Novoroční rozhovor s carramba66

54

Jak ses vlastně dostal k World of Tanks?
Já jsem fanoušek military a historie, proto jsem o WoT věděl už od bety. Ale pamatuju si, že ať jsem začal jakoukoli onlajnovku, tak jsem u ní vždycky strávil strašného času, proto jsem se tankům dlouho vyhýbal. Nakonec jsem je ale zkusil a už u nich zůstal. Btw kdysi v dobách Operace Flashpoint jsem vedl náš největší klan, Cz-Sk 1985, zajímalo by mě, jestli někdo z něj hraje WoT. 🙂

Jaký je tvůj nejoblíbenější tank?
V současné době asi E-75, i když se k ní dostanu jen málokdy.

Co máš v současné době v garáži?
Ehh, mám tam všechno od dvojky po desítku, ale hraju tak čtyři pět tanků, které mě baví. Na lowtierech rád hraju Pz38(t), i když se za to trochu stydím, na středních T67, poslední rok se ale zaměřuju spíš na desítky a protože mám málo času, tak s novým klanem hraju hlavně stronghold a klanové války. Čili jsem začal hrát ruská medka, hodně IS-7, občas E5. Nově jsem si nedávno pořídil Charioteer, osmičkové britské TD, znovu asi po roce a půl jsem si kvůli individuálním misím koupil americkou artynu a plánuju kvůli tomu pořídit i nějakého scouta.

Jakou nejlepší bitvu jsi ve WoT odehrál?
Nejradši vzpomínám na tři bitvy, na svého prvního warriora za 6 fragů, to bylo na Himmelsdorfu s Tigerem (P), pak na svého prvního Radley-Walterse, to bylo na staré Murovance opět s Tigerem (P), funny fact – bylo to s dvěma současnými zaměstnanci společnosti Wargaming (tehdy ještě nebyli). A pak samozřejmě nemůžu zapomenout na bitvu s 12 fragy s Hetzerem, to jsem byl asi nejblíž medaili hrdinů od Raseiniai.

Co carramba66 a statistiky?
A na co se mě přesně ptáš, jak jsem na tom já?

Tak povšechně, jak jsi na tom sám, co soudíš o významu statistik
Já jsem takový průměrný modrý hráč, aktuální WN si držím kolem 2000 a WR kolem 60%, fialkám se nevyrovnám, nehraju tak intenzivně a každý herní výpadek je znát. Od nějakých 60% výš už strašně poznáš – a já to teď vidím v CALM – že ti hráči fakt mají něco, co průměrný hráč postrádá. Největší rozdíl není ani v tom, že ovládají tanky, ty ovládá i spousta hráčů s průměrnými statistikami, ani v tom, že dokážou předvídat vývoj bitvy, ale že úplně do detailu znají mapy. A vědí, kam ve které fázi bitvy s jakým typem tanku jet, znají všechna strategicky výhodná místa. Hluboká znalost map je po ježdění v četě podle mě nejlepším prostředkem, jak si zlepšovat statistiky.

A co pedobearing a statpadding?
Tak to by se asi oboje mělo dělat s rozmyslem, protože když si budeš statistiky zlepšovat OP tanky, jako byl dřív Hellcat nebo KV-1S, tak tě stejně do opravdu kvalitních klanů nevezmou, ty musíš umět zahrát hlavně s desítkami. No a pedobearing je kapitola sama pro sebe. Já teda mám hodně bitev s trojkou, což je trošku ostuda, ale zase se to snažím cíleně omezovat. Občas ale potkám frajera, co má 15 000 bitev, z toho polovinu na tieru 1 a to úplně nechápu. Co to je za zábavu, když s posádkou na pěti skillech a goldovým vybavením šikanuješ začátečníky?

