Sandbox dočasne pozastavený

43

Oficiálne vyjadrenie: Zhromaždili sme obrovské množstvo štatistík a spätnej väzby od hráčov, obe musíme teraz analyzovať. Potom začneme pracovať na ďalšom medzníku, kvôli čomu bude Sandbox server dočasne odstavený od 21.júla (~11:00 Moskovského času- 10:00 Európskeho času).
 

Tím vývojárov ďakuje všetkým, ktorý sa na testovaní zúčastnili, napísali komentár alebo položili podnetnú otázku.

Ďalší týždeň budeme informovať o záveroch, ktoré sme získali zo spracovaných informácií. Tiež sa vyjadríme, čo môžete očakávať v ďalších fázach Sandboxu. Pozerajte novinky !

Zatiaľ môžeme povedať, že ďalších krokom bude pridanie tierov 8 a 9. Náš plán je opraviť chyby, ktoré ste našli a pokračovať v práci na herných mechanikách, ktoré boli implementované. Viac informácií o zmenách a dátume vydania sa dozviete v budúcnosti.

Otázky:

Otázka: Po mesiaci je testovanie zastavené, čo ďalej ?

Odpoveď: Okrem toho, že pracujeme na Sandboxe a novom balanse, chceme naďalej rozvíjať a udržiavať live servery. Rozhodli sme sa pozastaviť Sandox, aby sme mohli analyzovať štatistiky a spätnú väzbu so zameraním sa na prácu na live serveroch, opätovné spustenie Sandboxu bude po vybalansovaní tier 8 a 9 tankov na základe získaných dát.

Otázka: A čo fórum ?

Odpoveď: Fórum bude fungovať aj naďalej, je dôležité na získavanie spätnej väzby od hráčov. Tiež chceme publikovať aj ďalšie informácie o zmenách na Sandboxe, chceme totiž aby bol proces rozhodovania o zmenách transparentný pre hráčov.

Otázka: Pozastavenie Sandoboxu znamená, že tier 10 je už vybalansovaný ?

Odpoveď: Nie tak úplne, súčasný stav je však prijateľný pre pridávanie tierov 8 a 9 aby sme mohli balansovať na niekoľkých tieroch. Bolo nutné stanoviť si bod pre ďalší vývoj.

Otázka: Sú súčasne hodnoty prieraznosti, presnosti a poklesu prieraznosti vzhľadom na vziadenosť už konečné ?

Odpoveď: Nie. Tieto parametre sme testovali len pre bitky tierov 10. Aby sme mohli stanoviť konečné hodnoty týchto parametrov, musíme otestovať správanie strojov tieru 8 a 9.

Otázka: Na Sandboxe bude po znovu spustení reštart (wipe) ?

Odpoveď: Presnejšie informácie budú k dispozícií krátko pred začatím testu.

Otázka: Aké sú požiadavky pre zúčastnenie sa na ďalšej fáze ?

Odpoveď: Rozhodnutie o tom, aké kritéria budú posudzované sa dozviete krátko pred začatím testovania.

Otázka: Môžete nám povedať aspoň približný dátum ďalšej fázy ?

Odpoveď: O dátume ešte nie je presne rozhodnuté, ešte ho nemôžeme oznámiť, plánujeme to však uprostred jesene.

Otázka: Prečo sa ho nemôžu zúčastniť všetci hráči ?

Odpoveď: Za prvé, sme obmedzený technickými možnosťami serveru. Po druhé, snažíme sa získať rôzne druhy hráčov v rôznych časoch, čo bude ešte dôležitejšie pri testovaní tierov 8-10. Aj napriek týmto obmedzeniam si však myslíme, že každý kto sa chce na Sandboxe zúčastniť, túto príležitosť dostane.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekWar Thunder: Sturmpanzer IV Brummbär
Další článekManiaXXL: Replay Cromwell B
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

43 KOMENTÁŘŮ

  • Zhromaždili sme obrovské množstvo štatistík a spätnej väzby od hráčov.
   Jesti je toto pravda, tak v další iteraci by měly být změněné jen artyny a goldová munice. Ne nějaké pitomé třídy vozidel, hybridní vozidla, ztrácení pene na vzdálenost a jiné chujoviny.
   Hráči: nerfněte artyny!
   WG: nerfneme všechno -_-

