Lehké tanky tieru 10

52
Lehké tanky

Jak jste si už jistě všimli, Wargaming (WG) oznámil rozšíření linií obsahujících lehké tanky až na tier 10. Informace poskytl stránce dailybounce.net produktový ředitel World of Tanks Thaine Lyman.

Wargaming prodlouží výzkumné stromy u Američanů, Němců, Francouzů, Číňanů a Rusů o tiery 9 a 10. Ovšem nejen pouhým přidáním vozidel. Některá povozy budou i posunuty a změněny, bohužel podrobnější informace o tomto zatím nejsou dostupné, taktéž ani o úpravách pro ostatní národy.

Garrth – Jako lightkař jsem samozřejmě rád, stejně jako všichni vím, jak WG občas uvažuje – aby nakonec vše neposunuli jenom o dva tiery výš. Někdo by samozřejmě mohl podotknout, že by to zas taková tragédie nebyla a já souhlasím. Momentální tiery 7 a 8 jsou více než silné, aby si samy poradily s každým tankem tieru 10 v souboji jeden na jednoho.

Byly tu i obavy, aby nové lehké tanky nebyly jen pouhou náhražkou střeďáků. Vysvětlením jsou budoucí testy a úpravy dohledu, protože by nové stroje měly být spíše hybridní lehko-střední.

Garrth – Ok, co tedy bude se středními tanky bez pancíře, které spoléhají pouze na dohled? To vážně čekají, že budu s Leopardem utáčet těžáky? Tohle bude vyžadovat opravdu hodně zamyšlení a testování, jen aby to neuspěchali jako vždy.

Díky novým lehkým tankům se chystají změny i ostatních tříd. Každá by pak měla mít své specifické role.

Garrth – Moc se mi líbí, jak nástup Armored Warfare začíná měnit i World of Tanks 🙂

V ruku v ruce s tím přijde i změna matchmakingu, a tím sebere lehkým tankům jejich stávající matchmaking a dostanou klasické +2/-2.

Garrth – Čili budou muset lightka silně nerfnout, jinak budou brutálně OP.

Čímž se dostáváme ke Klanovým válkám. Lehké tanky prakticky nikdo nepoužívá a umožní to středním tankům zaujmout jejich roli a spotit.

Garrth – Takže všichni už budou brát do CW jen ruská medka… R.I.P. Bat.-Châtillon.

Zdroj: https://thedailybounce.net/2016/12/19/world-of-tanks-what-to-expect-from-light-tanks-changes/

Navíc se na supertestu objevily lehké tiery 10.

Veškeré staty se budou téměř určitě měnit!

T-100

Výdrž: 1500a
Průbojnost: 230 / 248 / 50 mm
Poškození: 320 / 320 / 420
Nabíjení: 7.65s
Zaměřování: 2s
Poškození za minutu: 2509.80 HP/min
Přesnost: 0.44
Otáčení věže: 53 st./s
Otáčení podvozku: 56 st./s
Rychlost vpřed / couvání: 72 / 25 km/h
Dohled: 420m

XM551 Sheridan

Výdrž: 1400d
Průbojnost: 76 / 152 / 85 mm
Poškození: 910 / 700 / 910
Nabíjení: 23s
Zaměřování: 3.6s
Poškození za minutu: 2373.91 HP/min
Přesnost: 0.6
Otáčení věže: 40 st./s
Otáčení podvozku: 50 st./s
Rychlost vpřed / couvání: 65 / 22 km/h
Dohled: 410m

WZ-132-1

Výdrž: 1400g
Průbojnost: 246 / 280 / 53 mm
Poškození: 390 / 390 / 480
Nabíjení: 9s
Zaměřování: 2s
Poškození za minutu: 2601.3 HP/min
Přesnost: 0.42
Otáčení věže: 40 st./s
Otáčení podvozku: 50 st./s
Rychlost vpřed / couvání: 64 / 23 km/h
Dohled: 410m