Na druhou stranu si zčásti za pedobearing WG může sám, zajedno proto, že to nepotírá a zadruhé proto, že stále odmítá skill MM. Když někdo lepší vyleze s osmičkou sám na public a vidí, co se tam děje, tak se mu kolikrát ani nelze divit, že se nasere, vezme T18 a pak s ní celý večer vybíjí zástupy frustrovaných zelenáčů.

Ty jsi velkým propagátorem skill MM, že ano? I v tom článku na bonuswebu jsi o něm psal jako o největším problému.
Je to tak, já fakt absenci skill MM vidím jako největší hřích Wargamingu vůči hráčům a také ho mám za největší problém hry. Když si dneska mám vybrat, jestli vzít tank a jít bez čety na public, nebo tu hru vypnout, tak ji radši vypnu, protože mi to za ty nervy prostě nestojí. Zjednodušeně řečeno – hra už pro mě není zábavná.

A bohužel se často setkávám s argumentací odpůrců skill MM, která vychází z toho, že nevědí, co to vlastně je. Takže pro všechny, co to budou číst: skill MM není, že spolu hrají jen celé týmy dobrých a nebo celé týmy špatných hráčů. Skill MM je, když se oba týmy rovnoměrně namíchají. V jednom jsou dvě fialky, ve druhém jsou taky. V jednom je deset červených, ve druhém jsou taky. Špatní hráči stále potkávají ty dobré a mají se díky tomu šanci zlepšovat. Jen už nedochází k dvouminutovým bitvám 15:1, které nejsou zábavné ani z jedné, ani z druhé strany.

Samozřejmě to ale klade vyšší nároky na skládání týmů, které bude trvat o něco déle a sežere o něco víc početního výkonu serverů. A to je podle mě hlavní důvod, proč to dodnes není. Ono to totiž stojí peníze.

Když už se kolem toho motáme, jaký je tvůj názor na současný stav hry?
Před časem jsem dělal rozhovor s akcidem a ten říkal, že WoT pomalu ujíždí vlak, nebo tak něco. Já myslím, že je to úplně přesné označení současného stavu. WoT přilétlo na scénu jako uragán, byl to ohromný fenomén. A koneckonců stále je. Ale když seš ve hře déle, tak vidíš všechny ty neřešené problémy, které se jenom lakují na růžovo. Všechny ty Potěmkinovy vesnice, jako byly HD textury, historické bitvy, národní bitvy a tak dále.

World of Tanks má pořád ze všech her podobného ražení největší potenciál, ale myslím, že Wargaming postihl problém řady podobných projektů, prostě garážovka rychle vyrostla a její zakladatelé na to nebyli připravení.

No a pokud jde o hru samotnou, o tom už jsme mluvili, random je totální džungle, do které se sám nevydávám. Když, tak s kvalitním tankem a dobrými kolegy v četě. Co se Wargamingu opravdu povedlo je Stronghold. U toho je zase ale problém, že ho hraje jen mizivé procento hráčů.

Co ty a wargaming? Na fóru máš ban, prý tě ve WG moc rádi nemají
Asi jak kdo, s pár lidmi, kteří pro WG pracují, mám vztahy výborné, s pár lidmi se nesnesu, to se stává. Ban je pozůstatek z dřívějška a je výsledkem kombinace toho, že si nevidím do huby a anarchie, která tam vládla za bývalých moderátorů. Chválabohu mě to ale po spuštění WoT.cz tolik neomezuje, protože trollit můžu tam. (smích)

Jednu věc si teda ale neodpustím a to jak se český komunitní tým postavil k té sbírce pro veterány. Když jsme za nimi přišli, tak nám nepomohli a pak se vymlouvali na to, že jsme měli oslovit přímo centrálu, která tyhle věci zařizuje. Jeden člověk z WG mi pak přeposlal, co o mě a Silentstalkerovi během té sbírky prohlásila Karlie, že nám nikdo nic nedá, protože jsme nedůvěryhodné osoby (asi že bychom ty peníze rozkradli).
Pak to v médiích zachraňovali přes tiskovou mluvčí. No prostě fraška.

