Polský strom ve WoT letos nebude

63

Na polském fanouškovském portálu o World of Tanks vyšel velmi zajímavý rozhovor s jedním ze zaměstnanců společnosti Wargaming, Artiom Muraska je vývojářem zodpovědným za verzi WoT pro PC. Autoři se ho zeptali na polskou větev tanků, po které už léta volají polští fanoušci. Hovořili také na téma přidání nových vyšších tierů a nejbližších plánech Wargamingu.

Jak důležitý je pro Wargaming polský trh a polští hráči WoT?
Polská komunita je největší v Evropě (server EU). Polští hráči jsou pro nás velmi důležití, protože je jich mnoho. Neustále se snažíme jim vyjít vstříc.

Věcí, která s určitostí udělá polským hráčům radost je polský technologický strom. Svůj už mají i mnohem menší komunity WoT, jako třeba Češi a Slováci.
V tuto chvíli mohu říci, že se brzy objeví polská mapa Studzianky, jejíž vývoj je ve velmi pokročilém stádiu. Objeví se také polské emblémy, na kterých pracujeme, a pravděpodobně polský prémiový tank. Nicméně nemůžeme slíbit, že se polský strom objeví ještě v tomto roce. Jsme rozhodnuti polské tanky přidat, ale kdy se tak stane, to se teprve uvidí.

Kde je ve skutečnosti problém se zavedením polského stromu do hry?
Problém je už samotná polská historie. Nemusím ji připomínat, protože Poláci ji znají lépe než já. Polský technologický strom je tudíž velkou výzvou. Problém není na nižších tierech, když Polsko mělo na počátku války svoje tančíky, nebo se dochovaly plány některých strojů. Obtížné je najít vhodné tanky vyšších kategorií. Jak jistě všichni vědí, polská armáda statečně bojovala na všech frontách války, ale ve výzbroji pochopitelně měla buď spojenecké, nebo sovětské tanky. Nechceme kopírovat stávající typy, a proto pokračuje hledání nových strojů, které by byly zajímavé.

Co například alternativa, že by se polská větev objevila jako součást jiného vývojového stromu, nebo vytvořit polskou linii bez tanků vyšší úrovně?
Chceme vytvořit polský strom, který bude mít všech 10 úrovní. Většinu hráčů stejně zajímají hlavně vyšší tiery. Možnost zasadit polskou linii do stromu jiného národa jsme ani nezvažovali.

Rozumím vašim problémům, ale nemůžete popřít, že polská komunita je velmi ambiciózní a Poláci by chtěli vyhrávat bitvy s polskými tanky.
Polsko je pro naši společnost opravdu velmi důležité a chápeme, že chce svoje tanky. Také se o to snažíme. Kdyby bylo tak snadné najít vhodná vozidla, už dávno by se proháněla na bojištích WoT. Nicméně brzy se objeví mapa Studzianky a první polský prémiový tank.

Takovým tankem byl dříve T-34-85 Rudy, byl to pro Wargaming obchodní úspěch?
Nemohu uvést částku, ale byli velmi spokojeni s jeho popularitou. Byl velmi oblíbený v Polsku, Česku, na Slovensku a v Maďarsku, prostě všude tam, kde se vysílal seriál Čtyři z tanku a pes. Hráči byli kvalitou stroje také spokojeni.

Uvažuje Wargaming o zavedení vyšších tierů do hry? Ptám se proto, že konkurence zavedla vozidla z pozdějšího období až do současnosti. Nebojíte se, že vám tímto konkurence sebere část hráčů?
Nebojíme se. Myslíme, že koncept WoT je úspěšný. Pokud někdo kopíruje vaše postupy, znamená to, že svou práci děláte dobře. Zatím neplánujeme zavedení vyšších tierů, což se možná někdy změní, ale určitě ne v dohledné budoucnosti.

Jaké jsou nejbližší plány Wargamingu ve vztahu k WoT?
Chceme co nejdříve zakončit testování verze 9.14 a přidat ji do hry. Na hře neustále pracujeme, aktualizace se snažíme přinášet aktualizace v intervalech dvou až tří měsíců. Chceme, aby hra obsahovala co nejvíce detailů a prostřednictvím zlepšené fyziky byla realističtější.

Ohodnoťte tento článek!

