Rekapitulace maratónu pro T25 Pilot 1

42

Maratón misí k získaní prémiového středního tanku T25 Pilot 1 už skončil před několika dny, a mnozí z nás už tento americký osmičkový stroj máme v garáži. Je tedy čas udělat rekapitulaci aby jsme se podívali, jak těžký tento maratón vlastně byl.

Nejdříve si vzpomeňme na minulé maratony. Vždy se musel udělat určitý počet poškození a zabít určitý počet nepřátel, a to s každým národem ve hře. Většinou byly tyto mise dostupné pouze od tieru V nebo VI, takže menší úrovně se do toho nepočítaly. Poslední maratón se ale konal předtím než byly uvedené Švédské tanky do hry, a to by znamenalo že by jsme museli získat poškození a killy s jedním národem navíc. Proto se mi zdá správné, že WG od těchto misí pro každý národ upustilo, protože byly nyní opravdu hodně časově náročné.

Nyní si představíme každou z 15-ti misí a promluvíme si o jejich obtížnosti. Pamatujte, že mise se daly splnit s tanky úrovně IV a vyšší, což už je mírnějším požadavkem než kdyby se to dalo až od pětek nebo šestek. Taky se musí brát v potaz to, že misí bylo 15, ale aby jste získali odměnový tank bylo třeba jich splnit pouze 13. Už pouze tyto skutečnosti byly dostatečně usnadňujícími faktory, a podle mě museli být mise velice těžké aby nedovolili příliš velkému počtu hráčů získat prémiovou osmičku zadarmo. Bylo tomu tak?

 1. Vyhrát 5 bitev a být mezi 10 nejlepšími ve vašem týmu podle získaných zkušeností.

Tato mise je velice lehká a dá se splnit s jakýmkoliv tankem. Dokonce i průměrný hráč dokáže většinu bitev být mezi 10 nejlepšími protože skoro v každé bitvě jsou AFK hráči anebo tací, kteří udělají sebevražedný útok a zemřou s nulou na svém kontě. Tudíž zde stačilo jen počkat na 10 vítězných bitev, nebo maximálně jen o několik navíc, pokud by se pár zápasů nezdařilo. I přes smůlu na týmy si nemyslím že by to nikomu trvalo víc jak 15 bitev.

 1. Zničit 10 vozidel.

V této misi nebylo třeba ani vyhrát ani splnit žádné další požadavky, takže bych řekl že to bylo lehčí s tiery V nebo VI. V takových zápasech se dá zabít mnohem víc nepřátel, hlavně když si vezmete T67, Cromwell, atp., takže tato mise též nebyla problém pro nikoho, podle mého názoru.

 1. Způsobit 15 000 poškození.

Tady už to konečně začíná filtrovat tanky se kterými se to dá zvládnout. Pokud budete hrát čtyřky, je potřeba hodně bitev dokonce i v případě že jste velmi schopní hráči. Takže tato mise rozhodně je lehčí s vyššími tiery.

 1. Získat 20 000 zkušeností.

V této misi už tolik nepomůže mít vysoké tiery, protože ani s desítkou není lehké získat víc jak 1000 zkušeností. V tomto případě nevím jestli se započítávaly i zkušenosti za prémiový účet, ale rozhodně osobní zálohy ani dvojnásobky nebyly zahrnuté. Pokud ano, tak hodně pomohl PÚ, pokud ne, bylo to čistě o skillu. Čím lepší hráč, tím pravidelněji bude dostávat vysoké skóre.

 1. Vyhrát 10 bitev a být mezi 10 nejlepšími ve vašem týmu podle způsobeného poškození.

V této misi to bylo podobné jako v té úplně první. Není příliš těžké se dostat do top 10, co bylo těžší bylo 10 zápasů vyhrát. V této misi už začal mít trochu vliv MM. Ale samozřejmě skill hráče dokáže i tuto misi ovlivnit, protože procento vítězství je vyšší u dovednějších hráčů.

 1. Odehrát 10 bitev ve kterých uděláte alespoň 2000 poškození.

Tento úkol je již silně podmíněný stroji ve vaší garáži. Je skoro nemožné to dát se IV. tiery, takové bitvy se povedou jednou za život. Do VII. tieru to je těžké a misi nezvládnete pokud nejste velice dobří hráči. Až od osmičky výše se to dá relativně snadno zvládnout, ale i tak záleží na konkrétním stroji a na vašich dovednostech. Je to jediná mise kterou jsem nedokázal dát, protože jsem ten den hrál tier 6 prémiáky a víc jak sedmkrát jsem „dvojku“ nastřílet nedokázal.

