Supertest: Zmeny ľahkých tankov

36

Na Superteste sa testujú zmeny ľahkých tankov nízkych tierov. Všetkým ľahkým tankom tieru 3 a 4 sa zmenili štatistiky, čo má byť asi prvým krokom k jejich novej úlohe.
Zmeny a zoznam tankov, ktorých sa to zatiaľ týka sú uvedené nižšie:

 

BT-7
– zmenený popis
– rozmierenie dela pri pohybe podvozku zmenené z 0.221 na 0.211
– rozmierenie dela pri otáčaní podvozku zmenené z 0.221 na 0.211
– rozmierenie dela pri pohybe maximálnou rýchlosťou zmenené z 14.42 na 13.8
– rozmierenie dela pri otáčaní na maximálnej rýchlosti zmenené z 11.91 na 11.39

Pz.Kpfw. I Ausf. C
– dohľad znížený z 340 na 330

M3 Stuart
– zmenený popis
– dohľad znížený z 330 na 320

Pz.Kpfw. II Luchs
– zmenený popis
– dohľad znížený z 360 na 350
– rozmierenie dela pri pohybe podvozku zmenené z 0.22 na 0.2
– rozmierenie dela pri otáčaní podvozku zmenené z 0.22 na 0.2
– rozmierenie dela pri pohybe maximálnou rýchlosťou zmenené z 13.2 na 12
– rozmierenie dela pri otáčaní na maximálnej rýchlosti zmenené z 7.26 na 6.6
– HP znížené z 340 na 330

M5 Stuart
– dohľad znížený z 360 na 350
– rozmierenie dela pri pohybe podvozku zmenené z 0.201 na 0.192
– rozmierenie dela pri otáčaní podvozku zmenené z 0.201 na 0.192
– rozmierenie dela pri pohybe maximálnou rýchlosťou zmenené z 12.97 na 12.35
– rozmierenie dela pri otáčaní na maximálnej rýchlosti zmenené z 8.46 to 8.05
– HP znížené z 340 na 330

M5A1
– HP znížené z 340 na 330

A-20
– zmenený popis
– rozmierenie dela pri pohybe podvozku zmenené z 0.221 na 0.192
– rozmierenie dela pri otáčaní podvozku zmenené z 0.221 na 0.192
– rozmierenie dela pri pohybe maximálnou rýchlosťou zmenené z 15.19 na 13.82
– rozmierenie dela pri otáčaní na maximálnej rýchlosti zmenené z 9.7 na 8.82
– HP znížené z 340 na 320

Zdroj: https://thearmoredpatrol.com/2016/08/07/supertest-light-tank-changes/

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekManiaXXL: Replay T-45
Další článekCo kdyby: Lorraine CDA
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

36 KOMENTÁŘŮ

 1. Né, že by někoho zajímaly změny lowtierových lightů, ale jaká má být teda ta nová úloha, když jim snižují dohled?

  • krtkovat? už teď střelba dost krtkuje, možná nastala doba že začnou krtkovat i tanky …

 2. Na to, že jsou to lehké tanky a měly by sloužit prvotně ke spotu, nechápu ten snížený dohled. Jaký má smysl, když chceme podpořit úlohu typu tanku ve hře. Na druhou stranu WoT už žádné scouty ani nepotřebuje, dohled každého tanku bez ohledu na to jaká je to třída je možné zvýšit přidáním bino. A to doslova na jakýkoli tank. Můžu si ho dát na HT a s trochu schopnější posádkou dohlédnu dále než mnoho scoutů 😀 Ale třeba mi někdo vysvětlí, že cpát bino na HT a hrát na hranici dohledu je blbost a sviňárna. Já mám opačnou zkušenost i názor. 🙂

  • Náhodou takový O-I sniper, když to hraje skiller, může být dost nebezpečný, a ano, je to sviňárna, ale kdyby se člověk snažil hrát čestně, tak by ani ty tanky neexistovaly.