63 KOMENTÁŘŮ

  • POLÁCI a vlastní technologický strom ??? Nenechte se ode mě už asi po 1 000 000 vysmát WG !!! Z čeho to jako poskládají ??? Z konstrukční kanceláře SerBa ??? Nebo hodláte přidat do hry i zvířata (voják na koni) ???

   • Buď v klidu … někdo z kanceláře WG určitě najde nějakého pamětníka původně pracujícího pro NKVD. Tento pamětník zašmátrá na půdě a určitě najde zaprášené konstrukční plány tanků chystaných pro 2.SV ukradené nějakému polskému inženýrovi …

 1. Neřekl bych, že je československá komunita o tolik menší, jak tu ten Polák tvrdí. Na fóru je v polské sekci okolo 3 milionů příspěvků, kdežto u čš. 1,8 milionu. Jasně, je to méně, ale ne zas o tolik.

 2. Pokud někdo kopíruje vaše postupy, znamená to, že svou práci děláte dobře LOOOOOOOOOOL to jsou tak naivní??? ne na WOT už nešáhnu…protože tohle už je moc….

  • ehmmm.. naivko… takže když někdo dělá práci ŠPATNĚ, jdu tam a zkopíruju jeho práci? Co jsi, spadl z Marsu nebo co??

   • ne z URANU vo.e!
    a laskavě mě řekni v čem je AW kopie WoT? v tom že sou v něm tanky???před WoT existovalo mnoho her s tanky.., že mají HP?? a co takhle CSko?? taky sou v něm HP..dost mě tahle propaganda WG sere!
    už vidím ty komenty jakej sem kretén a rajče ….

    • V čem je kopie ?? Asi v tom že např. Má stejné ovládání jako wot,camo bonusy,fungovani dohledu atd..Vyvojari AW je jen banda stupidnich imbecilu co nema vicemene vlastni napady…a jsou tak debilni ze napr nabizeji hracum wot goldy kdyz si zahraji par bitev v AW …a jestli to nevidis tak nejsi normalni a mel by ses jit lecit !!!!!!!!!!

     • … Dost AW prispevek. Proste trapny a vlezly. Jen bych zaverem panu ctrlV pripomenul, ze existuje rada recenzi kde je pristup AW ohodnocen jako tupe kopirovani bez invence.

     • Přesně tak tahle inovativní kopie je prostě lepší než originál.

     • tvůj REKT mě rozesmál .., ovládání WSAD NENÍ jen ve WOT
      myslím že imbecil si jenom ty a tvůj koment je výsledek usilovného obhajování hry která tento žánr jen prosadila aty mě tady budeš tvrdit že WoT je první tanková hra aže ostatní jsou jen kopie…
      si jak ten komuniťák WG… doufám že si rozumíte!!!!!

     • A co kompletni kopie fungovani camo bonusu a dohledu ?? To ti s tvou demenci ale asi nic nerika…ze ostatni hry jsou kopie ?? Ve WT na to sli jinak je to preci jen simulator ale umeji si udelat nove ovladani a ne jen okopirovat jako zlodeji z AW…staci se nad tim zamyslet a uvidis ze mam pravdu….

     • Problem je, že je tu hodně hráčů, kteří vidí WoT jako to největší zlo co existuje….ale s nimi člověk nic neudělá…nadávat si tady je podle mě zbytečné….hold někteří to buď vidět nedokáží a nebo nechtějí, tady je spíš ta druhá variana.
      AW kopírovalo od WoT…neřikám, že to je čistá kopie, ale určité věci přejali od WoT.

      PS: Lidi, byl bych rád, kdyby jste tu začali normálně komunikovat bez nadávat. Myslím si, že by taky neuškodilo, kdyby jste tu někteří přestali být proti WoT za každou cenu, zkuste být objektivní.

     • tým novým ovládaním si myslel neustály slide a neovládateľnosť tanku vo vačšine situáciach?

    • Je mi líto, ale AW je prostě reskinlý WoT s pár odlišnejma věcma.

  • Je smutné, že jsi tak zaslepen….ale měl by jsi si připustit, že WoT neni až tak špatné, a že od něj AW kopírovalo….

 3. No, ten strom nebudou mít ani zta 5 let… Vždyť to ani nemaj z čeho poskládat. Jedině že by děda Lebeda Serb vytáhnul ze šuplíku nějaké smyšlené výtvory.

