky, posádky, medaile i marky, to jsou hráči povětšinou dost neperspektivní, protože pokud hře nedělají reklamu, tak už ani neutrácejí, jenom šikanují nováčky a remcají co je špatně, protože už znají každé zákoutí a každý problém a stejně hru brzy opustí. Pro tuhle cílovou skupinu se hra nedělá, jakékoli úpravy hry pro tyto hráče nepřinesou tvůrcům žádný užitek a těm co to ještě baví většinou také ne, protože tyto “problémy” tak intenzivně nevnímají, protože tak daleko zkrátka ještě nedošli.

 5. Ty Lojzo chápu že se ti hraje blbě když podle nicku se tak dvakrát za hru trefis. Já respektuji to že každý není modrej, ale tobě by se zdál okruh na dráze taky špatnej protože by jsi doběhl poslední. Uč se hrát a nestěžuj si. Hra má své chyby ale na tvoji hru vliv nemají.

  • Já naopak cruciana2 obdivují. Já osobne bych při wnku 500 těch 18k bitev rozhodne nevydržel. Respekt …

   • Ale jo, systémem – skočíš do hry, jdeš dělat něco jiného (rozuměj smysluplnějšího) se to dá. 🙂 A když uvážíš, že jsem se některých těch bitev účastnil (asi 15 – 20 procent) a navíc jsem rozhodně odmítal hrát proti +2 MM (skok do vody, ze skály, nebo jen odchod z bitvy), pak je WN8 500 ještě dobrý 😀 Na účtu Crucian2 odehrál BOT zhruba těch 80 procent bitev. Aktuálně je na něm perma BAN (tuším od začátku 2015), ale paradoxně ne za používání BOTa, jak by člověk čekal, když s nimi WG tak moc bojuje.

  • Sice nevím, proč mi to tu píšeš dvakrát, ale OK, odpovím ti. 😀

   Já jsem nikdy žádné staty neřešil. A nikdy jsem o sobě neprohlašoval, že jsem bůh ví jaký hráč. To mi tu neustále podsouvají jiní (včetně tebe) 😀 Ono je také něco jiného, když člověk hraje hru, na kterou je třeba se opravdu soustředit, než když hraje WoT, kde se stačí přihlásit do hry. Hra tě nemotivuje vůbec k ničemu (mluvím o hodnocení za prohry/výhry – bez ohledu na výkon v dané bitvě). Ano, stojím si za tím, že WoT je pouze průměrná hra, která má lepší marketing. Stačí se v ní vézt od tieru I do tieru X. Proto jsem také založil tolik účtů a pustil na ně boty. Viz výše. Desítku vyjedou spolehlivě za 11 měsíců.

   A mimochodem je hrozná legrace sledovat, jak zdejší diskutéři (včetně tebe) skrze WN8 hodnotí charakter diskutujících (můj docela často). Počítám, že když si vy chcete zapíchat, tak vám přítelkyně/manželka/buzna, se kterou žijou, koukne nejprve na staty z WoT a podle toho vám pak dá, nebo nedá 😀 Jinak si neumím vysvětlit posedlost hodnotícím kritériem, které ani samo WG nebere v potaz.

   • A proč to děláš, smím-li se zeptat? Ten motiv by mně zajímal. Bez výčitek, opravdu.

    • Já nikomu nic nevyčítám, nikoho zde neosočuji, nenadávám do retardů a podobně. Jen nevím přesně na co se ptáš. Ale pokusím se odpovědět na vše, na co jsem pochopil, že by ses ptát mohl.

     1) Proto, že mne zajímá, jestli těch 143 založených účtů s BOTy někdy někdo z WG odhalí a zabanuje, nebo jsou to jen tlachy marketingového oddělení.
     2) Protože je to legrace se zde občas vyjádřit a zabít trochu času v práci, při čekání na “vystavení verze”. Nic světoborného v tom nehledej.

     Ptáš-li se na něco jiného, prosím specifikuj na co.
     Hezký den.

     • ad 1 je asi odpověď, kterou jsem chtěl
      Bez výčitek jsem myslel bez “mých výčitek”, jakože ti těch 143 botů nevyčítám.
      Přišlo mi to velmi zajímavé, proto se ptám, takový opačný extrém, zatímco některým se kvůli blbě nastavené penetraci nového tanku, poklesu WN8 díky botovi v partě v jedné hře z tísíce či “hrozivému neumětelství” neunicum spoluhráče, hroutí svět, ty neváháš “ztrácet čas” nasazováním botů v neuvěřitelném množství a připojováním se do hry, která tě nebaví. Jen tak, nebo protože to jde, nebo proto, že to umíš tak si to chceš zkusit a nebo, v tvém případě, tak trochu z “výzkumných důvodů”. Promiň mi ten příměr, teď mně to napadlo 🙂 … to je skoro jako kdyby nějaký kuchař každému hostovi z výzkumných důvodů, jestli na to přijdou, nebo jestli to třeba zvyšuje imunitu, plivnul do jídla 🙂 … to si dělám prdel … i když, řekl bych, že spoustě militantních hráčů to přijde asi taky tak, jak kdybys jim plivnul do polívky 🙂
      Takže asi tak. Prostě pohled z jiné strany, přišlo mi to osvěžující.