Ale co… (mávl rukou)

Včera jsem koukal na tvou recenzi Mause na youtube a všiml jsem si, že sis založil vlastní klan, proč?
To už bylo před časem čistě z toho důvodu, abych měl na tancích svůj avatar (smích). Pak když jsem odešel z CSA, tak jsem tam pozval další lidi, abych měl s kým jezdit čety. Většinu přihlášek jsem odmítl a sám už tam nejsem, ale pořád je tam asi patnáct lidí, kteří se vypracovali a co vím, tak spolu čety pořád jezdí a jde jim to. Tímto je zdravím 🙂

A proč jsi odešel z CSA, únava materiálu?
Tak story s CSA asi každý zná, v jednu chvíli se to tam začalo rozpadat. Já ještě zůstal, ze supportní divize jsem přišel do druhé bojové, pak jsem měl namířeno do jedničky, ale to už se tam začali prosazovat lidi, se kterými jsem nesouhlasil, tak jsem odešel. Ale pořád tam mám spoustu kamarádů a přeju CSA to nejlepší, je to koneckonců zakladatel české klanové scény.

Když už se ptám na CSA, nemůžu se nezeptat na CALM
CALM je vlastně z velké části pozůstatek z původní CSA, protože část hráčů a rozhodně většina zakládajících členů, jsou lidi, co CSA prošli v době, kdy jsem tam byl i já. Do CALM jsem šel na kampaň, myslel jsem, že klanové hrátky už se mě netýkají, ale pak jsem zjistil, že je tam super parta, tak jsem tam zůstal. CALM je na pohodu, je to taková příjemná kombinace vysokého skillu a casual hraní. Nikdo tě k ničemu nenutí, žádné tréningy nebo buzerace, ale když se nastoupí, lidi vědí, co mají dělat.

Jaký byl tvůj cíl, když jsi začínal a jaké jsou tvé cíle ve hře teď?
Teď zrovna jsem zaměřený na stronghold, těším se na obnovu historických bitev a zajímají mě i individuální mise. Jinak cíle jsem měl asi jako každý, mít nějaký slavný tank, pak medaile. Medaili Raseiniaiských hrdinů už asi nezískám, ale jinak jsem spokojený. Moje cíle ohledně WoT se ze hry samotné postupem času přenesly na youtube a na náš web 🙂

Jaké jsou podle tebe nejlepší tanky ve hře?
Ty, se kterými tě to baví, ať už je to cokoli. Ale obecně podle mě teď kralují střední tanky, na vysokých tierech zejména ruské. Chceš konkrétně?

Jestli máš nějaké tipy…
Okey, tak na desítce ruská medka, na devítce E-75, T-54, Centurion a teď po tom buffu VK4502B, na osmičce AMX 50 100, IS-3 a stále ještě Type 59 po těch všech nerfech. Dobrý je i Charioteer a samozřejmě všechny tier 8 scouty, když se dostanou do osmičkové bitvy, u těch je to na každém tieru, když se scout dostane na svůj tier a ne o dva tiery výš, tak je vždycky OP. Na sedmičce je dobrá Comet a samozřejmě slavná T29. Na šestce Cromwell, dobrá mi během kampaně přišla M6 a zčásti pořád i KV-85 a Hellcat. Na tieru 5 kraluje KV-1, díky hráčům, co hrají na těchto tierech i Churchilly a AT-2 a mě přijde OP T67.
Na nižších tierech samozřejmě Matilda, B2, Hetzer s houfnicí a legendární PzIIJ, kterou mám tu čest vlastnit a na kterou mi uctivě padá v garáži prach. 🙂

Jsi známý jako jeden z nejaktivnějších členů československé World of Tanks komunity, na čem všem už jsi vlastně dělal?
Uff, toho je fakt hodně. Začalo tohistorickými bitvami, které jsem organizoval, pak jsem začal točit recenze. Nejdřív jsem akcida vybízel, ať ukazuje třeba i pancíř tanků, nebo tak, ale když jsem neuspěl, tak jsem to začal dělat sám. Teď už to nedělám, protože to sežere strašně času. Loni na podzim jsem s kamerou zajel do největšího tankového muzea na světě v Kubince u Moskvy, vzniklo z toho více než hodinové video, na to jsem hodně pyšný.