  • Nikdo ti to vysvětlovat nemusí, ale tahle taktika ti je prd platná v SH a týmových hrách a i na publicu proti dobrým hráčům, jelikož stačí jeden LT a je po tobě. Ty ho spotne max na 320m a on tě spotne na 445m v klidu, jelikož HT nemá skoro žádný camo a lt má i 36%.

   • A kdo říká, že budu čekat až mě dorazí, samozřejmě čelně. Jak jinak, LT probije všechno, HT dingá i artyny 😀 Já razím heslo, že když jde do tuhého, můj kill nikdo nikdy nedostane. Nejraději mám mapy, které mají nějaké hlubší jezírko. Stačí se ho držet a nějaký LT je mi u prdele 😀

    • A to tě baví platit plnou cenu oprav, tj. i za všechny moduly? Nehledě na to, že když jde do tuhého jde často ještě nepřátelům zatopit. Co takhle šanci na Kolobanovku?

     • Věřím že jeho pocit z toho že nikomu nedal svůj život a utopil se, plně kompenzují ztrátu na kreditu… chápu ho, když mi MM hodí nějaký totální bull shit MM např. poslední dobou oblíbení s VK3002D T6 MTčkem proti 24 T8 tanků s šancí na win 5% tak taky zaparkuji blízko hluboké vody 🙂

     • Velmi 😀 Vždyť WoT je taková sranda hra, spíš interaktivní video, kde toho moc neovlivníš, na publicu je mnohdy lepší se jen dívat než to hrát 😀 A s tím zatápěním, ja jsem klidný člověk, mě nevadí prohrát, nic neexpím, hraju si svoje. Na nějaká ocenění kašlu. K čemu jsou? Bude snad kvůli tomu „žrádlo levnější“? Nebude.

     • Keď už ostatným tú radosť kazíte, aspoň vy sa zabávate.

    • To je opravdu inteligence než aspoň jednou vystřelit na protivníky tak hledat nějakou vodu k utopení bojovníci k pohledání

  • Tieto Light majú MM -3 keďže majú prísť aj Light T10 budú asi všetky Light balansovane max – 2

  • prvotne aj mna zarazilo ze znizuju dohlad a relativne zanedbatelne zvysuju presnost za pohybu…co by clovek usudil ze menej spotovat a ciac davat dmg za pohybu nablizko a teda ze sa snazia aby spoter skor aktivny nez pasivny…aj keby im znizili MM na -2 tak to tie zmeny nejak nevykompenzuje MM-3 je uchylovina tak ci tak :)…fakt si niekedy hovorim ze vykaslat sa na to tak na pol roka a potom sa prist pozriet co sa to vsetko zmenilo 🙂

   • Nezmění se nic, to bys musel dát oraz tak na pět let, jejich tempo je vražedné, slyšel jsem že před uvedením SB zaměstnali ve WG SIMÍRA i GERCHÁNA!

 3. Chudák M5 Stuart… dokud míval 75mm hovničku tak se s nim aspoň nějak dalo zahrát, když mu ji vzali a nechali mu jen ten směšnej 37mm tak jsem myslel, že ho definitivně zavraždili. A ejhle – teď mu ještě vzali dohled a HP výměnou za trochu lepší gun handling (kterej mu je beztak k prdu)

  To už není jen případ „proč má tahle věc scout matchmaking“, to už je případ „proč je na tieru 4 tank co by byl špatnej už na tieru 3“ 😀 😀

   • Ne, díky, mě z bolestivých zážitků ve WoT stačil M5 Stu, M3 Lee a M3 Grant, nepotřebuju jim dávat reálné peníze za další podřadnej lowtier zážitek 😀

    • Tak Grosstraktorovi houfničku neseberou… a pro papírové TD je to mor.