Rheinmetall Panzerwagen

Výdrž: 1600f
Průbojnost: 242 / 280 / 53 mm
Poškození: 390 / 390 / 480
Nabíjení: 9s
Zaměřování: 1.9s
Poškození za minutu: 2601.3 HP/min
Přesnost: 0.36
Otáčení věže: 44 st./s
Otáčení podvozku: 54 st./s
Rychlost vpřed / couvání: 72 / 25 km/h
Dohled: 440m

AMX 13 105

Výdrž: 1400s
Průbojnost: 234 / 280 / 53 mm
Poškození: 390 / 390 / 480
Nabíjení: 40s
Přebití střely: 2.5s
Zásobník: 3
Zaměřování: neznámé
Poškození za minutu: 1755 HP/min
Přesnost: 0.40
Otáčení věže: 38 deg/s
Otáčení podvozku: 40 deg/s
Rychlost vpřed / couvání: 68 / 25 km/h
Dohled: 420m

Zdroj: https://thedailybounce.net/2016/12/19/world-of-tanks-new-tier-x-light-tanks-initial-stats-pictures/

Ohodnoťte tento článek!

52 KOMENTÁŘŮ

 1. ten Sheridan vypadá jako by tu věž daly na nějakou betonovou kostku 😀

    • četl jsem, že když vytřelil něco jiného než raketu, tak zpětným rázem odešla veškerá elektronika

     • jojo videl sem dokument kde mluvil tankista co s v Sheridanu jezdil a ten rikal, ze jim to zasekavalo veze, tankem to hejble o poradny kus pokud strileli konvecni munici.

  • XM551 pro WoT je pilotní model s korbou z oceli, ta musela mít „trochu“ větší objem aby byla schopná plavby (což ve WoT nehrozí).

   Seriová produkce vypadala mnohem líp, ale měla korbu z hliníku, takže tak trochu nesedí do technologii WoT (konkrétně požadavek na výhradně RHA pancíř)

    • Tam je ten 1mm jako čistě symbolická hodnota, narozdíl od Sherridana, kde to je plnohodnotný (ikdyž hliníkový) čelně tvrzený pancíř, sice ne dost silný aby zastavil skutečnou AT zbraň (boky max .50, čelo se štěstím 23mm), ale pořád pancíř.
     Scorpion neměl pancíř, ale jen karoserii, která byla navrzená jen k tomu, aby držela stroj pohromadě a chránila motor před deštěm 🙂

 2. T-100 – placka, která musí mít minimální depresi – podle posazení děla a velikosti věže
  XM551 Sheridan – T49 s více HP a obřím podvozkem
  WZ-132-1 – buffnuté WZ-132 s předsavným pancířem
  Rheinmetall Panzerwagen – buffnuté RUčko
  AMX 13 105 – AMX 13 s dalším dělem

  • Podívej se na linie LT. Většina LT jsou jen buffnuté předchozí tiery. Krom linie s derpem a možná i RU…

   • Ještě doplním že ta 390 alfa je moc. LT na tieru 10 bych si představil jak drandítko s málo hp, super dohledem a DPM s alfou max 350 a hlavně by měli mít nejlepší gun handling

    • Pokud bude mít realistickou munici, tak bude mít jako standard HEAT, takže ta alfa bude vykompenzovaná mizernou možností sundat pásy + poškodit HP jednou ranou nebo vubec poškodit tanky linie IS z boku…

 3. No V AW ten Sheridan vypadá tak jak ve skutečnosti. Myslím, že WG ten tank nikdy naživo neviděl 🙂

 4. Za mě Sheridan jako nasrat…. Už teď je tu brutálně imba T49 s nesmysl trolem co maže za 900hp

 5. Co tak koukám tak sheridan má nejhorši statistiky ze všech uvedených lightů. kromě té rány co má T49…

 6. Asi moc brzy na závěry, ale nevím jestli to bude takový přínos, protože kdo chce hrát na topu, tak má prostě na těch desítkách medka, má vše dobře nakombinované, ale takhle mi to příjde jen jako taková nástavba o ničem, ty tanky by potřebovali dobré camo aby měli konkurenceschopnost a řekl bych, že i ten handling by nebyl na škodu… Dle mého jsou teď lighty dost v pořádku, když to vidím, tak se velice bojím jak dopadnou ta výborná lightka, která teď mají Francouzi :/

