Jak se počítá WN8

66

Co je noční můra a zároveň sen ve World of Tanks? Ano je to vysoké hodnocení, nebo jak ho všichni znáte WN8. Něco, co není vidět a neskutečně to ovlivňuje hru samotnou.

Rating WN8 jako takový by měl poukazovat na to, jak je daný hráč dobrý a jak moc dokáže ovlivnit vývoj bitvy. Sami víme, že tomu tak ne vždy je a že rating WN8 je hodněkrát zkreslený. Dá so mnohdy ovlivnit například volbou stroje ve kterém jedete. Nebo stylem hry, který provozujete. Já jsem se podíval na to, jak se WN8 počítá a z čeho jsme schopni poskládat ta naše fialový čísla.
Všichni víme, kde si můžeme čísla spočítat, stránek je spousta. Například Wot-life, noobmeter a mnoho dalších. Jsou taky stránky, které nám dokážou spočítat jaké WN8 budeme mít třeba po dalších 1000 hrách, když budeme hrát jak doposud.

WN8

Script na počítání WN8

465*FRAGS+DAMAGE*530/(184*e^(0.24*TIER))+SPOT*125+MIN(DEF,1.6)*70+((185/(0.17+e^((WINRATE-35)*-0.134)))-500)*0.45

Nutno říci, že asi před půl rokem se změnily očekáváné hodnoty u některých tanků, takže se i vám pravděpodobně změnila hodnota WN8. Samozřejmě, pokud chcete držet co nejlepší WN8 je potřeba hrát lehké tanky a střílet damage. K tomu musíte vždy přidat minimálně jeden kill. Jinak je WN8 prakticky poloviční.

wn8Nejlepší by ale bylo, kdyby fungovalo lépe hodnocení WG a nemuselo by být žádné WNx. Minimálně krok správným směrem by byl, nezobrazovat hodnocení hráče při samotné bitvě. Určitě by to zpříjemnilo hru spouště lidí. Jelikož, pokud se podíváte na následující graf, zjistíte, že s WN8 1600 a více je dost pravděpodobné, že budete jedním z nejlepší hráčů na bojišti. Ne-li tím nejlepším. Další tip na zvedání WN8, je hrát přes den. To většinou nejlepší hráči pracují a proto se dá očekávat, že budete narážet na daleko jednodušší soupeře, než od 8 večer. Další důležitý faktor, nehrát tanky které nemáte v topu. To znamená minimálně dělo a motor musí být prostě to nejlepší. Ale hodí se mít vše vylepšeno na maximum. Nebýt hrdina a utratit trochu kreditů za goldovou munici. Rozumné množství je kolem 30 % celkového počtu munice v závislosti na typu děla samozřejmě.

v8r6

Očekávané hodnoty na jednotlivých tancích můžete najít zde.

 

Jak se počítá WN8
Ohodnoťte tento článek!
3.73 (74.55%) 11 hlas/ů

66 KOMENTÁŘŮ

  • to si umí spočítat každá opice, stačí k tomu tzv. směsovací rovnice.
   pokud to i tak nezvládneš tak ti to mohu za menší poplatek spočítat
   napiš mi na meil blbstajn0@seznam.cz

  • Pevně doufám, že v případě E 50 jde jen o překlep, který bude brzo opraven.
   Na wotlabs.net už jsou přepočítané hodnoty a u E 50 jsem klesl z cca 1900 WN8 na 427 🙂

  • Tak to teda vôbec nie je. Ak je to chyba dúfam že to čoskoro zmenia, ale ak to niekto myslí vážne tak je zrelý na psychiatriu.

 1. To by mě vážně zajímalo, pro koho je WN8 noční můra nebo vlhký sen. Bože můj, není to ani oficiální statistický nástroj ve hře. Proč by se kvůli tomu měl kdokoli hroutit, nebo se za tím dokonce hnát. Jistě, určuje to +/- co můžeme od hráče v bitvě čekat. Jenže ve WoT je to slavné WN8 jen přeměřování pinďourů zastydlých puberťáků. WN8 opravdu není etalonem charakteru člověka, jak si mnozí hráči myslí a podle toho také vypadá chat v bitvách a v garáži. Neustálé reporty kohokoli za cokoli a podobně. Skoro si říkám, že hráči WoT to nehrají pro zábavu, ale pro to někoho ponížit, povozit se po něm a připomenout mu, že oni jsou borci s lepším WN8. 😀 Až to jednou WG vypne, budou mít asi psychologové narváno. Otázkou je jestli správně pochopí co pacienti myslí tím WN8. 😀