    • Jojo, taky mám ten pocit, že jsem plivl někomu do polévky 😀 Trefné přirovnání.

   • Ahoj,
    taky by mně zajímal důvod, proč máš potřebu zakládat tolik účtů a pouštět na nich boty? To chceš něco dokázat WG, nebo sobě?
    Jsem na tom podobně jako pacoge. Kdysi hry na Didaktik, pak panzer general 1,2,3 a Age of Empire 1,2,3, pak dlouho nic. Na modelforu byl odkaz na WOT, tak jsem ho zkusil a baví mně. Když se děti a žena zabaví, tak si dám pár bitev. Nějakou nehratelnost nebo zkoršování od roku 2012 nepozoruji – tanky vypadají lépe, lépe se pohybují, je jich více na výběr, nezasekneš se o každý šutr, místo srázu nená neviditelná stěna,.. – jen bych uvítal více otevřenějších map. Uštědřit úder +2MM se dá, případně spotovat, arty mně nevadi, někdy ji i hraji. Večer občas SH v klanu. Jinak já patřím k občasným přispěvatelům WG. Někdy si koupím tank, občas premium účet a od roku 2012 jsem jim pár tisíc poslal.

    • Odpověď na tvou otázku je prostá. Protože to jde. Ačkoli WG tvrdí jak proti tomu bojuje, realita je jiná. Ono toho mimochodem lze dělat ve hře hodně zlého a celkem beztrestně.

     • Co třeba? vypadá to, že tomu rozumíš a nezdráháš se o tom promluvit otevřeně a upřímně. Já jsem uživatel, vůbec nevím co je báchorka a co se opravdu děje.

 6. Mna by zaujimalo len tak zo zvedavosti ako funguje taky bot ? Normalne beha po mape a striela ako kedysi v cs ? Alebo len pustis hru a stlacis 3x r aby isiel tank do predu ?

  • Doufám, že nečekáš, že Ti někdo odpoví! Když jsem se naposledy pustil do debaty o zakázaných modech (jak fungují, jaké mají přednosti/nedostatky, jak je poznat), tak se na mne snesla pěkná shitstorm.

   • Klidně mu odpověz, není tajemstvím, že ilegální mody/boty k WoT neodmyslitelně patří 🙂 Lidi neradi slyší, že by někdo mohl poznat, že podvádějí, to se nediv.

 7. kurva to je konecne debata jak z wotcz …. nicmene je fakt ze rok 2016 jsem stran WG nepochpil … velke plany …. velke reci .. nekolikrate se verejne zasnil i CEO a cca od leta nic … ticho po pesine … zmeny nikde jen premiaky premiaky ty nove cerne (to uz je fakt hodne marky), prijemne a formalne pouzitelne aktualizace ale jadro problemu se neresi …. jo ty vanocni balicky jsou trochu kycb, ale to neva … jinak ja jsem spokojenej stridmne platici (premko + obcas tank) hrac, kterek se posledni rok trochu zlepsuje a planuji hrat dal

  • … jedeme dál a dál podél bílých skal. Lituji ty, co čekali výrazné změny. Obchodní model WG funguje, tak proč dělat velké změny?

 8. Crucian2: nikoho nehodnotim podle wnka, ale tvoje ciny (ke kterym se sam přiznáváš) ukazuji na jiste charakterove vady a pokrivenost tvoji osobnosti

  • Aha, takže WoT je nyní etalonem kvality charakteru. Promiň ale tyhle asiciace hráčů mě vždy pobaví. Když to ale vezmeš do důsledku, každý má nějaké charakterové vady. A to už jen proto, z jakého hlediska jeho charakter posuzuješ.

 9. Vubec nechapu proč se chodi ta LOPATA co zaklada milion učtu??Mam pro tebe radu,prodej PC,prodej Mobil a televizy a odstehuj se do lesa kam patriš.

  • Tak lopata jsi možná ty, tvůj slovník to naznačuje 😀 Jestli máš nutkavou potřebu někoho vychovávat, pořiď si děti a tam se realizuj. Já na tebe opravdu zvědavý nejsem.