 1. Odehrát 20 bitev ve kterých budete v top 5 ve vašem týmu podle způsobeného poškození.

Toto už je znovu trochu těžší, ale ulehčuje to fakt že nemusíte vyhrát. Stále to ale požaduje hodně bitev, kvalitní stroj, nebo nadprůměrné dovednosti z vaší strany.

 1. Vyhrát 10 bitev a být mezi 3 nejlepšími ve vašem týmu podle získaných zkušeností.

Tento úkol je snad ještě těžší, protože skončit čtvrtý a pátý v týmu už se nepočítalo, a ještě k tomu bylo třeba i vyhrát. Většinou když je prohraná bitva, skončím v předním příčkách, ale při výhře už je to trochu těžší. Taky ty výhry nemusí přijít až po nějaké době.

 1. Odehrát bitvu ve které budete mít nejvyšší poškození z týmu.

Velké zlehčení oproti předešlé misi. Stačí jedna jediná bitva, a nemusí to být výhra, toto bylo lehké.

 1. Vyhrát 10 bitev a být mezi 3 nejlepšími ve vašem týmu podle způsobeného poškození.

Přibližně stejná obtížnost jako osmá mise, ale místo zkušeností tentokrát jde o poškození.

 1. Způsobit 50 000 poškození.

Zde už to bylo čistě o počtu bitev, skillu a stroji se kterým jste hráli. S desítkou to šlo dát velice rychle, pokud jste to dali s KV-1 a Konštruktou jako já, taky vám to muselo potrvat minimálně 50 bitev, a to se mi ten den dařilo.

 1. Vyhrát 10 bitev a být mezi 5 nejlepšími ve vašem týmu podle získaných zkušeností.

Překvapivě o stupínek níž než desátá mise, místo top 3 od vás nyní požadovali top 5, což trochu ulehčilo věci. Stále to ale bylo hodně o týmech a o štěstí.

 1. Zničit 30 nepřátelských tanků.

Velmi lehká mise která se snadno pokořila v V. nebo VI. tieru. Stačilo mít dobrý stroj, a killy přibývaly jako na běžícím páse.

 1. Odehrát 10 bitev ve kterých zničíte alespoň 2 nepřátelské tanky.

Tady to též bylo trochu o skillu, ale přesto bych řekl že to tak těžké nebylo. Zničit 2 nepřátelské tanky není neobvyklé, a nebylo tu třeba vyhrát. Řekl bych že to pro většinu lidí, nehledě na stroj, nebylo těžké. Možná tu znovu pomohlo hrát s nižšími tiery.

 1. Odehrát 3 bitvy a být nejlepším hráčem ve vašem týmu podle získaných zkušeností.

Poslední mise též nebyla příliš těžká. Stačily 3 bitvy a nemusely to být výhry, bylo to sice o štěstí ale být v nejvyšší příčce podle zkušeností se čas od času podaří.

Jak už vidíte, je málo misí které by byly opravdu těžké. Některé byly složité z pohledu výher (neboli MM a týmu), jiné zas kvůli stroji nebo skillu hráče. Celkově vzato ale můj názor je, že složitost byla mnohem menší než se očekávalo. Aspoň tak to bylo u mě. Jakožto hráč který nemá v garáži jedinou osmičku, nečekal jsem že ty mise dám, přesto se mi to podařilo i s rezervou.

Nevím jestli byl ze strany WG dobrý nápad takto dávat tier 8 prémiový stroj zadarmo hráčům kteří nemají zkušenosti s hraním vysokých úrovní. Na druhou stranu, jelikož od prvního dne byly k dispozici balíčky s tímto tankem (neboli všechny potřebné žetony), kdyby mise byly opravdu těžké mohlo by se argumentovat že to udělali Pay to Win. Takto však opravdu umožnili nám neplatičům dostat do ruky hezky vydělávající střední tank.

shot_003

Beroun: Podařilo se vám získat do garáže T25 Pilot 1? Zaplatili jste si několik žetonů, nebo jste to dali čistě díky těmto úkolům?

