Najet s tankem na přívěs? Hračka

52

Ohodnoťte tento článek!

52 KOMENTÁŘŮ

  • jo těch ma rusko jenom 3000 🙂
   u videa je znak
   ДНІПРО-1 Бронетанкова група
   což google překlada z klingonštiny jako Dnepr-1 Armored Group

     • No já se musím smát, když vidím, jak to Ukrajinci vedou. Ne že bych byl nějakej rusofil, zároveň i na mě platí místní pravidla, takže sem nechci tahat politiku, ale čistě z vojenského hlediska je neuvěřitelný, že armáda padesátimilionového státu není schopná si poradit s pár chudáky, jejichž hlavní výzbrojí byly ještě donedávna T-34, které sundali z pomníků.
      Na Ukrajině už proběhlo pět mobilizací, dohromady se při nich přihlásilo asi 10 000 lidí. No prostě komedie. Půlka národa se radši odstěhovala do Čech nebo na Slovensko, aby nemuseli narukovat a největší bojová síla, která ukrajinskou vládu drží nad vodou, jsou buďto oddíly chuligánů Dynama Kyjev, nebo 60+ pupkatí strejcové, co marně vzpomínají na léta své vojenské služby.

      Jak říkám, komedie. A to z obou stran. Amatérismus při nakládání 50t tanku, jehož cena je v přepočtu přes deset milionů korun, to jenom dokládá.

     • amaterizmus je na oboch stranach konfliktu, podla mna proste post-ZSSR mentalita…
      Najviac ma prekvapuje, ze chvilu pred najazdom tanku na valnik prejde okolo osobne auto, co je uplne v rozpore z bezpecnostou..
      Je bezne ze pasove vozidlo podklzne pri nakladke na valnik alebo napr.zeleznicny vagon.. to sa proste stava, ale aby sa okolo pohybovali ludia alebo dokonca prechadzali auta.. :(((

     • carramba66:

      Nojo, ale to je problém občanských válek, když hrozí že máš známé a příbuzenstvo na obou stranách barikády…
      Mě by ani nepřekvapovalo, kdyby jim půlka těch branců po nafasování výzbroje a výstroje zběhla k povstalcům… aby nakonec ty „stovky tanků každý den překračující hranice z Ruska(mimochodem nebudu řešit politiku a tak, ale pokud by měli povstalci zajištěnou dodávku vozidel, tak proč by reaktivovali pomníky?)“ nebyly ze západní ukrajiny 😀

     • Tak pár chudáků s T-34 z pomníků asi opravdu není to, čemu tam čelí. 🙂

 1. Carrambo souhlasím s Tebou. Na Ukrajině to je to opravdu tak. Nebýt nacionalistů a příznivců Bandera, tak na frontě není nikdo.

  • Bandera bol az taky fasista, ze si si za to odsedel 4 roky v koncetrancnom tabore v Sachsenhause…
   treba si spomenut ako Ukraina hladovala v 30.rokoch, napriek tomu ze uz za carskeho ruska bola povazovana za obilnicu Ruska.. Maju to v sebe a na bolsevika spominaju s tazkym srdcom.. Mozno prave tu treba hladat snahy ukraincov o samostatnost a nezavislost od velkebo brata..

   • Bandera byl v koncentráku proto, že očekával, že za vydatnou pomoc bude odměněn samostatným státem, který bude po boku Německa dál bojovat. Vzhledem k tomu, že Hitler měl s Ukrajinou jiné plány tak byl Bandera do koncentráku nejdříve uklizen, aby byl s velkou slávou znovu využit, když němcům začalo téct na východě do bot. rozhodně to nebyl antifašista a byla to jedna z megasviní toho období. Poláci, Rusíni, Volynští češi atd. mohou vyprávět.

    • 4 roky v nemeckom lagry a ty hovoris o spojenectve 😀
     Hlavne rusi nemozu prekusnut, ze bojoval proti ich zriadeniu, a ti isty mierumilovny rusi tiez potvrili svoju lasku k tebou spomenutim Poliakom v septembry roku 1939 a nasledne to dokonali v Katyni a inych peknich lesikoch Bieloruska.
     vacsie svine boli bolsevici, vsetky narody co si vymenoval mozu o tom tiez povedat svoje.. (a aj ine narody z mierumilovneho Sovietskeho zvazu)..

     • Nepsal o vztahu poláků a sovětů, ale o vztahu Bandery k němcům. Samozřejmě, dělal jim užitečného idiota, jednou se hodil, pak ne a pak zase jo. Důvod je proč byl internován je ten, že se prostě v jednu chvíli mocenské cíle Bandery a Hitlera rozešly natolik, že ho zavřeli. Když byl potřeba, zase pustili. Jinak, ono to s polsko-sovětskými vztahy není tak jednoduché, po polsko-sovětské válce vyvraždili poláci sovětské zajatce, taktéž v dosti solidních počtech. Takže co bylo dřív, vejce nebo slepice… Polso ruské vztahy jsou katastrofální odjakživa. Jinak cílená etnická čistota ukr. vysněná Banderou, byla realizována také dost nechutným vyvražďováním, to nebylo jen o odporu k sovětům.

