Návod a rady, jak hrát mapu Opatství

23

Stane se vám někdy, že dostanete mapu, při které si hned řeknete „Nééé, tuto mapu neumím hrát, nevím, kam mám jít a nikdy tady nemám dobrý výsledek“? Díky známému streamerovi Black Hole nyní máme ve svém dosahu videa, ve kterých můžete zjistit kam na jaké mapě jet, kde jsou nejdůležitější místa a jakým částem se naopak vyhnout. Dnes se podíváme na nepříliš oblíbenou mapu Opatství.

Opatství je nepříliš velká mapa (důvody si vyjasníme později), což znamená, že všechny tanky, které se spoléhají na svoji kamufláž a dohled, ztrácí svoje výhody. Jelikož je zde velice těžké držet si od nepřítele odstup, i pomalejší tanky s menším dohledem vás snadno nasvítí. Hlavním důvodem není hlavně velikost mapy jako takové, ale spíš její geografie. Na jedné straně je dost široká řeka, která zabírá velkou plochu, a druhá strana je pokrytá vysokým horským hřebenem, takže tanky jsou před dohledem skautů v úkrytu. Navíc v jejím středě je opatství, což je dost velká budova, která též zabraňuje, abyste se mohli držet od nepřítele v bezpečné vzdálenosti.

Jen pro zajímavost, toto byla mapa, která jako úplně první vyšla v HD rozlišení, už docela dávno na WG Festu. Z toho se dá usoudit, že tato mapa nebude ani odstraněna a ani hluboce předělávaná, aspoň ne v dohledné době.

Beroun: Myslím si, že je super mít taková poučná videa po ruce. Sice recenzí některých map je spousta, ale jiné mapy, jako je zrovna tato, nejsou moc probírané v návodech. Já osobně se mohu přiznat, že to je poprvé, co vidím video o této mapě.

Návod a rady, jak hrát mapu Opatství
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88%) 25 hlas/ů

23 KOMENTÁŘŮ

  • No a co?? Detailisto. Já občas taky tak píšu a jako překladač si nepřipadám.

   • To je docela možný, že máš taky problém složit větu, ale tohle je v nadpisu článku. Svět na tom nestojí, přesto to působí podivně. 🙂

  • Tak pardon, já se spíš snažím aby byl obsah co nejkvalitnější, ale příště si ověřím že nadpis dává smysl 🙂 nikdo není dokonalý

  • Jedna z map, která by se hodila jen pro nižší tiery a pro tier7+ by neměla být vůbec v zásobníku map. Tedy něco na způsob malého Mnichova, která je jen pro tier 3-6.

   Za mne jedna ze starých totálních koridorovek (6 severojižních koridorů a víc nic), čímž je deklasována i Enskem, Charkovem nebo Ruinbergem. Prostě mapa poplatná době svého vzniku (tj. ze stejné doby je i Himmelsdorf), která byla postavena pro trochu jiné tanky než jsou dnes převážně v nabídce (stromy, shop). Jediné, co jí rád přičtu k dobru, je vyvážení – obě strany mají trochu jiné podmínky u bází, ale stejnou šanci něco pořádného zahrát.

  • Tak Jugoslávci měli takovou všeho chuť a po válce se museli hodně spolehnout na sebe, poté co se Tito rozešel se Stalinem, takže některý vozidla by mohli bejt hodně zajímavý.

   • Ale jo, nakonec proc ne. Az bude dobudovany CSR strom, italsky strom nebo polsky strom, tak muzou byt stromy jugoslavske, spanelske, atd. WG ma o zivobyti postarano na roky dopredu.

 1. …ano jedna z horsich dost koridorovo pojata mapa…nemam ju zrovna rad ale su asi aj horsie 🙂

 2. Mně tahle mapa třeba vůbec nevadí..
  Mám ji vlastně docela rád.. Ale pro třídu TD nic moc.

 3. No, nečekal jsem, že v 15 minutách řekne jen jednu informaci 🙂

  Ona celá ta strategie je postavena na předpokladu, že někdo bázi bude bránit.
  Problém je, když to probojujete vlevo, vzadu nic podstatného nezůstane, protože málokoho tam bude bavit čekat a soupeř to vpravo projede, obsadí bázi a je konec 🙂

  Vždycky je třeba koukat, jestli nemáme moc pomalé tanky na to, abychom se mohli vrátit.

  • Tak ono on taky myslel v tom videu že se musí báze v případě potřeby bránit 🙂 jsem si jistý že nemyslel “nechte tým ať to ubrání a pokračujte v útoku 😀 To už je na znalostech toho hráče, vědět kdy se má vrátit

 4. Co dodat? Ano, jsou i horší mapy, ale tahle rozhodně v řebříčku patří hodně dolů.

 5. Na to video se nedá koukat. Hlavní myšlenka, která by byla na 5 minut je zde roztahována do 20 minut! Žádný tah na branku, žádná vzorová bitva! Takhle se to přeci nedělá! Autorovi bych doporučil se zásadně zamyslet, protože myšlenka je dobrá, ale není dobře zpracována.

 6. camping camping campnig… to uz chapem preco cely team kempi, lebo kukaju dementne tutorialy

 7. Vazim si kazdeho, kdo natoci takoveto video. Palec nahoru. Myslim, ze zacatecnikum to pomuze.

  Nicmene vidim prostor ke zlepseni ve vyraznem zkraceni celeho videa. Mas strasne dlouhy uvod, ve kterem nereknes nic duleziteho. V prubehu videa se pak i zbytecne opakujes. Opakovani je dobra vec, ale staci napr ve forme shrnuti v zaveru.

  Bez ohledu na vyse uvedene – diky za video!

Comments are closed.