  • aspon nedristaj somariny….horsie ako japonske HT to nebude. Co sa tyka ich stromu, do tieru 6 si vystacia v pohode sami. S tankami, co mali na vykresoch a aj v skutocnosti.

 4. Zaujímalo by ma, aké tanky tam chcú poliaci :/ . Keď tak veľmi chcú ten strom tak nech ukážu návrhy.

  • 7TP, 9TP, TK3, TKD, TKS a TKF napriklad. nieco domyslia, nieco odmyslia a su na 5 tier. Plus koristny panther, plus rudy…..a nejake ruske klony, ktore sluzili v polskej armade. Horsie ako japonske godzilly to nebude – ale to som uz pisal.

  • Vis co je zajimavy? Ze za tech dvacet tisic bitev mi sproste do garaze psal vzdycky jen cech nebo slovak, polak nikdy… Nevim co porad ma kazdej proti polakum, je jich proste vic tak je mezi nimi vic jantaru i vic hracu, kteri to umeji…jak logicke, ze….?

   • Co mám proti Polákům já osobně, no pokud někdo netrpí demencí nebo ztrátou paměti tak minimálně roky 1938 a 1968. Klidně si mně nezvěte xenofobem nebo rasistou, já prostě Poláky nemám rád a nikdy mít nebudu.

    • Při obou případech to bylo za vlivu větší mocnosti, takže se to moc brát nedá.

     A mi taky nejsme ňáký svatoušci, viz. Sedmidenní válka v době, kdy válčili s Ruskem.

     • Nezdá sa ti že porovnávať obranu voči typicky podlej poľskej kolonizácii kolonizácii s poľským bratríčkovaním sa s Hitlerom je trochu mimo mísu?

    • +1
     A ešte k tomu 1968 – tiež nás poľskí „bratia“ podržali, tak že sa zúčastnili na invázii. Paradoxne nám sem ukrajinec Brežnev poslal armády Ukrajiny, Ruska, Poľska, Maďarska a Bulharska, ale paraxne sa všetci navážajú len do rusov, pritom nezaznamenal som že by sa nám poliaci a madari aspoň ospravedlnili.

   • Pavle, jsme na tom naprosto stejně (s rozdílem, že máš 10x víc bitev :D). Mnohdy se do mně navážel Čech, Polák však nikdy. Naopak, s mnohými jsem si po bitvě psal a jeden můj přítel je Polák.

    • Ano, češi jsou dost výbušní, co dokážou vyplodit někteří hráči mě často roseměje. Nicméně už jsem taky zažil pár polských mistru. Nejlepší zážitek byl asi ten, když v osmičkové bitvě jeden polák napsal „siema“ a strhla se neuvěřitelná lavina, chat se asi do dvou sekund zaspamoval polskýma klikyhákama, neviděl jsem slovo anglicky, všichni polští hráči začali poslouchat jednoho „velitele“, rozjeli se do nejhloupjejšých pozic a bitva skončila 0:15 ale všichni byli šťastní jak si pokecali…

 5. „Zatím neplánujeme zavedení vyšších tierů, což se možná někdy změní“ nad tímhle by měli zapracovat co nejdříve. Vyřešilo by jim to problém s artynama, kdyby je omezili na 3 na tým a MM jako scouti. Ten účinek by pak nebyl takový ničivý.

 6. Jo z polskeho stromu jsme všichni uplně odvaření ale spíš by mohli rozšířit naši větev nebo přidat ty japonske a čínské td.

  • No, nevím z čeho by jsi chtěl skládat další českou lajnu, už takhle měli problém složit ty medka.

   • asi tak ako tú polskú…z klonov rusákov…doteraz som videl iba nákres jedného tanku na vysokom tiery a aj ten vypadal ako zo Star Wars…ale nechajme sa prekvapiť…hádam niekde na hajzel papiery niekto niečo nájde načarbané…ak dostanú t55a klon tak to by ma nasralo poriadne!

   • no nákresů se údajně dochovalo dost na to aby jsme složily lajnu ke každemu typu vozidel teda kromně těžkých tanků tam by to nebylo fakt z čeho složit 😀

 7. No polský prémiák by byl fajn, ideálně kdyby to byla osmička, vizuálně něco jako Type/T54, ale bojím se, že to bude pětka nebo šestka nějaké obskurní konstrukce.