     • Amotorik: V prostoru východního Polska (předválečného) a Ukrajiny se vraždilo už od roku 1931. Začal s tím Stalin v rámci kolektivizace zemědělství na Ukrajině a to tak razantně, že etničtí Poláci i Ukrajinci utíkali do Polska. Na konci třicátých let jsou zdokumentovány polské pogromy na Židy a roste i nenávist k „nepolákům“. Další etapa je napadení Polska Německem a SSSR, kdy si oba státy rozdělily území Polska a na obou stranách začalo vraždění, vyvlastňování, krádeže. Postižené skupiny byli Židé, Poláci, Ukrajinci. Pachateli byli nezřídka Poláci, Ukrajinci, baltové (nejvíce Lotyši). Obě okupační mocnosti využívaly „místní zdroje“, např. polská policie pomáhala honit Židy a Poláci na „ruské“ části udávali Židy NKVD.

      Jak to celé probíhalo, to si můžete přečíst v knihách Timothy Snydera (Krvavé země, Černá zem), které vyšly i česky. Ale pozor, čtení je jen pro silné žaludky.

      Bandera bojoval za svoje lidi, na těch ostatních Neukrajincích mu záleželo daleko méně. Stejně jako jiné strany – Armii Krajove byli nějací Ukrajinci ukradení, NKVD sázela na Rusy – Židy a Poláky nemilosrdně vozila umřít hlady do Střední Asie.

      Oč je potom Bandera horší než Stalin nebo polská exilová vláda v Londýně?

     • Bezte se dohadovat na novinky. Co ma tohle spolecnyho s tim, ze tank spadne z valniku?

 2. Řidič to dostal a máme poškozený pás, nemůžeme se ani hnout. Dostali sme to naše vozidlo bylo zničeno všichni rychle ven.

 3. To: carramba66

  Carrambo66 respekt kvůli Tvím znalostem o tancích které se vyskytují ve WoT, ale despekt vůči tomu co píšeš o Ukrajinské armádě a válce co tam je. Co se tohoto tématu týká tak upřímně plácáš nesmysli.

  • Obávám se že zas tak mimo mísu není. Ten konflikt měl určitou dynamiku, zelení mužíčci tam od začátku nebyli. A to že je mighty UA army naprosto neschopná, je fakt, vyplývající ze síly a velikosti odbojných území.

   • Ale oni tam ti zelení mužíci byli už na začátku, jenže se neprsili před kamerami. Právě v úvodních fázích celé operace jsou nejpotřebnější právě profíci zvyklí na operace v malých týmech. Před Ilovajskem nastoupily jiné, pravidelné jednotky ve větším počtu a tanky už moc dobře schovat nejdou.

    Než se se mnou začnete hádat, tak si zjistěte čí zdroje informací vlastně používáte.

  • carramba66 – tiež dúfam že som to zle pochopil – ak obhajuješ agresívne napadnutie silnejšieho štátu len pre to že slabší štát sa úplne nestotožňuje z politikou veľkého Putina tak to si hodne prestrelil

 4. po pravdě, tak jak se chová Rusko, tak se evropský civilizovaný stát nechová. A Ukrajina má tu smůlu, že leží vedle tohoto „Bratra“. HB

  • Pravda. Evropské civilizované státy (VB, Francie) se chovají zcela jinak. Příkladem z poslední doby budiž Libie, kterou rozbombardovaly do doby kamenné, čehož plody dnes Evropa sklízí v podobě vlny uprchlíků.

   • Nekvákej tady nesmysly. Žádné rozbombardování Lybie do doby kamenné se nekonalo.

    • nebudu se dohadovat o válce v Libiji. Za mě Rusko není Evropa, prostě mongolská Asie se vším, co k tomu patří, hb

    • Jistě že ne, to bombardování jen pomohlo ke zhroucení země, jedné z nejbohatších v regionu.

     • Ona už ale zhroucená byla – po třech měsících „občanské“ války nelze čekat jednotný stát. Bez zásahu NATO by možná dnes stále vládnul kudrnatý plukovník, ale zhroucená by byla stejně. Opak je jen lhaním do vlastní kapsy.

     • kdyby se neodstavil kudrnáč tak je situace stejná jako v sýrii a mrtvých neni 5 tisíc ale půl milionu

  • Ukrajina má hlavně tu smůlu, že je mezi dvěma mlýnskými kameny, v bankrotu, ovládaná oligarchy a 1/3 abyvatelstva tvoří etničtí rusové, kteří se ale většinou považují za ukrajince. Navíc jak se chová evropský civilovaný stát, jako Francie k Libii?

   • To je pro všecky:))
    Myslet si můžeme cokoliv,každej si v té oboustranné změti desinformací najdeme tu svou „pravdu“,ti mladší budou tíhnout k Západu,jsou k tomu ve školách válcováni,my starší už budeme zdrženlivější….každopádně myslet=houby vědět,tak bych tu politiku vynechal)).

    • Máš pravdu.Ja by som sa neozval,ale vadí mi,že sa navážame do Ukrajiny a pritom by sme ich mali ľutovať.Je jedno kto to začal,trpia obyčajní ľudia ako my.Len na okraj,v mladšej generácií je hodne radikalizmu,proruského ale aj pronacistického.

 5. Najvetší chuj z toho videa je ten na tom prívese lebo on navigoval , chudák v tanku iba robil čo mu ukázal

 6. tak oni tam mozu si to dovolit jeden tak je v prdeli na miesto neho vyrobia 20:D

 7. A to jste ještě nezažili jak Rusové sundávali tanky z vagónů,otočka o 90 a jump, odneslo to pár torzních tyčí a monokly taky byly.

Comments are closed.