Rekapitulace maratónu pro T25 Pilot 1
Ohodnoťte tento článek!
3.45 (69%) 20 hlas/ů

42 KOMENTÁŘŮ

 1. jako osbně sem nedal mise 7-8 protože to bylo dost náročné na čas a hrát o víkendu je celkem sebemrskačství.
  Nesouhlasím, že mise byly příliš lehké. Byly splnitelné, ale bylo nutno skoro každý den strávit u hry minimálně 2 hodiny, ikdyž sem dal asi 3 mise během prvních pár her, ale to je štěstí, nic jiného. Stejně tak požadavek na vítězství, nemyslím si, že je jednotlivec schopen ovlivnit průběh hry, když to 14 hráčů zahodí…

  • Však to je jasný, proto taky nikdo nemá % výher vyšší jak 70%. Nejde vyhrát vždy… 😉 Ale vždy to jde aspoň trochu ovlivnit. Říkám jen to, že dobrý hráč bude vyhrávat bitvy častěji.

 2. Pilota mam zadarmo, ale to vyzirani killu od spoluhracu bylo na zblazneni…

  • Subjektivni dojem. Namlouvas si to, protoze zrovna byla mise na killy a tys jich daval malo.
   Mam bitky, kde nastrilim napr 3000dmg a 0 killu a mam take hry, kde dam 6 killu a celkem 400dmg. Je to jen o nahode, protoze jedu mapou vystrelim nabijim a jedu k tanku ktery porcuji moji spolubojovnici, a tu zrovna kdy se mi dobije tak vystrelim a protoze nepratelskemu tanku zbyva 80 zivota tank dopnu. Rozhodne nebudu cekat az vystreli nekdo jinej, proc proboha ? Kill nebyl ten heled cekam, cekam a rana a mam kill, proste donabito a vystreleno. Kazdy v tom vsak bude videt co chce (vyzirani apod).

 3. Tak za mě má maraton známku 2: mise nebyly těžké (některé však byly otravné), nicméně způsob kompenzace nepoužitých žetonů mi přišel ze strany WGéčka (řekněme) trochu sprostý. U maratonu na T-44/100 to fungovalo tak, že si člověk mohl koupit rovnou všechny žetony = dostal ihned do garáže T-44/100, a následně plnit mise, za které po skončení maratonu dostal kompenzaci v goldech. U maratonu na T25 Pilot 1 však WGéčko změnilo podmínky, takže pokud si člověk koupil žetony dřív, než splnil mise, nedostal žádnou kompenzaci v goldech.
  Pravda, psalo to se ve FAQ k tomuto tématu, nicméně mi přijde minimálně zvláštní, že WGéčko takto “bezhlavě” mění podmínky, zřejmě s vidinou toho, že člověk mohl ušetřit pár korun při koupi goldů… za toto má u mě WGéčko palec dolů, a proto dávám maratonu známku 2 (známkuji jako ve škole)…

  • tak to je zajímavé, o tomhle jsem nevěděl… Holt je to pravda, 600 goldů je dost levných při žetonech. Ale i tak si též myslím že by je měli kompenzovat

   • Jop, člověk trochu ušetří, ale není to nic velkého 😉 rozhodně to není výhodné jako třeba nákup goldů v akci s PayPal…
    Z mého pohledu si WGéčko řeklo, že hráče nenechá nějaký ten bakšiš ušetřit, proto to udělali takto (ono ve finále šlo nechat si žetony kompenzovat, ale člověk musel odjezdit ideálně 13 misí a PAK si teprve koupit žetony).

  • Všechny přebytečné, zbylé nebo nevyužité žetony zakoupené v prémiovém obchodě budou kompenzovány600za kus v době mezi 27. březnem a 27. květnem.

 4. Koupil jsem si jeden žeton. Němél jsem už nervy a čas. A zatím nelituji.

  • Ten Mutant vypadá dost dobře.
   EU server opět nic… Tak aspoň ušetřím…

   • jo chcel by som mutanta ale bude drahy cena nad 60e minimum tak za 40 som kupil defendera ktroy je lepsi

    • Bude kontributoři maj videa – QB, Dez, Akcido či Tonda (ano opravdu Tonda má video) či Vítek ho bude hrá na streamu

 5. Cca 2h na misi, tj. 26h. Dnes je na brigádě kolem stovky, kdyby šel průměrný student na 26 hodin na brigádu zbude mu 1800 na kalbu a to se vyplatí 🙂

  • Zas třeba ta brigáda není tak zábavná jako hraní WOT…

   Já ty maratony ale nemám rád, protože si pak připadám, že hraji z povinnosti a ne pro radost. Takže pár misí na začátku jsem splnil a aby mě nelákalo plnit další (a každý den seděl několik hodin u PC protože musím), tak jsem si dokoupil žetony. Taky mě pak mrzelo, že nějaké mise jsem dal jen ta mimoděk a žádné goldíky z toho nebyly.

