Insider: Tier 10 LT možná opravdu budou

56

Neoficiálně se opět začíná mluvit o lehkých tancích 9. a 10. tieru. Začátkem roku, kdy se tyto informace objevily poprvé, byly vzápětí dementovány. Dnes se zase polooficiálně mluví o tom, že po globálním rebalancu, nebo krátce po něm, se k hlavním liniím tj. SSSR, Němcům, Francouzům, USA a Číně přidají respektive doplní „nové“ větve lehkých tanků. A to možná až na desítku.

Francouzská větev by prý posunula AMX-13/90 na 9. úroveň a na topu by se (nejpravděpodobněji) usadilo AMX-13/105. Na 8. tieru by se objevila úplně nová osmička, případně by se posunula AMX-13/75 a přidal se stroj na její místo. (jak objevné a zábavné).

Podobným způsobem by to řešilo i u jiných větví, protože některé lehké tanky by prý klidně mohly být posunuty na 9. tier. Jak to ale všechno nakonec bude, to ukáže až globální rebalanc.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekKomiks: Dobrá pozice
Další článekWoWs: 2. 6. 2016
Ve skutečném tanku jsem strávil skoro dva roky, ale WoT mě přesto nebo možná právě proto baví.

56 KOMENTÁŘŮ

 1. Čekám na hlaváku na vlak, kurva to je nuda, asi si nainstaluju Blitz…

  … nebo ne, dám si radši u stánku pivo 😀

 2. Už vidím ty bitvy,na každý straně 15 desítkových LT. 😀

  • Jenže ty desítkové LT už nebudou takové „OP“ tanky jako teď. Tím myslím, že to rozhodně nebudou damage dealeři jako teď. Spíše se vrátí k tomu, čemu byly původně určeni – ke spotingu. Takže jejich obliba prudce poklesne. 🙂

   • Už teď si musí LT 8 poradit v 10 bitvách,nevěřím že budou LT 10 horší než LT 8,to by museli všechny LT předělat a nebo přidat tier 11 a 12.Celý je to nesmysl.

    • kecáš buldíku 🙂 , WZ na goldu mělo pene 300 a i T -50-2 jsi na goldu udělal pěknou paseku, Scouti měli jakýž význam, když medka končily na 9 tieru, tohle vybalancovat už nepůjde

    • Na ty zlaté časy pamatuji, jen ale jestli nebudou lajtka jak v AW, třeba M8 thunderbolt

    • Já si pamatuji na t50 jak jsem sní nemohl prostrelit artynu, starý časy.

    • Poznal som sialenca co jazdil v tom case IV T-50 full gold a bezne si sam ustrielal 3-4 KVSy.. A to mu nepresla kazda rana.

 3. Pivo + WOT = kopec srandy (do doby, než pácháte neustále sebevraždu) 😀

 4. Jako by tich mamrdů s LT nejezdilo dost 😀 To rovnou zruště arty,heavy a TD. Stejně už teď jsou bitvy plné pablbů s medkama a LT 😛

  • Za zrušení artyn se lobbuje už dlouho a furt nic… 😉

    • Jooo ona je děsná prdel, když máš enemy tank na facehug a vlastní arta tě jebne na prdel, dá ti IK a ještě tě vyjebe že se mu sereš do rány.

  • Co takhle si zkusit je hrát sám? A ne OP mašiny jako Bulldog nebo T71. Lehké tanky jsou zdaleka nejtěžší třída ve hře na hraní a díky „kvalitním“ mapám jsou častokrát v bitvě téměř k ničemu. Ne nadarmo dokonce i ve WG uznali, že současné lehké tanky jsou slabé a zbytečné, když medka jejich práci udělají lépe a snadněji.

   • Tak u mnohých máš pravdu. V podstatě vyjma ruských VII-VIII, a v současnosti německých VII-VIII, a pochopitelně činských jsou velmi špatně hratelné.

    Je hezké že máš na AMX 12t zásobník, ale přesnost je tak u brokovnice, a pohyblivost kde nic tu nic jen AMX 13-57F je dostatečně dobrý scout.

    Ale problém je, když dohled scouta je stejný (někdy měnší) než medka či těžkého tanku v tieru proti kterému hraješ.

    Ono když tě spotne FV216 a švihne ti za 1000 a ty ani nevíš odkud, a to stojíš v křoví, kolem tebe 200m nic není, máš na sobě dobré camo, a nestřílíš…. tak je to trochu zajímavé.

    Kromě činských mám LT snad všechny. A upřímně, je velmi složité s nimi hrát. I T54 ltwt, které by se dalo díky věži považovat za OP, je složitě hratelný tank. Aby jsi probil, musíš použít gold ammo, protože 175mm na AP je proti 10 tieru málo mnohdy i z boku natož zepředu. Neprostřelíš ani medko…

   • Možná nejtěžší (věc názoru), ale určitě vesměs nejzábavnější (nemyslím tanky typu AMX 40). Mám vyzkoumané úplně všechny LT ve hře a pokud se člověk nebojí používat gold, tak jsou to brutální zabijáci. Jen škoda, že jako scouti se dají použít pro pasivní spot de facto jen na dvou mapách – Malinovka a Prochorovka. Zbytek je vesměs pasé. Pokud chtějí vrátit scoutům původní smysl museli by současně zásadně předělat stávající mapy. Himml historicky beru, ale místo spotovacích map přibývají jen městské jako např Stalingrad, Plzeň, Overlord, Siegfried, … Hra byla založena na spot systému, který je dnes de facto k ničemu.