  • zalezi na tom jak k tomu pristupujes 🙂 ja WNko beru jako ukazatel urcity kvality hrace a hlavne da se na tom poznat jestli se ty osobne zlepsujes nebo zhorsujes
   a dost zasadni to je urcite i pro rekneme ambicioznejsi klany aspon maji predstavu o tom kdo se jim tam hlasi a ze to neni nejakej polskej jouda co ma 50k bitev a stale nevi ze je lepsi celne strilet 50mku do veze nez do toho podelanyho sikmyho pancire

   • Jistě, ale hodnota WN8 mnohdy v bitvě prd znamená. Viděl jsem řadu lidí s vysokým WN8, ale že by nějak excelentně hráli? Nemyslím si, jen si zvykli využívat ostatní hráče (rajčata) na spot pro nastřílení DMG. To je to co jsem často v bitvě pozoroval. Buď to byl fialový aktivní hráč, který to dokázal táhnout sám (minimum znich takových je), nebo to byl fialový hráč, který se zašil v čemkoli dozadu a čekal, kdo mu co spotne (takových je většina). Navíc když fialka zemře pláče úplně stejně, ne-li více než hloupé “rajče”. A to, že se z WN8 dá určit +/- co od hráče čekat nepopírám, viz můj první příspěvek.

    • je pravda, že mám dost podobnou zkušenost. Jakmile je v týmu fialka, tak na 80% zaleze a 5 minut čeká co se stane, občas vystřelí, když tým vychcípe, tak nadává na rajčecí tým a podobně a když to ten tým nějakou dobu vydrží, tak vyjede jak největší hrdina a doráží nahitovaný tanky a je schopnej kvůli tomu vypínat i týmové hráče, jen aby si nahonil svoje killy. Čest těm pár vyjímkám, kteří vážně hrají pro tým a dovedou to potáhnout…
     Osobně si myslím, že by WG měl XVN ve hře zařadit na seznam modu za který se dává BAN

     • Víš, ono je dost těžký taky hrát s fialovou barvou. Jak se někde rožneš, tak všichni otáčí děla na tebe a prvořadě jdou jenom po tobě hlava nehlava. A to nemluvím o artynách. Ty jdou zásadně jenom po tobě. Takže pokud nemáš lehkou podporu hráčů a chceš si aspon trochu v bitvě zahrát, musíš ze začátku hrát opatrně. Stalo se mi už mockrát, že hráči jednou sebevraždu, jenom aby tě zabili. 5 tanků protivníka chcípne, jenom aby si tě dali a zkus takto hrát každou bitvu a zalezež na začátku taky do kouta. Samozřejmě to není úplně dobře, jen je dobré na začátku vyčkat, jak se bitva rozjede a pak zatlačit na slabší stranu nebo pomoct bránit slabší stranu…..

    • Ok ale mit po 18k bitvách 500wn to už je někde chyba. Já ti to neberu ale chce to trochu soudnosti. A těm kdo to hraje pro zábavu vzkazuju že být každou druhou hru na topu a vyhrávat 65-70% her je mnohem větší zábava než chodit po 1.minutě do garáže a nemít žadnej vliv na výhru.

     • To je sice fajn, já jsem snad někde tvrdil, že jsem byl dobrý hráč? Mimochodem, když už jsi se díval na ten účet pravděpodobně jsi přehlédl, že je na něm už přes dva roky permaban. Aktuálně tu hru už nehraji.

      A k té zábavě. Ano jsou to přesně ti lidé, kteří využijí tým pro to, aby měli těch 60 – 70 procent WR. Není to nic ve zlém, já vám to přeji, ale pak přijít do diskuse s tím, že je to větší zábava, to už chce silný žaludek 😀 Mimochodem, kdyby se zavedl skill MM mnoho z vás fialek by asi bylo v průměru.