     • Neseberou, ale já nemluvil o houfnici na M5 protože bych byl derpofil a mermomocí chtěl lowtier tank s houfnicí, ale protože na M5 to bylo jediný dělo použitelný na nepřátele vyššího tieru než 3 😀

     • Tobi_1989: Odkdy se WG stará o to, aby LT tieru3 měly dobré dělo? Ta doba je už 2 roky pryč.

     • Kdyby se jednalo o tier 3 tak ani neceknu, ten je přeexpenej nejpozději za 10 (děsně blbě zahraných) her ať je špatnej jak chce, ale tier 4 s mizerným camofaktorem, mizerným dohledem, ještě mizernějším dělem a přesto scout matchmakingem, to už je jiná. Věčně v šestkách a sedmičkách, bez spotting dmg a bez vlastní dmg a přesto muset naexpit 13000 xp (dojnásobek, pokud budu chtít obě LT linky)… to je… vlastně skvělá obchodní taktika jak člověka přesvědčit sáhnout do šrajtofle a zaplatit si převod free XP 😀

 4. Změny chápu tak, že chtějí, aby se lidi více hýbali a méně kempili (trojkové tanky mají velký problém cokoliv trefit i nablízko za rychlosti blízké maximálce). Přitom ale nehodlají zlepšit hard stats jejich děl, které jsou často mizerné.

  I přes snížení dohledu LT stále uvidí dále než HT nebo TD, tj. zkušenější hráči se na Prochorovce stejně budou snažit o pasivní spot kombinovaný se střelbou prémiovou municí zpoza keříku. Zlepšení zaměřování za pohybu nebude asi tak markantní, abych kvůli tomu měnil taktiku a dal se na suicide trolling. Špatným hráčům tahle změna moc nepomůže, ti za pohybu stejně trefí leda vrata od stodoly.

  Zkusím se podívat, jak se ty LT změnily, ale jsem spíše skeptik.

  • Jinak hlavní problém tier3-4 LT vězí úplně někde jinde – po tieru 4 totiž existuje hluboká propast a tier5 HT (ano, KV-1 + O-I Exp.) působí jako totální UFO. Nikde jinde ve hře totiž není tak hluboká propast mezi tiery (HP, děla, DPM). Doufám, že tenhle průser QG spraví posléze, při balancu mezi tiery.

 5. Zmeny nechápem, lebo sú na low tier.
  Tam zaberie 1 tank cca 1 deň hry.
  U skillera s p.u. možno pár minút/hodín.

  Na high tier (ak) vidím zmenu k aktívnemu spottingu a k „znasilnovaniu“ HT/TD. To platí za predpokladu, že prejdú zmeny so spomalenim hry.
  Momentálne mi ale uniká logika : zmeníme HT/MT top tier a potom LT low tier.

  • No, gap mezi tier4 a 5 většina stávajících hráčů nevnímá, ale nováčci velmi zřetelně.

 6. Taky to nechápu ale je možný že se od snížení dohledu lightu odrazí všechny ostatní dohledy může se stát že bude mít heavy třeba 290 a pak to smysl mít bude no uvidíme čím nás překvapí ale to je dle mě jediné možné rozumné vysvětlení , ale WG a ROZUMNÉ ?

  • No, oni nechtějí dělat větší mapy a už dnes máme tierX medka, která hladce spotují přes půlku mapy. Takže se všeobecně snižovat dohled u nízkých tierů.

 7. Luchs chápu, OP je až moc. Ale M3 Stuart? Dobře, na T3 bitvách možná se to dá zahrát dobře, ale proti pětkám? Tam potřebuje každý metr dohledu jako sůl.

  O M5 Sutart nemluvě… HP ať klidně sníží, stejně jsou na ránu, ale dohled, kromě Luchsovi, ne…

 8. Podla určitej konšpiračnej teórie založenej na teste sandbox: Hráči chcú väčšie mapy WG im dá pomalšie tanky a bez dohľadu tým sa problém vyrieši a to že to dávajú na low tier je len test priamo v hre ako to bude fungovať.

Comments are closed.