 8. Polský strom je jen výsměchem a hlavně snaha WG za každou cenu, i kdyby SerB ty neexistující tanky měl těm Polákům sám nakreslit, se zavděčit velké mase platících hráčů. Vidím to tak na jednu větev a minimálně 4 premiáky s klonama Šariků sorry s Marusjou a Lidkou. Neberu Polákům jejich vysněný strom, my jsme se dočkali, ale na rozdíl od nich jsme na to měli i nějaké vlastní tanky a ne britské a francouzské. Z tohohle se normálně nená nic poskládat

  Polská armáda v září 1939 disponovala celkem asi 880 kusy tankové techniky či obrněných automobilů:
  -574 TK a TKS tančíky (lehké průzkumné tanky)
  -102 tančíků Renualt FT-17
  -132 tančíků 7TP
  -38 tančíků Vickers 6ton
  -49-53 lehkých tanků R-35
  -3 lehké tanky Hotchkiss H-35
  -90 obrněných automobil wz.28
  -13 obrněných automobilů wz.29
  -90 obrněných automobilů wz.34

  ,

  • Platících hráčů? A z polska? Nenech se vysmát, četl jsem ohledně toho nějakou statistiku a poláci do toho dávaj naprosto nejmíň z celý evropy, ale hraje jich to nejvíc, takže ano, je to masa, ale neplatící….

  • skus mi napisat, s cim disponovala ceska armada v roku 1939? pripadne slovenska?….Slovakov nepis, my sme mali bojove vozy a plte. Co ste mali vy? Protentokrat????

   • No mali sme toho o dost viac hlavne Lt vz 35 v niekolkych stovkach a aj Lt vz 38 . Tak drz papulu a nastuduj histori .

   • Ty jsi debil, co ani neví jaká armáda u nás tehdy byla. OMG!

   • My jsme většinu výzbroje museli odevzdat wehrmachtu,tak je dost možný,že pak slovensko,jako sympatizant rezimu vlastnilo nase tanky.

 9. V nemeckom strome je niekolko vymyslenych strojov a nikoho to netrapi.E50 si dal dokonca serb patentovat.Tak prečo by nemohli poliakom pomôct nejakymi ufami.Radšej budem hrať s ich tankami ako jesť ich „kvalitne potraviny „

  • tak si jdi zahrát četu s nějakým polákem a dej nám s tim jejich neréálným stromem pokoj LÍBAČI POLSKÝCH ŘITÍ

 10. Polskej strom určitě rozjedu, tier 1 bude šarik s dělem na zádech, to bude oživení wot.

 11. v tyhle zemi zije tolik dementních hateru a se nekdy stydim, ze sem taky cech

  • kolko ich žije?

   je vas 10 000 000 milionov
   tanky hra tak 100 000 z toho tu 10 hajluju
   to je zanedbatelne percento

  • Tak tak.. Mám na to stejný názor. Nejen, že se člověk musí stydět za naši vládu, ale tady je vidět, kde ona sbírá rekruty do svých řad. Každý druhý by se tady měl nad sebou zamyslet. Nevím v čem jste lepší, když se chováte stejně jako oni.

  • Taky mě to někdy zmáhá. Ale je třeba to brát tak, že frustrovaní hlupáci vždycky řvou víc, než normální lidi. Mají k tomu motivaci.

 12. Jak to tu čtu, tak už na Poláky nadávat nebudu a to už raději ve svém týmu uvidím E-100 s polskou vlajkou, než českou.

  • Souhlas. Poláci noobové hrajou blbě, ale alespoň se snaží. Co potkávám české nooby, tak jsou to buď boti a nebo zbabělci. 🙁

   • Snaží se ?! Nenech se vysmát !Vždycky když mi někdo zablokuje nebo naschvál ze závisti odstřelí tak je to vždycky ta vaše nevinná SIEMKA

    • Nemozem s tebou suhlasit. Co som stretol mamutov tak bud francuz, nemec alebo cech (a to som z polovice CZ takze vela veci prepacim)
     Ale ked ma zacne cesky spoluhrac zo zakempenej pozicie vysivat odzadu a na nahodnu strelbu sa to rozhodne neda zvalit tak je skoda akychkolvek komentarov. A musim povedat ze taketo spravanie som od poliakov nezazil.

Comments are closed.