  • VY čo ste boli pozvaní na sandbox testovanie – NECHODŤE tam, čím menej ludi tam bude, tým vačšia pravdepodobnost že sa na to vyserú

   • já jsem tam byl asi 2x, po té, co mě totálně nasrala změna distribuce střel jsem nasral já na sandbox…

    • Tak to jsi absolutní idiot. Místo abys to testoval a dal jim zpětnou vazbu (i negativní), tak se na to vysereš a budeš nadávat na fóru, že dělají nesmysly. A kvůli takovým idiotům jako ty pak hra vypadá jak vypadá.

     • Tých negatívnych príspevkov je tam celá kopa…jeden by nič nezmenil.

     • S tím nemohu souhlasit. Četl jsem i pochvalné příspěvky. A i když převažuje negativní názor, tak i tak by měl každý svůj názor vyjádřit ať se pak WG zase na něco nevykecá. Každý si ze statistiky umí udělat výsledek jaký potřebuje, ale pokud je negativních ohlasů od 90% hráčů, tak to už se statisticky blbě ohýbá, než např. 50%, kdy 50% je spokojeno.

     • Keď vidím čo stvárajú na SB, nemyslím si, že ich názor lepších hráčov zaujíma. Stále sa budú zameriavať na horších hráčov, ktorí dávajú do hry najviac peňazí.

 1. Zaujímalo by ma ako chce WG balancovať hru keď napr. tier 8 má byť bojaschopný proti tieru 10 a zároveť nemá byť príliš silný proti tieru 6. Je tam rozdiel 4 tierov !

  • A v čem je problém? Copak to tak není i na live serveru? Tak jako šestky sypou goldy do osmiček tak budou osmy sypat goldy do desítek. 🙂

   • No jenže nic neprobijou, protože pokud nenajedou do koridoru face-to-face, tak jejich APCR ztratí průbojnost, že nic neprobijou.

    NotLikeThis

  • To by mne taky jak to chtějí vybalancovat, když teď je na SB kumšt prostřelit Mause i zezadu s tanky T-10. To T-8 nemá žádnou šanci, zvláště co v 8.6 zlikvidovali HE munici.

 2. chtělo by to aby každý kdo bude hrat na tier 8 jen dingal tier X aby měli na hovno výsledky z testování a třeba jim pak přidaj pene nebo to celé smažou

 3. Zazvonil zvonec a pohadky o sandboxu a zmene je konec:). snizi alfu artynam snizi medkum penetraci doplni LT tier 10 a to bude vsechno. Uvidime jestli se to tak dopadne.

 4. SPRÁVNĚ-zastavte to NATRVALO a jenom dobře…“dobře ve Váš prospěch“ !

 5. kdo se o takovýto rebalance prosil?, kromě problému s artynama které bylo nutné předělat dá se říci íííhned tak nikdo nic jiného nechtěl, akorát se zdrží rebalance artyn protože k tomu přidali tuhle velkou pí****

 6. přesně já bych celej rebalanc proste přesunul jen na snížení alfy u artyn a hotovo zbytek tak nejak funguje a fungovat bude , kdo to hrat nechce uz prestal kdo to hrát chce tak to hraje

 7. no snad jim klesnul prijem z eshopu a klesly pocty hracu … a doslo jim ze je to kvuli tem napadum v SB

 8. Táák to máte vy červené štěnice za ty vaše přiblblé nesmysly co furt píšete do všech možných Wot fór. Už se těším až tyhle přiblbliny že SB dají do live serverů tak budete zase brečet,že tohle jste nechtěli. A dobře Vám tak facebookoví inteligentní.

 9. Snížit mm o 1, snížit RNG tak na 20%,max jednu árty na tým a všichni budem happy 😉 🙂 😀

   • Koukam promluvil chytrej.

    K cemu je MM +-2, kdyz jedes jako papirove medko napr VII tieru a spadnes do IX bitvy ? Co v ni udelas ? Ano vsichni to vime: uplny h*vno. Propare te uplne kazdy a tve strely jen dingaji. Takovy tank slouzi v bitve jen jako cil pro nepratele.

