Nové čínske stíhače tankov … nie ale pre nás

10

V rámci akcie s KongZhong, ktorá sa konala v Číne, sa objavili obrázky nových stíhačov tankov vysokých tierov. Stíhače tankov na sebe nesú čínsky znak. 

Anton “Evilly” Pankov však informoval, že tieto vozidlá budú dostupné exkluzívne len pre čínsky server. Podľa vyjadrení vývojárov by sa mala do konca októbra (října) objaviť nová vetva čínskych stíhačov tankov. Na základe ich správ budú modely vytvorené ešte do apríla (dubna) a potom sa dostanú na Supertest, kde by sa mali začať testovať.

Podľa ďalších zdrojov má Wargaming k dispozícií aj informácie o iných čínskych vozidlách. Ich pridanie do hry ale nie je prioritou, pretože si čínske tanky na ostatných serveroch nezískali príliš veľkú popularitu.

WZ 120 1G FT
WZ 120 FT

WittmanSVK: Nové stíhače tankov vyzerajú zaujímavo a ich modely sú pekne prepracované. Na základe celkovej popularity čínskych vozidiel si ale myslím, že ich počty v bitkách by neboli vysoké. Stíhače tankov ale vo viacerých líniách chýbajú a mohli by vzbudiť záujem. Podľa rozhodnutia je v centre záujmu len čínsky server. Pri WG sa ale rozhodnutia môžu meniť veľmi rýchlo. 🙂

Nové čínske stíhače tankov … nie ale pre nás
Ohodnoťte tento článek!
4.15 (83.08%) 26 hlas/ů

10 KOMENTÁŘŮ

 1. 1) naklonovat libovolné populární (pokud to jen trochu jde tak ruské) vozidlo co už ve hře je (v tomhle případě je jedno jasná kopírka SU-122-44, druhá mix mezi ní a ISU)
  2) vymyslet k němu “historické” dokumenty z “autentických” archivů čínské armády
  3) ???
  4) Profit

  Tak, zdá se, KongZhong postupuje při implementaci vozidel – až bude čínská arty linka, tak tier X bude věž z Baťáka 155 58 na podvozku Type 59 s rychlopalným 130mm 8miranným autoloaderem…

 2. Většina čínské linie jsou jen zkopírované a znehodnocené dobré ruské tanky…. koukám, že u stíhačů je to to samé.

  • Tak to co je v altuálních čínských stromech klon je aspoň většinou “skutečný” stroj (tzn. WZ-120 je skutečné tovární označení Type 59 a dost možná že i někdy někdo dostal ten debilní nápad napasovat do ni 122mm dělo, ale určitě se to nechytlo), horší je to se vším tím, u čeho se píše “prototyp byl zničen při jaderných testech” – takhle KongZhong říká “vycucali jsme si to z prstu, ale čínské armádní archivy jsou natolik tajné a je v nich takový bordel, že nám to stejně nikdo nedokáže.”

   V podstatě celá serie T-34-1/2/3 je jen volně založená na bázi myšlenky postavit ze součástek T-34 moderní tank, která ale padla se začátkem licenční stavby T-54 aniž by se někdo pokoušel cokoliv opravdu postavit. HT linka je pak od tieru 8 (takže až na ruskou IS-2 komplet) totální fabrikace.

   Jediný prokazatelně skutečně vyvíjený čínský ne-klon z WoT je WZ-111, ze které ale postavili jen podvozek a místo věže měl závaží pro zkušební jízdy – tady Číně došlo, že doktrína těžkých tanků je pro jejich potřebu drahá a neefektivní a dál se soustředila už jen na vývoj klonů T-54 a to až někdy do 80. let kdy Type 85, přestože hodně staví na podvozkových sestavách z Type 59 už jeví první známky kompletně vlastního vývoje, ale ten už je daleko za spektrem WoT (hlavně díky kompozitnímu pancíři čela věže)…

 3. ja by som to prijal … ked som videl obrázky tohto už z iného zdroja tak ma to velmi potešilo … ak by totiž prišla do hry línia ktorá by sa hrala na štýl Su-122-44 myslím že by to mohla byť zábava … pohyblivé stíhače so slušným pancierom ale slabšou penetráciou … mám rád aktívne hrané stíhače … a čínsky národ má dobré vozidlá … to že sú pomenej hrané je tým že sa hrajú inak ako ruské … nie o veľa ale má to svoje špecifiká … a to sa mi páči … ruská IS-3 mi nesadla … ale čínska 110 hej …

Comments are closed.