      Jinak ale platí co jsem psal výše. WN8 je statistický údaj pro poměřování pinďourů zastydlých puberťáků bez ohledu na to, jestli je to zábava nebo ne. Fialky mají tendenci měřit životy druhých podle statistiky ve WoT. Já osobně, když přijdu domů za milující ženou, vyspíme se spolu bez ohledu na WoT statistiku. Možná to mají fialový pánové jinak a možná mají fialové kule z nedostatku sexu, bůh ví 😀

     • Tak za prvé nechápu z čeho usuzuješ že každej lepší hráč potřebuje ostatním lidem něco dokazovat, každopádně když už na to přijde jsme u diskuze o wot a statech takže nechápu co do toho taháš tvoji starou na to jsou zase jiný weby a myslím si že tady ta tvoje příšerka nikoho nezajímá…

      Za druhé vůbec neznáš ty lidi o kterých tady píšeš, stejně tak jako oni neznaj tebe – jediná věc jsou prostě staty a tak to v té hře funguje nevím co na tom nechápeš !

      BTW je to pouze info pro tebe nemusíš na to odpovídat.

     • Crucian2 – kill MM není 15 fialek proti 15ti fiaklám či 15 rudochů proti 15ti rudochům. Je to fialka, 2x světle modrý, 5x tmavě zelený, 4x světle a 3 žluťáskové v obou týmech.

    • Nezlob se na mě, ale koukám, že jediné, co ti ohledně WoTka nechybí je ohromná, ale opravdu neuvěřitelně ohromná kupa sebevědomí.
     Zajímalo by mě, jak někdo s WN8 500 po 18k bitvách může hodnotit něčí hru? Podle statů jsi schopen s IS-3 (což je ten naprosto nejlehčí a nejblbovzdornější tank ve hře) prostřelit jednou za hru a každou čtvrtou, dokonce 2x.
     Možná by místo hejtění WN8 stálo za to, zamyslet se nad svojí vlastní hrou. Za tohle opravdu “zakempený fialky” nemůžou 😉

     • Bože můj, viz výše, já už tu hru dávno nehraji. Mimochodem nehejtím tu WN8. Ale možná jsi neporozuměl psanému textu.

      Malá nápověda. Nikde netvrdím, že jsem byl skvělý hráč. Nikde se nenavážím do konkrétních hráčů, ani do WN8 jako takového, ale do věty z nadpisu a perexu článku – cituji: “Jak se počítá WN8 … Co je noční můra a zároveň sen ve World of Tanks?”

      Takže nejdřív prosím mysli, než začneš psát o tom, do čeho/koho se navážím 😀

     • Vážně se do nikoho nenavážíš? A co: “Viděl jsem řadu lidí s vysokým WN8, ale že by nějak excelentně hráli? Nemyslím si, jen si zvykli využívat ostatní hráče (rajčata) na spot pro nastřílení DMG.”, “slavné WN8 jen přeměřování pinďourů zastydlých puberťáků”, “jsou to přesně ti lidé, kteří využijí tým pro to, aby měli těch 60 – 70 procent WR”, “Fialky mají tendenci měřit životy druhých podle statistiky ve WoT”, “fialový pánové jinak a možná mají fialové kule z nedostatku sexu”? To je ti málo?

      Takže sice se tu snažíš působit strašně “nad věcí”, ale v otázce WN8 jsi bohužel úplně stejný ubožák jako ti s rerollem, které se tu snažíš hejtit. Jen ty jsi z té druhé strany spekra, tj. z těch úplně špatných, který tu plácají nesmysly o poměřování pinďourů. Navíc nevím, nevím, ale kecat tu takové kraviny, jako třeba o kempících fialkách, ve hře, kterou už dávno nehraješ… Neměl by jsi radši toho psychologa vyhledat sám, místo aby jsi to doporučoval ostatním 😉

     • Ty asi vážně nerozumíš psanému textu, ne do nikoho KONKRÉTNÍHO se nenavážím! Je to opravdu tak těžké pochopit? Rozumět tomu?

     • Pěkně jsi to překroutil, já nikomu psychologa nedoporučuji. Ty snad ani nemáš základní vzdělání jinak opravdu nechápu, že jednoduchý psaný projev ti dělá takové problémy. Nemám sílu diskutovat s někým, kdo ani není schopen rozumět prostému textu a celý ho překroutí, jak se mu to hodí. Měj se hezky, a už mi prosím nic nepiš, unavuje mě tvá hloupost. Děkuji.