Pak přišel nápad dělat časopis, takže vydávám Deník Nooba, následovaly komentované replaye na youtube a teď WoT.cz, které je v současné době asi tím hlavním, co dělám. Rozhodně má největší dosah, chodí k nám 150 000 lidí měsíčně.

A co ta sbírka na podporu válečným veteránům?
Tak to byla taková speciální věc, když už jsem byl v komunitě známý, tak jsem přemýšlel, jak to využít k něčemu smysluplnému. Tak jsem vymyslel sbírku pro veterány, zavolal na Ministerstvo obrany, pak na Československou obec legionářskou, slovo dalo slovo a vznikla z toho super akce. Hráči World of Tanks poslali celkem 167 000 korun, za které československá obec legionářská nakoupila a rozdistribuovala dary v podobě zdravotních pomůcek nebo vybavení domácností. Zapojilo se i pár dalších známých lidí z naší komunity a já na to rád vzpomínám. Aspoň k něčemu je dobré to naše hraní.

Díky té sbírce jsme si mohli vyzkoušet i skutečný armádní tankový trenažér, když nás za odměnu pozvali do Přáslavic na návštěvu k 73. tankovému praporu.

A teď mi řekni, co plánuješ
Na WoT.cz snad brzy spustíme naši vlastní tankopedii, ve spolupráci s jedním klukem, který už ji dělal dřív, pak plánujeme v dohledné době mobilní verzi, protože Google Analytics nám hlásí, že z mobilů k nám chodí stále víc lidí. Pak tedy asi nasadíme nějakou malou reklamu, která nám umožní zaplatit hosting a doménu. Pokud jde o videa, tam se chci hodně věnovat Armored Warfare, minimálně v začátcích, kdy bude lidi hodně zajímat, o co v té hře jde no a uvidím, jak se to vyvine.

A nakonec se ještě stále nevzdávám jednoho opravdu velkého projektu, který je teď v takové hibernované fázi a o kterém nic neřeknu. 🙂

A mimo WoT?
Doufám, že budu mít po novém roce víc času na sport, chci znovu začít hrát fotbal a squash.

Okey, tak tedy díky za rozhovor.
Jasně, zdravím všechny a všem přeju good luck & have fun!

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článek5. 1. 2015
Další článekZimní mód: Megafail ruského WG
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

54 KOMENTÁŘŮ

 1. Jo dobrý, až se divím, že jsem tu “slohovku” přečetl až dokonce 🙂

  PS: jen malá technická, T67 není střeďák ale takové malé roztomilé tédéčko (momentálně 3 vítězné znaky a staty stále nad 96%)

  • Jen malá technická. většina těch tanků co jmenoval nejsou střeďáci 😉

 2. Pěkný rozhovor. Poprosil bych o rozhovor s Catfoodem, ten mě také hodně zajímá. Jinak tě, Carrambo, vnímám jako symbol serióznosti a jisté kvality. Nemáš nějak speciální obsah, ale děláš věci s dobře nastavenou laťkou. Nepokažte si to. Jo a prosím – méně překladů od slováků, ten jazyk je šílenej!!

  • Co máš proti slovákům? Vždyť je slovenština practicky stejná… Sem tam jiný slůvko… Já stim teda vůbec nemám problém a vážim si práce s překladem i od slovenských bratrů 🙂

  • Ja žiadam poľské, maďarské a rakúske (na tie posledné kladiem obzvlášť veľký dôraz) preklady.