  • lajty su v dnesnej dobe v poriadku tak maximalne ak dostanes MM +1…byt v MM +2 ci dokonca MM+3 byt nuteny ist takmer full gold mi nepride ako nejake riesenie ci balanc…je nahlavu ze v zaklade nejaky tank je horko tazko skrab lak inym tankom a ked da goldy tak sa vsetci posrat ze aky je zrazu OP…co je na tom akoze vyvazene…ze doplnia lajty do tieru X len a len vitam a ocakavam samozrejme aj nalezitu zmenu MM minimalne pre sucasne LTcka…otazne je akuarat ze nakolko sa im to podari ci bude dovod na usmev alebo vznikne problem naviac 🙂

   • Jako nemyslím si, že by s lightama byl nějakej problém, jde prostě o to, co ti team dovolí a hlavně mapa… Goldy téměř nestřílím, ani na 1390 se mi moc nezdá, že jsou potřeba, je to ok…

 7. Tak teď už se ničemu nedivím, zavádět takovéto obludy do WoT. Ještě více to zničí hru a pošle do kopru už tak špatně přidělené role tankům. Největší hovadina, kterou WG do hry novodobě přidal bylo, že z LT udělal damagedealery, místo aby i nadále vynikaly dohledem. Na druhou stranu co s dohledem, když máme koridory, že? A tak bychom mohli pokračovat. Ochutnal jsem, díky a stačilo mně.
  PS: Vlastně už jsem to, proč je hra v takovém svrabu pochopil. Ředitelem vývoje WoT je totiž Čech. Ano čtete dobře, bohužel je to tak. Svoji národnost rozhodně nezapře – vývoj vše dělá rychle, bez ladu a skladu, bez rozmyslu a vzájemné provázanosti, ale hlavně, že se něco děje… Typicky česká vlastnost, typický „šlendrián“.

  • Tvoje „stačilo“ znamená, že přestaneš hrát? Přestaneš potom i přispívat do diskuse? Nemůžu se dočkat.

   • Neboj nepřestanu. Že v současné době aktivně nehraji, neznamená, že hru a vše kolem nesleduji. Pokud tě mé příspěvky nezajímají – nečti je, nemusíš. 🙂 Ostatně nepíši je pro tebe, ale proto, aby se z nich občas ostatní dozvěděli informace, které k WoT patří, ale redakce (nic proti vám kluci, snažíte se, ale nemůžete být u všeho) je nemá k dispozici, nebo je jen nesdělí. Viz. třeba teď, že šéfem vývoje je Čech. Víš, to je výhoda dnešní doby – svoboda projevu, a jestli tohle nechceš pochopit, tak si jdi oloupat svůj banán a vrať se zpátky do pralesa.

    • a kdyby byl Polak, Rus nebo Cinan? otazka 10tkovych LT je tu uz asi rok a vyvoj jeste nejakou dobu potrva. nevidim to jako uspechany krok. rozhodne delsi nez dozraje ten tvuj banan, chytroline.

 8. Je fajn,že se něco děje,ale asi by měli postupovat postupně.MM,Dělostřelectvo,pancíře,munice atd.A lighty bych viděl,asi jako jedny s posledních jinak by to asi si myslím ještě více nevyvážilo hru.Asi by to chtělo ještě hodně supertestů,sandboxu,testserveru než to dají na ostro.

  • Nevím teda jak chceš postupovat u třídy dělostřelectvo, ta třída by se měla úplně zrušit, chvíli po nerfu se dalo hrát ale rok se s rokem sešel a hraje jich stejně jak v minulosti od T8 nahoru 3-4 na hru na každé straně. I kdyby nabíjeli 15 minut a měli rozptyl po celé mapě tak je ty jantaři budou hrát, protože je to prostě pohoda easy click stačí jen myš a na druhým monitoru sledovat porno a tláskat lachtana.