     • Do nikoho konkrétního ses nenavezl?
      A co všechny, co hrají WoT a jejich WN8 je přes 2450? To je málo konkrétní? Nebo ty nesmysly o fialových koulích jsou v pohodě, protože jsi ty nekonkrétní “fialky” nevyjmenoval?
      Navíc je smutné, že se navážíš a urážíš někoho, kdo je v jisté činnosti daleko lepší něž ty (sám jsi se dostal na úroveň jednoduchého bota). Normální člověk někoho lepšího pochválí, případně se snaží sám něco přiučit a zlepšit se…
      Ale koukám, že urážet a osočovat je jediné co dokážeš, protože třeba já mám základní vzdělání, jsem hloupej a mám “zákaz” přispívat jen pro to, že jsem zopakoval tvoje slova… No jo, když dojdou argumenty… Navíc, si i protiřečíš, všiml sis toho? (Aby někdo mohl něco překroutit, tím spíš pokud se mu to má hodit, tak to nejdřív musí pochopit :P)
      Vážně, promysli toho psychologa (možná i psychiatra), kterého doporučuješ všem hráčům WoT (taky málo konkrétní?). Opravdu by ti mohl hodně pomoct 😉

    • WNx je jediný takřka online index, který vám řekne, jak se vyvedla seance, zda se zlepšuji, zda jsou prohry moje vina. Chance to win vás a informovaný zbytek týmu upozorní na to, zda hra bude hon za udělením DMG (60+) nebo harddef (40-). WN mi řekne, zda toho bota vytrolím neboje větší šance, že mě vyškolí on. WN brání frustraci. Po sérii proher s WN přes 2000 si říkám, že jsem asi nebyl hlavní příčinou a tedy chuť do hry zůstává. Více mě naštve série her, kdy zalamím nehledě na konečný výsledek bitvy.
     Měřeníní piňdíků to je jen v případě, že se se svým číslem neustále oháním a upozorňuji ostatní na to jak jsem já dobrý a oni špatní. Velmi vtipné a jednoznačně čurdoměrné jsou ty podpisy s aktuálním stavem wn na oficiálním fóru. Myslím to OVERAL + RECENT.
     I kdybych měl WN8 5000, nedal bych to tam. Je to trapné.

  • Tak tohle záleží od hráče. Ano jsou ubožáci, co jsou schopni pro vysoké WN8 udělat cokoli a je pro ně středobodem vesmíru, ti nejubožejší udělají třeba i reroll. Na druhé straně jsou hráči, nutno podotknout, že většinou špatní hráči, kteří WN8 hejtí a kecama o poměřovaní epindíků a o tom, jak oni hrají jen pro zábavu se prostě snaží srovnat s tím, že oni jsou většinou ty hodně špatní.
   Je sice pravda, že WN8 úplně nepopisuje hráče, ale i tak říká dost a společně s dalšíma statama je docela dobrým ukazatelem schopností.
   Osobně ho ale vnímám hlavně jako motivační nástroj. Já sice vím, že nikdy nebudu fialka a jelikož, jak říká s oblibou třeba Márty, patřím k těm tatíkům, co WoTko zapnou, když uspí dítka, ani nemám tu touhu, ale to není důvod, abych se nesnažil zlepšit. No a WN8 je docela dobrý ukazatel toho, jestli mi se mi to daří nebo nebo ne.

   • Ukazatel to je, ale jen individuality, ne týmovosti.
    Včera jsem měl bitvu se 4 LT M5A1 Stuart na Malinovce, nejspíš v 6.tieru. Takže jsem veděl, že nejlepší pro úspěch týmu, bude můj spot. Ukázalo se, že bez něj by můj tým byl zcela vypráskanej, protože i když jsem nasvítil 2122 HP, tak jsme nakonec prohráli. A protože jsem při spotu nemohl střílet a asi bych i máloco prostřelil, tak jsem v konci bitvy zničil 2 tanky a měl poškození jen 102. A WN8 z toho je 276 🙂
    Takže dle WN8 katastrofální výkon. Jenže já vím, že kdybych udělal cokoliv jiného, tak by to dopadlo pro tým mnohem hůř a já vytvořil alespoň nějakou šanci.
    Hráč, pro kterého je WN8 hlavní cíl by tohle nikdy neudělal, ale mě jde v první řadě o vítězství v bitvě. A nadměrné honění WN8 podle mě hru vlastně kazí.