    Proto jsem take pro vyse uvedene co psal UnicumTomato, tak by to bylo i pro rajcata nejoptimalnejsi. Tolik by totiz nebreceli, ze je zabil opakovane tank o 2 tiery vyssi a nasledne WG by tolik neprizpusoboval hru pro tyhle hrace co neudelaji nic ve hre.

    R.

 10. Moc nechápu, proč chtějí snižovat přesnost, když to teď funguje. Dále s takto brutálním snižováním pene na dálku si akorát rozjebou celou hru. Co asi bude se stroji kolem 175 mm pene v 9 tier mm ?

  Artyny bohužel na randomu fungovat nikdy nebudou. Na nízkých tierech nejsou zas takový problém ( mizerný posádky a je jich méně ). Za to v 10.tier bitkách je jich moc. Mě to nevadí, já si radši zahraji na pohodu nižší tiery, kde artyny nemusím tolik řešit. Blbý je, že řešení neexistuje, zrušit je nemůžou a předělat je tak, aby byly k něčemu dobrý to taky nepůjde. Vidím v nich ale 3 výhody, klanovky, můžou si je zahrát lidi nějakým způsobem postižený a dá se u toho jíst nebo číst noviny. Ale artyny na konec tu hru potopí.

  Bylo by fajn, kdyby z drahé munice udělali alternativní munici za normální cenu. Třeba heat na t-54 by měl 240 pene za 1000 kreditů, ale problém je ta jejich ekonomika a utrácení kreditů.

  Jedna věc se mi docela líbí a to předělání alfy u tanků podle ráže. Je tam aspoň rozdíl mezi 105 a 120 mm děly. To je docela fajn. 105ky mají pěkný dpm, 120 mm a výš zase dávají pěknou ránu. To by mohla být příjemná změna.

  • Ártyny by šli dobře rebalancovat 🙂 Stačilo by zvýšit rádius výbuchu a snížit dmg který by byl udělován pouze jednomu tanku, v případě že by tank dostal přímý zásah (HE) dostal by pouze cca průměrný dmg, který mají těžké tanky na stejném tieru např 500, ovšem pokud by zasáhl 2 tanky zároveň oba by dostali např 300, takže to už máme 600 dmg 🙂 V případě, že by výbuch zasáhl 3 tanky dmg by byl 900. Což by způsobilo, že by se ártynáři více soustředili na střílení více tanků u sebe a nestříleli by po jednotlivých tankách.
   Radši menší udělaný dmg a více raněné posádky než jedna velká rána čisté dmg 😀

 11. Jinými slovy, hráči nám odcházejí, nikoho to na SB nebavi, bojí se změn co by mohl SB přinést na live server. Nikdo nic nekupuje dokud nebude jasno. Prachy netečou a tak jsme se rozhodli, že to zatím ne tak okatě, ale pomalu ukončíme a snad nám ještě nějcí ti lepší hráči zbydou. :D:D:D No nezbývá než chlapcům popřát hodně zradu. Jen mám takové neblahé tušení, že ti dobří hráči jsou už pěkně nasraní, a ti, ktarým je to šumák kam střílí a jedou, ti do těm je šumák celé WG a proto jim to asi taky financovat nebudou. Uvidíme, nechám se překvapit a rád se zas pobavím 😀 Jedno se ale musí WG nechat, ačkoli neudělali nijak oslnivou hru, je v ní asi něco co přitahuje davy, nevím z jakého důvodu, ale vím, že rozhodně ta hra není přitažlivá ani hratelností ani zábavou 🙂

  • taky nechapu … kazdy den to hraje pres 100000 hracu a rebalanc to cislo muze jen snizit …. kdyby radeji hru rozvijeli (mapy, HD modely, lepsi fyzika, odstraneni XVM a modu, pridani modu hrani proti botum (na AW to je slusna oddychovka ke ktery se da utect kdyz public se nedari)) … zruseni osobnich misi na arty by taky pomohlo …

  • Ahoj. Rozmyslal si aj nad tym, ze dobry hrac asi nemusi kupovat premium ucet, lebo si zarobi dost svojou sikovnostou? Na biznis potrebuju slabych hracov, ti kupuju. Nemyslim tym deti. Tie zacnu kupovat za par rokov 🙂 Dobrych (youtuber, streamer) potrebuju zopar na marketing. Dokonca ani toto nemusi byt spravne delenie. Skor sa delia na platiacich a neplatiacich a vecsia pravdepodobnost platiacich je u slabsich hracov. Takze nepredpokladam, ze by ich ubytok dobrych hracov prilis mrzel.