   • Řešení je jednoduché, omezit artiny na max. 2 na bitvu (nejlépe by bylo 1 na bitvu), sebrat jim dohled – SPG tier X, by mohlo mít dohled max. 200 m. Jinak bych je nechal jak jsou, to co mělo přijít a snad nepřijde, bylo ještě horší 🙂 Aby tě artina dnes sekla, potřebuje k tomu, abys stál na místě min. 15 s (započítáno rozsvícení tanku na mapě, otočení a zamíření artiny i doba letu granátu) a to je spousta času. Navíc 25% RNG …… Proto artináři střílejí stále na ta stejná místa, předměřují se na ně dopředu, ale my tam budeme pořád jezdit a STÁT, jako trubky i když žárovka říká, pozor letí. 🙂 PS: Hezky, právě si konstatoval, že hrát artiny není nic lehkého (cca rok jim to dle tebe trvalo, než se novému stavu věci přizpůsobili)

    • Jestli to není mapami, pokud mi hra umožňuje spotovat na dvou mistech.. tak jsem pro arty snadnej. A jsme u toho.. budou mít tier X LT větší rychlost, vyšší camo a větší dohled (nad 450) než Xkovy Medka? Dost pochybuji. Podle mě je třeba ve hře vyresit jiné problémy, tohle spis další přidá.

     • Ano máš pravdu, koridory tuhle hru hodně dostaly do problémů. Souhlasím, tvrdím již dávno, že LT mají mít největší dohled (o 20% více než TD, o 40% než MT), nejlepší camo (hlavně za pohybu), rychlost, a pohyblivost, na druhou stranu by to mělo být vykoupené přesným dělem s velkou rychlostí palby, ale malou alfou a nízkou penetrací – neměly by to být primárně damagedealeři, ale scouti. Jejich pene a alfa by měla být ideálně někde na 70% toho co mají MT na stejném tieru. A tak bychom mohli pokračovat u dalších tříd tanků 🙂

 9. Sheridan je můj nejoblíbenější tank z “Modernějších válek“ a oni mi ho takhle znechutěj.. fuj

 10. Ano některé Lighty jsou OP. Zvláště američané a němci. Pokud WZ-132 se potká Ru 251, T49 nebo Bullodoga je s ní ámen. Stejně tak 59-16 kterej je za mě snad nejhorší light na Tieru VI. Co se palebné síly týče nejhůř z toho vychází snad WZ-132. A to ani nemluvě o koridorovosti některých map.

  • WZ-132 je libový tank, jen s ním člověk nesmí chtít hrát souboje 1v1 s ostatními lighty, má luxusní gun handling, takže i rychle domíří a má nejvyšší rychlost střely + dobrou penetraci, ale neříkám, že by handling děla neměl být ještě o něco lepší, aby překonal T-54 ltwt, teď jsou nastejno

 11. Ten Rheinmetall je o třídu lepší než ten zbytek. Je to ale jen takovej nástřel statů.

 12. Ktovie ci sa vobec niekdy vyvojari WG zamyslali napriklad aj nad zvecsenim map (3x3km,5x5km,… …) .Myslim,ze by to stalo za uvazenie !!! …

 13. ten nemec ma 440m dohlad??? to ako fakt? na malych mapach sa ani nepohne zo zakladne a uz spotuje tanky na opacnej zakladni… 🙂

 14. Pokud plošně všem tankům mimo lehkých sníží dohled o 20-30m tak budou mít lehké tanky na X tieru smysl. Jinak při koridorových mapách co jsou dnes v klidu medka nahrazují lehké tanky. Samozřejmě by tvůrci XVM museli do statistik lehkým tankům počítat naspotovanou dmg a téměř nepočítat nastřílenou, jinak „stathunteři“ budou i nadále hrát na dmg, nikoliv na spot.

 15. …co takhle rovnou „devadesátky“ … že bychom tam šoupli hráče: hany91 a ten nám tam dělal dokonale náborářsky/vychcaně a odporně proletářskou babičku ! Já su PRO … podpořte ho další – on to potřebuje, je to chudák …

Comments are closed.