  • Neber to spatne Crucian2, ale dovolim si nesouhlasit s tvym 1. komentem. Nic ve zlym, ale zda se mi zo presne to co si napsal je vymluva rajcat proc maji nizky WN8. Vetsina rajcatek taky ude argumentovat ze WN8 je sracka, a ze to neodrazi realnou hodnotu cloveka a ze slouzi jen ke srovnavani internetovych penisu. Ohledne tech reportu, celkem casto po skonceni bitvy dostavam v garazi uzasne kreativni zpravy ve smyslu “omrd*m ti mamu ty h*jzle za ten zasr*nej aimbot co mas. btw mas ode me report”. A kdyz se podivam na jejich WN8 tak skoro nikdy nemaji pres 400. A posledni vec, ano, mnoho hracu hraje wotko aby si mohli řádně zanadávat a po nekom se povozit, nerikam ze to nedelam, obcas taky nejakymu rajceti dam poradne sezrat jeho neuveritelnou neschopnost, ale to neznamena ze to delam porad. Disclaimer: Nezajima me tvoje WN8, ani nchci vyvolavat hadky, its just my opinion

 2. Jen k tomu vzorci. Jedna hodnota se tam mění podle toho, kolik má hráč bitev. Při 5K, 9k, 14k se to tuším snižuje ten násobek

 3. Nemá tam byť “SPOT*1,25” a nie 125. AK to dobre chápem tak ak naspotím napr. 1000 dmg tak za to by som mal mať hodnotu 1250 v tom vzorci nie?

  • POZOR nejde o spot dmg, ale o množství spotlych tanku !!!!!
   Spot dmg není soucasti zadneho vzorce wn6-8, neboť v době tvorby rovnice nebyly hodnoty spot dmg od WG pristupne verejnosti.

 4. Keď dostanete mapu Himmelsdorf a rozloženie typov tankov v teamoch je urobené štýlom vy máte 2 HT nepriateľ 10 viete asi ako to dopadne, ale horšie je, keď urobím mojim desiatkovým tankom napr. 5k dmg + 3 naspotujem ale ostatné desiatkové tanky na konci skončia s 0 také bitky sa otáčajú veľmi ťažko. Koniec koncov hrá sa pre zábavu vysoké wn8 vám v živote nepomôže preto ja to moje vôbec nesledujem (viem, že som podpriemerný hráš)

 5. Zdravím všetkých tankánov 🙂 .A ako pristupuje alebo sa stavia WG Team k tomuto ,, snu/nočnej more ” s názvom WN8 ?!?!?! .Plánujú či neplánujú to zaviesť v rámci aktualizácií nastálo do World Of Tanks ?!?!?! …

  • Tak oni maji svuj rating, spis je otazka jak dlouuho budou tyhle statistiky tolerovat…jelikoz spoustu modu zavadeji primo do hry, a ve chvili kdy je zavedou tak je zakazuji ..

   • WN8 by zakazovat nemeli, je to jediny relevantni hodnotici system. Personal Rating WGcka je nehorazne nepresny zpusob zjistovani jestli je ten hrac dobry.

 6. Tak so zavádzaním módou samotným WG Teamom som aj celkom spokojný (nejaké doplnky by som uvítal ako napr. farebné ikonky tankov alebo pre informáciu hráča hodiny bitka/garáž,… … …) … Pokiaľ by samotný WG Team oficiálne zaviedol do WoT ,, WINx ” tak by sa podľa neho a hráčov zlepšila hra a hranie samotné alebo práve naopak ?!?!?! …

 7. Dnes mi na wot-life.com naskočily hodnoty wn8 u švédských tanku. Hodnocení mi kleslo z 1860 o cca 20 bodů přesto, že kromě tieru jedna mám u všech švédských tanku modrou či fialovou barvu. Zvláštní…

 8. Velky problem je proste XVM ve hre,rajčata si to naistaluji,sednou do artyny a jedou po vas jako mlsni psi,kdyz jste nejlepsi v celem teamu.Hodne-krat se mi to stalo.A to vas proste sere.Je nas tam 15 a artyna jede jenom po vas.Bohuzel..kolikrat jsem psal rajcatum ze jsou stupidni XVM botti a ti to vcelku v klidu priznali..(kamo jako nejlepsi hrač jsi prvni na odstřel)co na to řict.Težke tanky už skoro nehraju,preorientoval jsem se na TD,LT,MT a proste jdu po klikačich,je to pro me priorita v kazde hre,kdyz tam nekde sedi a otravuji me pri hrani.