   • Souhlas to je spravna myslenka. Nejvic WG vydelava na slabsich hracich, kteri si vydelavaji a nemaji problem investovat do premiaku a premiovych tanku.

   • Ano je to asi i tak, že dobří hráči nemusí kupovat. Ale nemyslím si, že tím, že hráč hraje špatně je automaticky cílovou skupinou pro sypání peněz do něčeho co ho každou chvíli frustruje. Uvedu jen pár příkladů, proč já jako špatný a mnohdy i úmyslně špatný hráč nehodlám do takové „hry“ nasypat ani korunu.

    1) Herní bannovací systém je automat, který lze snadno ošálit a způsobovat záměrné BANy komukoli se mi zachce. A to myslím doslova!

    2) Hra má nastaven premiový účet tak, že platím za období, které ale nevyužiji beze zbytku a nemohu jej přerušit. Jsem asi staromodní zákazník, který by asi souhlasil spíš s dražší službou, kterou může využívat beze zbytku. Tady přijdu, hraju tři hodiny, odečtou se mi ze zaplacené služby tři hodiny a ne jako dnes. Zkrátka účet se odčítá pouze v čase, kdy jsem zalogován. Ať je pak klidně služba dvakrát třikrát dražší.

    3) Premiové tanky – hlásaná exkluzivita ze strany WG, neustálé změny vlastností. Obvykle při příchodu do obchodu je to OP, aby lidé kupovali, pak se z toho udělá plečka a dá se do prodeje další premiák, který je chvíli OP… atd.

    4) Naprostá ignorace přání komunity a hraní si na písečku s pičovinama, které nikdo nechtěl.

    Asi bych ještě něco našel, ale proč… stačí to. Pro ty, kteří budou tvrdit, že tady pláču. Není to tak. Jen vysvětluji proč špatný hráč nerovná se automativky dojná kráva WG. Stejně tak bych mohl oponovat, že dobří hráči jsou tím, že jim hra jde, motivováni nakupovat daleko více než ti špatní, neboť vidí v jejím hraní nějakou budoucnost.

 12. Hrál sem tam i s MAUSEM. A nějak nechápu logiku WG. Tvrdí že rebalanc je také k tomu aby těžké tanky využili více svůj pancíř. MAUS je v podstatě stejný jako teď, takže zepředu ho normálně pářete do věže a vana to samé. Když jsem narazil na jiný HT neměl jsem vůbec navrch a normálně mě prostřelovali i do naúhlované věže dopředu. Takže v tomhle směru nevidím žádný posun o těch rolích tanků.

 13. Jak vsichni vedi co ma WG jak delat a co je pro WG a WoT nejlepsi? 😀

 14. No a ne? Vsak vzdyt je to jasny, nejdriv ohlasi jak se vsechno zmeni, pardon vybalancuje, ale kazdej, kdo realne uvazuje, tak si ted prece nic za tohodle stavu nekoupi a zrejme to uz pocitili na prijmech, tak z toho potichu vycouvaji a budou se ted tvarit, ze vyhodnocovavaji data – rok, dva a kdo si pak vzpomene na nejaky sandbox 🙂

 15. To je jasny. SB jde mimo pozornost deni..protoze ma vliv na jejich podnikani a cilem podnikani je maximalizovat zisk, ktery jim musel jit do kopru diky negativni vlne kolem celeho SB. Nevim co presne chteli slyset…ale pokud nekdo realne zainvestuje do tanku a oni mu ted reknou…vis mame ted piskoviste a poradne nevime co bude a kdy bude a vlastne mozna nic nebude + dotoha kecy v komunite… Na to nemusim byt einstein :o). Ps prodam svickovou z kurete znacka: levne

Comments are closed.