  • Pre nás je zas šialená vaša čeština 😀 Keď sa ti nelúbi tak čítaj iba české preklady.

 3. Skromný dotaz carrambo, za co jsi dostal na oficiálním fóru ten BANán?
  “Dotknul” jses nedotknutelného?

 4. Autor článku sa mýli, keď píše o E-75. Tank má pomenovanie E 75.

 5. Super rozhovor!
  To s tou tankopediou je super napad a bolo by super ludom ukazovat ten pancier kam maju strielat, ked to akcido odmietol, tu by sa to urcite uchytilo..
  Staci poznat weakspoty a netreba goldy..
  V garazi mam len 3 IX aj to E-75 a T-54 ako odporucas, takze to si ma potesil carramba 😀
  inak pre mna momentalne top tank tak je su-122-44…neuveritelne co ten stroj dokaze..konecne sa pri hre clovek bavi a nevadi mi ani prehra..

 6. No tak od modreho hraca mas na mile daleko, a od 60wr takisto. co to plieskas za somariny ? mas ledva 1500wn8. ze priemerny modry hrac, to si ma rozsekal

  • Co přesně nechápeš na sousloví “aktuální WN”, v překladu “recent WN”?

   • nezlob se carrambo, ale koho zajima nejaky recent? podstatny a vserikajici je celkovy wn a celkovy wr.

    • Uvádím na pravou míru výtku, že zaměňuji celkové staty za recent staty. Nezaměňuji, viz. můj podpis.

    • Někoho zajímá středně dobá výkonnost hráče. Je to přesnější ohodnocení kvality a výkonu hráče, než overall. To je ale víc, než zřejmé.
     Nejpřesnější ale není ani recent, ani overall. Chceš-li znát kvalitu hráče, musíš si jej rozebrat na součástky. Tiery, se kterými jezdí, tanky, se kterými jezdí. Co jezdí.
     Na součástky.

  • To tu chybělo, další onanista nad barvičkama a procentama. Smůla TRaZe89, že neumíš pochopit psaný text, školství hrozně upadá. Kdybys dával ve škole pozor, neudělal bys ze sebe veřejně vola.

 7. k tomu skill mm jsem pro jeho zavedeni,bratr hraje taky a ma wn8 1690 . do pulnoci mel zhruba same vyhry jelikoz byl v tom dobrem tymu proti tem co meli 1k wn8 ,takze pro nej pohoda neremcal,ale po pulnoci se vse zmenilo. byl na strane druhe kde se mu nikdo v tymu nevyrovnal a bylo to znat. nechavali se nastrilet a zbytecne umirali a spatny balanc tymu kde v top tier byl mt vs ht a zbytek tymu te rozemele ze jsi noob. tak to vypnul a sel spat 🙂

 8. Nejsu dobrej hráč spíš podpruměrnej ,ale jak se mam zlepšovat když 10 z 9 her je šance na výhru pod 35%,to pak fakt nebavi a mužeš se snažit jak chceš.

  • Najlepšie je poriadiť si pevný stroj s dobrým kanónom, modliť sa, aby v hre neboli artilérie a potom je to na samotnom hráčovi, ako to uchopí.

  • Si to v XVM vypni. Tj jen statistický ukazatel, prohrát můžeš i s win chance 70 %. Co oči nevidí..

  • Vypni XVM a uvidíš, že se budeš lepšit, protože nebudeš ovlivněn falešnou představou, že win 70% je zaručené vítězství a win 23% zaručená prohra. Ono totiž stačí, aby hned na začátku bitvy byl poslán do garáže nejlepší hráč enemáků a rázem to je třeba 54% nebo i víc. Bohužel toto největší chyba začátečníků, ale i většiny hráčů randomu, že jezdí podle “change to XVM”. Nebo si alespoň vypni ukazatel change to win – stačí přímo na jejich stránkách při obnovení aktivace funkčnosti je to v nastavení.