  • Bohužel je to tak. Často svítí pomalejší tanky, ale stejně se houskaři zaměřují na lepší hráče. Moje zkušenost je taková, že pokud sedí statisticky lepší hráč v artyne, tak střílí na to, co se nejmíň hejbe, ne na to, co má lepší staty. Ostatní artynari žijí v představě, že když zabíjí nejlepšího hráče v týmu, že je to autowin. Často je to ale úplně opačně. Lepší hráči sebou většinou mrskaj a pokud nemá artyna otočnou věž, nejspíš to není lehký trefit. Při nejhorším ho splashnou (za pouhých 600+ hp ) Když už se teda trefí, tak osobně se většinou nasrany přesunu nekam do křoví a hraju to přes dohled. No a vsechno co se hne to rozheatuju, pokud je to potřeba.

  • Jj, X artyna nemá nic lepšího než nahanět střelami T71 na Prochorovce, i když mu svítí E100…

  • není si na co stěžovat, pokud hra postaví šmoulu proti rajčatům co od těch rajčat čekáš? 🙂 On to není problém až tak těch rajčat, ale toho MM. Když jsou dvě čety fialek, tak z 90procent je hra hodí do jednoho týmu.

  • XVM je takový zvláštní mod. Ti, pro které je nejužitečnější, jím zároveň i nejvíc trpí (tj. dobří hráči) a těm kterým je úplně k prdu (špatní hráči), díky němu nejvíce škodí…
   Ale myslím si, že kdyby WG vyřešil problém s artinama a nevybalancovaným MM, tak by ani XVM nebyl takový problém, jakým je dnes.

  • Ja tyhle z*srany dementy v artynach ( vetsinou tak 300-400WN8 a 1500 bitev v M53/55) davam do blacklistu a pak kdyz je vidim ve svym tymu tak nasleduje teamkil. Jednoduchy, oni maj posr*nou hru a ja jsem ulevil nervum. Po teamkillu je z blacklistu odeberu, abych nebyl zas tkovej h*jzl.

 9. Co řešíte WN8, když za dveřmi je nové WN9 🙂 🙂 🙂 Tímto nabízím téma na další článek, neboť nové WN9 je prý daleko přesnější v hodnocení hráče než současně používané WN8. A pozor ještě jedna maličkost, v letošním roce by mělo dojít k vypnutí statistik hráčů pro jiné, než je WG. Zvažují se dvě možnosti – 1. bude to natrvalo vypnuto pro všechny, 2. – hráči si o tom rozhodnou sami, přičemž automaticky to budou mít vypnuté. Jsem zvědav, čím se pak budou někteří poměřovat. Že by přes WG PR?

 10. Ahoj WoT je snad hlavně hra fialky jsou takové jaké jsou hodně jich je o campeni. Že je to baví je jejich problém . Baví mne když hraju a team pozná že teď to jdem prorazit a oni jdou baví mne když na publicista hraju dostanu pásy dolů a ten co jel že mnou se přede mne postaví abych jich nechytil tolik. Ale nebaví mne když se za mne někdo jen tak schovával . Tak mu to vrátím a zalezu za něj nesnáším strkání a blokování a to se někdy naseru a vrátím mu to ale vždy se snažím aby to nebylo na úkor vítězství . Vždy dostaneš více expu a všechno když zvítězí team . A ne když honím své killy a expi . Je třeba vyhrát.

  • Mě se strašně líbí tyhle “mýty o fialkách”. Dřív byl každej fialovej hráč automaticky cheater s aimbotem, teď jsou to campeři…
   Jen je zajímavé, že tohle se drží většinou těch, kteří sami hrají na úrovni botů, teda pardon, těch co hrají hlavně “for fun” a úplně nejzajímavější je, že pro tým nejvíc hrají ti, kdo mají winrate 45%. :D:D:D:D

  • Chtělo by to přestat užívat predikci textu nebo ty kvalitní drogy… 😀

 11. A ještě jedna věc v květnu 2017 to bude pět let co to hraju a poznal jsem spoustu fajn chalanu a i osobně se známe a někdy je fajn noc na tsku s nějakým tím promile v zile a pokec a hra u toho z kamarady

 12. určitě je to nástroj jak se sám posunout (yasenkrasen a noobmeter). Bohužel ale WN8 je primárně o DMG, což dost zkresluje reálnou schopnost hráče.. já se chci u WoT bavit, takže nová větev, nebo dělání misí a wn8 jde do… 😀

 13. Zdravím všechny a prosím o pomoc. Znáte někdo nějakou modifikaci která Vám po instalaci spustí denní statistiky (XVM) pouze v garáži (centrum oznámení), nejlépe v češtině (není podmínkou)?