   Kdo ale prostě nemá peníze, tak je to pro něj dobrá cesta, jak získat 8kový prémiák. Takže to celkově hodnotím kladně.

  • tak o tom to úplně není, že 😉 to by se nevyplatilo tyhle maratony vůbec jezdit, ale pokud je ta mise nastavená tak že se u ní člověk baví, je to v pohodě, když mě ale celej public leze na nervy, tak to není k tomu u toho trávit čas…

  • Jojo ekonomický jednoznačně, jen je potřeba zahrnout, zda je těch 26 hodin zábavných na brigádě nebo ve wot. Já nestihl začátek a “žretony” jsem nekoupil. Ale o zábavu nepřišel. To, co někteří byli ochotní provádět na randomu za blbosti jen, aby zvládli misi…

  • Věc se má tak, že já bych stejně hrál WoT, ať už maraton nebo nemaraton 🙂 A ne každý si může najít brigádu, někdo na to nemá podmínky (vím, vždy to jde, jen to někdy není tak lehký). U mě to byl první důvod, takže proč ne, že. Navíc do hry nechci dát peníze, je to takový můj osobní limit.

 6. (Ne)Zajímavý článek v době, kdy je spuštěn test server 9.18, který přinese do hry i (ne)oblíbené změny u artin. Ostatně tohle mně mnozí nevěřili, když jsem to tu cca před více než týdnem psal. Pro pořádek, vždy vím o čem píši, mé zprávy nejsou jen ze čtení zahraničních webů. 🙂

  • neboj, i o tom budou články 🙂 tento článek jsem psal včera když ještě nic z toho co jsi psal nebylo potvrzeno

 7. Strasne primitivni mise, tank je v garazi zadarmo a bez jakehokoliv problemu.

 8. Získal som ho zadarmo, ale za peniaze by som ho určite nekupoval. Je to totálny papierak, ktorý ma za mňa viac negatív ako pozitív. Je to samozrejme môj názor, iný môže byť s ním maximálne spokojný.

 9. ja mam rad pilota sice strasne malo bitiek ale prijemny stroj mam nazor ako maniaXXL na tento tank

 10. Tajemná entita na mapě Bažina odhalena! Jde o tank M6A2E1, který se objeví 1. dubna v Prémiovém obchodě!

 11. Jenom pro upřesnění: bod 4. Započítával se jak PÚ, tak násobky, zálohy i zkušenosti navíc z prémiového tanku. Povedená bitva s tímle vším dala 5900expů.

  • Presne tak, pre mňa najľahšia misia, jazdil som osmičkové prémiáky a hneď v prvej bitke som mal šťastie – cez 5 000 expov. Za trištvrte hodinky bolo hotovo.

 12. No a ja ho nemam. Nie ze by som misie nezvladol par som zvladol. Len som mal novy internet co pingoval k 850 ms cize to bolo nehratelne(UPC kazdemu doporucujem tuto skvelu firmu a podla ich technika je to upne v poriadku!!!) Tak som sa na hranie docasne vykaslal nez nebudem mat novy net co pojde ako ma. Inak si myslim ze toto bolo az moc jednoduche. A trosku vysia narocnost mohla byt.

  • Bohužel tě chápu, u mě internet naprosto přestane o půlnoci fungovat (resp. taky to vyskočí na srovnatelný ping jako tvůj), takže pokud jsem byl někde přes den, v noci už nemám šanci hrát 🙂

 13. Beroun: sorry, ale ak nieco taketo planujes vydat, tak si preboha over vsetky fakty a nepis tu nieco take ako “V tomto případě nevím jestli se započítávaly i zkušenosti za prémiový účet, ale rozhodně osobní zálohy ani dvojnásobky nebyly zahrnuté. Pokud ano, tak hodně pomohl PÚ…” Co to je? to myslis vazne?
  Tiez mas chybu v 1.misii… Nadpis: “Vyhrát 5 bitev a být mezi 10 nejlepšími ve vašem týmu podle získaných zkušeností”. ale v popise mas nieco ine “Tudíž zde stačilo jen počkat na 10 vítězných bitev…”

  • Tak jako promiň, ale nikdy se věci jako jsou osobní zálohy a dvojnásobky nepočítaly, já jsem to “nevím” dal jen pro jistotu, přestože jsem si byl jistý že se nebudou počítat 😀
   Jinak ohledně první mise, to je tam napsáno schválně a není to chyba, myslel jsem to tak, že každý hráč, dokonce i podprůměrný, bude většinu bitev do top 10 😉 argumenty jsem předložil níže

   • Naopak, pokud byla mise ma získání zkušeností, započítávaly se vždy. Asi si to pleteš s podmínkou při nutnosti se umístit do určirého místa podle expů, tam se počítají jen základní expy získané v bitvě.