 5. To chci vidět US X LT – když má VIII 152mm houfnici, tak asi X bude mít dělo z T92? (ne sranda)

 6. Vzpomínám na doby , kdy arty měly max. tier VIII. Potom se pár strojů přidalo, pár posunulo a bylo vymalováno. No byla to sranda jak se z osmičkové arty během aktualizace stala desítková.

  • Patch 8.6, pak 9.0 a nakonec mise otočily hru někam úplně jinam, než původně byla určena. 🙁

 7. Kdyby zvedli TD, MT a HT na T-XII, artyny nechali a scouty zvedli na T-X, tak jo, jinak si to ani neumím představit, když už dneska scouti T-VIII kralují bitvám T-9 a občas i T-10. :-O

  • To by mě dost zajímalo, jak lehké tanky kralují jakýmkoliv bitvám (a hlavně v čem mimo najetých km), krom tieru 4, když nebudeme počítat Bulldoga. Nebo mi to snad chceš tvrdit, že Ru 251 a T-54 Light mají větší vliv na hru než T-54 či E 50?

   • No občas ano, ale je to v podstatě jenom tehdy, když jsou v rukách hodně dobrých hráčů.
    A to je celý problém, hodně dobrý hráč zahraje s čímkoli lépe, než rajče. Takže ačkoli by hodně dobrý hráč ovlivnil bitvu mnohem snáze s E 50, s RU 251 to zvládne také, protože v té E 50 sedí nějaký nekňubák co ani nepozná, jak se jede vpřed a vzad.
    Pak všichni nadávají na OP lighty. Ale co sakra mají jejich řidiči dělat, když chtějí vyhrát a papíroví tahouni ( viz třeba ta E 50 ) jsou chvíli po začátku bitvy v garáži? Posnaží se, potahají bitvu, vyhrajou ji a jako bonus sklidí hate od všech ostatních, že hrajou OP tanky. Klasika.

   • záleží na mapě a situaci. IX MT mají lepší zbraň nebo pancíř, ale zase LTčka mají při pohybu stejné maskování jako když stojí (myšleno bez sítě), takže mohou snáze měnit pozice

    • Ano, ale jak vystřelíš (a bez střelby toho moc neovlivníš, když na tebou nasvícené tanky nic neletí), tak ti je camo bonus na prd. A kromě T54ltwt které má šanci věží odrazit, v podstatě po nasvícení existuje pramalá šance na přežití.

     Na druhou stranu, co ti je platné že máš pohyb, když na blízko se nedostaneš, a z dálky neprostřelíš. Kdyby aspoň mělo T54ltwt stejnou pene jako medka VIII tieru… těch 175 na AP je fakt málo

   • Je pravda, že já jako totální LT noob s M41 německým mám za poslední hry win rate na randomu kolem 65-70% bez čety. A to podle mě nebude úplně nejlepší light tank, ale s trochou opatrnosti je tenhle tank neskutečně noob friendly, čehoz jsem důkaz. Stačí dobře spotit, hejbat se, nebo někde hrát pasivní spot a ke konci se rozjet dožrat drobky a nastřílet si. Rozhodně jsem v tom tanku našel svůj zatim neobjevenej potenciál LT. Ale samozřejmě se najdou botvy, kde jsem jak nejtrapnější yolo když mě třeba potká X ČSR medko, ale to je spousta tanků, žejo

 8. nevidim dovod mat LT na 10 tiere. ked si chcem zahrat LT na 10 tiere bez zasobniku zoberiem si Leoparda a ked chcem hrat light tank zo zasobnikom na 10 tiere zoberiem si Bataka 😀

 9. „Podobným způsobem by to řešilo i u jiných větví, protože některé lehké tanky by prý klidně mohly být posunuty na 9. tier….“
  No, MT-25 by určite posun na vyšší tier pomohol… 🙂

  • S tym kanonom? Ono nie je to zly lauf, rychly a presny- ale v IX bitkach to chce hoodne goldovej municie a potom je hooodne neekonomicky.

 10. dohľad LTčka t8 je 410m v základe u Bulldoga t.8, a T54Ltw až 431, hoci je nižší !!! a logika nepustí že väčšia výška by mala dať dlhší dosah, ale je to rusák tak musí byť lepší! a MT T54 395m a Obj. 140 je 405m…to by musel mať t10 scout základný dosah 450m aby bol k úžitku len na spoting podľa logiky…o palebnej sile ani nehovorím aby ozaj nešriabal iba lak na HT…lebo pri booste idiotov čo sa vďaka 3x a 5x dostali na top tiery a hovno uhrajú sa scouting nevypláca pomali ani robiť, iba ak kvôli misiám….

  • dohledy se budou měnit, lajty dostanou o dost větší dohled… myslím že jim dokonce možná zruší (jen jim) ten limit 445m spotting range…
   P.S.: kde jsi vzal ty tvoje údaje? Bulldogy mají 400 v základu, T-54 ltwt. má 390. Tak fakt nevím.

  • Také zapomínáš, že lehké tanky mají lepší camobonus, který je za jízdy stejný jako u stojícího tanku. Problém není v dohledu ani v penetraci. Lehké tanky mají primárně spotovat, nemají střílet. Myslím, že lehké tanky jsou OP (alespoň některé). Takový Bulldog je OP jako prase, má zásobník na moc nábojů.

Comments are closed.