 14. Já dělám přesně to, co ostatní dělají mně – přednostně zabíjím fialky a modráky, protože já jsem pro nepřítele taky prioritní cíl = v chumlu 5 tanků si neomylně vybírají mne.

  Zákaz XVM přinese výhodu leda lepším hráčům, ne každé rajče zná lepší klany. Tedy pokud jim to někdo neřekne.

 15. nejlepší bude kdyby wn8 zobrazovalo ve hře jen recent a ne celkový které je jen málo vypovídající, pak bych se smál všem tupým re-rollum

 16. Zdravím, já teda xvm nepoužívám ani žádmé mody. Bez nich se hraje daleho líp než s nimi.
  Není podle mě pravda, že filky jen kempí. A když jo tak mi tak nevadí, ale nesnáším když někdo kempí s LT. A ještě na mapě Prochorovka atd..

 17. Mne ty kurvy z WG zobrali 140 z WN8….jebem na to…za co? Za to ze som hral s T34 okolo 1300 bitiek a dost som sa na nej natrapil a teraz toto? Nechapem

 18. WN6-8 jsou sice aktuelne mozna nejlepší statistiky, ovšem je třeba si uvědomit, ze definuji jen určitou množinu hracu, soucasti ani jednoho vzorce není spot dmg.
  Priklad jsem v bitve s tankem jako low lvl tier a moje pene vs top tiery nemá moc sanci, mam 1k HP. Zacnu tedy spotit jak kral a naspotim 12k dmg, 0 kill, 6 spot tanku. Z pohledu wn6-8 jsem cerveny noob, pravda je ovšem uplne opacna …..
  Wn6-7 byli primarne o killech a def pointech.
  Wn8 je primarne o dmg a pak ten zbytek vs prumerna data o tanku co jedes, jednoduse ale receno je to o dmg, ten ma největší vahu.
  V době tvorby wn6-8 nebyla data o spot dmg pristupna …. proto se s nima nepocita.
  Ja jsem kdysi pouzival ve hre jak wn6, tak wn8. Wn6 me reklo kdo hodne vypina tanky a jak brani a tedy pracuje na mape, wn8 me reklo, kdo je jaky dmger. hrac s velkym wn8 a maly wn6, toho zajima jen jeho dmg ve hre a nejaky braneni zakladny mu je putna…. sobec.
  Hrac s vysokym wn6 a mensim wn8, to je pracant, kteremu dam prednost v zabiti před prvnim pripadem.
  Hrac s oběma vysokyma wn to je holt kvalita a bacha na nej.
  No jenze nam tu chybi hrac co opravdu spotuje a toho proste nerozeznate…..
  Existuje tedy něco co bere v potaz všechno co delate v bitve ???,
  ANO
  Jsou to zakladni expy po bitve bez bonusu, do nich se bere v potaz vse i spot dmg, i poskozovani spoluhracu …. proste vse. Jedine o cem se muzeme bavit je vaha dat ve vzorci, ale jinak je to nejpresnejsi ukázka hrace ve WOT.

 19. Kdy jsem sobec a kaslu na tym, mam prumer denni WN kolem 2600.

  Kdyz mam naopak syndrom mesiase, a snazim se byt tymovy a jedu tam, kam bych nikdy nejel, ale jed etam malo tanku, tak mam WN8 kolem 1600.

  Tudiz byt fialka znamena:

  1. byt sobec a neresit tym
  2. znat 100% mapu a vhodne mista pro tvuj tank
  3. umet v cas zdrhnout na dalsi operny bod
  4. fialka umira jako posledni neb na konci prohrane bitvy je uplne v zadu za artynama

  Kdyz to takto hraju ja a mam k tomu treba LTcko, tak dokazu v kazde 10. bitve mit WN8 klidne 10 000. Pamatuji si jednou na WN8 17 900.

  Rada na zaver tedy zni. BUD SOBEC a BUDES FIALOVEJ 🙂

Comments are closed.