   • uz vypadni kokot retardovany mas boty lebo aj boty hraju lepsie od teba moj pes je mudrejsi ty hovado zaostaly

    • TiborM96 – ty máš asi v reálném životě mnoho prolémů 😀 Je to jen diskuse – neublíží ti, tak proč se tolik rozčiluješ. A jestli bych mohl prosit, alespoň tu slovenštinu tolik nehyzdi svým psaným projevem. připadně se nauč trochu pravopis. Vždyť je to jinak tak zvučný a hezký jazyk.

 10. Cruciane, me by taky zajimalo, jak funguje takovy bot. Jezdi, strili? Obcas vidim nejaky tank, ktery chaoticky strili. Nekdy streli do vlastniho atd. To jsou ty boti?

 11. Možná jsou, možná nejsou.
  BOT je jen software, nedělá nic jiného než, že vstoupí do hry a v ní se dle svého nastavení nějak chová/motá. Záleží právě na tom nastavení. Z principu nemůže být lepší než reálný hráč – mimo mě 😉 – jak by řekl TiborM96, protože já jsem hloupější než jeho pes.

  BOT nikdy nebude reagovat nijak účinně na vzniklou situaci, vývoj bitvy. Je to program, který může být nastaven:
  A) Na prostý vstup do bitvy, kde setrvá s nějakými těmi pohyby či sem tam výstřelem (obrana proti penalizaci za nicnedělání).
  B) Na složitější chování, kdy umí reagovat na spotnuté nepřátele, střílet jejich směrem a někdy i trefit. Umí řešit situace, kdy je sám spotnutý automatickou reakcí (snahou o skrýtí se za nejbližší překážku – zpravidla dům, kopeček…).
  C) Něco mezi tím / něco jiného co aktuální BOT dovoluje.

  Musíš si ale uvědomit, že BOT skutečně nehraje. Jen se snaží udržet v bitvě a ošálit systém. BOT ti nebude vydělávat horentní sumy creditů a expů. Počítej s tím, že jeho WR se bude pohybovat pod 40 procenty a jeho ostatní statistiky hluboko pod průměrem. A v neposlední řadě ti hrozí permaban, WG s nimi aktivně bojuje 😀

  Výsledek bude:
  A) Totálně pokažené statistiky (WR, PR, WN8…)
  B) Budeš mít za čas bezpracně X. tier. (V případě, že nastavíš bota, aby hrál 12x – 15x za Tier IV/V a 1x za Tier VI – IX. – vyzkoušeno. Druhá možnost je nechat ho běhat jen na nízkých tierech a čekat na dostatek volných expů a vysoký tier pak koupit později. To jsem nezkoušel a asi by to bylo nadlouho.)
  C) TiborM96 tě nazve hloupějším jeho psa, protože on se nervoval při cestě na X tier více než ty a to je nepřípustné 🙂

  PS: Omlouvám se, že je můj příspěvek tak dlouhý. Snad jsem ti odpověděl a tímto bych to ukončil.

  Měj se FraK72

  • Že pláču? 🙂 Nad čím? Nad WoT? Z čeho máš ten pocit? Snad z toho, že hru již osobně nehraji cca 2 roky a spíše experimentuji s BOTy? Tak mi pak vysvětli co dělají někteří z vás, kteří fňukají, že si někdo dovolil založit více účtů a na nich provozuje BOTy. WG to dle poměru zabanovaných / nezabanovaných účtů vadí přesně ze 2,79 procent. Tak důležitý je pro WG problém BOTů.

   Tvé větě skoro vůbec nerozumím. Opravdu jsem ji zkoušel pochopit ze všech možných “úhlů”, ale smysl mi nedává. Můžeš mi ji vysvětlit? Hlavně její závěr. Tam se ztrácím. Děkuji.

 12. lol… bot nebude nijak účinně reagovat na výsledek bitvy, právě proto kazíš ostatním hráčům bitvy… takže musíš bejt asi pěknej kokot. nebo možná taky bot

  • Alespoň kdybys uměl přečíst, citovat, ale hlavně pochopit psaný text. Já jsem nepsal nic o tom, že BOT nemá vliv na výsledek bitvy, ale cituji: “BOT nikdy nebude reagovat nijak účinně na vzniklou situaci, vývoj bitvy.” To je trochu rozdíl, ale chápu, pro tebe – hodinky jako holinky 😀

 13. Text jsem samozřejmě pochopil, ale se.ou mě bitvy, který právě prohraju kvůli botům. Občas i podprůměrnej hráč by třeba mohl otočit vývoj hry, což bot bezesporu neudělá… No nic, nebudu se tu hádát o pi.ovinách, přece jen to je jenom hra 🙂 zdarec

Comments are closed.