  • tak uz jenom z tveho place je videt, ze nic jineho nez prohry nezaslouzis. jsi typicky noob.

    • nedavno se jeden tobe podobny na warforu rozepisoval o tom jak vypina bitvy, kdyz ma odhadovany WR pod 40%. Vic takovych retardu na randomu!

     • Myslím to s tim blbem. Nevím proč to nedalo koment prímo pod ten post od Mihlika

 9. carramba66 děkuji za super stránku. Přeji šťastný nový rok…

 10. Asi budu za blbca, ale vždycky když čtu a objeví se tam ňáký méno jako Karlie , Silentstalker, Storm, SerB a… no dobře Tuccyho ještě vim 😀 ale jinak většinou vůbec netuším o koho de 😀 😀 Jo dobře Karlie a SerBa sem našel na googlu i s fotkama 😀 (u SerBa je to asi ostuda co? 😀 ) no ale i tak netušim kdo má jakou funkci 😀

 11. Super rozhovor, jeden z mála, které jsem dočetl celé. Opravdu tu všichni na wot.cz odvádí skvělou práci. Každý den překlady, články, videa – je to mazec. Sem na web chodím jak ráno, tak kolem 4 co přijdu domu a večer kolem 10 – snad vždy je tu něco nového k počtení/zhlednutí. Ta sbírka mě mrzí, že stím nic nechtěli mít – a když nechtěli, tak to jsou pěkný svině – stejně jako ame… nebo nic. Carramba je skvělej, že se tomu tolik věnuje – VELKÉ DÍKY. Škoda že jsme spolu prohodili jen pár slov v četě – má o hře (a o všem) přehled a jak se koukám vedle sebe, tak takových moc neni. GJ!

 12. Hodně povedený, carrambo takže zpátky k nám do C66 se už nevrátíš 😀 ?

 13. Souhlasí … WG než aby se zaměřilo na hlavní věci ,jako je hratelnost (třeba to zavedení skill MM by byl učiněný zázrak a bitvy by nabrali podle mě úplně jiného směru či třeba doladění mnoha tanků atd ) tak radši přidává mody které jsou ještě v plenkách jako historické bitvy a konfrontace … měli by se vůbec vykašlat na projekty jako World of warplanes a Warhips páč to stejně nemá budoucnost jako stejné projekty od War thunderu a dělat to co jím jde . tedy alepson šlo

  • no to bude hrozna zabava kdyz budou oba tymi “naprosto” stejne. neni lepsi ziskal skill a pak v cete vymazat protihrace, kdyz odhadovany WR by < 30%?

 14. K tomu skill MM. Jestli by skill mm měl fungovat dokonale a proti sobě by stáli stejně (ne)schopný hráči, tak winrate by všechny nekompromisně táhnul na 50 %. Nejsem si jistý, jestli by to bylo správné.

  V dnešním mm člověk z 1/15 něco málo ovlivní a je hodně těžké se dostat nad 60% a pod 40%, ale rozdíli tady jsou, např. hráč 46% vs 54%. Skill mm by hráče naházel do jednoho pytle.

