Přetrénování člena posádky? 600 goldů…

18

Aktualizováno:
Po informaci, že přetrénování posádek bude stát 600g, se strhla lavina negativních reakcí ze strany hráčů. K celé věci se vyjádřil producent World of Tanks Anton “Evilly” Pankov:

Na cenu přetrénování jsem se ptal a mohu vám sdělit, že je v ní skryto jak 200g za změnu role, tak 200g za reset skillů, tak také 200g za přetrénování na jiný tank. Protože proč bych si nechával staré skilly na novém tanku. Navíc změna rolí předpokládá i změnu tanku. Zní to logicky, nicméně změna ceny bude ještě diskutována.”

Takže je to přesně tak, jak jsme předpokládali, kdy se cena skládá ze tří položek, které ale ve videu nebylo možné identifikovat, protože tam neproběhla ani změna skillů, ani přetrénování na jiný tank. Vyvstává tedy proto další otázka a to proč by měl hráč platit 600g i když skilly nechce měnit, nebo nechce člena posádky přetrénovávat na jiný tank. Dle mého by se celá věc vyřešila přeceněním změny role v posádce na standardních 200g a zrušení povinnosti zároveň s ní resetovat skilly a přetrénovávat na jiný tank. Pokud to budete chtít udělat, ano, bude to trošku opruz, protože budete muset udělat tři úkony, nicméně budete si moci vybrat, které z nich chcete udělat a nebudete muset platit za všechny, i když některé nevyužijete.

Původní článek:
Nevím, jestli jste si toho všimli ve videu ASAP, které jsme dnes vydali, ale spuštěna byla i dlouho očekávaná funkce přetrénování členů posádky z jedné role na jinou. Chválabohu už nám tak nebudou přebývat radisté nebo nabíječi s několika skilly a nově je budeme moci přehodit jinam, kde jich lépe využijeme například v rolích velitelů. Ovšem, ehm, nebude to ani zdaleka zadarmo.

Když byla tato funkce oficiálně ohlášena, říkal jsem si, třeba nás WG překvapí a dá ji za hubičku, třeba jako změny ksichtů nebo jmen. Přecijen když si přetrénujete radistu na velitele, dá se předpokládat, že to děláte kvůli jeho přesunu na jiný tank, za což budete jistě platit a také že mu přeházíte skilly a to jsou další prachy pro WG.

Realisticky se dalo čekat, že přetrénování bude stát obligátních 200g, ovšem co jsem viděl ve videu, mě docela zarazilo. Přetrénování nestojí ani 50, ani 200, ale plných 600 goldů. A to je podle mě trochu moc…

Samozřejmě z videa není vidět celá funkcionalita, je možné, že součástí přetrénování je povinná změna z tanku na tank, která však ve videu neproběhla, nebo povinné zapomenutí skillů. To ale ve videu také nenastalo, je tedy otázka, za co těch 600g vlastně je.

 

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekSupertest: IS-5 zvýší penetraci na 221mm
Další článekTest 9.6 je spuštěn
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

18 KOMENTÁŘŮ

 1. 200 za zmenu, 200 za pretrenovani na druhej tank a 200 za zapomenuti skillu, kdyby to tohle vsechno obsahovalo tak to sedi, ale levny to neni

  • Hele myslím, že ne. Na tom videu je v 2:06 vidět, že přetrénovávají velitele z T110E5, který nemá žádné bojové zkušenosti a tedy žádný vybraný skill. A ta T110E5 tam zůstává, takže nemůže jít ani o reset skillů, ani o přetrénování na jiný tank.
   Ta cena je prostě čistých 600g.

   • Jj koukal jsem na to. Minimalne z tanku na tank to neobsahuje. Jsou to oblozaci, aspon za tu pulku to snad nekdy nahodej. Otazka je co s tim kdyby treba ten radista par skillu mel, tys ho pretrenoval na nabijece treba. Jestli se mu vynulujou skilly v cene toho pretrenovani, nebo budes mit nabijece se skillama radisty ktery nebudou fungovat a jeste budes muset zapomenout.

    • Jj, to uvidíme až na test serveru. Snad to pustí dneska., teď jsem to stahoval a je tam pořád test 9.5.11.

 2. To bol autor naozaj taký naivný a myslel si, že to bude stáť 50 goldov. Zabúda totiž na to, že pretrénovanie by sa potom hromadne zneužívalo. Každý by totiž potom trénoval napr radistu popri vyskilenej posádke. Radista by sa potom expil 2x rýchlejši (ak má zakliknuté rýchlejšie expenie posádky) a prvý skill by dosiahol pomerne rýchlo. Potom by ho každý preškolil na veliteľa a dal by mu 6. zmysel. Za chvíľu by každý mal na všetkých tankoch veliteľa so 6. zmyslom.

  • Hehe to je dobrý nápad,ale ted vážně.Kdo má goldy (CW,ESL anebo je koupil) tak to řešit nebude.Mám v kasárnách 5 radistů všichni 100 %+ ,takže si na VisaGoldnooba asi zahraju.No uvidíme po testu

  • No zapomínáš, že drtivá většina by s tím ale měnila skilly (200g) a přetrénovávala z tanku na tank (dalších 200g). Já mám třeba na M6 radistu se třemi skilly, přitom bych potřeboval na T67 velitele s žárovkou. Když mě přetrénování radisty na velitele bude stát 50g, tak to udělám bez rozmyslu a to přesto, že WG pošlu dalších 200g za reset skillů a navíc 200g za přetrénování z tanku na tank.

   Čili by to bylo 200+200+(2×50) = 500g (oprava), akorát zaplacených bez keců, že na nás WG rejžuje.

   • No neviem prečo tam máš 2×50 a aj keby tak 200+200+(2×50) sa nerovná 600.

    • Seš si jistej? 😀

     2x 50 je tam za přetrénování tam a zpátky, jak jsi říkal.

     Btw nahoře v článku je aktualizace, vyjádřil se Evilly, je v tom i cena za retrain a reset skillů. IMHO kravina, to 100% zruší.

     • Profesiu mu mením iba raz. Či ty pretrénuješ radistu na strelca a až potom na veliteľa?

 3. No úvahy některých mě jen utvrzují v tom, že ne každému je do té hlavy dáno.
  Je asi snad každému jasné, že s přetrénováním na jinou úlohu v tanku musí být spojeno i zapomenutí skillů a perků, což v základu stojí 200g. A tohle máte ještě něco extra navíc, tak si připlatíte.
  Buďte rádi, že to není za 1000.

  • Chápeš, že řada lidí nechce měnit tank a nechce resetovat skilly? Takoví lidé pak zaplatí za prohození dvou členů posádky jednoho tanku 1200g a podle tebe je to v pořádku. Přitom by mohli zaplatit 400g a 800g ušetřit.

   Co je na tom k nepochopení, ježišmarjá?

   • Máš pocit, že by měli rozlišovat, jestli chceš přeškolit někoho, kdo má základní skilly a nebo specializace???
    To by tak už fungovalo teď, ne? Mám 3 skilly a změnit chci vlastně jen jeden. Zbylé dva dám stejné jako předtím. Tak bych mohl dostat slevu, ne?
    Tohle je WG. Ti myslí ekonomicky 😉
    Hráči to chtěli, tak za to určitě rádi zaplatí. To je jejich logika 😉

  • Keď mám nadbytočného radistu a mám ňom Bia, kamufláž, repairs a chýba mi napr vodič. Tak teoreticky nemusíš resetovať skilly.

Comments are closed.