   • Beroun: namiesto toho, aby si chlapsky priznal omyl, tak sa dalej vykrucas, nerob este viac zo seba hlupaka… inak tvoje clanky su dobre, ale tento ti proste nevysiel…este raz, over si najskor FAKTY a pis IBA FAKTY, nie domienky… 🙂

 14. berone beroune troska viac zodpovednosti 😉 …ze bol maraton lahky? uhol pohladu. Ak niekto nemoze alebo nechce pri tom travit napriklad viac ako dve hodky denne a jedna sa o plus minus priemerneho hraca navyse to hra bez premia tak niektore misie splnitelne neboli jedine zeby mal clovek fakt stastny prestastny den. navyse by si tu mieru vbitazstiev mohli pri maratonoch odpustit. Druha stranka veci je ze na publiku aj bez maratonu to je ako je ale pocas neho to bol bordel na entu. Dokupil som si tri zetony a Pilota som este ani raz nevytiahol do bitky. Maraton ako taky za mna mi prisiel skor ako negativum pre hru a ze sa tank rozdaval to by som moc nesuhlasil. Maju ho ty lepsi a ty co na WoT maju dost casu a nakoniec ty co si ho kupili ci dokupili. Rozdavanie u mna vyzera trochu inak. Budem rad ked uz v buducnosti podobny maraton nebude.

  • a inak maraton znamena si len tolko ze nieco bude trvat dlhsie nez vycajne…prakticky pred maraton sutaziaci zvycajne dost presne poznaju podmienky a parametre a vedia si pripadne naplanovat a rovrhnut sily…toto tu bol ciro ciry chaos a nie nejaky systematicky maraton ako to zvyklo byt doteraz…mozno sanaha o zmenu ale podla mna nepodarena aj ked z ekonomickej stranky pre nich mozno vydarena 🙂

  • tak psal jsem že to byl můj názor 🙂 neřekl bych že mise byly nesplnitelné, naopak. Stačí u některých hrát s vysokým tierem a u těch ve kterých jde o killy nebo o vítězství či dobrá pozice v týmu, vythnout oblíbený tank ala cromwell, T67, atd. Ale proti názoru… je mi jasný že ne každý může mít čas, ale takoví lidi právě že většinou pracují, atd.

 15. Nejjednodušší maraton ve wotku, co kdy byl. Osobně na wotko v poslední době jsem neměl moc času, ale z celeho maratonu jsem nenašel jedinou misi, kterou bych do 2 hodin neudělal. Mise s podminkou vyhrat byly obcas orisek, ale ja jsem mel pomerne stesti a hral jsem mensi tiery, kde jsem vedel, ze narozdil od Xtieru mam vetsi sanci se prosadit a vyhrat bitvu “sam”, vetsina misi na vitezstvi jsem udelal s t67.Povazuji se za nadprumerneho hrace (2200 wn). Mise na DMG byly opravdu jednoduche 😀 20k DMG jsem zvladl za 5 bitev a misi na 50k DMG za 14 bitev, vsechno hrano pouze s desitkama, samozrejme 🙂 Pro me uspesny maraton a vice takovych. 8. premiak se vždycky hodi, navic neni tak spatny, jak se spekulovalo, takovy trosku horsi pershing 🙂 Eda007

 16. Maraton byl az na dve mise celkem primitivni. Plnil jsem to na dvou uctech a splnil. Tedy na druhem mam jen lehky tanky, tak jsem koupil4 zetony, protoze s lehkou 6kou nastrilet 50tis damage nebo x krat nad 2000, by byl nadlidsky ukol. Kazdopadne jsem par misi odjezdil i kamaradovi tzn. ze jsem nekolik misi splnil i 3x denne a to jsem spis prumerny hrac. Je pravda, ze mam v garazi asi 90tanku a z toho 30 premiovych. Krom par jsem vsechny vyhral, superpersa, is6,wz11,pilot a spousty mensich tieru.

  Kazdopadne to bylo otravny, lidi hrali jak smyslu zbaveny a Pilot je srot, ktery nema v desitkach co delat.
  4perkova posadka a tani si dela co chce. Proste parametry a wg= ze se na to clovek spolehat nemuze.

  Pripada mi to, ze kazdy si koupi nejaky tank s predem specifikovanym RNG atg. Na dvou uctech a na kazdem se ten tank chova jinak. Klasicka prasarna wg.

Comments are closed.