  • Já jsem také proti skill MM, protože je možné jej udělat několika způsoby. Ale máš pravdu v tom, že pokud by byl udělán “spravedlivě”, jak psal Carramba, tedy vyváženě podle počtu hráčů dle skillu (2x fialka, 3x banán, atd. v každém týmu), časem by se opravdu všichni přiblížili těm 50% WR – zde by totiž s vysokou pravděpodobností, rovnající se téměř 99,99%, začal platit matematický jev zvaný pravděpodobnost a také statistika, kdy by teoreticky bitvy končily v poměru +/- 50:50 prohra/vítězství. A to by v nějakém časovém období skutečně zapříčinilo, že by WR většiny hráčů byl oněch +/- 50%.Neříkám, že přesně, ale rozdíl by byl velmi malý a to by se asi všem hráčům také moc nelíbilo. Říkejte si co chcete, ale takhle by to opravdu časem bylo, není to nic jiného, než prosté matematické pravidlo, které by opravdu hráč nemohl moc ovlivnit, zkrátka byla by to taková unifikace, kterou asi (ne)chceme. A osobně bych ten ustálený rozdíl WR hráčů tipoval někde mezi 48-52%, nic více, nic méně.
   A pokud by byl udělán tak, že by proti sobě jezdili jen červení s červenými, zelení se zelenými atd., tak to by pro hru už vůbec nebyl žádný přínos. Zkrátka smiřme se s tím, že tato hra je dělána ze strany WG za účelem generování zisku a pro zábavu, nikoliv pro “honění ega” jednotlivců, tedy RANDOM zůstane vždy RANDOMEM. A konec konců to je na něm krásné, že není předvídatelný a je opravdu náhodný, díky čemuž právě mohou vyniknout jednotlivci.
   A teď něco za sebe, osobně bych hru upravil tím, že bych zakázal módy a xvm, něco bych z nich, třeba v několika variantách, vložil do hry, aby si to mohl KAŽDÝ hráč vybrat (tedy nejen ti, co o nich ví díky forům), skryl bych statistiky hráčů a nechal pouze “nic neříkající” osobní hodnocení ve hře. A teď hurá do mě….

   • Já jenom doplním, že nejde o to, mít přesně stejné týmy: 2x fialka, 3x modrásek, 4x zelené rajče, 3x oranžové rajče, 3x červené rajče a přesně totéž na druhé straně. Jde o to, aby se ty týmy přibližovaly alespoň zhruba, s nějakým rozumným rozptylem. Čistě aby se nestávalo, že je v jednom týmu 15 opravdu špatných hráčů a ve druhém dvě fialové čety. Pro ty dvě čety to bude zábava, ale pro ostatních 24 to bude otrava, protože buďto rychle drtivě prohrajou, nebo si nic nenastřílí.

    To by rozumný skill MM vyřešil.

    • pred par dny jsme my, zluty a oranzovy rajcata roztrilile v Staligrade zelenozlute protivniky + jednou modrofialovou cetou (WR kolem 30%). A to se nam hned nazacatku zamerne utopila jedna E25 siemka. Kulervouci az dokonce s vysledkem 16:14.
     A rozhodne to neni zadna vyjimka povrzujici pravidlo.

 15. Zajímavý rozhovor a super web. Díky za to.
  Chtěl bych se zeptat, jestli se ta sbírka na veterány nebude třeba po čase opakovat.

 16. neviem ani ako som sa k tejto stránke dostal, ale som tu ozaj kazdy den.. viac uz citam novinky ako hrám

  chcel som ti len povedať že uznávam ludi ako si ty, zabit tolko casu a pritom z toho mat len dobry pocit, to sa v dnesnej dobe nevidí…
  držím palce

 17. Co se týče “skill MM”,jste vedle.Je to nejefektivnější nástroj wargemingu jak ovlivnit hru.Dobrých hráčů je málo(malé zisky pro WG),každou chvíli zesměšní nějaké to rajče(velké zisky pro WG).WG dělá vše, aby dobří hráči odešli ,nebo aspoň hráli pouze mezi sebou.
  Kdyby se hrála rovina,rajčata by byla pouze komparz.To by je nebavilo a WOT by hrálo tolik lidí jako šturmovika v jeho největší slávě,čili 15000.

  • ty si asi čítal pozorne a vies co to skill mm je… tam ide o to že tými su vyvážene podla toho skil mm… takže ked ma jeden tym dve fialky na 8 tiere a dve rajčinky na osmom tiere tak aj druhym tym bude mat to iste… samozrejme že hrať fialkam a rajčiny proti rajčinam by bola hlupost… ide o vybalansovanie týmov nielen z hladiska tieru a druhov tankov ale aj skusenosti

Comments are closed.